PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   (riješeno) Sporo učitavanje Windowsa (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=286449)

chief_wolfinjo 18.06.2017. 07:30

(riješeno) Sporo učitavanje Windowsa
 
Bok,

imamo na jednom kompu na poslu Win 7 Ultimate... i problem je sljedeći,
kada se komp upali i windowsi učitaju. konkretnije kada se pojavi desktop s ikonama onda nakon toga mu treba cca 10 minuta da se može početi koristiti.

znači do tog trenutka se ne može apsolutno ništa... ako se klikne na bilo koju ikonu, ona se tek otvori nakon cca 10 minuta... nema uopće reakcije... a isto vremeno se ne vidi da strelica ima onaj kružić kao da učitava...

dali je moguće nekako provjeriti što ga toliko usporava ?

ili ?

hvala

dadoremix 18.06.2017. 08:44

hdd ti je naj vjerotatnije dobio bad sektore

vadi van.. spajaja na drugi komp.. i hdd sentinel pokreneš.. i onda ti veli kaj smart veli :)

alengrosevic 18.06.2017. 08:46

Kako kaze kolega, 99% je hdd banana...

Cuky 18.06.2017. 09:34

Prvo bih rekao da provjeris da nema nekog smeca gore, uz uvjet kako kazes da nakon 10 min sve normalno radi.

Ali svakako ne skodi poskenirat hdd s nekim alatom (hd tune i sl.).

chief_wolfinjo 18.06.2017. 09:58

hvala svima na odgovorima :)

budem onda testiorao hard disk... iako nakon 10min sve radi normalno

Nikky 18.06.2017. 11:01

Vidi kako se ponaša ako prije paljenja ištekaš mrežu ...

chief_wolfinjo 18.06.2017. 11:38

znači trenutno sam napravio normalan error scan sa HD tune pro
i nemam errora. te pod health status je ok. nema errora

inače taj problem mi se je pojavio prije par dana. čini mi se nakon što sam napravio update Malwarebytes-a
imao sam staru inačicu i tražilo je da napravim update na novu verziju. što je normalno prošlo
sada imam Malwarebytes 3.1.2.1733, premium verzija

Nikky 18.06.2017. 13:20

Hm, može biti da Malwarebytes radi neki scan nakon boot - a pa je zato sve usporeno,
lako provjeriš ako privremeno ugasiš onaj rezidentni dio tj. da ga ne pokreče.
Po potrebi odvrtiš on-demand scan.

driftwood 18.06.2017. 14:33

Meni se prije koji dan pojavio isti problem (tema je izbrisana?). Kod mene je bio problem u usb hubu, nakon što sam ga isključio sve je proradilo.
Također probaj zamijeniti kabel od hdd.
Da li se "normalno" boota u safe modu?

Busola29 18.06.2017. 23:06

Problem je što je ovo stvarno široko polje , najednostavnije da ako nisi željan utvrđivanja kvara nakon temeljite provjere od virusa je system restore ako imaš sa datumom prije problema.

Mogući problemi:

- nadogradnja windowsa neispravna
- neispravan nadograđen driver - vratiti na staro
- virus koji papa memoriju i resurse kompa (postoje više ovakvih virusa...)
- konflikt sa nekim novim priključenim uređajem
- neki program nadograđen konfliktnom verzijom
- hardverski početni problemi (kako si rekao HDD je ispravan ... ali postoje i drugi dijelovi kompa pa ako ovo gore ne riješava se nešto drugo uraditi...)

U slučaju da je sve ispravno (vrlo moguće...) , a softverski se ne da riješiti najbolja je nova čista instalacija...

chief_wolfinjo 19.06.2017. 08:28

Citiraj:

Autor Busola29 (Post 3072343)
Problem je što je ovo stvarno široko polje , najednostavnije da ako nisi željan utvrđivanja kvara nakon temeljite provjere od virusa je system restore ako imaš sa datumom prije problema.

Mogući problemi:

- nadogradnja windowsa neispravna
- neispravan nadograđen driver - vratiti na staro
- virus koji papa memoriju i resurse kompa (postoje više ovakvih virusa...)
- konflikt sa nekim novim priključenim uređajem
- neki program nadograđen konfliktnom verzijom
- hardverski početni problemi (kako si rekao HDD je ispravan ... ali postoje i drugi dijelovi kompa pa ako ovo gore ne riješava se nešto drugo uraditi...)

U slučaju da je sve ispravno (vrlo moguće...) , a softverski se ne da riješiti najbolja je nova čista instalacija...



- nadogradnja windowsa: nisam radio
- neispravan nadograđen driver - nije ništa instalirano
- virus koji papa memoriju i resurse kompa: moguće - budem napravio scan
- konflikt sa nekim novim priključenim uređajem: nema novih uređaja
- neki program nadograđen konfliktnom verzijom: moguće - napravljena nadogradnja Malwarebytesa

budem prvo sada napravilo full scan s KIS 2016 i s Malwarebytes. pa ćemo vidjeti kaj će biti nakon toga

hvala

chief_wolfinjo 24.06.2017. 07:29

napravio sam full scan s KIS 2016 i s Malwarebytes premium i jedan i drugi nisu ništa pronašli... uglavnom virusa i sl... nema

sad ne znam dal postoji kakav program koji prati koliko resursa uzima kod paljena kompa i učitavanja windowsa ?

Revolver3844 24.06.2017. 14:20

Pošto si odradio testove i utvrdio da je disk vrlo vjerovatno ispravan velike šanse su da je u windowsima problem, može bit 100 razno raznih razloga pa kreneš od osnovnih podešavanja.

Probaj slijedeće.

msconfig

Pod "advanced options" number of processors postavi na max i pod "startup" odznači sve sem Microsoft services.
Probaj i vidi ima li ikakvog učinka na bolje.

Možeš uključit i fast boot u control panel pod power options, no to inače bude po defaultu uključeno, isto tako stavi power options na high, a u advanced power options stavi "turn off hard disk after" na never.

chief_wolfinjo 01.07.2017. 07:59

konačno sam otkrio problem...

problem je u Kaspersky Internet Security 2016....

kada sam isključio autostart, onda su se windowsi normalno učitali..

onda sam googlao i našao da dosta ljudi ima taj problem...

pa sam našao:

go to Kaspersky Settings – Additional - Update – Select Update Source – Add – add (!) http://dnl-test.kaspersky-labs.com/test/tim1 as a source,
click “OK”. Right-click and disable “Kaspersky Update Servers” - perform manual update - reboot PC.

Then switch back to Kaspersky lab update servers

s ove stranice: https://forum.kaspersky.com/index.ph...&#entry2424410

i sad ponovo normalno radi


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:25.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger