PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Iskustva s IT trgovinama (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=66)
-   -   Instar-informatika.hr (informacije i iskustva) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=200374)

BulletProof 14.10.2010. 00:47

Instar-informatika.hr (informacije i iskustva)
 
Pošto vidim da jos nitko nije stavio nikakva iskustva sa ovom firmom a vidim da su dosta povoljni ja cu otvorit ovu temu
Naime zanima me jedan televizor koji oni imaju na webu, sad jednom sam ih zvao pa mi se javila neka zena i bila je sva zbunjena, pitao sam je za neki dio za koji ja nisam bio 100% siguran dal je kompatibilan, a nije ni ona to znala kao trgovac,sad neznam kolko su oni ozbiljni, ako je ko trgovao sa njima nek napise neka iskustva, i da kakvi su sa garancijama, dal ima problema sa tim kakvih?

CUBErt 14.10.2010. 10:23

istina i ja sam imao slicna iskustva...

Terabyte 18.10.2010. 09:27

Posto zivim pored njih sve i kupujem vec godinama tamo... to je mala obiteljska firma koja vec radi preko 10 godina... znam da se sada sele u Heinzelovu, otvaraju neku veliku trgovinu jer nisu samo web shop...imaju dosta toga na lageru, uvijek sve brzo nabave i cijene su ok... Gospodja starija koja radi ima 40 i kusur godina i naravno da nije tehnicki potkovana....trazi Marka za tehnicka pitanja ili nekoga od deckiju i dobit ces sve odgovore:chears:

Brko 18.10.2010. 09:37

ja sam kupio HDD Samsung F3 1TB pred godinu dana kod njih. Osobno sam došao tamo po njega u vrijeme kad je vladala velika nestašica HDDova od 1TB. Ugodno sam popričao i sa tom gospođom i jednim mlađim momkom. skužio sam da su mama i sin u pitanju :D uglavnom, za to, sve pohvale. ažurni su na odgovaranju na mail i čak su mi čuvali zadnji HDD par dana jer sam rekao da ću 100% doći, čak sam nudio i 100% iznosa da im uplatim preko neta, ali su mi rekli da nema potrebe da mi vjeruju :D

Ati freak 11.11.2010. 19:46

Jel se može osobno doci u taj ducan, razgledati i kupiti ? Ili samo narudzba pa cekanje ?

doky 31.01.2011. 22:01

Prvo i odmah pozitivni iskustvo, dečko na blagajni ljubazan i uslužan, lokacija kod Kvatrića je čist solidna. Došao kod njih spontano i pitao za jednu podlogu, frajer odmah naručio pred menom, došlo odmah drugi dan i ja je pokupio. Definitivno sam stekao dojam da je tamo dobro kupovat i da to neće biti zadnja kupnja kod njih.

Ivo_Strojnica 01.02.2011. 09:15

O njima samo najbolje. Uljudni, susretljivi, provjerit će ti i robu prije kupnje, te ono najvažnije, nema problema pri vraćanju neispravne robe.

Mgiga 12.05.2011. 10:19

Da se pridružim ostalima sa pohvalama. Poslao mail za grafičku 6850, za 5 min stiže odgovor ima u trgovini. Kupim grafičku dolazim doma, grafička neispravna. Zovem nazad, dolazim u trgovinu sa neispravnom grafičkom, provijerili u roku 10 min u servisu i dali drugu :goood:. Brzo, jednostavno, super cijena...samo pohvale za Instar

Thermaltake 12.05.2011. 11:26

Kupio sam kućište kod njih prije jedno godinu dana CM 590 sve super, cijena je 50kn bila povoljnija nego u ostalim prodavaonicama.

Codiac 12.05.2011. 14:44

kupio kuler za proc dosao platio odnio :D

btw jedini su imali taj kuler (je da sam ih jedva nasao na pescenici ili di je to vec :D )

MAGARAC 12.05.2011. 18:41

Nisu vise tam.
Nemaju robu odmah ili imaju samo neke stvari kao napr gtx 580 Light..trenutno.
Jako su fleksiblni po nacinima placanja i moguce su komb. Maestro rate + kes i sl. sheme sto je super jer su cijene iste ko na webu. Ako nesto treba nazove ih se prije 15h i ako je raspolozivo moye se podugnut u trgovini nakon 16h ili dostava doma. Placa se prilikom podizanja robe. Ja obozavam tam kupovat jer su super i reklamacije prolaze glatko. Svaka preporuka.
Slaba im je ponuda hladnjaka ali grafi, maticnih, ssdova itd imaju jako siroku ponudu.

Thommy 12.05.2011. 20:25

meni su 5 minuta od posla pa redovno kupujem tamo prazne cd-e i dvd-e, kupio sa i eksterni hard prosle godine kod njih, za sad sve 5 :)

Toncek 02.06.2011. 01:25

Prije otp. 2 godine kupio asus f7z laptop. Od pocetka display se tesko otvarao i ima lufta.....

Bilo je potrebno ciscenje, otvorim ga i vidim rasparana naljepnica "waranty void if removed"......bakrena plocica koja ide na jezgru procesora ima dosta rezova i rupica....

Tako da sam izgleda dobio rabljeni laptop pod novi......

Dizel 02.06.2011. 08:33

Kewl :D Eto kraja još jedne ljubavi.

Terabyte 03.06.2011. 12:45

Citiraj:

Autor Toncek (Post 1917995)
Prije otp. 2 godine kupio asus f7z laptop. Od pocetka display se tesko otvarao i ima lufta.....

Bilo je potrebno ciscenje, otvorim ga i vidim rasparana naljepnica "waranty void if removed"......bakrena plocica koja ide na jezgru procesora ima dosta rezova i rupica....

Tako da sam izgleda dobio rabljeni laptop pod novi......

Od kada znam za sebe kod njih sve kupujem i saljem sve tamo, nikada niti jednog problema, ako je i bilo sve su brzo i efikasno rijesili :goood:.

Cisto sumnjam da si mogao dobiti od njih rabljeno nesto ( pogotovo laptop ) jer u to vrijeme nisu niti imali svoj lager vec su sve narucivali direktno od uvoznika i isporucivali odmah kupcima.

Jesi ih ikad kontaktirao po tom pitanju, napravio nesto???

Meni kada nesto ne pase ili ne valja zalim se...pa pobogu ne sklapaju oni te laptope u garazi...oni ih prodaju :banned:

Toncek 03.06.2011. 17:07

Prije par dana sam skuzio za naljepnicu i kuler...

Ti nikad nisi kupio vec koristeni proizvod? Svaka cast, imas srece ; )

Ovaj lap je bio kod njih u trgovini, nisam ga narucivao.... Isto tako postoji mogucnost da su ga oni dobili takvog....

S obzirom sta sam sve dozivio proslih godina, ovo je sitnica....

Terabyte 03.06.2011. 19:16

Citiraj:

Autor Toncek (Post 1919008)
Prije par dana sam skuzio za naljepnicu i kuler...

Ti nikad nisi kupio vec koristeni proizvod? Svaka cast, imas srece ; )

Ovaj lap je bio kod njih u trgovini, nisam ga narucivao.... Isto tako postoji mogucnost da su ga oni dobili takvog....

S obzirom sta sam sve dozivio proslih godina, ovo je sitnica....

Da znam, ima svega na trzistu danas...he he he, ali kod njih stvarno nikada nisam dozivio niti jedno neugodno iskustvo, dapace, ljubaznost, strucnost, brzina, roba super ( koliko moze biti kod nas u RH )...samo pohvale...jbt koliko ih hvalim ima da mi daju slj put i neki popust :fiju: ha ha ha

Toncek 05.06.2011. 15:08

Sta se tice ljubaznosti i ostalog, nemam prigovora.....cak su izasli u susret sa placanjem, jedan dio gotovina a jedan na rate preko amexa......

p.s. primjera radi, u svezi naseg it trzista.....ne odnosi se na instar, vec jednu drugu poznatu tvrtku u hr..... Riknuo tv-out na grafickoj, reklamirao i dobio drugu.... Nakon nekih mjesec dana zove frend kako je kupio novu graficku i da ne moze nikako dobiti sliku preko tv-out....odem do njega i skuzim da je dobio moju karticu...... (hg-xxxx)

Nitzer Ebb 05.06.2011. 15:12

Kupio kuciste i monitor kod njih, narucio dan ranije i dosao u ducan i kupio, za sad sve 5

Alfa_R 05.06.2011. 20:41

Citiraj:

Autor Toncek (Post 1919827)
p.s. primjera radi, u svezi naseg it trzista.....ne odnosi se na instar, vec jednu drugu poznatu tvrtku u hr..... Riknuo tv-out na grafickoj, reklamirao i dobio drugu.... Nakon nekih mjesec dana zove frend kako je kupio novu graficku i da ne moze nikako dobiti sliku preko tv-out....odem do njega i skuzim da je dobio moju karticu...... (hg-xxxx)


Jedan razlog vise zašto ja insistiram na tvornički zapakiranoj kartici. Ne da mi se otkrivati zašto je netko vratio je nazad....

ivanŠ 19.07.2011. 08:42

Ja sam kod njih kupovao kuciste ali nisam kupio ništa zbog inventure jer nisu uskladili cijene

Enter Sandman 19.07.2011. 09:39

Ja sam uzimao dosta stvari kod njih, grafu, hladnjak za proc, micro sd, tinte za printer, punjive baterije itd.
Nikad problema, odlična stvar što sve ide na kartice i na rate bez promjene cijena...
Nisam imao potrebe reklamirati pa ne znam kakvi su po tom pitanju ali mi se čini da ne bi bilo problema..

T}{OR 23.07.2011. 14:42

Ja sam kod njih uzeo GTX 580 Lightning, rezervirao, došao dan kad je stigla i još mi lik veli da su samo 2 primjerka dobili a netko prije mene je htio obje uzet.

Kasnije sam i monitor uzeo kod njih, uglavnom zasad super iskustvo s njima. I super cijene. Pohvale s moje strane.

Garro 23.07.2011. 16:40

Isto sam kod njih kupio 580 Lightning, ljubazni su, znaju svoj posao, cijene su im ok, moguće je kupovati na rate na kartice, uglavnom, samo pohvale za njih.:)

Maynard 23.07.2011. 17:17

Ok trgovina, ono što i nemaju nabave popodne ako se naruči ujutro ili drugi dan.

Kada se neinformirana gospođa javi to je mama od mladog gospodina koji prodaje inf robu.

Inaće ona prodaje bijelu tehniku a jedno vrijeme su skupa imali informatiku i b tehniku u istom prostoru. sad od kad su se preselili na kvatrić mislim da je tam samo informatika.

asterion 30.10.2011. 08:12

Instar informatika
 
evo, da se malo potužim na njih :fuming::fuming:

upio sam laptop u iznosu od preko 7000 kn u Instar informatici (Heinzelova, Zagreb), te otputovao u inozemstvo na studij. Nakon 2 tjedna primjetio sam da na hard disku postoje datoteke koje nisu moje, već je riječ o programu za kliničko-bolničke sustave. Program je bio na računalu od 2009. godine - u prijevodu prodali su mi rabljeno računalo.

Nakon što sam se na jednom forumu potužio po tom pitanju, predstavnik Instar informatike je obećao zamjenu i kao poklon torbu za laptop (koja mi nije ni trebala). Zbog situacije sam se vratio u Zagreb (karta je došla 300 kn) i odnio laptop na zamjenu. Torba mi nije ponuđena, ali ja sam tražio popust na kupnju dodatnog proizvoda kod njih. Popust je obećan, a laptop zamijenjen. Kada sam se idući vikend vratio po taj proizvod rečeno mi je da mi se nudi po dobavljačkoj cijeni (popust 10%). Cijena proizvoda "po dobavljačkoj cijeni" je bila 60 kuna veća nego u susjednom dućanu bez ikakvog popusta, u slobodnoj prodaji.

Instar infromatika mi je nudila proizvod (popust, plaćanje u kešu i slično uračunato): cca 980 kn
Susjedni dućan nudio isti proizvod (bez ikakvih popusta gotovina ili kartica): cca 920 kn

Dakle - dobio sam rabljeni laptop koji je korišten 2 godine (zamijenjen, ali tko zna, možda je i ovaj rabljen, pa prebrisan), nakon 2 tjedna instalacija programa (instalirano oko 250 GB) i plaćanja karte da vratim laptop nisam dobio nikakvu naknadu već su pokušali zaradit na meni.

coconut 30.10.2011. 08:46

Pitanje je jesi li dobio korišten laptop. Možda si dobio korišten hard, a to nije isto. Lekcija za drugi put: nikakva obećanja na spiku 'majke mi' već sve napismeno. Najbitnije je da si dobio novi lap i tu prestaje njihova obaveza. Sve drugo je njihova dobra volja.
O cijenama neću raspravljati jer one ovise o marži prodavača i dobavljača (ne možeš očekivati da će prodavač sa prometom od 100k kn godišnje imati isti popust kod dobavljača kao onaj s prometom od 2mil kn).

asterion 30.10.2011. 08:54

brijem da je laptop bio korišten jer sam ovaj put dobio folije na ekranu, zadnji put ne...

Wolverine 30.10.2011. 10:05

Koji model laptopa?

Baja 001 30.10.2011. 10:19

Citiraj:

Autor asterion (Post 2013221)
brijem da je laptop bio korišten jer sam ovaj put dobio folije na ekranu, zadnji put ne...

Pa vidi se korištena stvar. Di su ti oči bile kad si uzima laptop :eek: KOji model?

Usotalom kako ti se da zezat s tim banana dućanima?!?! Za 7k kn bi ušeta i uzeo novi laptop, i ostavio staru kantu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 21:02.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger