PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mediji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=34)
-   -   shit verbatim diskovi??? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=106022)

sasuke_the_king 28.04.2008. 19:28

shit verbatim diskovi???
 
danas mi pofalilo praznih dvd-a, i put pod noge do linksa, fala bogu 5 minuta pješke. dođem, pita me teta šta trebate, kažem ja prazne dvd-e, koje, verbatim, koliko, 50, plus-minus, kažem plus. donese, platim, odem doma.
e sad, diskovi su full drukčiji nego bilo koji do sada, prvih 5 diskova je bilo oštećeno, imalo je ogrebotine na cca 1 cm od ruba diska. a rub je toliko oštar da me skoro porezalo. šta je s tim diskovima? do sad je verbatim bio pojam kvalitete, ali čini se da ću se prebacit na traxdatu opet. upravo se snima prvi, pa ću vidjet šta test kaže... šta je to, nego govno ili?nije da snimam nešto važno gore, divx serije,ali opet volio bih da to preživi jedno izvjesno vrijeme... nisam puno čitao tu na forumu o tome jer nemam vremena, ispiti i tako to, pa ne stignem toliko vremena bit na netu. uglavnom recite mi, dal da ih batalim (iako sam upravo dao 100 kn za to, čudno jer je traxdata 15tak kn skuplji na 50 diskova) ili šta? koliko su lošiji od onih prethodnih?

Ubleha 28.04.2008. 19:39

Ja sam godinama snimao na Verbatim +R i nika da mi se niko nije zalio, ali nedavno sam kupio ove nove i odmah sam se izofirao prvi put u zivotu vrati mi se 10 komada zapinju, probam ja na tri playera koja imam i stvarno rade ko slideshow katastrofa, ali o tome smo vec polemisali ovdje na forumu tako da mozes potraziti i vidjet ces da su mnogi primjetili da su ovi novi dosta gori od starih verbatima.
Ja sam uspio uloviti par stotina starih ali me brine sta poslije kada se potrose stekovi nasao sam doduse i neke TDK cak je i oksid njihov mada ce i oni brzo nestati, do sada mi je najkvalitetni osim verbatima bio Imation +R 8x Moser baer india sken mu je cak i bolji od verbatima i svaki do sada koji sam snimio radi odlicno.

Delta S4 28.04.2008. 20:02

Evo rezultata čitljivosti Verbatima iz Metroa koje kupih pred neki dan. Prženo na Pajotu 115. Riječ je o onima za light-scribe prže:

Verb -R MMC 03RG20 115DBK 8x
http://www.max-save.org/pix/ovhsl4o_thumb.gif

Verb -R MMC 03RG20 115DBK 12x
http://www.max-save.org/pix/q2prtd_thumb.gif

Meni to baš i ne djeluje uvjerljivo... Druge testove ne mogu raditi na svojoj prži.

sasuke_the_king 28.04.2008. 22:28

ovo mi kaže dvd identifier:

----------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+R:YUDEN000-T03-000]
----------------------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD+R] - [DVD+R]
Manufacturer Name : [Taiyo Yuden Co. Ltd.]
Manufacturer ID : [YUDEN000]
Media Type ID : [T03]
Product Revision : [Not Specified]
Blank Disc Capacity : [2,295,104 Sectors = 4.70 GB (4.38 GiB)]
Recording Speeds : [1x-2.4x , 4x , 6x-8x , 6x-16x]
--------------------------------------------------------------------------

a ovo je šta kaže nero:
http://www.max-save.org/pix/mwn4bbv_thumb.png

ovo sad su stari diskovi koje sam koristio do sada i imam ih nekih 200njak snimljenih, jer sam pretežito koristio traxdatu.

----------------------------------------------------------------------------
Unique Disc Identifier : [DVD+R:MCC-004-000]
----------------------------------------------------------------------------
Disc & Book Type : [DVD+R] - [DVD+R]
Manufacturer Name : [Mitsubishi Chemical Corp.]
Manufacturer ID : [MCC]
Media Type ID : [004]
Product Revision : [Not Specified]
Blank Disc Capacity : [2,295,104 Sectors = 4.70 GB (4.38 GiB)]
Recording Speeds : [1x-2.4x , 4x , 6x-8x , 6x-16x]
--------------------------------------------------------------------------

i nero:
http://www.max-save.org/pix/eugrx39_thumb.png
mogu reć da sam razočaran, mislio sam da su bolji..
ps, ovo šta mi piše za cpu zauzeće ne treba previše uzimat u obzir jer mi je pržilica na usb spojena, nemam slobodnih ide kanala.

i usput, je li ovo normalno?
http://www.max-save.org/pix/2r7twxb_thumb.png

Ubleha 28.04.2008. 22:59

Ama smece nema tu sta da se vise razmislja jedini medij kojem sam vjerovao i on me izda.

igorba 28.04.2008. 23:19

Pisano je već na forumu, i ustanovljeno je da su neke serije "novih" Verbatima (novo pakiranje) značajno lošije od samopostavljenih standarda, ponekad čak toliko loše poput (ne)čuvenog Riteka kojeg možemo naći u raznim "okusima", od kojih na našem tržištu prevladava Traxdata. Osobno sam isprobao tri "nove kombinacije":

+R Made in Taiwan (kakve sam ranije uglavnom koristio) - dosta lošije
+R Made in India (kakve trenutno koristim) - jednako kao prije, čak i za nijansu bolje na višim brzinama (starim serijama sweetspot je uglavnom bio na 8x, novima je izgleda na 12x)
-R Made in Taiwan (povremeno koristim jer preferiram "pluseve") - bolji nego "stari", na 8x daju smiješnih 40-50 PIF grešaka ukupno, na 16x jedva 150-200.

@sasuke_the_king - nisam skužio, koji su ti stari, a koji novi? Taiyo Yuden ili MCC. BTW, testovi izgledaju dosta loše, ali treba uzeti u obzir da je NEC relativno loš čitač i inače iskazuje svaku pa i najmanju grešku padom krivulje, a k tome se u tvom slučaju radi o eksternoj prži. Bilo bi dobro ako možeš testirati stari i novi medij kod nekog drugog tko ima internu LiteOn, BenQ ili Samsung pržu.

Manny11 28.04.2008. 23:29

Nedavno sam uzeo cake u ADM-u 25 komada Verbatima, za 50kn.
Užasni mediji, svaki drugi radi donekle. Pržilica je stari BENQ DW1640.
Najbolji Verbatimi koje sam pržio su bili oni po 5 komada u bojama :P

IcyTexx 29.04.2008. 00:34

Evo, upravo sam testirao DVD-r kupljen u Linksu prije mjesec dana...
Prža je još nova, pa je zagrijavam... Tako se lijepo osjeti miris novog na 18x.
Imajte obzira da sam se prekasno sjetio stavit na prženje 8x. Pržim više od "dozvoljenog" za ovaj DVD.

Citiraj:

Nero DiscSpeed: Disc Info
Basic Information
Disc type: : DVD-R
Book Type : DVD-R
Manufacturer: : Verbatim
MID : MCC 03RG20
Write speeds: : 4 X - 6 X - 8 X - 12 X - 16 X - 18 X
Blank Capacity : 4.38 GB
: 4489 MB
: 4707321856 bytes
Benchmark:
http://pce.hostili.com/images/Verbat...sqmv_thumb.png

Create disk:
http://pce.hostili.com/images/Verbat...nhlb_thumb.png

Evo ga na Benchmarku nakon prženja:
http://pce.hostili.com/images/Verbat...n425_thumb.png


Samo ne znam kako pokrenut quality check.

igorba 29.04.2008. 00:48

Pogledaj ovdje pod c.

BTW, promijeni si u postavkama programa (File -> Options) na dva mjesta (Transfer Rate i Disc Quality) maksimalnu brzinu CD-a na 52x, a DVD-a na 20x ili 22x, tako da ti graf bude pregledniji.

IcyTexx 29.04.2008. 00:59

Citiraj:

Autor igorba (Post 1014722)
Pogledaj ovdje pod c.

BTW, promijeni si u postavkama programa (File -> Options) na dva mjesta (Transfer Rate i Disc Quality) maksimalnu brzinu CD-a na 52x, a DVD-a na 20x ili 22x, tako da ti graf bude pregledniji.

Imam onog Samsunzića B seriju kojeg si mi preporučio...

igorba 29.04.2008. 01:02

Vidim. A jesi pogledao napomenu pod c? Promijeni taj regkey i moći ćeš skenirati kvalitetu.

IcyTexx 29.04.2008. 01:08

Citiraj:

Autor igorba (Post 1014727)
Vidim. A jesi pogledao napomenu pod c? Promijeni taj regkey i moći ćeš skenirati kvalitetu.

Oke, sutra ujutro ću. Dal se radi na prazan ili pun disk?

EDIT: Pun, otkrio sam.

Ubleha 29.04.2008. 09:45

Za Samsunga nabaci DVDInfoPro 4x verziju jos ti je bolji za skeniranje od nera.
Za Igorba kratko pitanje kako razlikujes ove nove dali su Taiwan ili India osim da im iscitas MID. jer ovdje je to sve na gomili kad kupujem pa da bar uzmem te Indiske koji su ako ti kazes dobri.

IcyTexx 29.04.2008. 09:57

Problem je kaj ne mogu nac taj registry. Jednostavno ga nema.

EDIT:
Zaboravio si stavit Microsoft u path.

EDIT2:
Zapravo nema.

EDIT3:
Zapravo ima, trebalo je pokrenut prvo program.

EDIT4:
Zapravo nema, nema block direktorija.

Ubleha 29.04.2008. 10:11

Nekomplikuj bolan skini sa neta DVDInfoPro 4x i testiraj radi odlicno meni cak realnije od nera koji mi na samsungu svaki disk ocjeni sa 97% svejedno dali je verbatim ili traxdata.

mikey_rs 29.04.2008. 12:53

I sad i Verbatim ne valja... :nono: Kam ovo vodi?

Trenutno koristim ePro cd-e/dvd-e, zadovoljan al još nisam probal testirat nekim progom da vidim na kaj to liči. Budem probal ovaj DVDInfoPro sa ePro-m.

Artistar 29.04.2008. 13:31

Kad smo već kod Verbatima, mene je razočarala novija DVD-RW serija (straga zeleni omot), kupljena prije nekih pol godine. Mediji su katastrofalni i nekad rade, a nekad ne. Prža mi svako malo javlja čuveni 'power calibration error', a niti drugi programi osim Nera se ne slažu s njima.

Nakon odbacivanja od strane programa sam ih izdvajao na stranu, pa probao nakon nekog vremena i većina ih je radila par snimanja, pa onda opet po starom....

Mislio sam čak i da Plex odlazi pa-pa, al kada sam išao raditi backup na prastare Verbatime (straga žuti omot), svi su prihavaćeni bez problema i to u nekoliko navrata.

Uglavnom, radi se o Mitsubishi medijima iz Taiwana.

Rain Man 29.04.2008. 14:13

Nemora biti da je "cijeli" verbatim los. Mozda imaju neku losu seriju pa ju veselo odlucili uvaljat balkancima jer moderni svijet nece na to smece pristat. Ja kupujem verbatim i samo verbatim vec 6, 7 godina i nikad problema s njima. Ili ce se popravit ili cemo ostat bez zadnjeg sigurnog proizvodaca diskova.

Ubleha 29.04.2008. 14:15

I ja ga kupujem godinam ali definitivno su se pokvarili przim jako mnogo i cd-ova i dvd-ova tako da stvarno znam sta pricam, otisli su u k***c.

igorba 29.04.2008. 16:28

Ja ne bih baš bio tako katastrofičan... od svih kombinacija (otprilike 8), provjereno su loši samo jedni - DVD+R Made in Taiwan by CMC - dok su neki čak i bolji nego prije. Na naše tržište dolaze mediji iz četiri tvornice (CMC i Prodisc iz Taiwana, MoserBaer iz Indije, te Taiyo Yuden iz Japana), s tim da svaka proizvodi +R i -R medije (dakle, 8 kombinacija). Istina, tajvanski su najčešći, ali ja bih tajvanske "pluseve" izbjegavao barem neko vrijeme.

@Ubleha - zemlja proizvodnje piše na omotu spindla, sa strane. Zemlja proizvodnje NIJE ono što obično piše na deklaraciji, gdje najčešće piše Njemačka ili SAD (gdje su europsko i sjevenoameričko sjedište Verbatima), ili ponekad Taiwan (to je po inerciji, na naljepnici piše Taiwan, a na original omotu Indija ili Japan. Da prikažem to zorno...

http://img27.picoodle.com/img/img27/...1m_0a6f1f6.jpg

http://img27.picoodle.com/img/img27/...2m_68f28f6.jpg


Glede softvera za skeniranje, dobar je i DVD Info Pro. Ako ti ne radi ona promjena u registry-ju tj. ne možeš naći taj regkey, traži nešto slično - ima više mogućnosti, ovisno o verziji Nere. Još nešto, ona ocjena koju na kraju nabaci - ne valja. Ona se temelji samo na maksimalnoj vrijednosti PIF grešaka, što bi trebao biti samo jedan od kriterija. naročito to vrijedi za skeniranje na MediaTek temeljenim snimačima (1 PIF - 97, 2 PIF-a - 95, 3 PIF-a 92 itd.).

morph 29.04.2008. 16:55

Ponukan ovom temom bas sam jucer isao skenirati par dvd-r Verbatima (Japanci) nedavno snimljenih i quality score je bio 93. Tako da mi se cini da nema mjesta panici.

Gx25 29.04.2008. 16:58

Evo kupio ove nove i dobio ovaj koliko vidim najkvalitetniji
Evo što nero kaže:
Nero CD-DVD Speed: Disc Info
Basic Information
Disc type: : DVD-R
Book Type : DVD-R
Manufacturer: : Verbatim
MID : MCC 03RG20
Write speeds: : 4 X - 6 X - 8 X - 12 X - 16 X
Blank Capacity : 4.38 GB
: 4489 MB
: 4707321856 bytes
Extended Information
Layers : 1
Usage : General
Copyright protection : n/a
Recorder information : recorded with PIONEER DVD-RW DVR-111D
Disc Status : Empty
Raw Data
Pre-recorded Information in Lead-in (0Eh)

igorba 29.04.2008. 17:04

Gle, svi Verbatimi imaju MCC kod (MCC004 - DVD+R, MCC03RG20 - DVD-R) bez obzira gdje su proizvedeni. Iznimka su naravno mediji Made in Japan koje proizvodi Taiyo Yuden (YUDEN000 T03 - DVD+R i TYG03 - DVD-R). No nisu svi iste kvalitete (iako razlike najčešće nisu velike), pa se nekad zalomi loša serija kao sada s CMC-ovim "plusevima".

Ubleha 29.04.2008. 17:29

Kod nas ionako nemozes nista vidjeti po deklaracijama jer ih stampa ko hoce i kako hoce, ali uspio sam naci jednu prodavnicu koja ima stare +R u vecoj kolicini pa cu nakon praznika u desant na medije.

sasuke_the_king 29.04.2008. 17:41

Citiraj:

@sasuke_the_king - nisam skužio, koji su ti stari, a koji novi? Taiyo Yuden ili MCC. BTW, testovi izgledaju dosta loše, ali treba uzeti u obzir da je NEC relativno loš čitač i inače iskazuje svaku pa i najmanju grešku padom krivulje, a k tome se u tvom slučaju radi o eksternoj prži. Bilo bi dobro ako možeš testirati stari i novi medij kod nekog drugog tko ima internu LiteOn, BenQ ili Samsung pržu.
stari su mcc04, novi su od yudena. quality score 38??? ok, ajde, opterećujem se nepotrebno, do sada me živo bolila ona stvar za to jer mi svi diskovi koje sam do sada snimio od kad imam dvd pržilicu rade bez problema (osim jedne traxdate koju mi combo drive na laptopu nakon 50% ne čita ni pod razno, ali na necovima i asus driveu radi).
šta na kraju svi ti pifovi znače? jer svi fajlovi uredno rade, uredno se kopiraju. dal je keč u trajnosti medija ili? hmmm, da se prebacimo na kasetice?

Rain Man 29.04.2008. 19:54

U pravili bi manji broj gresaka rezultirao boljom citljivoscu tog medija u sirem krugu citaca, a ujedno bi trebali i duze biti "ispravni", tj. da se s njih moze procitat nasnimljeno.

Sad naravno ima niz faktora koji takodjer utjecu na to dal je medij citljiv ili ne (grebotine, skladistenje...) i tesko je rec koja ce razina gresaka i u kojem vremenu dovest do toga da medij vise nije ispravan.

Cilj je uvijek dobiti sto manje gresaka prilikom przenja te ostala fizicka ostecenja prilikom koristenja dovesti na minimum.

sasuke_the_king 29.04.2008. 23:05

testirao sam još samo 1 disk, nakon toga mi je pukao film. na PI errors pod total sam imao preko milijun grešaka.pod average oko 250. na pif pod maksimum sam imao 54. užas. živjeli diskovi na domaćem tržištu.....

igorba 29.04.2008. 23:07

Testiraje u NEC snimaču nije pouzdano. Testiraj u LiteOn-u, Samsungu ili BenQ-u ako imaš kod koga.

Rain Man 29.04.2008. 23:08

Ti to przis na 20x. :D
Ja sam imao slucaj s traxdatom da su mi rezultati bili u nebesima. Bacio cijeli spindl i kupio verbatim. A sto cu sad?

sasuke_the_king 30.04.2008. 00:07

nemam kod koga, ovdje kod nas svi kupuju nec. sva ekipa ovdje koju znam ima nec. i btw snimam na 4x, rijetko koji disk snimim na 6x. 8,12,16x nisam do sada nikad koristio.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger