PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Zamrzavanje ekrana na laptopu? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=242157)

Mallayo 27.12.2012. 13:09

(riješeno) Zamrzavanje ekrana na laptopu?
 
Već par dana imam problema sa laptopom. Imam HP G62. Kada ga upalim, prvo normalno radi prvih 5min, nakon toga se sve zamrzne. Ne mogu strelicu pomaknuti, ne reagira kada pritisnem caps lock(lampica se ne pali), ne mogu ništa napraviti osim da ga prisilno ugasim na gumb. Potražila sam rješenje na internetu, i posvuda piše očistite ventilator, skenirajte, oslobodite memoriju. Rastavila sam sve i očistila svu prašinu, skenirala sam sa Avira antivirusom i nije pronašao nijedan virus, obrisala sam većinu programa, deinstalirala, ali problem je jos uvijek tu. Kada ga upalim u safe modu najnormalnije radi cijeli dan, ali čim prebacim na normalan rad ponovno se zamrzne. Skinula sam program smart driver updater, Advanced system protector. Već pet dana trazim rješenje po forumima i internetu i do sada nisam pronašla nista. Hvala vam unaprijed. :hitthewal:

MMI 27.12.2012. 13:35

aj deinstaliraj drivere od grafičke pa ga probaj bez njih koristiti, nećeš imati nativnu rezoluciju al će ti 100% raditi...ako bude tako problem je u grafičkom čipu, negdje je popustio lem

Mallayo 27.12.2012. 13:55

Ja nisam baš neki profesionalac za kompjuter pa bi pomoglo da mi pojasnis kako da to napravim ako nije problem :)

Uspjela sam deinstalirati driver, ali i dalje se zamrzava. Čim ga upalim a da nije u safe mode, zamrzne se. :/

MMI 27.12.2012. 15:07

pa odi u control panel---add remove i nadji ati driver display ili ako je win 7, my computer pa imaš "tab uninstall" i opet nađi ati driver i kad makneš restart laptopa

ček, jel ti dobra sad rezolucija ili je čudna kao u safe modu?

Mallayo 27.12.2012. 15:59

Čudna je kao u safe modu, i sada sam ponovo morala u safe mode jer je isto. uklonila sam ovo i opet se zamrzava..

MMI 27.12.2012. 16:07

čudno, probaj sa samo jednim keksom memorije ako ih ima dva ili zamjeni utor ak je jedan, pobriši kontakte na memoriji sa gumicom, ako nemaš ispoliraji grubom krpom, rubom traperica, testiraj ram, hdd..

Mallayo 27.12.2012. 17:14

Jesam, ponovno isto. :S

MMI 27.12.2012. 17:49

mislim da je grafika u banani... al napravi bekap svega pa digni win7 friško..ak i tada bude zaj...

Mallayo 27.12.2012. 18:26

Ok, hvala. Javim rezultat.

estugarda 28.12.2012. 10:00

Ne znam zašto su se svi okomili na grafu. Moje je iskustvo, kod ovakvih iznenadih smrzavanja, da je najčešći problem bio u HDDu (sam HDD ili konektor). Grafa mi osobno nikad nije odapela u 20ak godina intenzivnog korištenja desktop/laptop računala. Ali zato hrpa diskova i ploča. Naročito na prijenosnicima. Ne kažem da se ne događa, ali mislim da su veće šanse da je nešto drugo kihnulo.


To što radi u Safe modu, ne mora nužno isključiti kvar HDD-a, a s obzirom da se radi o laptopu, ionako je najlogičnije krenuti od toga.

Ako ti sad, nakon reinstalacije (ako uopće prođe), još uvijek zeza, ja bih na tvojem mjestu pokušao s drugim diskom. Ako i tada ne radi, onda bih se kladio na matičnu jedno 99%.

Mallayo 29.12.2012. 12:20

Opet je isto.. Očito ću ga morat odvest na servis. :/ Hvala vam na pomoći

Mallayo 30.12.2012. 23:03

Citiraj:

Autor estugarda (Post 2305070)
Ne znam zašto su se svi okomili na grafu. Moje je iskustvo, kod ovakvih iznenadih smrzavanja, da je najčešći problem bio u HDDu (sam HDD ili konektor). Grafa mi osobno nikad nije odapela u 20ak godina intenzivnog korištenja desktop/laptop računala. Ali zato hrpa diskova i ploča. Naročito na prijenosnicima. Ne kažem da se ne događa, ali mislim da su veće šanse da je nešto drugo kihnulo..

U pravu si, hdd je otišao. Sada kad sam ga promijenila sve je uredu. :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:23.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger