PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   japanci (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=31882)

choby 18.01.2006. 13:55

japanci
 
Citiraj:

Iako je ideja hvale vrijedna, malo smo sumnjičavi prema montaži u tower kućišta sa hladnjakom nagnutim prema dolje - naime toplinske cijevi za svoj rad zahtijevaju visinsku razliku između završetaka, pri čemu ona strana u kojoj se zagrijani plin hlađenjem ukapljuje ne bi smjela biti ispod kraja na kojem ga grijemo sa potrošačem (u ovom slučaju procesorom)…
nikakva visinska razlika buraz, truli kapilarizam...vidi i sam

Beren 18.01.2006. 19:26

Re: japanci
 
Citiraj:

Originally posted by choby
nikakva visinska razlika buraz, truli kapilarizam...vidi i sam

Dakako, ako ima tampon. Ako nema, onda je ipak u igri gravitacija.

Da ne bi bilo da nema kilera bez tampona, Vapochill micro je jedan od njih. U uputama se specifično navodi da gornji dio cijevi mora biti iznad razine donjeg dijela cijevi.

Efo, provjerio sam i uputama Katane - cijev doista mora biti zakrenuta prema gore. Razlog? Kažu da se u suprotnom ne postižu maksimalne performanse.

BrunoZG 18.01.2006. 19:28

Re: Re: japanci
 
Off topic.-- Beren na kojoj frekvi ti radi supertalent na ovoj expox ploči iz siga?


Citiraj:

Originally posted by Beren
Dakako, ako ima tampon. Ako nema, onda je ipak u igri gravitacija.

Da ne bi bilo da nema kilera bez tampona, Vapochill micro je jedan od njih. U uputama se specifično navodi da gornji dio cijevi mora biti iznad razine donjeg dijela cijevi.

Efo, provjerio sam i uputama Katane - cijev doista mora biti zakrenuta prema gore. Razlog? Kažu da se u suprotnom ne postižu maksimalne performanse.


Beren 18.01.2006. 19:35

Re: Re: Re: japanci
 
Citiraj:

Originally posted by BrunoZG
Off topic.-- Beren na kojoj frekvi ti radi supertalent na ovoj expox ploči iz siga?
Sry, nisam još našao vremena da se pozabavim time tak da ne znam.

LorD ClockaN 22.01.2006. 20:34

A kako se čita naziv te firme?

Meni jedino na pamet pada "ŠTE"

Beren 22.01.2006. 22:03

"skit", s tim da t izgovaraš kao u eng. riječi cloth

choby 23.01.2006. 08:17

Re: Re: japanci
 
Citiraj:

Originally posted by Beren
Dakako, ako ima tampon. Ako nema, onda je ipak u igri gravitacija.

Da ne bi bilo da nema kilera bez tampona, Vapochill micro je jedan od njih. U uputama se specifično navodi da gornji dio cijevi mora biti iznad razine donjeg dijela cijevi.

Efo, provjerio sam i uputama Katane - cijev doista mora biti zakrenuta prema gore. Razlog? Kažu da se u suprotnom ne postižu maksimalne performanse.

ako nema tampona, to znači da je nutra gola tekućina + pare

to bi značilo da ako promućkaš svoj bez-tampona-sam-cooler morao bi čuti bućkanje tekućine u njemu

pa probaj i javi nam

:beer:

choby 23.01.2006. 08:21

Re: Re: japanci
 
Citiraj:

Originally posted by Beren
Kažu da se u suprotnom ne postižu maksimalne performanse.
ako je tvoja pretpostavka o NO-tampon cooleru točna, onda opis 'ne postižu se maksimalne performanse' nikako ne opisuje situaciju - bez tampona ti griješ paru, a hladiš vodu i nema NIKAVOG hlađenja, a ne slabijeg

nemrem biti siguran, ali sumnjam da proizvođači coolera sami izrađuju heatpipe-ove, brijem da ih nabavljaju od nekoga ko se bavi proizvodnjom heatpipe-ova

a heatpipe je heatpipe, nije gravitational heatpipe

Beren 23.01.2006. 10:14

Gle, nisam rezao cooler da provjerim što je u cijevima, ali znam kaj piše u uputama. I kod Vapochill Microa i Katane u uputama piše da gornji dio cijevi mora biti na višoj razini od donjeg nakon instalacije hladnjaka u računalo. Dakle gravitacija ima nekakvog mjerljivog utjecaja jer u suprotnom upozorenje vjerojatno ne bi ni napisali. Štoviše, ne samo da ga ne bi napisali, nego bi od cijele priče napravili još jedan marketinški slogan.

choby 23.01.2006. 11:12

Citiraj:

Gle, nisam rezao cooler da provjerim što je u cijevima, ali znam kaj piše u uputama.
ne moraš rezati, promućkaj ga i ako čuješ bućkanje, nema tampona

Citiraj:

Dakle gravitacija ima nekakvog mjerljivog utjecaja
to nitko ni ne tvrdi da nema; prema nekim testovima objavljenim na net-u razlika se penje do 2-3 stupnja ako 'krivo' okreneš heatpipe SA tamponom s obzirom na gravitaciju (uz ogradu da sumnjam da postoji heatpipe BEZ tampona); kapilarna sila je ipak i samo SILA pa kad se izjednači sa m*g, nema više navlačenja tekućine GORE; ako je materijal za tampon loš (čitaj jeftin), kapilarne sile će biti slabe pa će moć svladavanja gravitacije biti mala -> slabije performanse

Citiraj:

Dakako, ako ima tampon. Ako nema, onda je ipak u igri gravitacija.
dakle, ovo ne stoji, gravitacija je uvijek u igri

Beren 23.01.2006. 11:36

O geez, znam da je gravitacija uvijek u igri...nije heatpipe iščupan iz prostor-vremena. Samo je pitanje koliki je njen utecaj s obzirom na jačinu kapilarne sile.

choby 23.01.2006. 11:39

jel na kraju najjeftiniji japanac i vapochill-micro imaju tampon ili nemaju? :confused:

Beren 23.01.2006. 11:44

Probao sam sad japanca i ne čuje se nikakvo bučkanje. Doduše, njegove cijevi su dosta uske i malene.

Vapochill ne mogu jel mi je trenutno na jednoj od ploča prišrafljen.

choby 23.01.2006. 11:49

Citiraj:

Originally posted by Beren
Probao sam sad japanca i ne čuje se nikakvo bučkanje. Doduše, njegove cijevi su dosta uske i malene.

Vapochill ne mogu jel mi je trenutno na jednoj od ploča prišrafljen.

aj zapiši si onda negdje ili zalijepi si post-it na vapo pa kad ga budeš skidao javi

Konan 25.01.2006. 14:55

A da probate jedan svemirski pokus. Okrenete kučište naopako, na bok i kako već vam padne napamet i pogledate razlike. Ovako se tu natežete bez veze.
Ak nemate pri ruci cooler slobodno nastavite.:D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 02:44.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger