PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   LG mobiteli - 2. dio (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=275491)

android-split 15.02.2016. 11:05

Dok je u mene baš suprotno. Nakon G3, G4 i sad se ceka G5 ako bude prilike da se kupi

mislav_os 15.02.2016. 11:12

G3 kod mene od 8/2014 i prezadovoljan sam. U tih 18mj. nisam niti jednom napravio factory reset i slično, samo OTA updejtovi i mobitel odlično radi, ali stvarno je tako. Nema crashanja, nema lag, nema nikakvih problema. U početku je jako trzao/imao lag i nakon nekih 5 updejtova su to riješili.

Vidio sam kod kolege da i na MM radi super, čekam OTA update.
Imat ću ga još sigurno par mjeseci i prodat ga pred istek garancije, a prije toga riješit puknuće kučišta što mu je tvornička greška i ujedno jedina mana koju imam za primjetiti.
Prvih godinu dana je bio u masci, od prvog dana je tempered glass na njemu. Sada ga furam bez maske i nedavno je pao između sjedala u autu i sad na rubu kućišta ima doslovno 1mm "krater" i to je to. Nije nigdje izlizan i slično.
Plastika poklopca ne kvrcka niti nakon 18mj korištenja, a mislio sam da hoće obzirom da se dobije dojam "jeftine" plastike. Nešto slično ko japanski auti, unutra jeftinjara plastika a nakon par godina ne kvrcka i slično :D

Jedino što sam primjetio da je baterija oslabila cca 20%, ali nije kriv LG, svaka baterija bi nakon toliko ciklusa punjenja oslabila. Najveći SOT mi je 6h+, a ekran je na Auto svjetlini(do 90% max).

Mobitel je odličan za te novce za koje se nabavi danas.

Naslijedit će ga V10 ili G5, a mrzio sam LG do prije 2 godine dok nisam vidio kakav je sestrin G2.

Munjara 15.02.2016. 11:41

Citiraj:

Autor RAUL (Post 2890949)
G3 je tesko smece,baterija nakon godinu dana krepala,USB kabel nakon tri mjeseca ne radi.Kada ga se spoji na Xiaomi powerbank nece se puniti.Uglavnom u moju kucu LG mobitel vise nikada.

Oprosti ali generalizacije osobito na temelju jednog uređaja za mene nisu za odrasle osobe. (ljudi su palili mercedese?!)
Također kad bih slijedio tvoj primjer ne bih koristio ijedan uređaj jer se ne sjećam niti jednog mobitela s kojim nije bilo bar nekih problema.

Sa G2 LG je ušao u najvišu ligu i tamo trenutno se i nalazi.

schetz 15.02.2016. 12:00

Rekao bih čak da je to već napravio s prvim g, optimus ako se ne varam.

Sn4k3 15.02.2016. 15:39

Citiraj:

Autor schetz (Post 2890991)
Rekao bih čak da je to već napravio s prvim g, optimus ako se ne varam.

Slazem se, Optimus G je u vrime kad je izasa bija odlican uredjaj...
I dan danas radi savrseno dobro, samo sto mu baterija kaska (naravno kad je nezamjenjiva a stara vec ohoho godina).

MAGARAC 15.02.2016. 18:24

Meni je G3 punio samo sa LG, Sami, Sony kablovima. Ni jedan kineski nije radio kak spada sa njim, obicno pocne pa prestane punit nakon par sec. USB ulaz je sklon rzmrdavanju i treba ga cuvat, kod G3 narocito.. Obicno kad ode nema popravka..

ToroRosso 16.02.2016. 01:08

Jel LG objavio koji modeli dobivaju official Android M? Vidio sam na nekim stranicama nagadanja, no zanima me baš službena potvrda dali ce ijedan model osim G3,G4 i 5X dobiti update.

coconut 16.02.2016. 14:02

I G5 će imati 2 ekrana kao V10. Osobno mislim da je to bzvz.
https://twitter.com/evleaks/status/699409109263769600

Rista 16.02.2016. 15:43

Gluparija totalna, pogotovo ako je izvedeno isto kao na V10 :baad: Cak i da je tehnoloski savrseno, lokacija takvog nekog always on ekrana ne valja ako nije dostupna jednom rukom. Uglavnom gimmick veci od Samsungovog edgea. Tko bi rekao.

mislav_os 16.02.2016. 16:49

Ima li tko V10 da napiše iskustva iz prve ruke?
Iako mislim da je pametnije sada pričekati G5, malo su im "preblizu" izašla ta dva uređaja.

rodriguez 17.02.2016. 11:12

Dolaze X modeli LGa, Cam, screen, max, speed,style, and power
http://www.gsmarena.com/lg_to_unveil...news-16622.php
http://www.gsmarena.com/lg_x_max_x_s...news-16650.php

nytmare 18.02.2016. 12:11

Pozdrav. Ima li lijeka (a da mogu to doma napravit) za dio ekrana-naime,odlijepio mi se donji lijevi dio ekrana i kad iz kosa gledam ekran,vidim svjetlo. Jednom mi je pao i valjda kako se skrivilo kuciste,ljepilo (ili sto ide) je popustilo te sad zijeva. Dali se to moze ikako sanirati?mozda kapnuti nekakvog ljepila a da isti ne sprzi ista unutra? Unaprijed hvala

android-split 18.02.2016. 12:20

O kojem mobitelu je rijec?

nytmare 18.02.2016. 12:24

Lg g3

android-split 18.02.2016. 12:28

Ja ti na G4 imam masku koja se prvo okvir stavlja na prednju stranu. I onda se uvuce u gumirani dio. Mozda nekakva takva maska. Tako bi taj prednji dio pritisnuo ekran. Jedino mi to pada na pamet
http://pages.ebay.com/link/?nav=item...BAY-GB&alt=web

spawn 18.02.2016. 12:30

Citiraj:

Autor Sn4k3 (Post 2891083)
Slazem se, Optimus G je u vrime kad je izasa bija odlican uredjaj...
I dan danas radi savrseno dobro, samo sto mu baterija kaska (naravno kad je nezamjenjiva a stara vec ohoho godina).

Zamjenjiva je ;)
Citiraj:

Autor MAGARAC (Post 2891167)
Meni je G3 punio samo sa LG, Sami, Sony kablovima. Ni jedan kineski nije radio kak spada sa njim, obicno pocne pa prestane punit nakon par sec. USB ulaz je sklon rzmrdavanju i treba ga cuvat, kod G3 narocito.. Obicno kad ode nema popravka..

Usb konektor se moze zamijeniti.
Citiraj:

Autor nytmare (Post 2892265)
Pozdrav. Ima li lijeka (a da mogu to doma napravit) za dio ekrana-naime,odlijepio mi se donji lijevi dio ekrana i kad iz kosa gledam ekran,vidim svjetlo. Jednom mi je pao i valjda kako se skrivilo kuciste,ljepilo (ili sto ide) je popustilo te sad zijeva. Dali se to moze ikako sanirati?mozda kapnuti nekakvog ljepila a da isti ne sprzi ista unutra? Unaprijed hvala

Nemoj kapat nikakvo ljepilo jer ce nagristi boju stakla,ruba i bit ce ti veselo. U pravilu se skida cijeli ekran pa se stavi obostrano ljepljiva folija. Postupak je malo tezi jer je ekran tanak pa treba paziti. Po potrebi se mijenja kuciste ekrana ako je izudarano ili savijeno.

Tomek85 18.02.2016. 14:26

Citiraj:

Autor nytmare (Post 2892265)
Pozdrav. Ima li lijeka (a da mogu to doma napravit) za dio ekrana-naime,odlijepio mi se donji lijevi dio ekrana i kad iz kosa gledam ekran,vidim svjetlo. Jednom mi je pao i valjda kako se skrivilo kuciste,ljepilo (ili sto ide) je popustilo te sad zijeva. Dali se to moze ikako sanirati?mozda kapnuti nekakvog ljepila a da isti ne sprzi ista unutra? Unaprijed hvala

Meni je ovo već drugi G3 na kojem mi se identično odlijepio ekran od bezela ko i na prvom,cijela lijeva strana di je najtanji zijeva i ak stisnem amortizira,kad prelazim prstom staklo po njemu "reže",također i gornji i donji lijevi rub je isto nadignut,desna strana isto al manje.

Ja ću to nosit pod garanciju da mijenjaju ekran al pitam se čemu kad će mi se to opet dogodit po treći put.

Ovak u radu se ni ne kuži,nigdje ne "probija" il tak nekaj,al kaj je taj mob takav poluproizvod da se raspada sam od sebe,ne znam...

Sn4k3 20.02.2016. 09:21

Nekoliko (dosad) poznatih informacija o LG G5
Ovo cak i ne igleda lose imho.

Rista 20.02.2016. 10:58

Otraga izgleda ruzno kao Nexus 6P. Onaj donji dio sto se umetne nije u ravnini s kucistem. Hebo ih "magic slot" ili sto vec je.

Sn4k3 20.02.2016. 11:39

Da, od nazad izgleda malo glupo s tim kamerma i citacem otiska...
Ali ako opravda kvalitetu fotografija/videa sve oprastam :)
Prednja strana mi je dobra, podsjeca me malo na G2 zbog
zaobljenih rubova, a na G3 zbog one trake ispod ekrana...

Brko 20.02.2016. 13:20

Hijao hebem im lebac rezani... zašto nagrđuju mobitele sa tim grbama iza. Bolje da mob bude deblji cca 7-8 mm, nego da bude 5-6 mm i onda 2-3 mm grba deva di je kamera... fuj. Već sad mi se ne sviđa nikako.

Rista 20.02.2016. 13:48

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 2893183)
Hijao hebem im lebac rezani... zašto nagrđuju mobitele sa tim grbama iza. Bolje da mob bude deblji cca 7-8 mm, nego da bude 5-6 mm i onda 2-3 mm grba deva di je kamera... fuj. Već sad mi se ne sviđa nikako.

Sto kazes na ovu grbu :D https://cdn3.vox-cdn.com/thumbor/aCI...-840x630.0.jpg

Ne razumijem kako im nije jasno da ljudi ne zele i nece nositi te module sa sobom, sto god oni bili. Osim sto izgleda kao nesto iz kraja devedesetih, za bilo kakvu korisniju funkcionalnost puno elegantnije rjesenje je ukomponirati to u samo kuciste mobitela. Izgleda da misle da jedino uvodjenjem ovakvih pizdarija mogu biti kakva takva konkurencija Samsungu.

QuidZz 21.02.2016. 13:54

LG G5 Day - Live streaming @Barcelona MWC conference.

Eto link ako netko zeli pratiti. :)

coconut 21.02.2016. 14:23

Baš i nisam nešto impresioniram - velika izbočina za kameru, manja baterija, bedasti način za vađenje baterije,...
Vjerojatno najveća mana će mu biti činjenica da izlazi na tržište nakon S7. Ono što ima, a što S7 neće imati je USB C i otvor za sluške na gornjem rubu.

QuidZz 21.02.2016. 14:42

Citiraj:

Autor coconut (Post 2893574)
Baš i nisam nešto impresioniram - velika izbočina za kameru, manja baterija, bedasti način za vađenje baterije,...
Vjerojatno najveća mana će mu biti činjenica da izlazi na tržište nakon S7. Ono što ima, a što S7 neće imati je USB C i otvor za sluške na gornjem rubu.

Vise su pricali o gadgetima ( gear VR, 360 Cam, drone i ona kugla aka BB8 :D ) nego o mobu. :D

srale7 21.02.2016. 14:53

To je po meni najveci problem LG-a, nemaju jasnu viziju, nego stalno izmisljaju neki k..rac umjesto da naprave posten telefon. Sad su od ovog G5 napravili cirkus, ono wtf? Kome treba tona gadgeta, koji ce svaki kostat ko pola telefona. Dajem ruku u vatru da G6 nece imat apsolutno nikakve veze sa ovim G5 cirkusom, i da svi ti gadgeti ce biti zaboravljeni nakon par tjedana.

Rista 21.02.2016. 15:23

Citiraj:

Autor srale7 (Post 2893589)
To je po meni najveci problem LG-a, nemaju jasnu viziju, nego stalno izmisljaju neki k..rac umjesto da naprave posten telefon. Sad su od ovog G5 napravili cirkus, ono wtf? Kome treba tona gadgeta, koji ce svaki kostat ko pola telefona. Dajem ruku u vatru da G6 nece imat apsolutno nikakve veze sa ovim G5 cirkusom, i da svi ti gadgeti ce biti zaboravljeni nakon par tjedana.

Potpis ko kuca. Umjesto da se usredotoce napraviti telefon koji sve osnovne stvari radi jako dobro oni izmisljaju toplu vodu. S nekim od ovih "gadgeta" bi me bilo neugodno biti vidjen u javnosti. Plus crna verzija izgleda glupo :(

Jos su i ekran smanjili a fizicka visina ostala ista kao G4. S7 ce imati efektivno isti/veci ekran kad uzmes u obzir soft tipke i biti kompaktniji u ruci. Govore isti Nexus 6P samo manji. Da, isti samo nesumljivo sa tradicionalno ocajnim LG softverom. Ali hej, imamo gadgete.

Brko 21.02.2016. 16:05

Da, slažem se sa vama glede toga, ali... ti geđeti ionako nisu namjenjeni nama u Hrvackoj nego klinčadiji i kurčevitim 30togodišnjacima koji će biti nakićeni sa svim tim satovima, qrcima i palcima da se mogu šepirit time i da mogu pokazat kak točno se može imeriti koliko ima od blagavaone do sranoika...
LG očito nema nešto perspektivan kadar. Samsung se ne može uhvatiti preko noći nego postepeno. A tako i bacaš van telefone. Ne recikliraš, ali ideš utabanim putem... kad malo skreneš, tu su useri koji te vrate na pravi put (S5 - S6 - S7 npr)... ali ovo je daleko od utabanog G2 - G3 - G4 puta...

srale7 21.02.2016. 16:24

Ma znam da ti gadgeti nisu za nas, ali to mi dovoljno govori koliko su bili fokusirani na sam uređaj, znači 0.

Vidis kak G5 izgleda otraga, ono ko neki kineski fejk telefon za 5 dolara.


I sad kad pogledamo u retrovizor G2-G3-G4-G5 ispada da je je G2 bio definitivno najbolji (kompletniji) telefon. G3 isto vrlo dobar, G4 sa spiganim ekranom i kozom otraga, G5 sa gadgetima, G6 bi mogao bit namjenjen tinajdžerima ili gerijatriji.

Rista 21.02.2016. 16:27

Istina. Postavlja se pitanje sto su novo napravili/unaprijedili kad se cijela prica sa gadgetima stavi na stranu. Mob mi ovako malo baca na ajfon klona. Metalno kuciste, ne bas mali bezeli, ravna straznja strana, maknut app drawer, samo 4 stupca ikona itd. Zanimljivo ce biti vidjeti kako je tehnicki izveden always on ekran ali s obzirom da sam LG tvrdi da trosi "samo" 0.8% baterije na sat, mozda i nece biti tako zanimljivo jer bih ga ugasio odmah. Vjerojatno ce imati dobru kameru ali to je nekako nakon svega najmanje sto ocekujes.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger