PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   GPS navigacija za automobil? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=90533)

coconut 25.09.2018. 10:25

Moja greška. Amazon ima očajno glupo filtriranje pa nisam vidio da u imenu fali ono 'Assist'. Anyway, po tablici se vidi da razlika nije neka bitna, pogotovo što i sam kaže da mu kamera (Dashcam) nije bitna, a i zabranjen aje u nekim zemljama EU (npr. Austriji ako se ne varam).


Da li je Here WeGo dobio HR sučelje i voice? Zadnji put kada sam gledao prije dosta godina, imao je samo EN.

1v@n 25.09.2018. 10:28

Ne znam ima li razlike u ekranima kod novih modela.
Stari Garmini su imali rezistivne ekrane s niskom rezolucijom i sporim odazivom.

Ovaj ima kapacitativni (kao smartphonei, jel), i sve leti. Ovi jeftiniji modeli sigurno još negdje moraju biti zakinuti, osim u kameri.

coconut 25.09.2018. 11:17

Ima razlike u ekranima. Drive ima rezistivni ekran (5 pasus). Recenzija.

M.Vlahovic 17.03.2022. 19:25

Ima netko preporučiti navigaciju da je dobra za bosnu?
Standalone navigacija se traži

mitra 17.03.2022. 21:43

Citiraj:

Autor M.Vlahovic (Post 3589790)
Ima netko preporučiti navigaciju da je dobra za bosnu?
Standalone navigacija se traži

Mogu poslati iGo NextGen, karte balkana, bosanske kamere ukljucene :)
Radi na android uredjajim, mob, tablet, android head unit.

M.Vlahovic 18.03.2022. 21:00

Kako to funkcionira?
Ne treba net, može se pouzdati samo u gps signal i je li dovoljno dobar taj gps signal na mobu kao na dediciranom uređaju gps?

mitra 20.03.2022. 09:25

Tako je, samo preko GPS signala npr na mobitelu, i radi sasvim dobro. Javi mi se porukom jer ne pratim bas ovaj thread.

coconut 20.03.2022. 10:16

Oglasnik i zalagaonice su ti pune navigacija za prihvatiljivu cijenu, neke čak sa važećom garancijom.
Ako gledaš Garmin modele, traži one sa oznakom LM(T) u imenu jer to znači da imaju doživotni update novih mapa. Uz to, dobiti ćeš stalak na auto i auto punjač za njih.

bacelj 26.06.2022. 21:29

Ako sam promasio temu, molim modove da prebace.

Naime, trebam GPS navigaciju, tj tracker za sluzbeni kombi. Trenutno se radi o jednom vozilu. trazim neku jeftinu soluciju gdje bih ja mogao vidjeti ako netko koristi vozilo kad ne bi trebao. Gledao sam nekakav tracker na supergoldy'u i na smartkupovina. Oba uređaja trebaju sim karticu i koliko sam skuzio, aktiviraju se na slanje sms-a ili na poziv te sim kartice.

primjer:

Supergoldy
Smartkupovina


Mene zanima ima li itko tko ima iskustva s tim, te kakve su mi opcije sto se tice operatera (mjesecno kn)?

net 26.06.2022. 21:41

imaš u silux-u, preko poruka ide konfiguracija, a pracenje preko gprs-a. nemam iskustva s navedenim.

kiki_vg 27.06.2022. 18:33

Citiraj:

Autor bacelj (Post 3608451)
Naime, trebam GPS navigaciju, tj tracker za sluzbeni kombi. Trenutno se radi o jednom vozilu. trazim neku jeftinu soluciju gdje bih ja mogao vidjeti ako netko koristi vozilo kad ne bi trebao. Gledao sam nekakav tracker na supergoldy'u i na smartkupovina. Oba uređaja trebaju sim karticu i koliko sam skuzio, aktiviraju se na slanje sms-a ili na poziv te sim kartice.

Mene zanima ima li itko tko ima iskustva s tim, te kakve su mi opcije sto se tice operatera (mjesecno kn)?

Sa dva slična takva trackera sam se susreo, sa Aliexpressa naručeno. Prvi je bio GT06 - 20$, i dobro je radio upočetku, no počeo se čudno ponašat i nije više radio kako treba.
Drugi je Tk103b - 30$, i evo već treću godinu još uvijek OK radi.

Kako je prethodno odgovoreno, sve postavke namještaš slanjem SMSa. Npr. za Apn:
apn123456 internet.ht.hr
i javi ti
apn OK!

Itd...

Možeš namjestiti da reagira samo na memoriran broj ili nekoliko njih.
Te imaš kontinuirano automatsko praćenje i tu biraš u kojem razdoblju i koliko puta da javi lokaciju.
Prekoračenje brzine, kao i da ti na memorijsku karticu sprema dnevnik putovanja (u kojem razdoblju i koliko puta). Možeš namjestiti kad se vozilo upali da te obavijesti odmah, kao i ukoliko vozilo izađe izvan definiranog područja.
Kinezi su nudili i neki svoj sajt za live praćenje no nisam isprobavao to.

Da, za trenutnu lokaciju aktiviraš pozivom na broj u trackeru, tracker ti prekine poziv i pošalje ti SMS, sa informacijama:
Koordinate, brzina, datum, i google maps link trenutne lokacije.

Nije namješten da koristi internet promet, već samo SMS, tako da ti ne mogu reći koliko troši prometa. A SMS, znaš cijenu ovisno o operateru ili ako aktiviraš neki paket, i uračunaš okvirno koliko često ti javlja lokaciju i upozorenja na koja se odlučiš.

Ukratko što se sjetio 😊

bacelj 27.06.2022. 21:02

Kolega, hvala na opsirnom odgovoru. Puno je pomoglo

ALiEN17 08.01.2024. 16:11

https://www.youtube.com/watch?v=Nu-XjCPiNAc

jel ima itko osim problema još s funkcijom speed cameras u google maps?

meni se ne prikazuju nikako


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger