PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   spajanje uređaja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=302622)

aurelio 24.03.2020. 13:21

spajanje uređaja
 
Imao dam spojeno žicom ruter, tv i pc. Sve je radilo. Sad imam ruter u drugoj prostoriji i spojen je bežično sa pc. Žica od pc do tv je ostala. Problem je sad mi Tv nema pristup internetu. Šta bi trebao podesiti? Pc je spojen preko vanjskog WiFi adaptera.

Nikky 24.03.2020. 13:39

Za prvu ruku ako tv ima WiFi karticu u sebi probaj viditi hoće li uhvatiti WiFi sa routera (ono nađeš mrežu, uneseš pass).
Kako će raditi ovisi o kvaliteti linka.

Kasnije, provuci Lan kabel ili PowerLine par ako je ista faza.

aurelio 24.03.2020. 14:43

Tv nema karticu. Spojen je žicom sa pc, a pc bežično sa ruterom.

Nbdy32 24.03.2020. 15:26

Nebu to baš tak ferceralo ...


Stavi neki wifi switch kod kompa,pa switch spoji na ruter,a komp i tv u switch ...


Nije to struja da se može brikat s jednoga na drugo ...

Mommistake 24.03.2020. 15:41

Citiraj:

Autor aurelio (Post 3389892)
Imao dam spojeno žicom ruter, tv i pc. Sve je radilo. Sad imam ruter u drugoj prostoriji i spojen je bežično sa pc. Žica od pc do tv je ostala. Problem je sad mi Tv nema pristup internetu. Šta bi trebao podesiti? Pc je spojen preko vanjskog WiFi adaptera.

Mene najviše zbunjuje ovaj dio:

Citiraj:

Žica od pc do tv je ostala.
Kako to točno misliš? Što je ostalo?
Prije su ti i TV i komp bili spojeni u router ili?

Nikky 24.03.2020. 15:43

Kolega Nbdy32 dobro govori samo je malo zabucao sa terminologijom (wifi switch) :D

Vrati router na staru lokaciju blizu TV - a.

Ako si mijenjao operatera / spojni put pa je sada tel. parica, nju je lakše produžiti ako treba.

Nbdy32 24.03.2020. 15:56

@niky a da switch koji se može spojiti na wifi od rutera,a da ima recimo 4 porta ...


kaj sam loše rekel,imam 2 doma ...

Nikky 24.03.2020. 16:00

To je onda WiFi router u Client ili Repeter modu rada.

Tko zna šta će dobiti kod neukih trgovaca za "WiFi switch".

aurelio 24.03.2020. 18:27

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3389934)
Mene najviše zbunjuje ovaj dio:



Kako to točno misliš? Što je ostalo?
Prije su ti i TV i komp bili spojeni u router ili?


U prvom postu sam napisao.Imao sam prije spojeno i sve je radilo. Žicom je bilo spojeno pc,ruter i tv. Sad mi je ruter odvojen i nije žicom spojen nigdje. Spojem je sa alfa wifi vanjskom karticom koja je na pc-u. Žica od veze pc-tv je ostala kao i prije spojena(nije dirano).


U biti sam ruter spojio sa pc-em bežično, a ostalo je isto. Nije mi trebao internet na tv, a sad bi opet spojio. Može li na tv neki wifi adapter i mora li biti baš za taj tv ili bilo koji?

Nbdy32 24.03.2020. 18:34

Ma nije ostalo isto,TV ti sigurno nije bio spojen na komp,jer to nema smisla,možda je tu u igri bio neki switch ili nekaj ...

Ako nemožeš kablom do rutera trenutno,nabaviti neki (možda i imaš stari koji stoji sastrane), pa ta dva rutera spojiti bežično,onda kabel iz rutera u TV i u komp (ako ne želiš možeš i komp spojiti bežično) ...

Chuxonja 24.03.2020. 18:41

Pa tehnički bi trebo moć tu WiFi konekciju na kompu šerat kroz Ethernet dalje. Kroz switch ili direkt možda.

D/G 24.03.2020. 19:15

Citiraj:

Autor aurelio (Post 3389892)
Imao dam spojeno žicom ruter, tv i pc. Sve je radilo. Sad imam ruter u drugoj prostoriji i spojen je bežično sa pc. Žica od pc do tv je ostala. Problem je sad mi Tv nema pristup internetu. Šta bi trebao podesiti? Pc je spojen preko vanjskog WiFi adaptera.


Možda nije u istom LAN priključku rutera spojena TV tj.možda je u onom koji je predviđen za TV .
...ili imaš MaxTV prijemnik (STB) ?

Karlo666 12.04.2020. 23:44

Aj ti nama ljepo slikaj stanje odzada rutera i postaj sliku ovdje.

driftwood 16.04.2020. 02:09

Čovjek je imao na router kabelom spojen pc i tv. Router je preselio na drugo mjesto, nema više kabela.
PC mu je spojen sa wlan, a on bi htio spojiti i tv.

Postoji lan (ili hdmi, ovo nisam siguran) kabel od pc-a do tv-a.


Jesi vidio aurelio, jesam pogodio, a? :D


-Najjednostavnije rješenje, wlan adapter u tv i spojiti se bežično (koji adapter ide ovisi o televizoru - napiši koji tv imaš).
-Jedno od rješenja neki AP klijent mod (to ti je kao router koji bežično prima signal i sa kabelom je spojen u tv (njega možeš i staviti kod pc-a kad već imaš tamo kabel)).
-Jedno od rješenja ranije spomenuto da preko pc-a šalješ internet na tv (tv ima internet samo kada je upaljen pc).
-Powerline adapteri.
-Provuci kabel.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:50.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger