PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   DLNA i Miracast pitanje (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=296037)

robi64 13.12.2018. 21:17

DLNA i Miracast pitanje
 
da li su ova dva sistema umrežavanja jedno te isto ili ima neke razlike znači spajanje preko mobitela ili tableta na tv preko android box-a sa DLNA podrškom ili Miracast podrškom od usb dongla mislim da li uređaj koji podržava MIRACAST podržava i DLNA umrežavanje

Pupo 13.12.2018. 21:21

DLNA je mrežni protokol, a Miracast je bežično projeciranje s laptopa najčešće na TV odnosno uređaj koji podržava Miracast.

robi64 13.12.2018. 21:28

znači miracast će raditi preko DLNA mrežnog protokola?

Prezime 13.12.2018. 22:00

NE, to su dva razlicita protokola. DLNA spajanje se vrsi preko routera na kojeg su oba uredjaja spojena, a Miracast se vrsi direknim spajanjem dva uredjaja preko njihovog wifi-a, bez posredovanja ili potrebe za nekim routerom.

mann 14.12.2018. 09:42

Da bi miracast radio i jedan i drugi uredjaj moraju imati miracast podrzan u hardweru / driverima.

DLNA je protokol, svi koji imaju soft support ga mogu podrzati.

skalar 15.12.2018. 17:21

moj savjet ti je nabaviti chromecast prebacuje sa svih uređaja bez smrzavanja pucanja veze dok sa ovim miracast - dlna dongleima sam imao ne baš pozitivna iskustva,samo spajanje je bila avantura pogotovo sa ovima bez softwarea ,slike su manje više svi ispravno pokazivali,video kineski donglovi gotovo nikako ovi bolji ,su nešto bolje to radili ali po cijeni nisu ni tako daleko ili gotovo isto kao i chromecast kod kojeg je puno bolja podrška i sve radi bez problema

domy_os 15.12.2018. 20:16

Chromecast nema full desktop kloniranje, to mu je veliki minus.

orke 15.12.2018. 21:06

Kako nema, s PC sheram Desktop stavim Film na vlc, ugasim monitor i gledam na tv s tonom.

domy_os 15.12.2018. 21:14

S mobitela/tableta ne može, zaboravio sam napisati. Rade samo određene streaming aplikacije, a meni treba i za prezentacije PPT, PDF i ostalih dokumenata.

xlr 15.12.2018. 21:17

Bome istina, bilo je vise govora o tome u chromecast temi. Otkad sam ga dobio na poklon, cc2 mi je nezaobilazan dio "kucnog kina" i tesko mu nalazim zamjenu. Sony wifi direct mirroranje mi je koma, frend sa samsung smart tvom isto nema neka iskustva u paru s huawei i motorola mobovima (ne znam ni model ni koji protokol je kod njega).

orke 15.12.2018. 21:21

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3258470)
S mobitela/tableta ne može, zaboravio sam napisati. Rade samo određene streaming aplikacije, a meni treba i za prezentacije PPT, PDF i ostalih dokumenata.

Radi,

https://uploads.tapatalk-cdn.com/201...47b6533854.jpg

xlr 15.12.2018. 21:34

Domy, neki dan smo o tome pricali, mob/tablet uredno mirrora sa zvukom na cc, ali treba instalirati home app (screenshot iznad). ili ako si na stock androidu onda bi mogao imati cast ikonu u quick settingsima pa sve radi out of the box.

domy_os 15.12.2018. 21:52

Instalirao i Google Home i nije nikako radilo. Vidio je Chromecast, ali nije se htio spojiti. Poslije ga zamijenio sa Microsoft Wireless Display Adapterom koji radi bez ikakvih aplikacija.

skalar 16.12.2018. 00:41

meni radi na svemu na windowsima uključim preko chromea/opere streming stranice ionako sve ili gotovo sve podržavaju chromecast,android je malo ono posebne aplikacije ali filmove ionako gledam preko vcl playera a on podržava cromecast,ono što je meni posebno bitno kontabilnost sa google homom,

mann 16.12.2018. 10:28

Osobno imam odlicno mišljenje o chromecastu. Odlična mala kutijica. Imam ga jer standardizira mogućnosti smart tva. No, ne gledam filmove i video preko njega, ne služi mi za to. Dlna preko nas-a, aplikacije kao Synology video station ili plex su 55 puta lakše i user friendly. Dlna /plex može moja mama preko daljinskog koristiti. Isti taj film preko moba pa cast na chromecast ne baš.

Jos jednom za nas ovdje na forumu ok, super, ostali tako tako. No, na stranu to preporučam chromecast stvarno svakoj kući. Odličan dodatak za castanje kompa, lapa, website likova i slicno.

Sent from my SM-G920F using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger