PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Protis.hr (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=105651)

Ati freak 26.01.2009. 16:55

ha dobro .. ne mislim se upuštat u neke ratrdirane svađe i vrijeđanja.

Nisam mislio cijelo vrijeme online : nego cijelo radno vrijeme i nakon 19.00 ih nema više online a poruke nikakve!:chears:

Vi se sad s menom borite ko da im ja kradem a ne da hoću od njih kupit. :lol2:

Scorpius 26.01.2009. 16:57

Ja ja sam imao jedno iskustvo sa krivom cijenom na webu...

HDMI kabel od 15 m po cjeniku koštao 100 kn, ja naručim i sve super.
Dođem sutradan, kada ono, njima je žao, al košta 145...

Jelc 26.01.2009. 17:00

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1260472)
naručeno je u petak oko 17 sati

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1260482)
:lol2:

Je, MegaLOL:D

Ati freak 26.01.2009. 17:02

Citiraj:

Autor Jelc (Post 1260488)
Je, MegaLOL:D

Jel vam plačaju za reklamu i obranu? :D

Jelc 26.01.2009. 17:06

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1260491)
Jel vam plačaju za reklamu i obranu? :D

Ne:)

Citiraj:

Autor Jelc (Post 1260425)
U životu nisam ništa kupio od njih


Dizel 26.01.2009. 17:39

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1260472)
S menom lako? između mene i protisa u vezi te narudžbe nije bilo nit jednog kontakta!

Prek vikenda? LOL
naručeno je u petak oko 17 sati. ONI SU CIJELO VRIJEME ONLINE!

Evo i od mene jedan megaLoLek :D

Ati freak 26.01.2009. 17:59

Citiraj:

Autor Dizel (Post 1260538)
Evo i od mene jedan megaLoLek :D

Lolajte kolko hočete ,al mene takve stvari nerviraju.. :spam:

Mene čekanje ubija.. ko u shoping centru...

http://bigblog.tportal.hr/technotainment
:D

Dizel 26.01.2009. 18:10

Uvijek ti ostaje opcija da narucis s eBaya, platis unaprijed PayPalom i popijes koju ljutu brlju i izmolis 10 ocenasa i zdravomarija da ti seller uopce posalje robicu, da prodje carinu neokrznuto i da postari ne odigraju reprizu zadnjeg napada sa Svjetskog prvenstva s tvojim smotuljkom :)

Ati freak 26.01.2009. 18:14

Citiraj:

Autor Dizel (Post 1260586)
Uvijek ti ostaje opcija da narucis s eBaya, platis unaprijed PayPalom i popijes koju ljutu brlju i izmolis 10 ocenasa i zdravomarija da ti seller uopce posalje robicu, da prodje carinu neokrznuto i da postari ne odigraju reprizu zadnjeg napada sa Svjetskog prvenstva s tvojim smotuljkom :)

svaka čast.. ovo s poštarom je legendarno :D :chears:

syss 26.01.2009. 21:16

opet - vrlo jednostavno:

hoćeš nešto odmah u petak pred kraj radnog vremena - navuci tenisice i go buy.

hoćeš uštediti 20kn i pritom ne izlaziti iz kuće u petak pred kraj radnog vremena - ugasi webshop i navuci tenisice, pa nemoj platit kartu u busu.

hoćeš uštediti 20kn i pritom ne izlaziti iz kuće tokom tjedna - kupi u webshopu.

hoćeš kupiti neki specijalan hardver dostupan samo tamo-i-tamo i pritom ne izlaziti iz kuće tokom tjedna - kupi u webshopu.

ima još scenarija, ovi bi bili glavni :D

zwo 26.01.2009. 23:18

Citiraj:

Autor syss (Post 1260785)
opet - vrlo jednostavno:

hoćeš nešto odmah u petak pred kraj radnog vremena - navuci tenisice i go buy.

hoćeš uštediti 20kn i pritom ne izlaziti iz kuće u petak pred kraj radnog vremena - ugasi webshop i navuci tenisice, pa nemoj platit kartu u busu.

hoćeš uštediti 20kn i pritom ne izlaziti iz kuće tokom tjedna - kupi u webshopu.

hoćeš kupiti neki specijalan hardver dostupan samo tamo-i-tamo i pritom ne izlaziti iz kuće tokom tjedna - kupi u webshopu.

ima još scenarija, ovi bi bili glavni :D

:lol2::goood:

Ati freak 26.01.2009. 23:24

Citiraj:

Autor syss (Post 1260785)
opet - vrlo jednostavno:

hoćeš nešto odmah u petak pred kraj radnog vremena - navuci tenisice i go buy.

hoćeš uštediti 20kn i pritom ne izlaziti iz kuće u petak pred kraj radnog vremena - ugasi webshop i navuci tenisice, pa nemoj platit kartu u busu.

hoćeš uštediti 20kn i pritom ne izlaziti iz kuće tokom tjedna - kupi u webshopu.

hoćeš kupiti neki specijalan hardver dostupan samo tamo-i-tamo i pritom ne izlaziti iz kuće tokom tjedna - kupi u webshopu.

ima još scenarija, ovi bi bili glavni :D

Ima jedna zanimljiva rubrika "lokacija" ispod mog nicka...
da sam u Zagrebu več bi ja to rješio , a ne mislim vlakom tregljat monitor, napajanje i 2 harda... :no2drug:

Dizel 27.01.2009. 22:57

Vrl jednostavno; narucis, uplatis, faksiras uplatnicu i ponudu da znaju o cemu se radi i nazoves. Ja tako radim kad narucujem na webshopovima ADM-a, HG Spota, Linksa, Vemila itd itd.

Problema nikada i robica stize za dan-dva Overseasom.

syss 28.01.2009. 01:06

nemoj se ni truditi.

sick_boy 28.01.2009. 12:29

Još jedno iskustvo iz Protisa. Naručio SSD 32GB (150kn jeftinije nego u Linksa), ponuda došla isti dan i pisalo na ponudi: rok isporuke 10-15 dana. Uplatio preko E-Žabe, mailao screenshot sa transaction id-om i čekao.

Nakon tjedan dana (bilo mi malo čudno što nema nikakvog feedbacka), nazvao čisto da pitam jel' sve OK i kad stiže - niko se na javlja. Probam na mobitel, isto (ustvari, mob. zazvoni, pa me netko isključi). Pošaljem mail, ništa. Odem na skype i pošaljem poruku. Sutra nađem odgovor na skype-u da je roba stigla i sutra šalju (petak). I zbilja, dobio u utorak, unutar roka iz ponude.

Dakle, na kraju - OK. Fer, iako mi se nije svidjelo što su me isključili s mobitela (a probao sam par puta), ali na kraju su sve pošteno obavili i kupio sam robu znatno jeftinije nego bilo gdje drugdje.

Ati freak 28.01.2009. 16:31

Citiraj:

Autor syss (Post 1262399)
nemoj se ni truditi.

Robica naručena iz ADM-a is stiže sutra, prekosutra... barem netrebam plačat poštarinu i odgovore dobim i telefonski i mailom a ne ovaj protis.. ko da su u zemlju propali..

Mortal 28.01.2009. 18:08

Ja sam u protisu naručio mini SD od 512mb za nekih 15kn i gadovi su mi poslali od 1gb :)

Naravno na moju sreću. Pozitivna mišljenja za Protis, kupovao dosta puta i svaki put fer.

syss 28.01.2009. 23:46

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1262838)
Robica naručena iz ADM-a is stiže sutra, prekosutra... barem netrebam plačat poštarinu i odgovore dobim i telefonski i mailom a ne ovaj protis.. ko da su u zemlju propali..

u 17:00h u petak naručena i dođe u subotu ili nedjelju?

mislim nije sad da ću ja kontra vjetrenjača cijelo vrijeme, ali ono... očito je da im je gužva, a ako ti ne paše takav tempo gdje uštediš 100-200kn i očito moraš imati hardver odmah, onda stari moj odaberi drugi dućan/način kupovine.

Ati freak 29.01.2009. 11:38

Citiraj:

Autor syss (Post 1263242)
u 17:00h u petak naručena i dođe u subotu ili nedjelju?

mislim nije sad da ću ja kontra vjetrenjača cijelo vrijeme, ali ono... očito je da im je gužva, a ako ti ne paše takav tempo gdje uštediš 100-200kn i očito moraš imati hardver odmah, onda stari moj odaberi drugi dućan/način kupovine.

Ko je rekao da bi roba trebala doću petak ili subotu??

Oni nisu kroz tri dana nit ponudu poslali. LOL..

I nemoj bit naporan.

Gilbert5 29.01.2009. 11:52

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1263542)
Ko je rekao da bi roba trebala doću petak ili subotu??

Oni nisu kroz tri dana nit ponudu poslali. LOL..

I nemoj bit naporan.


Sori dečec, al ti si naporan. Koja 3 dana, ponedjeljak računaj kao prvi radni dan, tak da. To ti je sve lijepo objašnjeno.

buljo 29.01.2009. 12:11

Ne javljaju se na poziv? :D
Aj molim te zamisli se kao da ti treba jedan printer isti dan (firma si) a taj printer ima samo Vemil, i probaj doć do njih u tom danu na telefon ili od maila nema koristi jer bi poslali ponudu pa po uplati bla bla...
Servis Hg Spota, Hg Spot, Feniks, probaj ih dobit za vrijeme gužve.
Imaju XXX zaposlenih a nitko se ne javlja na telefon, a da ne govorim o onim govnima od automata koji se jave i ode lova na mobu taj čas a ti nikog nisi dobio.

syss 29.01.2009. 12:16

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1263542)
I nemoj bit naporan.

tak se nećemo razgovarati.

Ati freak 29.01.2009. 17:54

Citiraj:

Autor Gilbert5 (Post 1263561)
Sori dečec, al ti si naporan. Koja 3 dana, ponedjeljak računaj kao prvi radni dan, tak da. To ti je sve lijepo objašnjeno.

Ko je dečec?
U subotu su radili ko i u ponedjeljak... nek ti onda bude 2 dana.. za provjerit dal je roba dostupna i poslati ponudu.. :goodnite:
TOXIC HD 4850
Citiraj:

Autor buljo (Post 1263575)
Ne javljaju se na poziv? :D
Aj molim te zamisli se kao da ti treba jedan printer isti dan (firma si) a taj printer ima samo Vemil, i probaj doć do njih u tom danu na telefon ili od maila nema koristi jer bi poslali ponudu pa po uplati bla bla...
Servis Hg Spota, Hg Spot, Feniks, probaj ih dobit za vrijeme gužve.
Imaju XXX zaposlenih a nitko se ne javlja na telefon, a da ne govorim o onim govnima od automata koji se jave i ode lova na mobu taj čas a ti nikog nisi dobio.

ya neznam kaj ste se tolo uspjenili kaj je meni čudno da narudžba nije obrađena u 2 dana. :respekt:

Citiraj:

Autor syss (Post 1263579)
tak se nećemo razgovarati.

Da, a ko je kome sastavljao popise za idiote?
Tj one : navuci patike i plati kartu itd..
:respekt:

syss 29.01.2009. 18:03

nigdje nisam napisao da se radi o popisu za idiote, to su tvoje riječi.

Ati freak 29.01.2009. 18:09

Citiraj:

Autor syss (Post 1263943)
nigdje nisam napisao da se radi o popisu za idiote, to su tvoje riječi.

tako sam ja lijepo shvatio popis kao i ti moje "nemoj bit naporan"..

Živio , neznam kaj se dalje s tim zamaraš, robica naručena iz ADM-a i gotovo . :chears:

w0lfram_ 29.01.2009. 19:20

ja sam ovo lito u protisa uzeo sennheiser hd555, pogleda na sajtu jel imaju pisalo raspolozivo, pita na skype jel to istina kaze lik je, uplatio istu minutu, reka liku da sam uplatija, sutra oko podne slusalice su vec bile kod mene, tako da ultra pozitivno iskustvo sta se tice protisa...

Gilbert5 29.01.2009. 19:43

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1263936)
Ko je dečec?

Ti. Osoba koja je vrlo nestrpljiva, i reagira kao ti se najbolje može opisati sa >>balavac<<, al eto, preoblikovao sam to u dečec.

Citiraj:

Autor Ati freak (Post 1263936)
U subotu su radili ko i u ponedjeljak... nek ti onda bude 2 dana.. za provjerit dal je roba dostupna i poslati ponudu.. :goodnite:

Prije tvog posta, imaš detaljno objašnjenje ali to nije pomoglo da opališ po trgovini.

Citiraj:

Autor Protis (Post 1250099)
Zelio bih se ispricati gospodji u ime Protisa zbog nastalih problema i neugodnosti medutim zbog iznimno male marze ne mozemo si dopustiti greske, zarada na fotoaparatu ne moze pokriti ni troskove slanja. Cijene revidiramo svaki dan i trudimo se biti sto azurniji medutim ne mozemo stici sve pa nam se ponekad dogadaju takve greske. Osim toga ponekad se zna dogoditi da dobijemo info od dobavljaca da roba dolazi recimo sutra i ljudi naruce pa nam onda jave da dolazi za tjedan-dva. Za kupca to nije bitno medutim u takvim slucajevima najbolje sta mozemo je vratiti novce i do sada nikad nije bilo problema sa tim, cim bi kupac zatrazio povrat novaca i poslao broj racuna uplatiti bi isti dan.
Sto se tice odgovaranja na mailove ponekad se ceka jer smo pretrpani poslom a mailove rjesavamo redom kako dodu, a za neke artikle cekamo info od dobavljaca da mozemo dati konkretan odgovor. Ista stvar je sa telefonom, ne stignemo se javiti na sve linije. Svjesni smo da svi kupci ne mogu biti zadovoljni ali trudimo se da je sto veci broj zadovoljnih i dajemo sve od sebe. Radimo na principu slicnom low budget aero kompanija, ne dobijete rucak i pice u avionu a i zna se dogoditi poneko kasnjenje medutim dovezu vas na zeljenu destinaciju za znacajno manji iznos, tako je i kod nas, ponekad je veca guzva pa ne mozemo odmah odgovoriti na mailove ili se javiti na telefon i dogadaju se greske sa cijenama na webu medutim 99% ljudi dobije ono sta su trazili za znatno manje novce. Netko ce radije kupiti tamo gdje je bolja usluga a netko tamo gdje su jeftinije cijene, na vama je da odaberete sta Vam bolje odgovara

Pozdrav,
Protis

Eto, sve jasno. :amen:

Ati freak 29.01.2009. 20:12

[quote=Gilbert5;1264022]Ti. Osoba koja je vrlo nestrpljiva, i reagira kao ti se najbolje može opisati sa >>balavac<<, al eto, preoblikovao sam to u dečec.

Balavac.. haha ... :D
Preoblikoval bi ja puno toga al ne mislim se svađat i poz.. Moj zadnji post po tom pitanju u ovoj temi.

Ninja23 01.04.2009. 14:11

Evo jedno pitanje za protis man-a. sto se tice povrata robe, u konkretnom slucaju monitora za slucaj mrtvih pixela. vi kazete da ne mjenjate monitor a ni ne moze se pogledati prije kupnje.
Frend koji je odvjetnik mi je poslao ove clanke iz zakona.

Sredstva daljinske komunikacije
Članak 37.
(1) Sredstva daljinske komunikacije jesu ona sredstva koja su pogodna za sklapanje ugovora između trgovca i potrošača bez istodobne fizičke nazočnosti trgovca i potrošača na jednome mjestu.
(2) Sredstva iz stavka 1. ovoga članka, među ostalim, jesu: adresirani i neadresirani tiskani materijali, standardna pisma i dopisnice, tiskana promidžbena poruka s narudžbenicom, katalog, telefon s ljudskim posredovanjem i bez njega, radio, videofon, videotekst, telefaks uređaj, televizija i elektronička pošta.

Pravo na raskid ugovora
Članak 45
Svaki ugovor sklopljen sredstvom daljinske komunikacije na koji se primjenjuju pravila sadržana u ovoj glavi Zakona potrošač može, ne navodeći za to razlog, raskinuti u roku od sedam dana.


sad me zanima zasto vi ne postujete taj zakon? jer na vasoj stranici pise.
Reklamacija se ne priznaje ukoliko je kupac naručio krivi proizvod ili mu se naručeni proizvod ne sviđa. a lijepo pise u zakonu da se moze vratiti artikl bez objasnjenja.

stuc 02.04.2009. 10:29

Gle, mogu oni pisati šta god hoće i izmišljati svoje jamstvene uvjete, uvjete prodaje itd...
Ako kupiš monitor i ima bad pixela fino im ga odneseš na adresu koja je na njihovoj stranici i ostaviš !!
Sačuvaš račun, uslikaš monitor tam gdje si ga ostavio i ostaviš svoj broj telefona.
Fino čekaš doma pa kad te nazove šef onda se pozoveš na taj članak i spomeneš tužbu po tom članku....

I gotovo, tu su oni u banani jer ako to ode na sud sve troškove plaćaju oni a još ih moš tužit zbog novonastalog gubitka jer ti monitor treba za posao itd..

U zadnje vrijeme baš i preferiram kupovinu na daljinu jer ako čisto nisam zadovoljan zbog bilo čega da mogu vratit proizvod.

edit:
evo primjera kako samo malo treba poznavati zakon...

Kupio sam laptop u feniksu online, na mail su mi poslali podatke za plaćanje i ja ispunio opću uplatnicu te uplatio cifru.
Sutradan zovu iz feniksa.
f: znate mi taj laptop nemamo već 4 mjeseca...
ja: pa stoji na cjeniku, po zakonu mi morate isporučit robu koja je na cjeniku istaknuta i piše raspoloživo...
f: mi vam možemo vratit novce..
ja: samo ako ja to izričito sam zatražim ili ako mi robu niste u stanju isporučit u zakonskom razumnom roku, ja ću čekat da prođe taj rok...
f: javit ćemo vam se sutra kad vidim sa šefom nabave..
ja: ok...

Eh, poanta je u tome da ako oni ne isporuče robu u zakonskom roku te ja nakon isteka tog roka zatražim nofce imam pravo dobit i neku kamatu na tu cifru što sam platio, neznam sad napamet koliko je to no zato sam i rekao da ću ja čekati.
Također u zakonu stoji da se drugi proizvod ako naručenog nema može uzet samo ako kupac pristaje svojevoljno na to, tako da koliko god se trudili uvalit vam drugi proizvod vi na to ne morate pristati.

Zovu oni mene opet nakon 2-3 dana..
f: dobar dan, znate morat ćete čekati dok vozač ne bude išao u Nizozemsku po robu pa će podić jedan direktno iz tvornice..
ja: ok, ne žuri se meni..
f: znate ni ta cijena nije baš ta jer to je bila cijena dok je laptop bio na akciji...
ja: po zakonu je važeća ona cijena koja je istaknuta kraj ili na proizvodu, ja ne mislim platit ni lipe više...

Uglavnom čekao sam jedno 3 tjedna dok je lap uopće stigao u Hrvatsku i još tjedan dana dok su otiskali slova na njega jer je stigo sa US tipkovnicom.
Došao mi poštom na njihov račun i još su mi pokonili printer jer je ipak prošlo par dana od tog zakonskog roka pa sam teoretski mogao zatražit i nofce + kamatu a lap na putu :D

epilog: jedno 3-4 dana kak sam naručio laptop isti doslovce nestao iz cjenika :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:42.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger