PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Operacija sinusa (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=83316)

Thoroughbred B 10.10.2007. 20:40

Operacija sinusa
 
jel bio tko na operaciji sinusa?ja moram na endoskopsku operaciju sinusa...čeoni su mi super,ali lijevi sinus kod nosa/na licu je potpuno začepljen nekakvom mega cistom (tako kaže :D ),uglavnom,velikom cistom...

mene zanima oporavak,ako je netko bio...? iduću srijedu idem na op. privatno kod Klapana....

trenutno sam kolekcionar bilo kakvih informacija :D

:chears:

SniperWolf 10.10.2007. 20:58

Kako ti se to desilo?
Imaš nonstop začepljen nos/prehlade?

Thoroughbred B 10.10.2007. 21:17

Citiraj:

Autor SniperWolf (Post 836826)
Kako ti se to desilo?
Imaš nonstop začepljen nos/prehlade?

a od rođenja više manje...moraš imati dobre predispozicije za to još kao dijete,a cista nastane od alergija,prašine,prehlada...ja sam više manje non stop prehlađen,muči me alergija...a ne dišem nikako kroz nos,lijeva nosnica je u banani...ali imam lomova dosta u nosu,što je dodatno otežalo situaciju ali to je sekundaran problem koji riješavam nakon operacije sinusa...

Znam dosta ljudi osobno koji su operirali sinuse,ali sam izgubio s vremenom (s poslom!:fiju:) kontakte pa do informacija iz prve ruke - nikako...

syss 10.10.2007. 21:32

znam da je frend bio na punktaciji i to ne želimo nikome da se desi... lokalna anestezija + pajser u nos + nije uopće bilo potrebno punktirati sinuse, pošto je on imao neke druge probleme = naše zdravstvo :)

go privatno, go! ftw!

SniperWolf 10.10.2007. 21:42

Citiraj:

Autor Thoroughbred B (Post 836845)
a od rođenja više manje...moraš imati dobre predispozicije za to još kao dijete,a cista nastane od alergija,prašine,prehlada...ja sam više manje non stop prehlađen,muči me alergija...a ne dišem nikako kroz nos,lijeva nosnica je u banani...ali imam lomova dosta u nosu,što je dodatno otežalo situaciju ali to je sekundaran problem koji riješavam nakon operacije sinusa...

Znam dosta ljudi osobno koji su operirali sinuse,ali sam izgubio s vremenom (s poslom!:fiju:) kontakte pa do informacija iz prve ruke - nikako...

Tako je i meni .. svako malo me udari pa pocnem smrcati ovako iz cistog mira, neznam do cega je. Nos ti je pun, glava te boli. ***iga, alergije.
Jednom mi je djed rekao (70+god) da je njemu dok je bio mladji isto tako bilo, problemi sa sinusima, uglavnom da ga je izlijecilo to sto je njegova baka znala neku metodu gdje se zagrije - pazi ovo - krpa i stavi se soli, pa to drzis na celu i ležiš. . nakon tjedan dana zagarantirano prođe. Nemoraš cijelo vrijeme ležat, možeš si to po noći stavit kad ideš spavat, uglavnom da utječe na sinuse, i da nakon toga ojačaju ili tako nešto .. nemoj me za riječ hvatat, ali tako sam čuo.:chears:

Thoroughbred B 10.10.2007. 22:05

Citiraj:

Autor SniperWolf (Post 836880)
Tako je i meni .. svako malo me udari pa pocnem smrcati ovako iz cistog mira, neznam do cega je. Nos ti je pun, glava te boli. ***iga, alergije.
Jednom mi je djed rekao (70+god) da je njemu dok je bio mladji isto tako bilo, problemi sa sinusima, uglavnom da ga je izlijecilo to sto je njegova baka znala neku metodu gdje se zagrije - pazi ovo - krpa i stavi se soli, pa to drzis na celu i ležiš. . nakon tjedan dana zagarantirano prođe. Nemoraš cijelo vrijeme ležat, možeš si to po noći stavit kad ideš spavat, uglavnom da utječe na sinuse, i da nakon toga ojačaju ili tako nešto .. nemoj me za riječ hvatat, ali tako sam čuo.:chears:

sigurno to olakšava...ali :) kod mene je stvar mehaničke prirode,dakle mehanički "kvar"... shebao sam te kanale koje moram operirat,zbog toga se sinus punio sekretom i nastala je cista...dakle,meni je problem prouzrocio jos jedan problem! :kafa: ali definitvno,kada riješim mehaniku :D probat ću ukoliko budem imao daljnjih problema s sinusima... thnx

inače,ako mogu primjetit,dobro se drže kolege s pce-a :D

Mar 10.10.2007. 23:30

Ja sam isto bio na takvoj operaciji.
Tzv. "treći krajnik" - horror u Šibenskoj bolnici :S

Prije same operacije doktor je morao uzeti uzorak tkiva za analizu, a to je obavljeno nekim vrlo starim Ruskim (Sovjetski bolje rečeno) aparatom koji na kraju ima mala kliješta koja "na živo" otkinu komad tkiva.

Dobio sam kao fol gazu s kloroformom da mi malo "otupi" osjet, ali ništa nije pomoglo :(, nakon šta su mi to kroz nos ugurali (do grla skoro -na živo) išli su otkinuti komad, no kako uvijek sve mora poći krivo u tom trenu se taj "aparat" ugasija, tako da mi je osta zaglavljen jedno kraće vrijeme dok ga nisu uspili pokrenit ponovo (radi na struju).
Vrlo hororistična atmosfera...

Sama operacija je prošla ok, trajala je oko 30-45min, potpuna anestezija, oporavak je brz :)

Codiac 10.10.2007. 23:41

nezelim ti pricati kroz sta sam ja prosao. tako da mi se operacija sinusa cini kao tjedan dana sa dvije cehinje na jahti :)

inace sto se tice operacije nosa. neznam dali ce ti ga morat trgati (al vjerovatno hoce) e problem je sto ces 20 dana izgledati kao da si dobio gadne batine a jos 2 mjeseca nakon toga ce te boljeti nos. tek nakon 3 mjeseca ce biti sve ok.

meni sestricina bila tak da ak je ona prezivjela od tebe neocekujem nista manje nego da odbijes anesteziju :D

Amdejac 11.10.2007. 00:09

@Thoroughbred B
Da te utješim da nije to niš strašno.
Bio sam na operaciji (isto mehanički kvar :D ).
Pukla su mi bila sva tri snusa na desnoj strani lica tako da kad sam htio ispuhati nos lice mi se je napuhnulo. Plus toga imao sam puknutu zigomatičnu ili narodski ličnu kost i gornju čeljust. Od iza trećeg zuba pa do ispod oka. Imao sam u ustima (rekao bi Pervan u čvaljama) protezu 6 tjedana, a ispod oka još imam fiksirane kosti sa titanovom pločicom.

Mogu ti reči da je manje bolno od operacije slijepog crijeva. Za razliku od ostalih bio sam 15 dana u bolnici, 3xdnevno dobivao inekcije antibiotika i rana je bila otvorena 3 mjeseca. Dva puta tjedno su mi ispirali trušnu šupljinu.
Lomio sam ruke i svašta drugo. Imao 2 tjedna vrat u gipsu.
Dosta prometnih nezgoda.

Pa nakon svega toga mogu reći da je operacija sinusa tako tako kaj se tiče bolova. Ništa strašno.

BOGDO 11.10.2007. 02:04

evo link za sve one koje misle da imaju problema sa sinusima.simptomi, testovi.
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...bolesti&bid=73
frend mi je takodjer bio na operaciji sinusa te je imao još nekih problema sa nosom sve je to sredio i sad je ko nov.oporavak mu je trajao oko 1-2 mjeseca.

Thoroughbread B držimo ti fige i vjeruj mi sve bu bilo uredu.
pozdrav

drupci15 11.10.2007. 02:36

samo hrabro i koliko sam ja cuo od poznanika nije nikaj prestrasno (ja na srecu nemam takvih problema)...... aj mozes ti to, vjerujemo u tebe..... i brz i uspješan oporavak ti želimo :no2drug:

Thoroughbred B 11.10.2007. 09:47

Citiraj:

Autor Mar (Post 836993)
Ja sam isto bio na takvoj operaciji.
Tzv. "treći krajnik" - horror u Šibenskoj bolnici :S

Prije same operacije doktor je morao uzeti uzorak tkiva za analizu, a to je obavljeno nekim vrlo starim Ruskim (Sovjetski bolje rečeno) aparatom koji na kraju ima mala kliješta koja "na živo" otkinu komad tkiva.

Dobio sam kao fol gazu s kloroformom da mi malo "otupi" osjet, ali ništa nije pomoglo :(, nakon šta su mi to kroz nos ugurali (do grla skoro -na živo) išli su otkinuti komad, no kako uvijek sve mora poći krivo u tom trenu se taj "aparat" ugasija, tako da mi je osta zaglavljen jedno kraće vrijeme dok ga nisu uspili pokrenit ponovo (radi na struju).
Vrlo hororistična atmosfera...

Sama operacija je prošla ok, trajala je oko 30-45min, potpuna anestezija, oporavak je brz :)

Ja srećom idem privatno na nekakvu virtualnu endoskopiju (FESS),objašnjavao mi je da je on tu (g.dr.prof.Klapan) operaciju usavršio u St.Petersburgu prije 5 godina,a Amerikanci tek nedavno...uglavnom,svjetski hit operacija :) Vidi sve točno šta radi,bez iznenađenja...ali i košta! (cca 15 000 kn)

U bolnicama su više manje uvijek nekakva loša iskustva,imam ih oko sebe koliko hočeš :DualWiel: Mislim da meni neće uzimati uzorak tkiva nego to odmah ide van jer zauzima cijeli lijevi sinus...pa na patologiju!A nisam ni siguran za anesteziju...moguće je da idem na lokalnu u obje operacije,jer on baš ne simpatizira opću...ali kao da ću biti u dubokom snu...

Citiraj:

Autor Codiac (Post 836993)
nezelim ti pricati kroz sta sam ja prosao. tako da mi se operacija sinusa cini kao tjedan dana sa dvije cehinje na jahti

inace sto se tice operacije nosa. neznam dali ce ti ga morat trgati (al vjerovatno hoce) e problem je sto ces 20 dana izgledati kao da si dobio gadne batine a jos 2 mjeseca nakon toga ce te boljeti nos. tek nakon 3 mjeseca ce biti sve ok.

meni sestricina bila tak da ak je ona prezivjela od tebe neocekujem nista manje nego da odbijes anesteziju

Eh da :) Meni je unutra sve polomljeno i moram na žešču rekonfiguraciju svega,ili kako mi je doktor rekao "strgano"...ali to me ne brine,znam masu ljudi koji su to operirali i to stvarno nije ništa strašno...što se podljeva tiče,imaš ih ukoliko odeš na opću anesteziju,ja čak neću imati ni tampone nego nešto slično tome,modernije...bolje...a i sam tip operacije je trenutno najmoderniji,izvodi ga samo g.dr.prof.Klapan u Hrvatskoj i šire...on je osmislio i predaje u Americi,Engleskoj...ima velike prednosti naspram "standardne"...

Citiraj:

Autor AMD (Post 836993)
@Thoroughbred B
Da te utješim da nije to niš strašno.
Bio sam na operaciji (isto mehanički kvar ).
Pukla su mi bila sva tri snusa na desnoj strani lica tako da kad sam htio ispuhati nos lice mi se je napuhnulo. Plus toga imao sam puknutu zigomatičnu ili narodski ličnu kost i gornju čeljust. Od iza trećeg zuba pa do ispod oka. Imao sam u ustima (rekao bi Pervan u čvaljama) protezu 6 tjedana, a ispod oka još imam fiksirane kosti sa titanovom pločicom.

Mogu ti reči da je manje bolno od operacije slijepog crijeva. Za razliku od ostalih bio sam 15 dana u bolnici, 3xdnevno dobivao inekcije antibiotika i rana je bila otvorena 3 mjeseca. Dva puta tjedno su mi ispirali trušnu šupljinu.
Lomio sam ruke i svašta drugo. Imao 2 tjedna vrat u gipsu.
Dosta prometnih nezgoda.

Pa nakon svega toga mogu reći da je operacija sinusa tako tako kaj se tiče bolova. Ništa strašno.

Vidim ti si štošta prošao u životu... Nije strašna operacija,ali nije mi baš ni svejedno :) Ipak su tu blizu živci,mozak...kopat će mi po glavi :kafa: Što se slijepog crijeva tiče,eto dobio sam uvod i u tu operaciju :D I to me čeka,kao i svih...nadam se ne tako brzo...volio bi hodati na 2 noge još neko vrijeme (M.Maškarin) ... Samo se nadam nekakvoj anesteziji,dobroj...bez buđenja za vrijeme operacije po mogućnosti... (i to sam čuo...)

Citiraj:

Autor BOGDO (Post 836993)
evo link za sve one koje misle da imaju problema sa sinusima.simptomi, testovi.
http://www.plivazdravlje.com/?sectio...bolesti&bid=73
frend mi je takodjer bio na operaciji sinusa te je imao još nekih problema sa nosom sve je to sredio i sad je ko nov.oporavak mu je trajao oko 1-2 mjeseca.

Thoroughbread B držimo ti fige i vjeruj mi sve bu bilo uredu.
pozdrav

:chears:

Citiraj:

Autor drupci15 (Post 836993)
samo hrabro i koliko sam ja cuo od poznanika nije nikaj prestrasno (ja na srecu nemam takvih problema)...... aj mozes ti to, vjerujemo u tebe..... i brz i uspješan oporavak ti želimo

:chears:

Hamm 11.10.2007. 10:10

heh sretno stari s operacijom

po pitanju takovih operacija sam bil jedino na micanju "treće" mandule :D a i to nije proslo kak treba jer sam se poceo gušiti tokom operacije (asmatični bronhitis itd...)

sve u svemu puno sreće i brz oporavak :)

@amd..haha malo si mi ti robocop jelda :D

Amdejac 11.10.2007. 10:47

Citiraj:

Autor Hamm (Post 837158)
@amd..haha malo si mi ti robocop jelda :D

Mogu me pronaći po serijskom broju implatanta.
Zbog njeg nisam mogao prošle godine na magnetsku rezonancu. Jer treba sav metal ostaviti vani. :D

Citiraj:

Autor Thoroughbred B (Post 837143)
...ali nije mi baš ni svejedno :) Ipak su tu blizu živci,mozak...kopat će mi po glavi :kafa:

Ako te tješi imam i kalcifikaciju očnoga živca. Jeremija je goli k... za mene.

Hamm 11.10.2007. 10:53

@AMD...haha kako se ja kidam od smijeha..robocop :D issss :D
nego buju ti izvadili to van nekad ili?

@Thoroughbred B..kužim tvoju zabrinutost zbog živaca..mozga itd..amdejcu je bilo lakše po pitanu toga :D :D

amdajac..sorry ak sam pretjeral..samo zezancija ;) ak jesam..reci..bum prestal :)

Amdejac 11.10.2007. 11:04

Nebudu mi nikad izvadili i da nebum imal problema sa manjkom željeza u krvi. :D

Ne ljutim se, ali ti bum se to naplatil kad se vidimo ili bum te tužil.
Ak' buš trčal Zagrebački maraton u nedjelju vidimo se. :D

Hamm 11.10.2007. 11:10

Je je bum ti ja trčlal..bi hitna sam zamnom išla da me pokupi kad se skljokam...ja nisam za duge etape..bum ja maratoniral s nekom mesinom i pivčugom u trbuhu :D

je je buš mi naplatil kad se vidimo..to je sam pitanje kad se vidimo :p

Kimi 11.10.2007. 12:24

kod opće anestazije je "fora" što se jedan od 10 000 nikad ne probudi(zdravih ljudi):stoopid:

u lokalnu sam ja iso nish starsno biti ces svjestan svega al kasnije se nećeš sjećat

Hamm 11.10.2007. 12:29

ak si svjestan daj mi objasni kak se neces sjecati? stari mi je isao na operaciju kuka pod lokalnom anestezijom..pilili si mu dio kuka da bi stavili umjetni dio pa se svega sječa FTW :D

prije anestezije ideš na određene testove i probe..moj je stari morao na djetu itd...tak da..paze na to :)

syss 11.10.2007. 13:12

rađe da se ne probudim nego lokalna... idem na totalnu anesteziju odmah na porti bolnice/ambulante/zubara :)

Hamm 11.10.2007. 13:40

onda prije operacije do birtije da se "oduzmeš" :D

NJUNJO_HR 11.10.2007. 18:07

meni je isto neka vrsta polipa izrasla, isti problemi sa alregijom kao i kod tebe. otkrili su mi to dok sam se išli na pretrae za vojsku pa me je doktor zbog mojih problema poslal na rengen glave i još neke pretrage. ond sam otišel doktorici, ona je rekla da budu ovi za uho grlo nos to pogledali i odlučili, operacija ili ljekovi. bila je operacija jer je kakti bil dosta velik. to su jednostavo pročistili, šupali van. bil sam još 3 dana u bolnici sa cjevčicom u nosu koja je išla do tok mjesta di je bil polip i kroz nju su mi davali ljekove. poslje nisam imal od operacije nikakve bolove. nisam imal ni priije operacije nikakve bolove, nek se evo slučajno našlo, zvadilo i sve ok. Operacija je bila izvedena u Koprivničkoj bolnici. Besplatno, mislim hzzo je platil.

ajde sretno na operaciji. nebi trebalo biti nikaj strašno. to je ko da ti je šleper zasipal pjesak po cesti i sad niko nemre prejti :)

Thoroughbred B 11.10.2007. 18:33

Citiraj:

Autor NJUNJO_HR (Post 837645)
meni je isto neka vrsta polipa izrasla, isti problemi sa alregijom kao i kod tebe. otkrili su mi to dok sam se išli na pretrae za vojsku pa me je doktor zbog mojih problema poslal na rengen glave i još neke pretrage. ond sam otišel doktorici, ona je rekla da budu ovi za uho grlo nos to pogledali i odlučili, operacija ili ljekovi. bila je operacija jer je kakti bil dosta velik. to su jednostavo pročistili, šupali van. bil sam još 3 dana u bolnici sa cjevčicom u nosu koja je išla do tok mjesta di je bil polip i kroz nju su mi davali ljekove. poslje nisam imal od operacije nikakve bolove. nisam imal ni priije operacije nikakve bolove, nek se evo slučajno našlo, zvadilo i sve ok. Operacija je bila izvedena u Koprivničkoj bolnici. Besplatno, mislim hzzo je platil.

ajde sretno na operaciji. nebi trebalo biti nikaj strašno. to je ko da ti je šleper zasipal pjesak po cesti i sad niko nemre prejti :)

Zakon,nisam jedini :D Ajde,baš mi je drago čuti jedno pozitivno iskustvo glede operacije sinusa,i to još u bolnici...jel znaš koji si oblik,metodu operacije imao?Moja će biti neka virtualna FESS...postoji i običan FESS,a ima i još neka...opasnija koju izvode naravno u našim bolnicama...

Kakva ti je anestezija bila?Dakle,bolova nema...super :D Oporavak 3 dana kažeš?

NJUNJO_HR 11.10.2007. 18:52

koja vrsta polipa je bila neznam, no uglavnom nekaj je zaštopal :) i moral je van.

bil sam pod anestezijom, onom pod kojom spavaš. tu nisam imal nikakvih problema, a ak je i bilo nisu mi rekli. jedino kaj se sjećam je da sam probal ostati budam ali mislim da sam zaspal nakon 5 brojeva kad su mi dali piku piku za "spavanje". baš sam mlakonja

mogel sam ići i doma ali bi se moral vraćati svaki dan ujutro po te ljekove koje sam dobival kroz cjevčicu u nosu. bilo je ljeto i nisam moral ići u školu pa sam ostal tih par dana u bolnici.
kod zubara mi je bilo X puta bolnije nego na toj operaciji. zapravno to nemreš ni nazvati operacija jer nikaj ne režu. rekla mi je doktorica da su oni sa "usisavačem" očistili mi sinuse i uklonili taj polip i to bi bilo to. ko zna možda ga opet imam jer uvek fucam i pun mi je nos šmrklji. bilo ljeto ili zima

Brown Acid 11.10.2007. 19:47

A čuj, šta je, da je..sretno..

Thoroughbred B 11.10.2007. 20:09

Citiraj:

Autor NJUNJO_HR (Post 837687)
koja vrsta polipa je bila neznam, no uglavnom nekaj je zaštopal :) i moral je van.

bil sam pod anestezijom, onom pod kojom spavaš. tu nisam imal nikakvih problema, a ak je i bilo nisu mi rekli. jedino kaj se sjećam je da sam probal ostati budam ali mislim da sam zaspal nakon 5 brojeva kad su mi dali piku piku za "spavanje". baš sam mlakonja

mogel sam ići i doma ali bi se moral vraćati svaki dan ujutro po te ljekove koje sam dobival kroz cjevčicu u nosu. bilo je ljeto i nisam moral ići u školu pa sam ostal tih par dana u bolnici.
kod zubara mi je bilo X puta bolnije nego na toj operaciji. zapravno to nemreš ni nazvati operacija jer nikaj ne režu. rekla mi je doktorica da su oni sa "usisavačem" očistili mi sinuse i uklonili taj polip i to bi bilo to. ko zna možda ga opet imam jer uvek fucam i pun mi je nos šmrklji. bilo ljeto ili zima

Ok...mislio sam na metodu operacije,ima neka starija,pa novija FESS i najnovija isto FESS ali virtualna...dakle,kojom metodu su koristili da ti to uklone :) Ali koliko mi se čini,radi se o functional endoscopic sinus surgery :chears:

& thnx svima :chears:

IcyTexx 11.10.2007. 20:23

Ja sam ko mali (citaj 3-4) god slomio nos i sad je malo kvrgav, nije tako velik, al isto imam problema sa disanjem i sl. Djeluje mi ko da s vremenom disem otezano, a bas radi nosa. Usput, skoro stalno smrcam itd.

Kimi 11.10.2007. 20:48

Citiraj:

Autor Hamm (Post 837319)
ak si svjestan daj mi objasni kak se neces sjecati? stari mi je isao na operaciju kuka pod lokalnom anestezijom..pilili si mu dio kuka da bi stavili umjetni dio pa se svega sječa FTW :D

prije anestezije ideš na određene testove i probe..moj je stari morao na djetu itd...tak da..paze na to :)


ono koda si pijan

Hamm 11.10.2007. 22:56

Citiraj:

Autor gamer4life (Post 837820)
ono koda si pijan

pa ti se nemre nekaj zdignuti :lol2:

aaa sorryte morao sam :D :D

ma sve u svemu nebu bilo tak strasno..fakat puno srece u oporavku :)

Thoroughbred B 16.10.2007. 17:07

evo sutra u 8.45...trajat ce cca 90min...neka potencirana anestezija,ali nije anestezija...svjestan sam kao svega,ali prilicno uslagiran :fiju:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger