PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Optički uređaji (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=35)
-   -   Trajnost optickih uredaja (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=178166)

Yoman 11.02.2010. 23:42

Trajnost optickih uredaja
 
Evo samo da pitam kolko dugo vama recimo traju dvd przilice.
Bas mi frend dao dvd s mp3-cama i opce ga uredaj neprepoznaje. Na oko povrsina DVD-a izgleda ko nova. Odmah mi je bilo jasno o cem se radi ali sam za svaki slusaj isprobaj jos par dvd-a i CD-a isto nula bodova

U zadnjih 5 godina krepala su mi 2 DVD-roma 3 DVD prže i upravo je cetvrta prža prikraju.
Nešto od njih je bilo sata nesto obican IDE i fakat nekužim dal ja uvijek naletim na neki šrot ili ih na neki neobjasnjiv nacin ja skaram?

Od svih tih koji su mi krepali nijedan nisam puno koristio znaci u prosjeku mi dvd prža traje godinu dana a u tom periodu sprzim mozda 20-ak dvd-a i isto tolko puta nesto citam s njih. Znaci fakat ih nekoristim puno. Zna proc po 2 mjeseca da ga ni nepoglam a on se sjebe.
Marke su bile pioner, plextor, nec, LG. Nisu bile bas top modeli ali sve su bile od nekih 200 do 300 kn.

Dal to i vama tak odlazi ili samo meni?
Koji je razlog da tak brzo odlaze?
Neke sam i otvarao i brisao laser štapićem za uši ali nepomaže tj. ne sami laser nego onu gornju leću na koju se skuplja prašina.

denibus 12.02.2010. 00:54

ja sam uvijek imao lg jeftinjake i polovnu lite-on dv pržu, isto tako sam koristio jeftine medije. sve mi jos uvijek uredno radi iako je stotine cd/dvd-a prženo tim uređajima

Pomo 12.02.2010. 09:19

Naletio na šrot?
Meni je krepala jedna jedina prža. I to još cd pržilica pred ohoho godina.
Onda najbrža dostupna sa 40x.
Još imam IDE dvd-rom koji radi. I stoji tu za problematične instalacije (manjak sata konektora na ploči, a čitač s kojim je komp došao ne radi). Isto kupljen pred masu godina.
I da, valjda mi ni jedna nije prošla kroz ruke da nisam barem isprobao sve moguće firmware kombinacije, i službene i neslužbene.
Jesi se potrudio sve te pržilice isprobati na drugom kompu?

Perki 12.02.2010. 09:48

U potpunosti suosjećam s autorom teme. Meni optika u prosjeku traje garancija + mjesec, dva. Imam doduše, jednu Lite-on cdrw pržu koja radi besprijekorno već sedam godina. Kupljena je u retailu, možda to ima neke veze.
S druge strane, imao sam i jedan cd-rom drive koji je krepao unutar garancije. I to kako je krepao. CD koji je u tom trenutku bio unutra (plavi cd od Red alert 2) se uz veliki prasak razletio unutar uređaja. Na servisu nisu mogli vjerovat.

Yoman 12.02.2010. 15:41

Ma probavao sam svasta jer ni sam nisam mogao vjerovat da tako brzo odlaze.
Takoder osobno znam ljude koji imaju romove i prže po 3-4 godine i intenzivno ih koriste a one jos uvjek rade. Jednostavno nemogu si objasnit zasto moje tak odlaze.

Pepermint 12.02.2010. 15:48

možda ih trebaš češće koristit? :)

Yoman 12.02.2010. 17:27

neznam evo trenutno imam pioneera DVR 215
propuhao sam ga s kompresorom i stavio najnoviji firmware i sad radi kako tako jos nisam probao przit al glavno da cita

coconut 12.02.2010. 18:44

Dan danas koristim Pioneer DVR-108 star barem 5g. koji je naživio i firmu u kojoj je kupljen. Davno mi je riknuo Ricoh cd-rw (zamijenjen još boljim Teacom), a prije 6 mj. i Pioneer DVR-111. Trenutno koristim Pioneer DVR-112 i LG H42L stare 3g. I oni su preživjeli firmu u kojoj su kupljeni (Bing). Svaki je do sada spržio debelo preko 3.000 medija.

GodsKiller 26.02.2010. 19:09

početkom studenog 2005. kupio svoju zasad prve dvd gradele pioneer 110D u prvih 2-3 miseca spržila oko 300 komada,od tada još možda 300 komada i dosad radi za PET.
S tim da najesen moram kupiti BD-ROM

llepu 08.06.2011. 08:52

Od kada sam počeo koristiti LG nikada niti jedna nije riknula a sve su bile jeftinjak.

Jednu sam morao prodat samo zato kaj je bila IDE a na ploči sami SATA utori :(

Bono 08.06.2011. 12:47

Citiraj:

Autor llepu (Post 1921581)
Od kada sam počeo koristiti LG nikada niti jedna nije riknula a sve su bile jeftinjak.

Jednu sam morao prodat samo zato kaj je bila IDE a na ploči sami SATA utori :(

Prije par godina sam pisao o tome, Pioneer mi je crkavao uredno mjesec dva nakon isteka garancije, onda sam se prebacio na NEC koji je bio odlican dok se nije spojio s Sony-em i sada po meni jako lose radi.
Sad sam na LG-u i niti jedan mi uredaj nije crknuo i jos je plus sto daju dvije godine garancije.

[GOW]Nec 08.06.2011. 12:50

Za klasične optike u kućnim računalima nisam kompetentan, jer ih ne koristim. Što se tiče ovih u laptopima - ako su bile ispravne kada sam ih dobio, takve su i ostale dugo vremena, čak i po 3 godine poslije.
Znači, prosjek im je po meni preko 4-5 godina, što nije loše s obzirom koliko koštaju.

Offshore 15.12.2011. 05:17

Iz ere PCa koju pamtim (od 96'e)

1996-2001 CD citac,ne sjecam se marke, do kraja ispravan
2001-2005 CD RW,TEAC poklonjen potpuno ispravan 2005e
2005-2010 Pioneer 109, poklonjen potpuno ispravan
2006-danas Pioneer 110

Od 2006-2010e je bio u eksternom kucistu.

Kako sad planiram kupnju BR przilice,
svi su izgledi da ce se u ext.kuciste i vratiti.

Sto se laptopa tice, dosad sam ih imao 6 sa optikom, i problem,
tj potrebu zamjene sam imao samo jednom.
Onda, 2003e, to nije bilo tako jeftino kao danas.

OT :
od kucnih AV DVD playera, crkla su mi samo 2
(i to losiji brandovi- Smartvision, Quadro, neposredno po isteku garancije).

SVI brandirani dan danas rade, pa tako jos imam :
Aiwu iz 2000e - poluispravna (cita samo CDe, nece DVDe)
Toshibu iz 2002e
Panasonica iz 2005/6e
Sony iz 2008e
Philipsa iz 2009e
Pioneer, Sony, LG iz 2010/2011e

Tako su moja iskustva s optikom pozitivna.

*** Ako sam neku godinu krivo upisao, nisam puno pogrijesio.

Alex1 23.02.2012. 20:32

Ja pak imam problema sa otvaranjem vratiju/ladice DVD/RW-ROM-a, otvorim "na silu" zatvorim na silu, i zatim otvorim komotno pritiskom na gumb, sve radi, ubacim dvd, zatvorim ladicu pritiskom na gumb, snimim i sad program kad snimi izbaci, pokušava ali ne može, moram ja opet spajalicom otvarati.
Isti problem je na LG prži , LG i samsung čitaču.
Bratić također ima iste simptome, ali on ima više sreće ponekad mu otvori ladicu.
Rastavio sam ga dva puta, očistio, usisao, i isprobao na stolu, ko novi je bio, ali čim ga vratim u kučište opet ništa.

mirror 04.07.2012. 23:38

kod mene je Pioneer DVR-112 i do sada sam njome zadovoljan imam je vec neko vrijeme i nemam problema s njom...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:58.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger