PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Audio, Video, Foto (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=27)
-   -   kako spojiti zvucnike od linije na comp.? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=42997)

ostdamus 17.07.2006. 11:14

kako spojiti zvucnike od linije na comp.?
 
da li ima neki način? znam da će svi reći -kupi 2.1 ili 5.1, ali imam mrcina zvučnike s bivše linije i žao mi ih je da skupljaju prašinu.
thx,pozdrav

Router 17.07.2006. 11:19

zasto ne spojis jednostavno liniju na komp , sa jedne strane 3.5 a s druge strane kabela 2 cincha , i ubacis na liniji na Aux i jednostavno se prenosi zvuk na zvucnike ,ali moras koristiti i liniju .
inace , ne moze se direktno spojiti zvucnike od linije na komp .

domy_os 17.07.2006. 11:37

Moraš onda kupit pojačalo neko ili receiver, ak nemaš liniju.

d0X 17.07.2006. 12:13

Citiraj:

Autor Router
zasto ne spojis jednostavno liniju na komp , sa jedne strane 3.5 a s druge strane kabela 2 cincha , i ubacis na liniji na Aux i jednostavno se prenosi zvuk na zvucnike ,ali moras koristiti i liniju .
inace , ne moze se direktno spojiti zvucnike od linije na komp .

to ti je najjednostavnija solucija. tako imam i ja već koju godinu i super je :gringo:

ostdamus 17.07.2006. 12:48

hvala
 
hvala,ljudi,plaćam pivu

ostdamus 17.07.2006. 14:53

hvala,ljudi,morati će preko receivera ili pojačala jer linija nema aux, samo jack za slušalice

Izopaceni 18.07.2006. 12:34

Citiraj:

Autor ostdamus
hvala,ljudi,morati će preko receivera ili pojačala jer linija nema aux, samo jack za slušalice

Ehhhh....
Kad stedite na linijama!
Ja sam svoju prije 7 godina platio 2000kn i ima sve zive izlaze i ulaze!:cool:

terminator 18.07.2006. 12:47

ja samo sa kompa povučem kabel na kučno kino i dosta za muziku i sve ;)

Hrvoje xyz 18.07.2006. 15:20

Citiraj:

Autor Izopaceni
Ehhhh....
Kad stedite na linijama!
Ja sam svoju prije 7 godina platio 2000kn i ima sve zive izlaze i ulaze!:cool:

da nismo kupili istu : hello2 :
ja isto prije 7 godina, 1800kn , sanyo , ima sve potrebne ulaze izlaze..
od kad za se znam , jedan kabel ide iz linije u audio out na zvucnoj

:cool:

Izopaceni 18.07.2006. 15:30

Citiraj:

Autor Hrvoje xyz
da nismo kupili istu : hello2 :
ja isto prije 7 godina, 1800kn , sanyo , ima sve potrebne ulaze izlaze..
od kad za se znam , jedan kabel ide iz linije u audio out na zvucnoj

:cool:

Ne moja je Aiwa tad je to bio odlican brend,a sad ih skoro vise ni nema.
BTW
oces rec iz zvucne na kompu iz aoudio out-a ide u linijin line in(video,md,cd,i sl)

:cool:

Kr&m& 20.07.2006. 11:31

Citiraj:

Autor Izopaceni
Ehhhh....
Kad stedite na linijama!
Ja sam svoju prije 7 godina platio 2000kn i ima sve zive izlaze i ulaze!:cool:

Ja svoju prije 6 godina 4000kn Philips 2x200w Linija je i sad zanimljiva

amd-freak 20.07.2006. 13:26

ja imam neku malu kenwood liniju u sobi gdje mi je komp... jel bi se moglo spojit kućno kino na komp? ili mi kaj drugo treba?

mighty 20.07.2006. 14:58

zanima me jel se može linija spojit na spdi/f(mislim da se tako zove) i kako?
mislim pretpostavljam da može jer valjd za to i služi... samo me zanima kakav kabal treba i gdje to ima za kupit...

d0X 20.07.2006. 15:14

Citiraj:

Autor Izopaceni
Ne moja je Aiwa tad je to bio odlican brend,a sad ih skoro vise ni nema.
BTW
oces rec iz zvucne na kompu iz aoudio out-a ide u linijin line in(video,md,cd,i sl)

:cool:

ja sam svoju sony aiwu platio 1300kn prije par godina. 2x40W ako se ne varam. ima dovoljno priključaka.

e pa meni je isto iz zvučne sa matične iz audio out-a kabel spojen u linijin line in ili kako već. pa što može nekako drukčije?

-VeGeTa- 20.07.2006. 16:48

da ne otvaram novu temu ima sam prije jedno staro pojacalo koje me dobro sluzilo ali je krepalo imam zvucnike od 70W zanima me za koliko bi para otprilike moga kupiti kvalitetno pojacalo???

wiseman 20.07.2006. 17:05

Citiraj:

Autor mighty
zanima me jel se može linija spojit na spdi/f(mislim da se tako zove) i kako?
mislim pretpostavljam da može jer valjd za to i služi... samo me zanima kakav kabal treba i gdje to ima za kupit...

Ne može. Osim ako imaš liniju sa digitalnim koaksijalnim ulazom (što vjerojatno nemaš). Takav ulaz imaju receiver za kućno kino a linije uglavnom nemaju.

bluntafari 20.07.2006. 19:13

Citiraj:

Autor mighty
zanima me jel se može linija spojit na spdi/f(mislim da se tako zove) i kako?
mislim pretpostavljam da može jer valjd za to i služi... samo me zanima kakav kabal treba i gdje to ima za kupit...

Možeš ako imaš neku poštenu liniju, odnosno ako ti je linija u komponentama. Ako imaš "običnu" mini liniju, kao većina, nećeš to moći.

amd-freak 22.07.2006. 10:19

može mi netko napisat koji mi točno kabel treba(pomogučnosti iz ve-mila) da spojim ovu liniju na komp?
http://img72.imageshack.us/img72/333...3030sg9.th.jpg

btw. može li se bilo koji subwoofer spojit na ovu liniju ili mora imat poseban priključak?

zerobravo 22.07.2006. 10:27

treba ti kabal koji na jednoj strani ima 2 chinca(obično jedan crvene jedan crne boje), a na drugoj 3,5 mm jack sa 2 prstena. ulaz sa 2 chinca ubodi u IN AUX(imaš označeno L i R) a jack u zvučnu u komp, i onda imaš stero 2-kanalni zvuk. odi u ve-mil, traži chinc kabal(20-ak kn) i konverter chinc-jack(<10 kn).

Panzer 22.07.2006. 10:40

Citiraj:

Autor Kr&m&
Ja svoju prije 6 godina 4000kn Philips 2x200w Linija je i sad zanimljiva

OMG, jel to ona sa VU-metrima?

Ja sam tolko dao za reciver, 6 zvucnika i woofer prije nekih 2 god max.
Reciver je 7x100, ima sve zive i nezive prikljucke :p, zvucnici prednji 150W stupovi, i 4x120W "sateliti", te aktivni bass od 150W...

@ostdamus jel si uspio to spojit?

amd-freak 22.07.2006. 11:17

Citiraj:

Autor zerobravo
treba ti kabal koji na jednoj strani ima 2 chinca(obično jedan crvene jedan crne boje), a na drugoj 3,5 mm jack sa 2 prstena. ulaz sa 2 chinca ubodi u IN AUX(imaš označeno L i R) a jack u zvučnu u komp, i onda imaš stero 2-kanalni zvuk. odi u ve-mil, traži chinc kabal(20-ak kn) i konverter chinc-jack(<10 kn).


puno hvala!!: cheers2

edit:
jel dovoljan samo ovakav kabel(nema slike)? HAMA Stereo 2-chinch kabel 3,5mm 1,5m


edit2:
našao sam kabel od digitalca preko kojeg gledam slike na TV-u! spojio sam i sve super radi! 2x kenwood 30W 6ohma... razlika u odnosu na logi z-3 je kao razlika između z-3 i teac stereo za 20kn :)


e samo još nešto... koji bi subwoofer mogao spojit na moju liniju, tj. kakvi priključci idu sa sub-a?

JVC MX-GT88 22.07.2006. 19:36

Citiraj:

Autor amd-freak
puno hvala!!: cheers2

edit:
jel dovoljan samo ovakav kabel(nema slike)? HAMA Stereo 2-chinch kabel 3,5mm 1,5m


edit2:
našao sam kabel od digitalca preko kojeg gledam slike na TV-u! spojio sam i sve super radi! 2x kenwood 30W 6ohma... razlika u odnosu na logi z-3 je kao razlika između z-3 i teac stereo za 20kn :)


e samo još nešto... koji bi subwoofer mogao spojit na moju liniju, tj. kakvi priključci idu sa sub-a?

He, prije svega, to kaj ti imaš nije linija nego neki slabije opremljen reciever ili bolje opremljeno pojačalo...ili neka linija na komponente, ne mini linija.
Uglavnom, pošto ima subwoofer preout, preporučljivo bi bilo spojit nekakav aktivni sub, on ti ima isto dva chincha na sebi,a s druge strane u taj reciever ide jedan činč (u taj preout utor)...to je to!!!
Lošija solucija ti je spajanje pasivnog subwoofera na izlaz za zvučnike, i to provjereno radi (imo sam priliku probat) bez ikakve skretnice...jeftinije,ali lošije..
Stavi aktivni na preout i gotovo!!!
Pošto je kenwood, vjerujem da bi oba načina dala svoje

marikris 22.07.2006. 19:41

ako ides spajati sub na na liniju moras uzeti u obzir da ces dobiti na izlazu snagu koliku si imao na zvucniku

moja preporuka i moja kombinacija

sa kompa na sub (od zvucnika za komp)
sub u sebi ima pojacalo
izlaz na subu za zvucnike spojiti na liniju na AUX IN
baciti jadne zvucnike od suba
spojiti zvucnike na liniju
popaliti sve i uzivati

stuc 22.07.2006. 19:47

Citiraj:

Autor -VeGeTa-
da ne otvaram novu temu ima sam prije jedno staro pojacalo koje me dobro sluzilo ali je krepalo imam zvucnike od 70W zanima me za koliko bi para otprilike moga kupiti kvalitetno pojacalo???


http://www.komteh.hr/audio.php?op=prod&pid=103&l=1

To je minimum ali za pc ti ništa kvalitetnije ne treba ako zvuk ide sa zvučne od matične. Ako imaš neku kvalitetniju zvučnu karticu onda pogledaj one skuplje modele.

Citiraj:

Autor marikris
moja preporuka i moja kombinacija
sa kompa na sub (od zvucnika za komp)
sub u sebi ima pojacalo
izlaz na subu za zvucnike spojiti na liniju na AUX IN

Ni za živu glavu nemoj tako spajati !! Spalit ćeš Aux in na liniji ! NE MOŽE pojačalo od sub.. služit kao pretpojačalo liniji tj. Aux in-u ! Nisu "iste struje" , linija će trpit jedno određeno vrijeme ali ne dovijeka...

amd-freak 22.07.2006. 20:26

znači bilo koji aktivni subwoofer? kaj kažete na ovaj:
http://www.ve-mil.hr/opis.aspx?sifra...91798401485146

JVC MX-GT88 22.07.2006. 21:20

Jako ti je važna veličina sobe u kojoj namjeravaš sve to slušat...
Ovaj sub iz ve-mila se čini dosta dobar...ako ti soba nije veća od 15-20kvadrata. On ima 16cm woofer kolko se ja sjećam....Ja sam u sobi imo sličan sub od yamahe i nije loše sviralo, al s vremenom postaneš zahtjevniji i staviš si 2x20cm,hehe!!!
Bilo bi dobro da ima podesivu frekvenciju skretnice tak da si možeš podesit dubinu bassa..Već dosta vremena ne pratim hi-fi tržište, al mislim da tajk kenwood vrijedi tih 700 i nešt kuna!!!

amd-freak 22.07.2006. 22:42

soba mi je oko 15 kvadrata. kako se inače podešava frekvencija skretnice na wooferima koji to omogućavaju? možda potenciometar?

JVC MX-GT88 23.07.2006. 10:27

Bit će ti dosta za tu sobu, zapravo, ovisi kolko si zahtjevan, al u praksi zadovoljava!!!
Da,ima potenciometar na kojem sve piše, od tolko Hz-a do tolko Hz-a...
Ne znam dal ima ovaj Kenwood, al bolje bi bilo da ima...

amd-freak 23.07.2006. 11:51

valjda će bit jači od logitechovog od 23W? :)

JVC MX-GT88 23.07.2006. 12:21

Oće sigurno...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger