PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 1. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=253749)

snorky_vk 20.11.2013. 00:15

LG mobiteli - 1. dio
 
pozdrav. vidim da nema slične teme pa reko da ju pokrenem. prvi je razlog što mislim da lg konačno ima uređaj koji može parirati drugim flagshipovima . pričam o G2 naravno. ima li ga tko na forumu? kopka me da ga uzmem il da odem na etabliraniju konkurenciju? po recenzijama mobitel je u egalu i mnogima je ok. ono malo sto sam se druzio s njim u trgovini ostavilo je dobar dojam. nista lošiji od konkurencije na prvu ruku. zanima me samo podrška za njega, iako sam jedan od onih koji neće previše prčkati oko rootanja . prvenstveno stoga mislim na to kakavu lg daje podršku? idu li updejtovi ikako il nikako? tnx

bigAdvance 20.11.2013. 16:28

meni je to najvj. sljedeci mobitel, jos nisam odlucio....premalo mi je 16gb, a od 32gb nema u hrvatskoj

Sto se tice podrske, LG nije bas hvaljen po tome no kako se cini (sudeci po xda) G2 ce biti jedan od prvih na kitkatu (preskacu 4.3)

bg_4_l 20.11.2013. 16:33

S obzirom da je Cyanogenmod ozbiljno ušao na tržište i nudit će one-click installer(malo više od one clicka realno ali jako jednostavno) uvijek ćeš moći imati up to date system sa G2 jer je platforma slična novom Nexusu 5 kojeg također radi LG. To ti zato ne bi trebao biti neki faktor kod odabira. Svi flagshipovi su sad gotovo identični hardverski pa izaberi onaj koji ti najbolje leži u ruci i najviše ti se sviđa.

jopis 20.11.2013. 18:34

Citiraj:

Autor bg_4_l (Post 2498178)
S obzirom da je Cyanogenmod ozbiljno ušao na tržište i nudit će one-click installer(malo više od one clicka realno ali jako jednostavno) uvijek ćeš moći imati up to date system sa G2 jer je platforma slična novom Nexusu 5 kojeg također radi LG. To ti zato ne bi trebao biti neki faktor kod odabira. Svi flagshipovi su sad gotovo identični hardverski pa izaberi onaj koji ti najbolje leži u ruci i najviše ti se sviđa.

:lol2:
Pa imam i ja LGOG E975 koji je hardverski 99% nexus4 pa opet ništa što se rom-ova tiče ne dijele, pa tako ni cm. A i taj cm oneclick što je izišao podržava koliko 10 mobitela u svijetu, katafakingstrofa.
S ovom zadnjom rečenicom se slažem - nakon 4.1 androida, sve je to isto, samo uzeti mobitel koji pojedincu najviše odgovara vizualno i cijenom, ostalo su zanemarive razlike.

kyz0 21.11.2013. 08:13

Nakon 4 godine iPhonea isprobao bi i ja Android, zapeo mi je za oko G2 koji se prodaje kod nas, cijenom je vrlo prihvatljiv u odnosu na jednako kvalitetnu konkurenciju.

Znate li gdje u ZG-u mogu vidjeti mobitel? U kojem centru.

bigAdvance 21.11.2013. 10:01

Imas ga izlozenog na vecim Tele 2 prodajnim mjestima, ja ga osobno vidio u avenue mallu u tele 2

snorky_vk 21.11.2013. 11:57

u vip centrima ga ima. ja sam bio u onome kod velesajma i bio je izložen. neki dan je dosao u tmobile , možda ga imaju sad vec izloženog. u teletini je bio samo u vitrini...to je bilo prije tjedan dana :D

thezero 21.11.2013. 12:35

Meni je visoko na ljestvici za sljedeci mob, nakon htc one, ali odbija me mala interna memorija-32gb tesko naci a sd card nema, dok mu u koristi idu, ekran, velicina, baterija odlicna, ois kamera...

Rino 21.11.2013. 12:44

Citiraj:

Autor bigAdvance (Post 2498174)
...premalo mi je 16gb, a od 32gb nema u hrvatskoj

Bit će uskoro! :D

bigAdvance 21.11.2013. 13:25

A jel, odakle ti to?

Ako dodje super, samo se nadam da nece biti preko 4000kn (njuskalo cijena), jer tu vec ulazi u rang sa note3

kyz0 21.11.2013. 14:00

Thanks momci na info za lokacije, malo ću protegnuti noge pa proći par centara, onaj iza "bump" je malo neobičan, pa moram vidjeti kako to leži u ruci.

snorky_vk 21.11.2013. 14:42

naručio sam si jednog iz tmobile-a. 16gb( -os) mi je sasavim dovoljno. sad imam 8gb na sensationu i dosta mi :D . a gdrive je tu da pomogne. sad se bacam na traženje nekog case-a i screen protectora....

Broken Arrow 21.11.2013. 18:09

hmmm... mislim da je to moj idući mobitel... :)
samo kaj nema druge nego uzeti ovoga od 16gb...

spawn 21.11.2013. 18:56

Ako bude radio kao Optimus G,bit ce strasan mob. Imao sam ga kratko u rukama,fenomenalno sjedne u ruku,OS je brz i fluidan,ali prekratko sam ga imao da bih mu dao nekakavu ocjenu.

danc00 21.11.2013. 19:22

Imao sam prvo Xperia T->HTC OneX->S3 = i sad Optimus G.

Ove prve uređaje sam imao po par mj i uvjek me je nešto naživciralo pa sam zamjenio za drugi...i tak došel do S3, reko imal sam S 2g. pa me neće valjda S3 razočarat, kad nakon mjesec dva poludio zbog lagova....

Naručio OG iz vana jer je bila neka uber dobra cijena taj dan i imam ga već dosta i ništa ali baš ništa me nije naživciralo.

Dizajn je odličan, kompaknost vrhunska, ekran vrhunski, brzina ekstravrhunska :) ma zasad je sve milina. LG je zbilja napravil posel sa tom serijom.

Samo me čudi kaj vrlo malo ili samo šačica ljudi se usudi uzet LG :)

Jedan veliki minus je podrška, nemrem vjerovat da sam još uvjek na 4.1.2 verziji softvera :( :( vrak ih jebi i sram ih bilo....


Odlična tema !

coconut 22.11.2013. 06:38

LG priprema nove quad i octa-core Odin procesore
http://www.unwiredview.com/2013/11/2...core-versions/

spawn 22.11.2013. 12:14

Citiraj:

Autor danc00 (Post 2498934)

Samo me čudi kaj vrlo malo ili samo šačica ljudi se usudi uzet LG :)

Jedan veliki minus je podrška, nemrem vjerovat da sam još uvjek na 4.1.2 verziji softvera :( :( vrak ih jebi i sram ih bilo....


Odlična tema !

Jedan od razloga si sam naveo,a drugi razlog je "švapski auto sindrom"

Broken Arrow 24.11.2013. 21:38

Jel nekome došao G2?
Molim utiske... :)

Bezecinho 24.11.2013. 22:45

Ja mogu samo potvrditi, nakon Galaxy s3, Notea1, Notea2, Xperie Z, LG Optimus G mi je inače bio prvi LG i bolji od svih navedenih! Telefon je kao 1. Made in Korea, (za razliku od sonya i galaxya kineskih), druga stvar, izrada kučišta, tipki i zaslona je vrhunska, radi bolje od svih navedenih, a baterija je prosjek klase. Podrška je manjikava, no razlika između androida 4.1 i 4.2 odnosno 4.3 je ionako u sitnim detaljima, koji ne pridonose ničem ekstra boljem. Bitno je reći da je LG-ev UI odlično ispeglan i radi stvarno vrhunski.

Nikad mi nije bilo jasno, zbog čega ih je tako malo na tržištu, a kad se usporedi direktan konkurent Sony Xperia Z, koji uz identičan hardver, višu cijenu te vidno lošiji displej, a prodaje se ko halva, covjek se zapita.

locks 25.11.2013. 19:39

kupio ga u mobileshop.eu 32 GB....ima slobodno oko 25Gb.fino radi,baterija odlična oko 6h screen on iliti 1 i pol dan.

snorky_vk 25.11.2013. 22:59

mobitel mi se sviđa mnogo. sve radi ko podmazano. nisam se previse družio s njim ,neam vremena,al jako je ugodan za rad . iako imam omanju šaku ( cura se neš buni :) ) neam nikih blema s baratanjem uređajem. nego pitanjce , jel normalno da piše na not. baru no sim pošto ona nije aktivirana? čekam da se kartica aktivira... reko da ju možda uređaj ne registrira?

edit: skonto je sim. dva-tri puta nutra-van i proradi, kao i inače :D . tnx bruno, inače bih čekao "aktivaciju" do preksutra, ovako se nadam do ujutro da ce ju aktivirati...

spawn 25.11.2013. 23:01

Nije normalno da pise NO SIM. Treba pisati no service ili slicno. Nije registrirao sim

bigAdvance 26.11.2013. 09:11

Vidim po njuskalu da se ovo prodaje jako fino, cim neko stavi oglas da prodaje novi neotvarani lg g2 (kupljen kod nasih operatera), sljedeci dan ga nema...

-_Bad$ector_- 27.11.2013. 02:01

LG ima stvarno lošu podršku u odnosu na druge proizvođače. Updateovi izlaze na kapaljku. Imam 4X HD koji je direktna konkurencija S3. Čitam da je za s3 izašao 4.3, moj LG zapeo na 4.1.2 i nema naznaka da će izaći neki update. Iako moram priznati da LG stvarno napravi dobar posao i ui radi perfektno tako da im opraštam slabiju podršku. Imam i nexus 7 pa sam se vjerojatno malo razmazio s tim updejtovima jer mi je nexus 7 već na 4.4 kitkatu.

Bezecinho 27.11.2013. 23:36

Ionako ništa ne propuštaš na 4.3. Razlike između 4.1 i 4.3 su zaista minimalne. A bolji telefon od samsunga dobivaš ionako po defaultu :)

Broken Arrow 28.11.2013. 13:07

Naš dragi HT digao cijenu za 200kn, a ja baš mislio nakon prvoga ići kupiti... :/

kyz0 28.11.2013. 13:43

Citiraj:

Autor Broken Arrow (Post 2502602)
Naš dragi HT digao cijenu za 200kn, a ja baš mislio nakon prvoga ići kupiti... :/

Na XL tarifi mislim da je 500 kn razlike... na XXL je čini mi se 200.

snorky_vk 28.11.2013. 18:17

vide da se dobro prodaje. ja sam svog ubo za 2598 ....

dedaWraith 28.11.2013. 20:39

Kupil je frend G2 prošli utorak, malo sam se igral s njim. Kaj se tiče baterije nisam pital, al pod rukom je milina. Ekran odličan, responzivnost, nema laga, kamera isto super. Moj evo 3d naspram njega ko stara cigla izgleda :)

Matta 28.11.2013. 21:46

LG G2 baterija je nesto najbolje u top-level klasi sto sam vidio zadnjih par godina (ne racunajuci Note 3 za kojeg kazu da ima dobru bateriju).
Imam ga vec tjedan dana i zasad ne nalazim neke vece zamjerke.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:18.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger