PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Operativni sustavi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=36)
-   -   Instalacija/Restore/Kloniranje OS-a na HDD/SSD - how-to, info, problemi, savjeti (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=273415)

keymaster 24.02.2015. 17:31

Ništa,ja ću onda napraviti kao da instaliram na obični HDD i gotovo.
Ako bude nekih problema javit ću. :)

Hvala.

Joke 24.02.2015. 21:04

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2741286)
Naravno, cast izuzetcima koji ne koriste search, no ti su ionako kupili racunalo da imaju Quake 3 ikonu na desktopu a folder s p0rnom je ionako pod kripticnim imenima.

A cek zasto se odajes? :D
Jesmo rekli da se ne odaju najdublje akerske tajne?

Forace 25.02.2015. 00:56

Ne znam ja kak vi bez hibernacije živite? Za hibridnu mora bit upaljena ako se ne varam? Ili sam ja jedini koji ima uptime po par tjedana, a komp redovito svaku večer ugašen tj. u stand by.u :).

Bubba 25.02.2015. 09:01

Citiraj:

Autor Forace (Post 2741889)
Ne znam ja kak vi bez hibernacije živite?

Pa ovako. :D

http://www.pohrani.com/t/2z/Cj/I1xkzCV/1.jpg
http://www.pohrani.com/t/20/OT/IRS0Vgh/2.jpg

Nick7 25.02.2015. 17:25

Citiraj:

Autor Forace (Post 2741889)
Ne znam ja kak vi bez hibernacije živite? Za hibridnu mora bit upaljena ako se ne varam? Ili sam ja jedini koji ima uptime po par tjedana, a komp redovito svaku večer ugašen tj. u stand by.u :).

Na poslu je komp stalno upaljen.
Doma - brze mi se komp zbuta nego da radim hibernaciju kompa sa 16G RAM-a.

Chuxonja 26.02.2015. 10:43

Taj hibernate nisam nikad trebo ni kužio previše kak bi ga iskoristio. Baš kak nick veli, prije upalim kantu i postartam sve nego čekat da se iz hibernatea postavi nazad.

Mario92 28.02.2015. 18:08

Kaj nije hib file vezan uz hybrid boot na Win8 i kasnije pa se micanjem hib file-a miče i ta funkcionalnost?

nathan.fake 28.02.2015. 20:42

Citiraj:

Autor Mario92 (Post 2743858)
Kaj nije hib file vezan uz hybrid boot na Win8 i kasnije pa se micanjem hib file-a miče i ta funkcionalnost?

Je ;)

Al vidiš i sam, nisi haker ako ne isključiš hibernaciju, page file, indexiranje, system restore :fiju:

Jer ako to ne pogasiš, SSD će ti šrotat.

/s

darkydark 28.02.2015. 20:47

Neki od nas su na w7, bez tih fensi hybrid bootova.

Mario92 28.02.2015. 22:32

Nisam niš ni rekao za Win7 samo se nadam da nema bisera koji gase hib na novijim verzijama Winsa.

Forace 02.03.2015. 00:45

Referencirao sam se na hibridni sleep. Znači dok ima struje komp je u normalnom stand by.u i boota za par sekundi (jer sve ostaje u ramu), ako nestsne struje vraća se iz hibernacije ..... u oba slučaja nastavljam tamo gdje sam stao ....

Sedmica to po defaultu ima uključeno, a s obzirom da djelomično koristi funkcionslnost hibernacije ne vidim smisla gasit hibernaciju ....

driftwood 08.03.2015. 22:13

Hoću da XP izgleda kao 7
 
Koji je programčić najbolji za to? Odnosno kako da to odradim?
Hvala.

zupy 08.03.2015. 23:42

Znači tražiš neki XP usporivač :D
Ja sam davno stavljao neki ala vista - mislim da se zvao Vista Inspirat, sad ne znam ima li šta slično da izgleda kao win7 (vjerovatno nešto malo kompleksnije to treba biti da odglumi Aero sučelje).

Google mi je izbacio ovo http://www.windowsthemes.info/aero-g...mate-xp-theme/ a vidim spominju i neki aero visual style - napomena ja to nisam prbao niti znam koliko dobro to radi.

HumWeed 09.03.2015. 00:13

to ti najmanji problem
skines WindowBlinds 6x verziju (da imas blur glupi)
skin lako nac za 7icu

onda uguglaj Viglance, to je emulator novog taskbara od 7ice

Mario92 09.03.2015. 00:56

Najbolji skin za Windows 7 je... drum roll...

...Windows 7.

silver_tip 09.03.2015. 03:46

Citiraj:

Autor driftwood (Post 2747463)
Koji je programčić najbolji za to? Odnosno kako da to odradim?
Hvala.

Redom googlaj...

1. UXTheme Multi-Patcher
2. Se7enLookV.2.hatem20
3. IconTweaker + unzip.dll 124 KB + vista.ita pack ikona
4. VistaDriveIcon za "crtu popunjenosti" hdd-a
5. TrueTransparency

U globalu to je to, fontove sam podesis.

syss 09.03.2015. 08:49

Citiraj:

Autor Mario92 (Post 2747501)
Najbolji skin za Windows 7 je... drum roll...

...Windows 7.

baš :D

HumWeed 09.03.2015. 11:18

sorry ali true transparency samo davi CPU
dok Stardock koristi GPU

urbanst 02.04.2015. 20:04

Windows 7 particija
 
Pozdrav, na laptopu imam hdd od 1 terabajt i prilikom instalacije windowsa 7 nije se participirao disk na više dijelova tako da mi je ostala samo 1 particija (C disk) koja je 1 TB dali je moguće ikako sada podijeliti taj disk u 2 ili 3 dijela?

Laszlo 02.04.2015. 20:38

Da. Control panel > disk management
Tamo stisnes desni klik na disk i igras se kako god zelis :)

samir825 12.04.2015. 11:51

Instalacija/Kloniranje OS-a na HDD/SSD - how-to, info, problemi, savjeti
 
Pozdrav, naime na neki stari računar pokušavam instalirati XP. Ali nema šanse da mi se pokrene instalacija, sve sam pokušavao. Pokušavam sa usb-a da pokrenem jer mi ne prepoznaje DVD.

Kada upalim računar samo mi izbacuje ovo:

http://postimg.org/image/xrbyi58sh/

Takožer ne znam šta da odaberem u BIOSU sa čega da se botuje jer imaju dvije vrste USB-a mada šta god da stavim on ga i dalje čita sa diskete :/

http://postimg.org/image/xb662i6uj/

Svaka pomoć je dobrodošla, unaprijed hvala :)

Nikky 12.04.2015. 14:15

Odakle ti zaključak da ne prepoznaje DVD ?
Na slikama se fino vidi da je Lite-On LTN-486S 48x CD-ROM IDE Drive uredno prepoznat, dakle nije DVD.
Ne kompliciraj sa USB instalacijom pogotovo jer se radi o XP i staroj mobo,
nađi ispravni install cd i postavi boot prioritet 1. CD, 2. HDD,
ostalo valjda znaš.

T0mB1ll 19.04.2015. 19:18

install.wim to install.esd
 
dakle, radim si instalaciju svih edicija sa najnovijim windows update..
"napravio" install.wim, reducirao sa imagex naredbom i dobio install.wim koji ima ~6GB..

inače, sve edicije su unutra, od home do enterprise..

svaka edicija ima svoj index (od 1 do 11)

e sad sa naredbom

Code:

dism /Export-Image /SourceImageFile:"MyImageFile.wim" /SourceIndex:1 /DestinationImageFile:"install.esd" /Compress:recovery
on napravi samo za Home verziju jer je pod index 1..

evo ISTO pitanje ali ne kužim odgovor

kod reduciranja postoji takva opcija..

recimo:

Code:

imagex /export C:\W7_AIO\install.wim 1 C:\W7_AIO\install_reduced.wim
imagex /export C:\W7_AIO\install.wim 2 C:\W7_AIO\install_reduced.wim
imagex /export C:\W7_AIO\install.wim 3 C:\W7_AIO\install_reduced.wim
itd..

radi se sa ovom naredbom, tj. * je "joker" :)

Code:

imagex /export C:\W7_AIO\install.wim * C:\W7_AIO\install_reduced.wim
dakle, zanima me dal postoji kakav "joker" da se odmah naprave sve edicije?

ulixes 04.06.2015. 04:03

Do prije nekih godinu dana svijet je bio ljepši. Klasični HDD, radna (mala) particija i ostatak diskovnog prostora kao skladište za koješta, svakako backupe OS u raznim fazama.
Probam svašta, zabrljam (tko radi, taj...) i - bez problema - vratim iz prošlog backupa.
Sve traje 20-tak minuta. Tko bi liječio software na C: !
Alati su bili Norton na disketi (kasnije CD), Acronis, EaseUs je bio također mrak.

Eh, onda kupim Intel SSD 180GB, skupa sa SW za kloniranje. Nema šanse samo radnu particiju, hoće cijeli 1TB disk i normalno, ne ide. Prebacim D: (skladište) na treći disk, traje to satima; uništim D: particiju.
Kloniranje aktivne, boot particije na SSD ide brzo (8 minuta) i JEDINO taj proces ide glatko.
Kasnije vraćam D: (skladište) podatke tamo gdje su bili, opet duuugo, jasno.
Dan posla vs 10-ak minuta prije. Bljak.

Stiže ljeto 2015, ne nalazim neko elegantno rješenje za backup/restore SSD.
Ovaj sam postupak napravio nekoliko puta prošle godine, dakako jedan put sam uspio uništiti hrpu meni važnih podataka.

Općenito, danas je doba - kupi preinstalirano, udri fejsbuk i slične sapunjave sadržaje.
Kad što pukne, često ne pomaže ni backup sa skrivene biser-particije.
Kupiti sve novo baš nije neko rješenje.

Zbogom SSD dok te software ne podrži. But perhaps there is another way?

X-Plosiv 04.06.2015. 09:09

Citiraj:

Autor darkydark (Post 2741274)
Ja jedino gasim indexiranje, hibernaciju i system restore. Prvo da disk ne srota, a druga dva da mi se ne pojede bezveze prostor s funkcijama koje ne koristim.


Dok ne dođeš do onog trenutka kada se nešto desi, a system restore bi to sredio sve :chears:

Citiraj:

Autor Bubba (Post 2741286)
Ne znam odakle potice nakaradna ideja i potreba gasenja indexinga/ (vjerojatno s istog mjesta gdje i gasenje page filea kao ostali potezi mladih modernih hipster-hakera), no eto, sa SSD-om ili bez SSD-a, jednako glupava ideja kako god okrenes.

Naravno, cast izuzetcima koji ne koriste search, no ti su ionako kupili racunalo da imaju Quake 3 ikonu na desktopu a folder s p0rnom je ionako pod kripticnim imenima.

/agree

Citiraj:

Autor Forace (Post 2741889)
Ne znam ja kak vi bez hibernacije živite? Za hibridnu mora bit upaljena ako se ne varam? Ili sam ja jedini koji ima uptime po par tjedana, a komp redovito svaku večer ugašen tj. u stand by.u :).

Iskreno, meni isto zna imati takav uptime, i bio je u stand by...dok mi nije prdnuo SSD. Rekao hibernacija/standby no more ty. Iovako ionako radije pustimd a se skida nešto ili skenira po noći ako će ostati upaljen :lol2:

dadoremix 04.06.2015. 09:10

Acronis bez problema napravi posao sa kojom particijom zelis

Wid 11.07.2015. 21:12

KAKO PONOVO INSTALIRATI (VRaTITI) WINDOWS VIsTu Na LaPTOP IBM Thinkpad R-40?
 
Lijepi pozdrav, prije nekog vremena sam kupio stari laptop IBM-tHINKPAD R-40, Intel Centrino 1600mhz proc, 1 gb ram, 60gb HD - i sve je radilo savršeno - gore je bila Windows Vista - i dok sam bio na internetu na wirelessu, zaspao sam na lapaču, i izgleda nešto držao stisnuto, pa poslije toga više nisam mogao pokrenuti sistem. Jedino sam uspio ući u BIoS, namjestiti first boot i to, save& exit, i opet ništa - neće. Nabavio sam sistemski DIsk od Viste i XP-a, ali na toME laptopu ne znam kako ući u REcimo safe mode - šta treba stisnuti? F2 NIJE, f4 ISTO NIJE, f8 NIJE...KAKO DA REBOOTAM siSteM, IlI InStaLIraM novU VISTU sa disKa???? BAŠ je žiLAv, znam Da iMa nEkI štOs, AlI Ne zNAM kOji, pA Bih mOlIo zA pOMoć!!! nNAJLJEPŠA HVALA!!!!!:fala::respekt:

Mirkopoter 12.07.2015. 00:42

Uđeš u bios i namjestiš first boot device na cd/dvd drive, ubaciš disk od Viste unutra i pisat će ti da pritisneš bilo koji tipku da instaliraš windowse. Barem bi trebalo tako biti.

Ono što me zanima je.. kOja jE foRa sa SloVimA?

Prki 12.07.2015. 08:42

Čini se meni da mu je i na ovom kompu ostalo nešto pritisnuto :)

sibica 12.07.2015. 10:40

Problem nakon kloniranja diska
 
Znaci,klonirao sam si disk sa svog laptopa na drugi laptom.Klonirao sam win 10.Na drugom laptopu bi pokusao instalirati win 8.1. Pokusao sam staviti win 8.1 enterprise,ali mi pokazuje gresku kod instalacije.Pise nesto kao "Setup determine..".Zaintrigriralo me pa sam to pokusao napraviti i na prvom laptopu i izbacuje mi istu gresku.Kad sam skinuo win 8.1 pro izbacilo mi je gresku vrlo brzo nakon pocetka instalacije (serijski broj nije uspjesno aktiviran).Na koji nacin bi mogao na clone disk instalirati win 8.1?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:13.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger