PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ZTE ZXDSL 931VII (t-com) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252833)

The AC 03.08.2014. 14:22

network - wan - dsl wan connection - odaberes internet_adsl - dolje imas za odabrati "manual" pod stavkom connection trigger i onda će ti se dolje pojaviti gumbići connect i disconnect.

jady 03.08.2014. 14:52

kak bi trebao ovaj ZTE podesiti da mi internet dijeli na drugi router???imam jos ovaj zycell p660 a njega bi kao repeater slozio.kak onda s njim??

Prezime 03.08.2014. 17:30

Ako ti je ZTE uredno spojen na internet, onda na njemu nista ne diras. Spajas mreznim kabelom prvi/drugi LAN port ZTE-a sa WAN portom drugog routera.
Sad koji je to "zycell p660" router, pojma nemam, kao ni kakve su mu mogucnosti...

mamutarka 03.08.2014. 17:36

Mislio je na zyxel valjda, onaj stari 660

jady 03.08.2014. 21:51

tocno...mislio sam na zyxel.probao sam sa mreznim kablom s kojim je komp na katu spojen.
al signala od zyxela nema...sta u njemu podesavati da to radi??u ZTE sam bridge postavio

Prezime 03.08.2014. 22:13

Zasto si ZTE stavio u bridge? Ostavi ga u route modu kako je i bio, jer onda ce se sam automatski spojit na net, a ovako u bridge modu nije spojen, nego ocekuje da ga Zyxel spoji na net...

jady 04.08.2014. 08:34

obrnuto mi treba.....glavni ruter je ZTE a zyxel je dodatni.stavili mi VOIP pa mi zyxel otpojili,a njega bi koristio da si domet wlana povecam

Ag008 04.08.2014. 09:02

Pretpostavljam da ovog ZTE-a dijeli i Iskon. Nigdje nisam baš našao koliko se sviđa korisnicima ovaj ruter, je li đto bolji od SX-a 763 i ima li mogućnost postavljanja wi-fi repetitora?

Prezime 04.08.2014. 12:19

Citiraj:

Autor jady (Post 2640245)
obrnuto mi treba.....glavni ruter je ZTE a zyxel je dodatni.stavili mi VOIP pa mi zyxel otpojili,a njega bi koristio da si domet wlana povecam

Kao sto sam i pretpostavio, ZTE ne smijes stavit u bridge mod, jer ti onda nece radit VoIP. Ostavi ga kako je po defoltu, ili eventualno napravi "semi bridge" tj PPPoE PassThrough, pa tad konekciju za internet napravi na Zyxelu. Samo ne znam jel taj Zyxel ima potrebni WAN port u koji trebas ukljucit kabel koji je spojen na jedan LAN port ZTE-a, ili mu se moze prekonfigurirat jedan LAN port u WAN.

Druga mogucnost ti je da ZTE ostavis na originalnoj kofiguraciji i nabavis neki jeftini AP koji prebacis u "Universal repeater" nacin rada i tako s njim prosiris WiFi vezu

Nikky 04.08.2014. 13:25

ZTE xyz + Zyxel P-660xy
 
ZTE xyz + Zyxel P-660xy

Možda bi se moglo složiti WDS link sa ZTE ali to je "pitanje" ...
pametnije je a i izvodljivo je da Zyxel složiš kao AP, za to treba:
- ZTE ostavi "kako je" tj. default
- Zyxel - u promjeni IP u 192.168.1.2
- ugasi mu DHCP Server ili podesi da radi kao Relay sa 192.168.1.1
- treba postaviti Gateway=192.168.1.1 i Static Route "sve" tj. 0.0.0.0, Subnet=255.255.255.0, Gateway=192.168.1.1
- wireless dio konfiguriraš po želji
- spajaš Lan1 Zyxel - a na Lan1 ili Lan2 ZTE

mamutarka 04.08.2014. 13:41

Citiraj:

Autor Ag008 (Post 2640256)
Pretpostavljam da ovog ZTE-a dijeli i Iskon. Nigdje nisam baš našao koliko se sviđa korisnicima ovaj ruter, je li đto bolji od SX-a 763 i ima li mogućnost postavljanja wi-fi repetitora?


Ja imam oba doma, na tcomu. I ipak sx763 radi posao bolje, ocito ga nitko nemoze skinut s trona, bar iz mog iskustva :D

Guls 05.08.2014. 16:57

Imao sam doma Thomson tg780i kao bridge i Asus rt-66u kao glavni router. To je šljakalo jedno godinu dana uredno, bez ikakvih problema.
Jučer došao tehničar povodom nekakvih problema s pucanjem veze i zamijenio mi brigde router sa ZTE-om. Postavio ga uredno u bridge i stvar je jučer radila fantastično, čak i jutros. Otišli smo na kraći put i kad smo se vratili doma, Asus javlja error da user name i pass na ppoe nisu točni. Pokušao unijeti, error opet. Zovem SZK, vele da mi router nije u bridge modu. Prebace ga oni manualno u bridge mod, ja ga restartam, asus i dalje javlja da user i pass nisu točni. Ima netko iskustva s ovim? Kako je jučer radilo, a danas ne, s obzirom da se postavke nisu mijenjale...
slika postavki zte
slika postavki asus

hrki 05.08.2014. 17:00

Na ZTE pobriši user i pass i ostavi samo kvačku.

Guls 05.08.2014. 17:13

Bože dragi kako sam to propustio... :O Hvala ti!

hrki 05.08.2014. 17:29

I ja sam tako napravio pa skužio da se drugi spaja (TP-LINK 1043) a ne ZTE preko pppoe

jady 05.08.2014. 19:56

meni ovo nece ....neznam gdje grijesim...cim spojim zyxell na mrezni kabel se mogu samo putem wlana na net preko ZTE spojiti.zyxell ima wlan i najdem ga al od neta ni "n"

Nikky 05.08.2014. 22:10

@Guls
Još jedan detalj, vidi šta ti nudi pod Connection Trigger,
ako ima nekakav Manual onda to postavi,
na taj način konekcija bi se uspostavljala tek kad upreš Connect u web konfigu ZTE - a.

Guls 06.08.2014. 08:09

Da, nudi Manual i Always On, ali pošto ne planiram pristupati ZTE-u nikako, jer sam odvojio subnet za kućnu mrežu, ostavio sam na always on i 24h mijenjanje ip kao standard za jedino (nadam se) pucanje veze.

Nikky 06.08.2014. 13:25

Hm da, ali ti i neželiš da ti se ZTE spoji (micao si user / pass adsl konekcije) jer koristiš drugi uređaj "iza" njega.
U toj kombinaciji bi išao Manual.

jady 06.08.2014. 21:52

kak iskljucim sad bridge mode??

hrki 06.08.2014. 22:37

Odi na moj.hrvatskitelekom.hr tamo pod internet-postavke za WLAN modem, način rada modema
Ili 08009000 pa broj 2

Gogikerman 12.08.2014. 11:46

Jos niko nije napisao kako podesiti DDNS. treba mi za no-ip ,ako nekome radi plz da napise. hvala

smirnoff 04.09.2014. 15:37

kako uć u ruter?
prvi post na temi mi nije pomogao...
pass nije ZTEE....(i dalje brojevi)

EDIT:
Dakle:

administrator
!tc0Mht i D-SN (odnosno, !tc0MhtZTEExxxxxxxxxx)

mamutarka 04.09.2014. 16:27

Kao admin nikako afaik

Prezime 04.09.2014. 17:31

Citiraj:

Autor smirnoff (Post 2655041)
kako uć u ruter?
prvi post na temi mi nije pomogao...
pass nije ZTEE....(i dalje brojevi)

EDIT:
Dakle:

administrator
!tc0Mht i D-SN (odnosno, !tc0MhtZTEExxxxxxxxxx)

Na routerima koje sam konfigurirao ovo JE admin password. Mozda krivo unosis 4. znak, to je 0(nula) ili krivo upises neki drugi karakter...

smirnoff 04.09.2014. 18:59

evo baš kako sam citirao boldano!! :goood:

ja sam tako ušao u svoj ZTE...

Prezime 04.09.2014. 22:15

Sve5, ja sam skuzio da se nisi ni tako uspio logirat, pa da te ohrabrim ;)

denied 19.09.2014. 01:12

Jel netko zna da li su LANovi gigabitni ili 100MB-ni? Prije sam si složio gigabitnu mrežu (s dodatnitnim ruterom) i sad mi instalater kaže da jesu gigabitni portovi (taj se modem koristi i za optiku) ali meni je brzina kao 100MB-na.....
Da li su dva porta kroz koju ide telka možda sporija (jer imam tri kompa na žicu)?

PS - Ako jesu gigabitni, zašto bi mi brzina bila oko 10MB/s (prije sam imao 40-50)?

sandokan111 19.09.2014. 03:50

Gledam ovaj manual
http://setuprouter.com/router/zte/zx...anual-1301.pdf

Reko bi da pod features pise 4x 100mbs :) :)
Znaci ili krivi manual, ili tehnicar malo brije :P

denied 19.09.2014. 09:36

Pa jel taj ruter ide za optiku? Jer za nju bi ruter trebao biti gigabitni lan s obzirom na brzine....Tak mi je barem rekao instalater dal hoću taj ili korišteni neki drugi....Rekao mu s obzirom da sam naručio optiku da mi ostavi taj - ne mogu vjerovati ako taj ostavljaju za optiku..... :nono:

sandokan111 19.09.2014. 12:22

Neznam zasto bi trebao imat gbit lan ako je za optiku. Najvise sto nude je 100mbs, cisto dovoljno za lan koji je stavljen...

denied 19.09.2014. 15:02

Citiraj:

Autor sandokan111 (Post 2663643)
Neznam zasto bi trebao imat gbit lan ako je za optiku. Najvise sto nude je 100mbs, cisto dovoljno za lan koji je stavljen...

Znači ako je 100Mb lan port i imaš 100Mb optiku (znači internet), koliko ti ostane za internu mrežu? Znači mreža bi u tom trenutku bila neupotrebljiva - ne bi ništa mogao radit. Ne govorim ako je jedan komp spojen na ruter nego ako imaš u ruter spojen više kompova i napravljenu mrežu. :chears:

sandokan111 19.09.2014. 17:38

Opet ne razumijem bas. Svaki port je zaseban i fura onoliko koliko je na njemu. Ne vidim i dalje u cemu je problem. 1 port fura 100mbs za internet, drugi 100mbs za lan. Problem?
Da je bolje gbit za lokalnu je, ali da je nuzno? Ne vidim zasto. Nije da se oni sabirno iskljucuju, pa ako ovaj fura 100mbs nijedan drugi nemoze nista.

Veky 19.09.2014. 18:25

Zna li netko moze li se i kako iskljuciti "Internet" lampica jer stalno svijetli crveno i zivcira me?

denied 19.09.2014. 18:30

Citiraj:

Autor sandokan111 (Post 2663806)
Opet ne razumijem bas. Svaki port je zaseban i fura onoliko koliko je na njemu. Ne vidim i dalje u cemu je problem. 1 port fura 100mbs za internet, drugi 100mbs za lan. Problem?
Da je bolje gbit za lokalnu je, ali da je nuzno? Ne vidim zasto. Nije da se oni sabirno iskljucuju, pa ako ovaj fura 100mbs nijedan drugi nemoze nista.

Ako se kopira fajl između dva kompa to bi trebalo ići max.brzinom (nauštrb interneta) - to govorimo max. 11MB/s (to nije neka velika brzina).....Bolje da se nešto skopira za 5min nego za pola sata....
100Mb je u realnost max.11MB/s, dok je 1000MB negdje oko max.55MB/s (tako je meni bila barem).....

Naravno ako nešto krivo pišem, slobodno me ispravi (još i bolje)......

No morat ću ipak vratiti moj prijašnji ruter mada sam mislio da sam se jednog rješio :fiju:

iNoob 19.09.2014. 19:08

Citiraj:

Autor Veky (Post 2663830)
Zna li netko moze li se i kako iskljuciti "Internet" lampica jer stalno svijetli crveno i zivcira me?

Ja sam zaljepio debelu crnu izolirku preko lampica. Ni malo svjetla ne prođe.

sandokan111 19.09.2014. 20:00

Citiraj:

Autor denied (Post 2663836)
Ako se kopira fajl između dva kompa to bi trebalo ići max.brzinom (nauštrb interneta) - to govorimo max. 11MB/s (to nije neka velika brzina).....Bolje da se nešto skopira za 5min nego za pola sata....
100Mb je u realnost max.11MB/s, dok je 1000MB negdje oko max.55MB/s (tako je meni bila barem).....

Sve 5. Opet ne vidim zasto je problem 100mbit port i optika? I nisam skuzio sto ti tocno znaci "naustrb interneta" ?

Svaki port, svoja brzina. Da je bolji gbit na lanu, je. Jeli nuzno? Pa ne bas. Neznam, nije mi jasno i dalje zasto router za optiku mora imat gbit port. Mozda se jednostavno ne razumijemo.

herion 23.09.2014. 18:17

Na temi o ADB-u pisao sam nešto o svojoj lošoj parici i problemima koji su se pojavljivali svakih 2-3 mjeseca. Ove kišurine pogoršale su situaciju sa podzemnim kablom i došli smo na to da linija puca 10-ak puta dnevno. Tehničari su probali sve i jedino je još preostalo mijenjati podzemni kabel, što se očito neće dogoditi u dogledno vrijeme, ili spuštati brzinu. Konačno sam zatražio promjenu routera i dobio ZTE. On se na slaboj liniji bitno drugačije ponaša i veza ne puca (za sada). Ali kada se nagomila određeni broj CRC/HEC grešaka brzina padne sa 10.3 Mb na 6-6.5 Mb. Iako sam router pokazuje da se i dalje sinhronizirao na 12.2 Mb speedtest pokazuje brzine koje sam naveo. Kod mene se ovo smanjene brzine dogodi nakon 7-8 sati intentivnog surfanja, igranja, downloada sa nekoliko računala i mobitela. Router imam tek nekoliko dana i obično ga jednom dnevno restartam i veza se popravi. Bitno mi je da veza više ne puca i da je ping stabilan (zbog kućnih gamera). Probat ću ostaviti router upaljen što duže (unatoč manjoj brzini) da vidim dokle će to ići.

Moram napomenuti da sam u igru ponovo vratio ADB nakon što mi veza nije pucala sa ovim routerom i dobio 4 pucanja linije od 20 sati do ponoći.
Očito je da ovaj router puno bolje hendla loše linije. Slijedeći kandidat je SX763 kojeg sam upravo dobio od kolege.
Test bih učinio odmah, ali iz nekog razloga moram zvati operatera nakon izmjene routera. Kada sam mijenjao ZTE sa ADB-om i obratno to nije radilo iako su routeri imali sve postavke od ranije.

Evo, nadam se da ću nekom ovim pomoći. U zadnje vrijeme sve više kolega tuži se na probleme koje imaju na dosada besprijekornim linijama. Da li je problem u preopterećenosti infrastrukture ili neulaganju u mrežu ne znam, ali je očito da će routeri sa modemima koji dobro podnose loše linije biti veoma traženi.

sandokan111 23.09.2014. 19:21

Pa stavi te podatke linije, i ako mozes ajde bas ih stavi kad ga tek resetiras i kad ti pocnu problemi.

herion 23.09.2014. 19:37

Ne vjerujem da ću uspjeti preko tjedna, ali za vikend ću probati skužiti o kojem se broju errora radi. Uglavnom tamo gdje je ADB pucao ovaj nastavlja raditi. Ostavit ću ga sad do kraja tjedna da vidim hoće li linija puknuti. Prvo sam mislio da se radi o automatskom smanjenju brzine na niži profil, ali tehničar mi kaže kako nema takve automatike na toj centrali i da se profili podešavaju ručno. Također me zanima da li će možda nakon određenog vremena podići brzinu jer pretpostavljam da će biti daleko manje errora na smanjenoj brzini. Na žalost za neku pravu diagnostiku trebao bih znati kako fukcioniraju stvari na strani centrale pa se sve zaključke donosim na osnovu zapažanja, a ne nekakvim inžinjerskim pristupom. Uglavnom ovo je za sada daleko stabilnije od ADB-a koji je u zadnjih tjedan dana imao preko 60 pucanja linije s tim da sam ga ručno gasio 3-4 puta dnevno jer se veza nije ponovo uspostavljala. ADB bi imao opterećenje CPU-a od 80-90% i jedino je reboot ili gašenje pomoglo.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger