PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Zujanje monitora (LG L204WT) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=98203)

1v4n 12.02.2008. 00:09

Zujanje monitora (LG L204WT)
 
Pozdrav, imam pitanje u vezi svog monitora. Naime, dok gledam vecinu stvari (net, igre, filmove, dokumente) na monitoru nemam nikakvih zamjerki. Ali, kada je na ekranu recimo malo veci zoom (u wordu), ili na nekim stranicama na netu, cuje se (poprilicno) glasno zujanje, koje odmah prestane cim maknem taj prozor.
Inace mi monitor ne zuji ni kad je iskljucen.
Sad mene zanima da li mogu zamijeniti taj monitor, odnosno je li ovo dovoljno jak razlog da mi ga zamijene? Monitor je star 2 mj, kupljen u Hgspotu.
Hvala unaprijed na odgovorima!

Fleks 12.02.2008. 00:35

Jesi siguran da ti zuji iz monitora?

1v4n 12.02.2008. 00:43

Citiraj:

Jesi siguran da ti zuji iz monitora?
Jesam, iz kante dolazi samo tihi sum ventilatora. Kada ugasim monitor zujanje se vise ne cuje (isprobano vise puta).

Fleks 12.02.2008. 01:32

Otraga imas sarafe koje drze okvir.

Opusti ih malo za pocetak pa javi dal pomaze.

Takodjer reci dali zujanje prestaje ako vrsisi pritask na okvir monitora.

1v4n 12.02.2008. 18:58

Citiraj:

Autor Fleks (Post 949582)
Otraga imas sarafe koje drze okvir.
Opusti ih malo za pocetak pa javi dal pomaze.

Ne pomaze, zujanje je isto. Probao sam ih i malo zategnuti, takodjer ne pomaze.
Citiraj:

Autor Fleks (Post 949582)
Takodjer reci dali zujanje prestaje ako vrsisi pritask na okvir monitora.

Ne pomaze...

1v@n 12.02.2008. 19:03

Probaj reklamirati, nemaš kaj izgubiti. Imam isti monitor i stvarno se ne mogu na ništa požaliti. Probao sam zumirati sve do max koji Opera daje, nikakvih problema nema.
Vjerojatno ti trafo zuji, a to nije kvar koliko ja znam. Svejedno, probaj reklamirati

Milentije 12.02.2008. 19:19

Ja imam isti problem sa svojim LGom iz siga. Nekada mu dodje pa se cuje zujanje (mozda bolje reci pistanje, jako visoka frekvencija) kada treba da prikaze puno bijele boje ili tome slicno. I nakon određenog vremena se smiri.

gnomisa 12.02.2008. 20:24

buraz ima taj LG i zuji mu samo kod određene vrijednosti za brightness (ili kontrast, ne sjećam se)...probaj se s tim igrati...

Milentije 12.02.2008. 21:48

Citiraj:

Autor gnomisa (Post 950197)
buraz ima taj LG i zuji mu samo kod određene vrijednosti za brightness (ili kontrast, ne sjećam se)...probaj se s tim igrati...

Kako s tim da se igram kad mi je ovakvo podesavanje slike taman? Ako bilo sta promjenim slika nece biti dobra.
Nije da me nesto posebno nervira to povremeno zujanje nego me samo interesuje zbog cega se javlja.

Fleks 12.02.2008. 23:40

ako zuji kod odredjenih postavki brightnessa to je do lampe(i) i nema veze sa postavkama kontrasta. Lijeka nazalost nema.

da je od trafa, zujanje bi bilo konstantno.

Moj je konkretno zujao i vec sam ga mislio vratiti i uzeti drugi pa da si nadjem neki koj ne zuji, al neda mi se i neda i ajde puko u google buzzing LCD il tako nesto. Vidim spominju 226bw i PAZI OVO zategnutost sarafa. Ok... Stisnem ga rukom otraga, vidi vraga prestane. Nije to bilo neznam kakvo zujanje, nego ono taman da cujes kad si na 25cm od njega. Nista uzeo krizni i odvrnuo 2 donja sarafa za pol kruga i zacudo nestalo zujanje... Negdje su se pogodili valjda haromonici pa je kuciste rezoniralo....

1v4n 13.02.2008. 01:40

Citiraj:

Autor Milentije (Post 950269)
Nije da me nesto posebno nervira to povremeno zujanje nego me samo interesuje zbog cega se javlja.

Bas to i mene zanima.:kafa:
Da ne bi bilo da za cca godinu dana pocne stalno zujat.:fiju:

Charmander 12.02.2009. 15:18

LG W2042T
 
da istina, kod mene ne zuji samo kad imam brightnes na 100. na bilo kojoj vrijednosti ispod se cuje zujanje a nakon 97 pa nadolje je konstantno...

Nebbo 12.02.2009. 18:54

Jedno nevezano pitanje! Tj. ne mas toliko nevezano za temu. Kad je pocelo to zujanje? Odmah nakon sto ste kupili monitor ili nakon nekog vremena?

I jos jedno pitanje? Imam jedan LCD monitor koji je u jednom uglu kao lagano poceo blijediti. Mislio sam ga nositi na garanciju kad sam skuzio da je to pozadinsko osvjetljenje koje je "probilo" svjetlost izmedju okvira i matrice, pa izgleda kao da blijedi. Medjutim kada rukom stisnem okvir na tom dijelu, tog efekta vise nema. ali Nema bas nekog posebnog sarafa za to zategnu. Barem ne sa vanjske strane. Koje to sarafe tocno zatezete? Jel trebam rastaviti monitor? Jel bi uopce pomoglo to zatezanje?

Killer Death 14.02.2009. 09:23

I mene isto zanima. Dajte recite znalci please da li to zujanje počne odmah kad se monitor kupi ili može radit recimo bez zujanja kad je nov pa kasnije počne zujat.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger