PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   GPS navigacija za automobil? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=90533)

ALiEN17 10.06.2009. 22:52

Citiraj:

Autor marko_zg (Post 1357798)
eto ja sam imao vivax navigaciju za auto i sluzila je svrsi onda sam kupio nokiu e66 i na nju instalirao garmin sa kartom hrv i cijele europe i puno mi je bolje nego samo navigacija. moja preporuka ti je dobar mob i gore punkes garmina i amen, mene je vozio po njemackoj, budimpesti, grazu, zagrebu, ljubljani i srbiji za sada i to je odradio bez i jedne greske tako da su sve daljnje rasprave suvisne. uzmi u obzir da sam nokiu platio 1600kn a imas danas n95 po toj cijeni i onda imas stroj od mobitela i stroj od navigacije a inace bi te novce utuko samo u navigaciju kojoj je jedina prednost veci ekran, tako sam ja kupio vivaxa i dao 1000kn i probao mob navigaciju i reko ide vivax na trznicu ;)

n95 - stroj od mobitela? di to? :stoopid:

Milentije 10.06.2009. 23:22

Citiraj:

Autor ALiEN17 (Post 1358806)
n95 - stroj od mobitela? di to? :stoopid:

A sta to fali modelu 8GB?

Problem 11.06.2009. 00:09

Citiraj:

Autor coconut (Post 1357968)
Imaš za kupiti u ventexu (a vjerojatno i drugdje gdje Msan ima svoje prste) Mio C250 bez softvera i mapa za 530kn. Koliko sam čitao, može se staviti bilo koja navigacija, a upute, aplikacije i mape baš i nije problem naći (hint: Cafe Mobil).
http://www.nabava.net/trazilica.php?...250&x=776&y=93

moj brat je kupio tu navigaciju prije brdo godina za 1700kn :D. Kvaliteta i ekran ti nisu Bog zna kaj, al da je mozes nakrkati bilo cime drzi vodu. Ja sam je otkljucao i sad ima Cardinale sa Europom, iGo8 također sa Europom. Ostale nisam ni isprobavao. Osim GPS softwarea imas tu jos i raznorazne igrice, divx player, mp3, paint, office i sve ostalo sta ti nikad nece trebati :D (ovo ti ovisi o unlock paketu koji ces koristit). Uglavnom, ako ti GPS sluzi za prijevoz od tocke A do tocke B, kao sto bi trebala sluzit svakome (a ne za sminku :D), onda ti je to pun pogodak.

viper 11.06.2009. 07:15

se more ovaj Mio Moov 360u otljucat :D ?(gdje ,i kako?)

Problem 11.06.2009. 09:13

Citiraj:

Autor V1p3r (Post 1358933)
se more ovaj Mio Moov 360u otljucat :D ?(gdje ,i kako?)

moov unlock

viper 11.06.2009. 10:12

Citiraj:

Autor Problem (Post 1358943)

hvala al ja opet nekuzim sta di treba ,mi mozes rec to na pm :D

Problem 11.06.2009. 10:36

GPS
 
Citiraj:

Autor V1p3r (Post 1358970)
hvala al ja opet nekuzim sta di treba ,mi mozes rec to na pm :D

trebala bi i ova varijanta radit.

Ja imam C250 i neznam kak je tocno na moov-u. Prouci ovo i ovo.

Moj savjet ti je ak ne skuzis prek ovog da rađe ne diras nista jer kolko sam skuzio mjenjaju se registryi za stalno tak da ak nekaj ode po zlu bude banana. Zato svakako prije napravis backup (link na kako napravit backup ti je na ovom prvom linku).

Ja sam na C250 stavio Asgard Unlock na SD karticu, ubacio mu registry i to je to.

viper 12.06.2009. 13:36

dali je moguce pratiti GPS uređaj(koji je u autu) preko google earth (doma na kompu)??il preko nekog program ??

TomRi 12.06.2009. 13:40

moguce je, moras samo kupiti GSM modul koji odasilje koordinate tebi na tvoj mob doma putem sms poruke.

ima raznih varijanti, evo jedne koja se moze koristiti i za pracenje vozila, ljudi, pasa... :)

link: http://www.youtube.com/watch?v=qxoLE2rX078

ako ne trebas pracenje u zivo, onda ti je dovoljan i gps logger za 33€,
pa kasnije spojis na usb i vidis di je tko bio, koliko brzo je vozio... (ako zeni/frendu/klincu posudis auto ili slicno)

link: http://polaris-gps.com/6.html

to onda izgleda poput ovoga, boja je u korelaciji sa brzinom,

mozes zoomirati u google maps i vidjeti di je stao i koliko dugo, čak i jel stao na semaforu, toliko je precizno
(dobro, ovo je log sa moje autonavigacije, ali isti output je i sa onog malog USB loggera, 'čiste NMEA rečenice', pa nema razlike
čekam da stigne taj jedan mali iz DE pa da vidim koliko mu baterija drži...)

http://www.imagesforme.com/out.php/t537710_new1.jpghttp://www.imagesforme.com/out.php/t537722_stop.jpg http://www.imagesforme.com/out.php/t537704_01.jpg http://www.imagesforme.com/out.php/t537705_2.jpg

alien_2 03.08.2009. 14:45

Kupio sam nedavno VIVAX viaGPS 350 + Cardinale 2.3.
Otisao odmah na stranicu mireo i updetao najprije na verziju 2.51 pa 3.0 BE.

Par puta sam ga koristio i sve sljakalo bez problema. No u zadnjih nekoliko navrata mi se događalo kad treba dobiti GPS signal da se pokaže crveni x. Nakon iskljucivanja i ukljucivanja uredaja opet bi sve sljakalo. I evo danas isao u ZG, i reko da vidimo kako ce raditi, jesam bacio novce, sve radilo super, stao na odmoristu prije zg i upalio GPS da vidimo kako izracunao rutu do sesveta. Sve lijepo divno, ja krenuo preko obilaznice (blize mi je a i izbjegnem semafore i guzvu) sve opet radilo kako treba, odmah prepoznao da idem obilaznicom preracunao rutu itd itd, da bi jedno kilometar prije silaska sa obilaznice karta se zastekala. Ja reko to privremeno, kad ono ne reagira nista. Ugasim ga, upalim ponovno i nista, samo pjescani sat i mrtav. Pokusao par puta ugasiti, upaliti, reko mozda dode k sebi, kad ono evo, dosal k sebi, ali nije ucitavao cardinale 3.0, nego mi izbaci samo glavni izbornik sa 3 opcije:

1.GPS menu (koji niti ne zeli otvoriti)
2. Media player menu (koji mu sad k ovo)
3. System settings

Pokusao ponovno na SD karticu staviti cardinale 3.0 mape, no kaze mi da je kriva verzija aplikacije. Pokusao sa ranijim verzijama, 2.51 i 2.3, no nista, ne registrira ih uopce.

Ima netko neki savjet kako ga dovesti u zivot ili ide na reklamaciju?

spawn 04.08.2009. 00:05

Citiraj:

Autor alien_2 (Post 1398377)
Kupio sam nedavno VIVAX viaGPS 350 + Cardinale 2.3.
Otisao odmah na stranicu mireo i updetao najprije na verziju 2.51 pa 3.0 BE.

Par puta sam ga koristio i sve sljakalo bez problema. No u zadnjih nekoliko navrata mi se događalo kad treba dobiti GPS signal da se pokaže crveni x. Nakon iskljucivanja i ukljucivanja uredaja opet bi sve sljakalo. I evo danas isao u ZG, i reko da vidimo kako ce raditi, jesam bacio novce, sve radilo super, stao na odmoristu prije zg i upalio GPS da vidimo kako izracunao rutu do sesveta. Sve lijepo divno, ja krenuo preko obilaznice (blize mi je a i izbjegnem semafore i guzvu) sve opet radilo kako treba, odmah prepoznao da idem obilaznicom preracunao rutu itd itd, da bi jedno kilometar prije silaska sa obilaznice karta se zastekala. Ja reko to privremeno, kad ono ne reagira nista. Ugasim ga, upalim ponovno i nista, samo pjescani sat i mrtav. Pokusao par puta ugasiti, upaliti, reko mozda dode k sebi, kad ono evo, dosal k sebi, ali nije ucitavao cardinale 3.0, nego mi izbaci samo glavni izbornik sa 3 opcije:

1.GPS menu (koji niti ne zeli otvoriti)
2. Media player menu (koji mu sad k ovo)
3. System settings

Pokusao ponovno na SD karticu staviti cardinale 3.0 mape, no kaze mi da je kriva verzija aplikacije. Pokusao sa ranijim verzijama, 2.51 i 2.3, no nista, ne registrira ih uopce.

Ima netko neki savjet kako ga dovesti u zivot ili ide na reklamaciju?

Vjerojatno imas onu verziju vivaxa kojima crkava resident flash,tj unutarnja memorija u vivaxu na kojoj se nalazi cardinale. Kupi SD karticu idi na www.gps4us.org ,registriraj se skini si verziju cardinale-a koja se ucitava sa SD kartice i koristi ga tako ,ili idi do msana ili trgovine gdje si kupio,dobit ces novi uredjaj.

Dr. Beast 25.10.2009. 15:36

Tražim navigaciju za auto i vidim da je MIO izbacio dosta novih uređaja. Ima li tko kakva iskustva s M400 ili Spirit 500 serijom, konkretno S505?

Dr. Beast 04.11.2009. 01:12

Vidio da M400 nema slot za memory card pa sam odustao od njega. Dvoumim se između Mio Spirit S505 i nekog Garmina, npr. 255W.

Sa_Stilom 04.11.2009. 10:12

Ja koristim HTC Touch HD, Garmin XT i za onoliko koliko ja korisim mi je i više nego odličan ;)

coconut 04.11.2009. 11:09

Citiraj:

Autor Dr. Beast (Post 1474291)
Vidio da M400 nema slot za memory card pa sam odustao od njega. Dvoumim se između Mio Spirit S505 i nekog Garmina, npr. 255W.

A da nabaviš neki mob baziran na Symbianu ili Win CE? Imao bi sve u jednom: mob, navigaciju, player,... Na Symbian ide Garmin XT bez problema (probao na njoki X5800), a na Win CE možeš staviti šta hoćeš - Garmin, iGO (stavljao ga na iPaq 614c), viaGPS,...

Dr. Beast 04.11.2009. 11:22

Citiraj:

Autor coconut (Post 1474405)
A da nabaviš neki mob baziran na Symbianu ili Win CE? Imao bi sve u jednom: mob, navigaciju, player,... Na Symbian ide Garmin XT bez problema (probao na njoki X5800), a na Win CE možeš staviti šta hoćeš - Garmin, iGO (stavljao ga na iPaq 614c), viaGPS,...

Ma razmišljao sam, ali šta kada dođe skuplje.

syss 04.11.2009. 11:28

5800xm nije pretjerano skup, garmin xt gore radi bez greške i pogreške :D

Dr. Beast 04.11.2009. 11:49

Citiraj:

Autor syss (Post 1474420)
5800xm nije pretjerano skup, garmin xt gore radi bez greške i pogreške :D

ma ne volim te touch screen mobitele, mislio sam uzeti Nokiu E52, ali ima dosta problema sa firmwareom, takav mi mobitel odgovara.

syss 04.11.2009. 12:02

pa zemi ga samo za gps, ako si već mislio kupit solo gps + imaš još wifi, mp3/mp4 player... ak imaš blutut radio, imaš i izvor muzike odmah etc. etc.

Dr. Beast 04.11.2009. 12:57

Citiraj:

Autor syss (Post 1474451)
pa zemi ga samo za gps, ako si već mislio kupit solo gps + imaš još wifi, mp3/mp4 player... ak imaš blutut radio, imaš i izvor muzike odmah etc. etc.

A vidjet ću malo kakva je ta Njoka 5800. :)

subtex 04.11.2009. 13:31

Ja sam stavio garminXT na E66, radi odlično, natrpao sam gore i adriaroute i adriatopo, city navigator europe, sve živo

coconut 04.11.2009. 13:45

Ovih dana bi mi trebala doći Njoka 6210 Navigator pa ću probati staviti Garmin na nju. Jučer sam ga uspješno stavio na N95. Malo je zahebano raditi s njime (i bilo kojim drugim navigacijama) na mobovima bez touchscreena, ali se može.

medo 04.11.2009. 13:51

Citiraj:

Autor syss (Post 1474420)
5800xm nije pretjerano skup, garmin xt gore radi bez greške i pogreške :D

Misliš? Probaj malo po srednjem Jadranu ili po Zagorju, pa da vidiš veselja ;)

Meni osobno je TomTom daleko bolji od Garmina. Šteta što su ukinuli podršku za Symbian.

Dr. Beast 04.11.2009. 13:52

Citiraj:

Autor coconut (Post 1474557)
Malo je zahebano raditi s njime (i bilo kojim drugim navigacijama) na mobovima bez touchscreena, ali se može.

Zbog ovoga bih htio klasičnu navigaciju s malo većim touchscreenom, npr. kao ovaj.

medo 04.11.2009. 13:52

Citiraj:

Autor Dr. Beast (Post 1474435)
ma ne volim te touch screen mobitele, mislio sam uzeti Nokiu E52, ali ima dosta problema sa firmwareom, takav mi mobitel odgovara.

Imam E52 i Garmin ne radi dobro na njemu. Blokira telefon.

spawn 04.11.2009. 15:22

Ma uzmi neki Mio jeftilen bilo koji,otkljucaj ga ,stavi gore igo,garmin,cardinale i imas all in one,samo saltas.

Dr. Beast 04.11.2009. 15:30

Citiraj:

Autor Bruno_Rv (Post 1474721)
Ma uzmi neki Mio jeftilen bilo koji,otkljucaj ga ,stavi gore igo,garmin,cardinale i imas all in one,samo saltas.

Naručio sam Spirit S505. :)

subtex 04.11.2009. 15:48

Citiraj:

Autor medo (Post 1474570)
Misliš? Probaj malo po srednjem Jadranu ili po Zagorju, pa da vidiš veselja ;)

To nema veze jel radi sa greškom ili bez, Garmin odnosno adria route je najlošija karta za hrv od ostalih u ponudi ali njihov softwer jedini na symbian Nokiama radi normalno (ne računam Nokia maps jer to tek nema veze sa navigacijom)

Mada mu ni to neće smetat ako mu treba navigacija za gradove i važnije lokalne ceste po Hrvatskoj.
Meni je Nokia recimo za Zagreb dovoljna, al van grada baš i nije nešt upotrebljiva, jer adria route nema puno prigorskoh naselja, recimo ak idete od Zaprešića prema Sloveniji ili sela prema Zaboku i Kumrovcu.
Nekad adriaTopo može bit od pomoći na takvim terenima (ali to samo da prnađete lokaciju ne i adresu)

Ja radimo ko dostavljač, i svaki tjedan prođem pola Hrvatske, imam 4 navigacijska uređaja i svaki od njih ima prednosti i mana, ali su svi za prosjećnog korisnika više nego dobri. Kad bi baš dao preporuku moj izbor bi bio TomTom
Mobitel kao navigaciju ne gledam za riješenje ako ćete to koristit svaki dan, ali za nekoliko puta mjesečno to je odličan izbor.

Ja sam instalirao garminXt na mob samo iz jednog razloga, jer često putujem.
Preko ljeta sam bio u Londonu, za novu ću recimo s frendovima u Amsterdam.
Samo utipkam red light i prošećem laganini :D

medo 04.11.2009. 17:25

Citiraj:

Autor subtex (Post 1474756)
Ja radimo ko dostavljač, i svaki tjedan prođem pola Hrvatske, imam 4 navigacijska uređaja i svaki od njih ima prednosti i mana, ali su svi za prosjećnog korisnika više nego dobri. Kad bi baš dao preporuku moj izbor bi bio TomTom

Drago mi je da netko kome navigacija služi da zarađuje kruh u životu dijeli moje mišljenje.

Iako, TomTom baš na Symbianu radi neusporedivo bolje od Garmina. Brži je, daleko lakši za upotrebu, ima neke napredne funkcije koje Garmin ili nema ili moraš kopat kroz menije da dođeš do toga što prilično frustrira u vožnji. Pogotovo ako ti treba alternativna ruta, TomTom to ima puuuno bolje riješeno.

Osim toga, ako Garmina želiš ugasiti, moraš ispritiskati desnu tipku i naživcirati se jer se ništa ne događa na pritisak tipke, već on uvijek neki k.. čeka, onda tek iz glavnog menija možeš izaći, ali tek nakon što te pita "are you sure!?". Na TomTomu bilo gdje da jesi samo stisneš crveni gumb za poklapanje veze i on je vani.

BTW: slažem se da je AdriaRoute jako loša karta, što se vidi čim izađeš iz Zagreba.

Amdejac 04.11.2009. 19:14

399 kn.
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.20641


Sva vremena su GMT +2. Sada je 09:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger