PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Case Modding (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=55)
-   -   rezanje (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=603)

matijas 11.05.2002. 00:01

rezanje
 
Trebao bi izrezati bocni prozor u obliku biohazard znaka (vidi avatar), pa me zanima sa cim bi bilo najlakse?

Da je obican prozor ne bi bilo problema, ali ovo nema skoro niti jedne ravne linije, pa me malo strah piliti ubodnom pilom...

nara 11.05.2002. 00:19

najbolji alat za kucnu radinost je dremel... ali ne bi ti preporucio
da tako kompliciran oblik rezes bez da prije izvjezbas rezanje
na jednostavnijim zadacima (krugovima i sl.)

ubodna pila moze posluziti, ali sa njom je teze rezati lim - ima
tendenciju da ga cupa. ako se ipak odlucis za ubodnu pilu,
dobro ucvrsti stranicu, koristi pilu za metal i radi polako.

da smo u nekoj drugoj drzavi preporucio bih ti lasersko
izrezivanje, ali kod nas se takvi uredjaji mogu naci samo u
velikim poduzecima (brodogradiliste i sl.) i osim ako ne poznajes
nekoga ko radi na njima ne vjerujem da bi ga htjeli upaliti
bez narudjbe od bar 1000 komada...

blento 12.05.2002. 00:16

Nacrtas znakic u Corelu ili nekom vektorskom programu i doneses to na disketi skupa s bocnom plocom kucista da se cijela stvar sreze na gravirki za ? kuna. U koliko si zainteresiran kolko je ? kuna, postaj pa cu pitat vlasnika gravirke (susued).

greg SE 12.05.2002. 09:50

ma kao sto rece lik gore te je stvari nabolje dati majstorima
nije ni toliko skupo a bolje je nego da nesto sam zajebes

Aeron 12.05.2002. 13:50

Dakle...koje su onda cijene i gdje naći takve majstore?

matijas 12.05.2002. 19:28

Citiraj:

Originally posted by blento
Nacrtas znakic u Corelu ili nekom vektorskom programu i doneses to na disketi skupa s bocnom plocom kucista da se cijela stvar sreze na gravirki za ? kuna. U koliko si zainteresiran kolko je ? kuna, postaj pa cu pitat vlasnika gravirke (susued).
Ajd pliz pitaj, ak nije neka astronomska cifra doci ce u obzir...

blento 12.05.2002. 23:41

Citiraj:

Originally posted by matijas


Ajd pliz pitaj, ak nije neka astronomska cifra doci ce u obzir...

Cifra je 300 kn ("biohazard" 40x40 cm), a jel ti to astronomsko ili dolazi u obzir...
p.s.
to ne radi majstor neg poveci stroj, tak da tocno kak nacrtas/zadas tak ce i bit

choby 13.05.2002. 07:58

ako se ipak odlučiš na vlastoručno petljanje sa ubodnom pilom, da bi izbjegao probleme koji nastaju pri obradi lima, učvrsti ga u sendvič među drvećem (šperploča, iverica), na drvetu napraviš znak i onda polako, sa najvećom brzinom koju ti ima pila, list za metal i zimvoljeda...

nara 13.05.2002. 11:16

Citiraj:

Originally posted by blento


Cifra je 300 kn ("biohazard" 40x40 cm), a jel ti to astronomsko ili dolazi u obzir...
p.s.
to ne radi majstor neg poveci stroj, tak da tocno kak nacrtas/zadas tak ce i bit

300 kn za taj posao je prihvatljiva cijena... moje preporuke!

javi kako doci do tog majstora - preko tebe ili ga se moze
kontaktirati direktno? i gdje se nalazi?

Aeron 13.05.2002. 12:34

Citiraj:

Originally posted by nara


300 kn za taj posao je prihvatljiva cijena... moje preporuke!

javi kako doci do tog majstora - preko tebe ili ga se moze
kontaktirati direktno? i gdje se nalazi?

Da, to i mene zanima...ali on kaže da to ne radi majstor nego stroj :). Opet pitam - gdje?

(Možda to on radi pa se mora zakamuflirat :) )

Hvala.

blento 13.05.2002. 12:52

Dakle ima interesa. Kontaktirajte mene na tbenic@lycos.com za daljne dogovore. Ne kamufliram vec firma koja to radi se bavi izradom reklama (npr. gravirana mesingana ploca 1.5x1.5 m, izmedju ostalog) i vlasnik bas nezna puno o kompjuterima (kad sam mu postavio pitanje, objasnjavanje o case modingu je trajalo cca. 15 minuta, i na kraju je rekao on to moze napravit, al nek ja dogovaram detalje). Lokacija je Zagreb, preciznije Kustosija.

numa 13.05.2002. 19:36

A recimo da ja kod tog tipa zelim izvesti nesto mnogo jednostavnije od biohazard znaka? Recimo elipsu ili tako nesto. Bi li to bio isti rang cijene ili bi se dalo dogovoriti za neku manju svotu?

matijas 13.05.2002. 21:49

Citiraj:

Originally posted by blento


Cifra je 300 kn ("biohazard" 40x40 cm), a jel ti to astronomsko ili dolazi u obzir...
p.s.
to ne radi majstor neg poveci stroj, tak da tocno kak nacrtas/zadas tak ce i bit

Trenutno mi je nacrtan obris lika velicine cca 30x30cm kojeg sam namjeravao rezati, jel 40x40 fixno ili se moze mijenjati velicina?

Po prirodi sam skrt, pa mi je 300 chuna malo puno, jos sam zainteresiran, ali cu prije toga pitati starog kaj misli o svemu i jel bi se ipak nekaj moglo napraviti sa ubodnom pilom...

Tnx na trudu :)

Aeron 14.05.2002. 00:03

Treba pogledati na žutim stranicama u Tel. Imeniku...tamo stvarno ima svega - onda nazoveš i pitaš...i naravno javiš ako saznaš nešto...

blento 14.05.2002. 00:45

Citiraj:

Originally posted by numa
A recimo da ja kod tog tipa zelim izvesti nesto mnogo jednostavnije od biohazard znaka? Recimo elipsu ili tako nesto. Bi li to bio isti rang cijene ili bi se dalo dogovoriti za neku manju svotu?
150 kn

blento 14.05.2002. 00:49

Citiraj:

Originally posted by matijas


Trenutno mi je nacrtan obris lika velicine cca 30x30cm kojeg sam namjeravao rezati, jel 40x40 fixno ili se moze mijenjati velicina?

Po prirodi sam skrt, pa mi je 300 chuna malo puno, jos sam zainteresiran, ali cu prije toga pitati starog kaj misli o svemu i jel bi se ipak nekaj moglo napraviti sa ubodnom pilom...

Tnx na trudu :)

moze i 30x30...(i 25x25....itd...)
Nacrtani obris nema veze, tj. ima opcenito jer je glupo kad spilis prozor a ne ispadne centriran tj. tocno na poziciji koju si ti htio.
Dva put mjerit, jednom rezat!!!!:D :D :D

numa 14.05.2002. 13:16

Zanimljivo...moglo bi se preko ljeta nesto srediti :-)

dpajur 14.05.2002. 13:30

Citiraj:

Originally posted by nara
najbolji alat za kucnu radinost je dremel... ali ne bi ti preporucio
da tako kompliciran oblik rezes bez da prije izvjezbas rezanje
na jednostavnijim zadacima (krugovima i sl.)

izgleda da imas iskustva sa dremelom.. pa daj reci, jel se moze s tim izbusit kuciste il je bolje sa pravom busilicom? i dal ti dremeli trebaju posebno punjac ili to dolazi u paketu? jel vidio sam da koriste 9v bateriju, a bas se nigdje ne spominje punjac :)

nara 14.05.2002. 14:02

Citiraj:

Originally posted by dpajur


izgleda da imas iskustva sa dremelom.. pa daj reci, jel se moze s tim izbusit kuciste il je bolje sa pravom busilicom? i dal ti dremeli trebaju posebno punjac ili to dolazi u paketu? jel vidio sam da koriste 9v bateriju, a bas se nigdje ne spominje punjac :)

Dremel je bolji, bit ce ti lakse raditi sa njim (manji je i laksi), a
mislim da moze dati dosta veci broj okretaja, sto je bitno
kod rezanja.
Svi modeli koje sam ja vidio (4-5 razlicitih) su na mrezni
napon, ukoliko razmisljas o nekom modelu na baterije
prije kupovine pitaj da li ima dovoljnu snagu za rezanje
lima...
Detalje pogledaj u novom threadu, a za cijene u Irskoj ces
se sam snaci :)

matijas 19.05.2002. 01:14

Moram se pohvaliti da sam od danas popodne ponosni vlasnik frisko izrezanog prozora u obliku biohazard znaka velicine 30x30cm. :D :D :D

Sunce mu ljubim, popizdio sam... Trebalo mi je: cca 12 turpija raznih oblika, rucna busilica (4 i 10mm svrdla), ubodna pila i trajalo je nekih 4-5h.
Topli savjet svima kojima se roje takve zamisli u glavi, dajte 300kn, nije vrijedno truda...

PS: naravno ima neka doza perverznog zadovoljstva jer je ipak mojih ruku djelo, ali sve u svemu ne isplati se...

gpremec 19.05.2002. 03:24

Citiraj:

Originally posted by matijas
Moram se pohvaliti da sam od danas popodne ponosni vlasnik frisko izrezanog prozora u obliku biohazard znaka velicine 30x30cm. :D :D :D

Sunce mu ljubim, popizdio sam... Trebalo mi je: cca 12 turpija raznih oblika, rucna busilica (4 i 10mm svrdla), ubodna pila i trajalo je nekih 4-5h.
Topli savjet svima kojima se roje takve zamisli u glavi, dajte 300kn, nije vrijedno truda...

PS: naravno ima neka doza perverznog zadovoljstva jer je ipak mojih ruku djelo, ali sve u svemu ne isplati se...

Da, i ja sam dugo razmisljao kakvo cu si kuciste napraviti, i sada kada znam tocno sto bih htio, shvatio sam da bi vrijeme koje bi utrosio u izradu bilo enormno. Tako sam ipak odlucio skupit jos nesto para pa kupiti Enlight kuciste.

nara 19.05.2002. 08:46

Citiraj:

Originally posted by matijas
Moram se pohvaliti da sam od danas popodne ponosni vlasnik frisko izrezanog prozora u obliku biohazard znaka velicine 30x30cm. :D :D :D

Sunce mu ljubim, popizdio sam... Trebalo mi je: cca 12 turpija raznih oblika, rucna busilica (4 i 10mm svrdla), ubodna pila i trajalo je nekih 4-5h.
Topli savjet svima kojima se roje takve zamisli u glavi, dajte 300kn, nije vrijedno truda...

PS: naravno ima neka doza perverznog zadovoljstva jer je ipak mojih ruku djelo, ali sve u svemu ne isplati se...

:) svaka cast, iako i mene tjera da sve radim sam, mislim da
se ne bih primao takvog posla!

posalji slike da vidimo kako je uspjelo...

blento 19.05.2002. 22:34

Citiraj:

Originally posted by matijas
Moram se pohvaliti da sam od danas popodne ponosni vlasnik frisko izrezanog prozora u obliku biohazard znaka velicine 30x30cm. :D :D :D

Sunce mu ljubim, popizdio sam... Trebalo mi je: cca 12 turpija raznih oblika, rucna busilica (4 i 10mm svrdla), ubodna pila i trajalo je nekih 4-5h.
Topli savjet svima kojima se roje takve zamisli u glavi, dajte 300kn, nije vrijedno truda...

PS: naravno ima neka doza perverznog zadovoljstva jer je ipak mojih ruku djelo, ali sve u svemu ne isplati se...

Cestitam,
bitno je da su prsti na broju, nema srapnela u ocima, a sto se mentalne stete tice, jebi ga, to mozes zaradit i u tramvaju...:D :D :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger