PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Android OS - info, pitanja, root, orginal ROM-ovi, custom ROM-ovi, flash how-to (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194870)

Poggiali 07.05.2017. 15:46

Znaci ako me zovu na taj originalni broj, a ja imam drugi broj u drugoj drzavi, i dalje mi normalno zvoni? :)

xlr 07.05.2017. 17:38

Tocno, normalno ti zvone samo viber i wa. Ne obicni pozivi, da ne bude zabune hehe.

Mozes ti instalirati viber i na tablet bez sim kartice, upises broj moba, dobijes pin na taj mob, prepises ga u tablet i imas viber na tabletu koji uopce nema simicu.

Isto se dogadja i kada mob stavis u airplane mode ili izvadis simicu i upalis samo wifi. Viber i wa uredno rade kao da je tvoj broj unutra.

afterburner 11.07.2017. 08:36

Imam jedan problem sa Samsung S6(sa zadnjom sluzbenom verzijom) kad se spajam na wifi mreze koje traze web login. Kad se spojim na WiFi mrezu dobijem notifikaciju od fb mesengera "Check Connection" koja mi obicno otvori web login stranicu od mreze na koju se spajam. U zadnje vrijeme mi prikazuje "This site cant be reached" stranicu. Signal je na max. Ima li koji drugi nacin u postavkama da se logiram? probao sam izbrisati history/cookies, palit gasit wifi, Forget WiFi mrezu..i obicno nista ne pomaze. Totalno random se pojavi i nestane. Sa drugim mobitelom nemam nikakvih problem sa spajanjem tako da nije do WiFi mreze.

image host image host

webmaster750 11.07.2017. 13:58

Citiraj:

Autor afterburner (Post 3079601)
Imam jedan problem sa Samsung S6(sa zadnjom sluzbenom verzijom) kad se spajam na wifi mreze koje traze web login. Kad se spojim na WiFi mrezu dobijem notifikaciju od fb mesengera "Check Connection" koja mi obicno otvori web login stranicu od mreze na koju se spajam. U zadnje vrijeme mi prikazuje "This site cant be reached" stranicu. Signal je na max. Ima li koji drugi nacin u postavkama da se logiram? probao sam izbrisati history/cookies, palit gasit wifi, Forget WiFi mrezu..i obicno nista ne pomaze. Totalno random se pojavi i nestane. Sa drugim mobitelom nemam nikakvih problem sa spajanjem tako da nije do WiFi mreze.

https://7-t.imgbox.com/WTu4JoLA.jpg https://9-t.imgbox.com/KJXCVHY6.jpg

Ovo otvaraš sa chrome-om, probaj otvorit taj link sa drugim preglednikom npr. mozilla ili stock preglednik od Samsunga, pa javi rezultat.

afterburner 11.07.2017. 14:49

Evo nasao sam nacin kako da radi...bar za sada. Moram kliknuti neki link npr. pcekspert.com i onda mi otvori login stranicu. Iako mi ni ovo nije savrseno rijesenje jer na drugom mobitelu mi se otvori neki screen od OS-a (s loginom) cim se spojim na WiFi. Kasnije cu probat sa drugim browserima.

geronimo_2 12.07.2017. 15:19

pozdrav.
moze savjet koji custom ROM stavit na SIII (nije rootan, gore je 4.3) sa naglaskom na brzinu i stabilnost. ne interesiraju me igre i vizualni dozivljaj. jedino ak je moguce da je izgledom sto slicniji SII (v2.3.3).

PR3DA70R 12.07.2017. 18:59

Archidroid, check it. ;)

geronimo_2 12.07.2017. 19:20

nema nikakvih problema sa bluetoothom, GPS-om i slicno?

PR3DA70R 12.07.2017. 19:35

Nope, stabilno kroz godinu-dvije na dva komada SGS3.
Radi bez problema.

mradovan 13.07.2017. 11:34

Vivax Fun s4012: kako ukloniti reklame?
 
Vivax Fun s4012 - nov novcat iz kutije - svako toliko baci reklamu preko cijelog ekrana, s sićušnim "x-om" u kutu za zatvoriti.

Rootao sam ga, onesposobio ili deinstalirao sve procese koji su zvučali sumnjivo, čak instalirao Adblock Plus - ništa nije pomoglo.

Zna li tko kako ih ukloniti?
Hvala!

https://ibb.co/fCMv2v

Ivo_Strojnica 13.07.2017. 11:41

da li je reklama u samom ROM-u ili tek kad uđeš u neku aplikaciju?

Ako je u samom ROM-u, nema ti druge nego sa interneta skiniti neki drugi ROM i flashati ga, da se riješiš reklama.

Mommistake 13.07.2017. 11:44

Citiraj:

Autor mradovan (Post 3080413)
Vivax Fun s4012 - nov novcat iz kutije - svako toliko baci reklamu preko cijelog ekrana, s sićušnim "x-om" u kutu za zatvoriti.

Rootao sam ga, onesposobio ili deinstalirao sve procese koji su zvučali sumnjivo, čak instalirao Adblock Plus - ništa nije pomoglo.

Zna li tko kako ih ukloniti?
Hvala!

https://ibb.co/fCMv2v

Isto tako je i na NOA mobitelima.

Kolega ima, i nije našao riješenje.

mradovan 13.07.2017. 12:14

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3080417)
da li je reklama u samom ROM-u ili tek kad uđeš u neku aplikaciju?

Ako je u samom ROM-u, nema ti druge nego sa interneta skiniti neki drugi ROM i flashati ga, da se riješiš reklama.

Bit će da je onda u ROM-u... uleti bez aplikacije, direktno s launchera.
Ali čisto sumnjam da su dečki s XDA posvetili neku verziju Cyanogena Vivaxu :-)

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3080421)
Isto tako je i na NOA mobitelima.

Kolega ima, i nije našao riješenje.

Nevjerojatno... takve stvari bi trebalo zakonom zabraniti.


Hvala svima na odgovorima!

coconut 13.07.2017. 12:15

Kakve točno reklame? Ako su vezane za Adrecovery i sl. servise, tu nema neke pomoći.

Ivo_Strojnica 13.07.2017. 12:39

Ništa, nazad u dućan i reći da ti dadu uređaj bez reklama, jer nisi dao pare da ti iskaču reklame po uređaju.

mradovan 13.07.2017. 12:42

Citiraj:

Autor coconut (Post 3080441)
Kakve točno reklame? Ako su vezane za Adrecovery i sl. servise, tu nema neke pomoći.

Randomne... kao "Pridružite se Fun Land za samo 8,50kn tjedno"
https://ibb.co/fCMv2v
http://ibb.co/k7G1aF

coconut 13.07.2017. 12:47

Zašto si uopće išao kupovati taj prastari uređaj? Vivax u reklami na svojoj stranici kaže da ga "pokreće snažan novi Android 5.1 Lollipop" :lol2:

mradovan 13.07.2017. 13:19

Citiraj:

Autor coconut (Post 3080453)
Zašto si uopće išao kupovati taj prastari uređaj? Vivax u reklami na svojoj stranici kaže da ga "pokreće snažan novi Android 5.1 Lollipop" :lol2:

To mi je od supruge... Hoće sada novi, a kao jedan od razloga navodi te j*#%ne reklame. Tako da ako ih skinem, možda odgodim taj trošak za koji mjesec :)

blackened 18.07.2017. 09:20

Imam trenutno Htc One 8 mini na posudbi, dok mu veliki brat na servisu, i dignem lijepo sve aplikacije što mi trebaju, 2 dana radio kak spada i odjednom isto sto reklama, otključam mob, pokrene se video, za background mi stavio isto neku reklamu, a ono gofno leetgo ili kak se vec zove non stop isto iskače sa reklamama. Na kraju nije ništa nije pomoglo nego factory reset, evo sad radi 3-4 dana kak spada, mislim da mi se nešt nakačilo sa Rain alarmom...

Astra 29.07.2017. 17:19

Pozdrav ekipa. Evo mene sa n00b pitanjima ali jednostavno nemogu si trenutno dopustiti luksuz i brikati si mob jer mi je jedini.
Dakle, u pitanju je Samsung J5 2016 (SM-J510FN - Android verzija 6.0.1) i živcira me bezbroj aplikacija u pozadini koje nemogu izbrisati.
Zanima me koji je najlakši način za napraviti root.

smuchac 29.07.2017. 18:24

Radio sam frendu ali sad se u bobu ne sjećam. Uglavnom u developer opcijama treba oem unlock ukljucit otrest twrp i super su i basta. Poviri na xda. Mob danas jako tesko mozes brickat. Istina,može se al jako teško. Gotovo iz svih situacija ga se da spasit. S rootom gubis garanciju ali to valjda znas....

Poslano sa mog GT-I9505 koristeći Tapatalk

xlr 29.07.2017. 18:45

Aplikacije koje ti smetaju mozes freezati bez rootanja - package disabler pro app to radi. Ako si planirao bas brisati appove jer ti, sta ja znam, fali mjesta, onda trebas root. Freeze je isto sto i uninstall ali mozes sutra nekad unfreezati app i opet je imas na mobu

Astra 29.07.2017. 19:41

Momci hvala Vam na brzim odgovorima.
Ma rootao bi ga i izbrisao bi te aplikacije jer me živciraju.
To je kao kad kupiš laptop npr sa OS-om i onda ti bude nakrcan svakavim utilitijima koji ti ne trebaju nit ih ikad koristiš.
Odmah clean install.

Ako mi možete dati neki konkretan link bio bi Vam zahvalan.

xlr 29.07.2017. 19:59

Gle, ako ih freezas isti vrag ti je kao da si rootao i obrisao appove. Cisto da znas u slucaju da ne nadjes info o rootanju...

Astra 30.07.2017. 08:45

Dali sam dobro shvatio da rootom gubiš sve podatke? negdje piše da se gube podatci,negdje da sve ostaje untouched? Sad mi niš nije jasno?
Meni bi trebao sam Superuser permisions da mogu pobrisati more ovih T-mobile gluposti.

partwish 31.07.2017. 22:11

Imam pitanje koji je djelomični off topic, no dobro. Zanima me dual sim telefon, jasno mi je da je jedan SIM 4G/3G, a drugi je 2G... Ako dobijem poziv na ovaj drugi SIM koji je 2G, hoće li se on prebaciti na 3G tijekom poziva zbog bolje kvalitete poziva? Ima tko iskustva s tim?

Zeljkoknez 23.08.2017. 23:40

iphone 7 clone
 
Trazim rom za iphone 7 clone imao je instaliran ios na sebi nekada mtk6571 iako je u samome mobu pisalo mtk6580 al kad ga spojim na flash tool pise mtk6571

coconut 24.08.2017. 06:56

Ne postoji iP klon koji ima iOS. To je Android sa iOS skinom.

Zeljkoknez 24.08.2017. 11:05

Citiraj:

Autor coconut (Post 3094744)
Ne postoji iP klon koji ima iOS. To je Android sa iOS skinom.


Zeljkoknez 24.08.2017. 11:08

to znam samo mi treba rom


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:08.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger