PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   PlayStation 3 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=65201)

atha 30.03.2007. 08:12

PlayStation 3
 
Dobar clanak.

Motor Storm i motion detection su jako zabavna stvar, nevjerojatno je kako dobro funkcionira i koliko zivosti unosi u igru. :D
Probao sam i F1, Resistance no tu je hendikep bio moj, odnosno dugogodisnja navika igranja sa mousem i tipkovnicom gdje se u pucacini sa gamepadom nisam nikako snasao. F1 sam igrao na pedale i volan, i tu sam isto zakazao gdje me zavoji nisu voljeli, a kocnica bila smrtni neprijatelj.

tor 30.03.2007. 08:28

Ehhhh, kad se sjetim PSX-a i MOH-e - ako se tamo nisam naviknuo na FPS i sony đojstik neću nikada. Špilali smo to dan i noć...

aski 30.03.2007. 14:32

Tor ako si igrao prethodne F1, kakav je osjećaj za vozit, grafika znam da je puno bolja http://forum.pcekspert.com/images/icons/icon12.gif

danij3l 30.03.2007. 15:00

odlicno napisan review iako bi ga mozda malo trebalo pribliziti temi PCE.
Napisati vishe o PS3 kao racunalu i mogucnosti instaliranje Linux-a na isti.
ocijena 4.5/5

P.S. mogu li se igre igrati s mishom i tipkovnicom (naravno pitam za onaj FPS)?

Freek 30.03.2007. 16:57

Zgodna stvarćica, čak i prepreka od 5000kn za sam uređaj nije nepromostiva :), al min. 1000€ za solidan LCD-TV ipak je.

raf 30.03.2007. 18:01

a zasto bi morao dati 1k€ za TV? kupis kabel hdmi-DVI i spajaj na monitor

Inace i mene je taj dio o linuxu najvise zanimao. Za igre je i bilo ocekivano da ce biti strava

thedream 30.03.2007. 18:40

Koliko vidim,isplati se dati i 5000kn za ps3? E ovo sa monitorom me zanima..koliko košta taj konverter,kabel..što li je već..znaš možda i gdje ima za uzeti odmah..:stoopid: :chears: ..ma sigurno je nemjerljiv osjećaj zaprašit na nekom loeweu lcd..ali hebi ga..tko će to dat..ili bang&olufsen..to bi bilo brutalno..dam se ipak kladit i na samsungu nekom monitoru,19tici lcd..da je slika odlična..

Matth€w 30.03.2007. 19:23

Links, 80kn

http://www.links.hr/index.php?naziv=...kl=202.100.029

Ja ću si to sutra uzet, ako stignem, za PS2. Btw. kolko je max reza koju podržava PS2?

Freek 30.03.2007. 19:26

Citiraj:

Autor raf (Post 688783)
a zasto bi morao dati 1k€ za TV? kupis kabel hdmi-DVI i spajaj na monitor

Pa neću plejku valjda igrat na monitoru, to je bvz.:hitthewal::hitthewal:

Matijac 30.03.2007. 19:46

More se možda prištekati i na monitor i na tv odjenput.

tor 30.03.2007. 20:02

Citiraj:

Autor aski (Post 688618)
Tor ako si igrao prethodne F1, kakav je osjećaj za vozit, grafika znam da je puno bolja http://forum.pcekspert.com/images/icons/icon12.gif

Filing je čak malo i usran, moram priznati. Opčenito mi se čini da sama kvaliteta vožnje, ne samo u F1 naslovima, opada s izsalkom novih PS-a. Po meni, najrealnije vožnje je na prvom PSX-u GT1. To je bilo surovo.
No, to sam ja. Ja sve vožnje gledam kroz GT tak da...:D

Citiraj:

Autor DaNiJ3L (Post 688639)
odlicno napisan review iako bi ga mozda malo trebalo pribliziti temi PCE.
Napisati vishe o PS3 kao racunalu i mogucnosti instaliranje Linux-a na isti.
ocijena 4.5/5

Eh, da sam smio rado bih bio stavio Linux i napravio priču od njega. No, ovo je bio novinarski primjerak, testni i nismo smjeli raditi takve stvari...

P.S. mogu li se igre igrati s mishom i tipkovnicom (naravno pitam za onaj FPS)?

Dotični FPS ne, igra mora podržavati...

Citiraj:

Autor raf (Post 688783)
a zasto bi morao dati 1k€ za TV? kupis kabel hdmi-DVI i spajaj na monitor

Inace i mene je taj dio o linuxu najvise zanimao. Za igre je i bilo ocekivano da ce biti strava

Da, realno gledajući daš 4700kn za plejku, koliko bi minimalno dao za gamer comp i ubodeš neki wide 20" monitor za dva soma i nešto i dođeš tu negdje, ako ne i povoljnije.

Pomo 30.03.2007. 20:22

Gej plejšn na PCE? Evo da izrazim svoje žestoko neslaganje sa pojavom dotične naprave u PCE članku.
Što je iduće, kutak za konzolaše na forumu :spam: ?

tor 30.03.2007. 20:28

Puko si ko kokica :p

thedream 31.03.2007. 10:54

Citiraj:

Autor Pomo (Post 688875)
Gej plejšn na PCE? Evo da izrazim svoje žestoko neslaganje sa pojavom dotične naprave u PCE članku.
Što je iduće, kutak za konzolaše na forumu :spam: ?

Hateru..ili po naški,mrzitelju..:D :D :D ..ne čitaj ako ti se ne sviđa..

horza 31.03.2007. 17:30

ukoliko netko odluči kupit novu plejku, molio bih da mi se javi pa da isprobamo nešto... naime, napunio bih si memory stick, a plejki se ne bi promijenilo apsolutno ništa.

Mar 31.03.2007. 19:49

@horza? Probao bootat fedoru 4?

Evo već nakon tjedan dana kod nas cijena je pala za 300 kn.

CRO_VET 31.03.2007. 22:09

a jesu se raspištoljili sa člancima,nema šta!! skidam kapu....uhh

Newbie Pro 01.04.2007. 02:20

Odlično izgleda PS3 u svakom pogledu. Ali opet, bacim pogled na Wii koji ide za 2 soma kuna već, odlična grafika i inovativnost također. Mislim da bi trenutno to bio moj izbor. Ali bogme, opak je PS, nema šta.

Mar 01.04.2007. 02:27

Ma PS3 je definitivno neisplativ sad.
Skupa konzola, igre koštaju 450-500kn, slabe su "alternative" jer Blu Ray snimači koštaju više nego PS3, za punu iskoristivost grafike treba min. lcd od 32" itd...
U svakom slučaju trenutno (pre)skupa igračka.
Možda će negdje na zimu biti bolje.

domy_os 01.04.2007. 02:30

A ja sam očekivao bolju grafiku, nekako mi je prenazubljeno sve... Nisam ja za konzole niti sam ikad bio. :)

tomasini_ 01.04.2007. 03:27

Našao sam što sam tražio. Vuco kud si tako brzo odgovorio, sad sam se obruko pošteno. Al opet hvala na pomoći.

Vuco 01.04.2007. 03:29

Citiraj:

Autor tomasini_ (Post 689656)
Zar samo ja ne vidim članak?

http://www.pcekspert.com/articles/487.html

Ne dela ?

Mortal 01.04.2007. 23:42

Cekaj, ako bi se naintalirao linux gore, možda bi se mogao i pokrenut 3dmark nekako...

S time bi znali tko je jači i ko koga nateže za nos.

danij3l 02.04.2007. 00:20

Citiraj:

Autor Mortal (Post 690308)
Cekaj, ako bi se naintalirao linux gore, možda bi se mogao i pokrenut 3dmark nekako...

S time bi znali tko je jači i ko koga nateže za nos.

jednim prijedlogom si pogodio dva weeeelika problema :D

1. linux --> 3d marko
2. linux --> pristup grafickom chipu

i sto bi to pokazalo? svi mi znamo da je ps3 mochan :goood:

Mortal 02.04.2007. 00:34

Znam da linux i 3dmark nisu baš kompatibilni, ali moguće je napravit. Jest da to vjerojatno nećemo mi učinit.
E sad pristup grafičkom čipu bi morao preko seta drivera. Naravno to su samo teoretske zamisli.


Znamo da je PS3 moćan, ali tko će to dokazat meni i ostalima koji mrze konzole (čitaj prerasli konzole).
A i znamo da je GF2 GTS moćna, ali u usporedbi s čime? Da bi rekli da je nesto moćno ili jako moramo imati interni sustav vrijednosti koji je kvantificiran, dakle brojčani.

Sad Danij3l da li je tvoj sustav vrijednosti baziran na duron 800 i gf2 GTS pa ti je PS3 močan ili je baziran na C2D 6600 i 8800GTX, to samo fiktivno govorim. Ne drži me za riječ.

subtex 02.04.2007. 01:02

A zašto baš 3d mark??? Bilo koji Benchmark bi bio dobar. Možda Super pi. Treba izbjeć testove koji trebaju "izravan" (ne znam kak da to objasnim) kontakt s GPU-om, memorijom itd. Mene zanima recim razlika u brzini izvođenja neke kompresije, kodiranja....

danij3l 02.04.2007. 01:11

Citiraj:

Autor Mortal (Post 690361)
Znam da linux i 3dmark nisu baš kompatibilni, ali moguće je napravit. Jest da to vjerojatno nećemo mi učinit.

http://appdb.winehq.org/appview.php?iVersionId=6612
toliko o kompatibilnosti (uostalom kako ce 3D Marko pokrenut kroz wine (ili mozda znas neki drugi nacin ?!?!) pokazati performanse bilo koje mashine?!?)

Citiraj:

Autor Mortal (Post 690361)
E sad pristup grafičkom čipu bi morao preko seta drivera. Naravno to su samo teoretske zamisli.

I nikad nece dalje niti otici dalje od zamisli, jer ja nevidim tu nikakav interses za Sony ili nVidiu, a znako kako je OSS community uspjesan s driverima za grafiku (ja koristim linux i imam ATI graficu, pa vjeruj mi znam) (ili je cak mozda pristup zabranjen kroz sam hardware, pa zahtjeva modifikacije (kao npr prijasnje plejke za citanje kopija igara)).

Citiraj:

Autor Mortal (Post 690361)
Znamo da je PS3 moćan, ali tko će to dokazat meni i ostalima koji mrze konzole (čitaj prerasli konzole).

pa mocan je na papiru, a to mozes vidjeti i u praksi, netrebaju ti brojevi.


Citiraj:

Autor Mortal (Post 690361)
A i znamo da je GF2 GTS moćna, ali u usporedbi s čime? Da bi rekli da je nesto moćno ili jako moramo imati interni sustav vrijednosti koji je kvantificiran, dakle brojčani.

nemoraju sve stvari imati brojacanu vrijednost
koliko vrijedi zlato na sp u vaterpolu? :care: :D

Citiraj:

Autor Mortal (Post 690361)
Sad Danij3l da li je tvoj sustav vrijednosti baziran na duron 800 i gf2 GTS pa ti je PS3 močan ili je baziran na C2D 6600 i 8800GTX, to samo fiktivno govorim. Ne drži me za riječ.

ja sam uvijeren da PS3 rastura i jedno i drugo AKO developer (igre) nezna da PC verziju razvija za C2D 6600 i 8800GTX :fiju: (a NEZNA)

danij3l 02.04.2007. 01:16

Citiraj:

Autor subtex (Post 690374)
A zašto baš 3d mark??? Bilo koji Benchmark bi bio dobar. Možda Super pi. Treba izbjeć testove koji trebaju "izravan" (ne znam kak da to objasnim) kontakt s GPU-om, memorijom itd. Mene zanima recim razlika u brzini izvođenja neke kompresije, kodiranja....

super pi je lako izvediv test. (tu treba usporedjivati rezultate s onima s linux mashina, jer znamo kakvu prednost linux daje)

Chuby 02.04.2007. 02:23

Ima li smisla mjeriti "snagu" stroja Super Pi-jem ako je jedina svrha tog stroja prikazivanje grafike?
Kao da tjeras graficku da racuna Super Pi pa onda usporedujes rezultate s Athlonom 64
Nije to bas multi-purpose procesor ma koliko Sony drvio o tome

horza 02.04.2007. 08:15

jedno pitanje... zašto bi itko ikada htio benchat ps3 ili bilo koju drugu konzolu? ali ikada, u povijesti svemira. to bi bila jedan od najmaloumnijih testova koje bi itko ikada išao raditi, i nekako mi se čini da je Theo pl. PoValich jedini kome bi takvo nešto palo na pamet. I njegovim padawanima, ofkors. igre i sav ostali softver za konzole je proprietary rađen. to je ko da dođe electronicarts ili netko drugi, uzme točno moj kompjutor i točno za njega napravi verziju neke igre. i kaj onda ikome znači bilo kakav benchmark, kad sve ovisi o developeru, a apsolutno ništa ne ovisi o konzoli. I onda moj sempron 10 puta poždere bilo kakvu 687-jezgrenu zvijer s milijardutrilijuna RAMOVA zato kaj developer nije imao potrebu raditi SMP podršku za igru. ovo je bilo primjera radi. uglavnom, mislim da su svi skužili kaj hoću reći. nikakav test ne može pokazati snagu bilo kakve konzole. to može samo real-life performance.

snaga računala je apsolutno nebitna. bitan je user experience.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 23:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger