PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   ekipa pomozite (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=2903)

a.y.o.r 11.11.2002. 22:08

ekipa pomozite
 
evo vako ljudi iman jedan veliki problem valjda sa grafičkom karticom..inače samo da se zna sa poznavanjen kompjutera nisan baš na visokom nivou!!
ovako: nemogu povečavat rezoluciju samo mogu na 640x480 i na 16 colors tj. u safe mode-u a kad povečan rezoluciju i boje na ekranu mi se pojave bijele paralelne crte i kod izlistavanja ikona na desktopu kompjuter mi uvijek blokira....inače iman grafičku savage4 32 bit!!!!...jel mi netko može pomoči...please......

Stormeye 11.11.2002. 22:45

Stani malo,jel pričamo samo o rezoluciji u safemodu ili i inače u windowsima?
Mislim ako samo safe mode,zašto bi uopće povećavao rezoluciju,safe mode služi da bi riješio problem s Windozama a ne mijenjao rezoluciju monitora;)

a.y.o.r 11.11.2002. 23:28

Re: ekipa pomozite
 
opčenito u windowsima...a sad mogu radit jedino u safe mode-u...

RAK 11.11.2002. 23:45

Re: ekipa pomozite
 
Citiraj:

Originally posted by a.y.o.r
evo vako ljudi iman jedan veliki problem valjda sa grafičkom karticom..inače samo da se zna sa poznavanjen kompjutera nisan baš na visokom nivou!!
ovako: nemogu povečavat rezoluciju samo mogu na 640x480 i na 16 colors tj. u safe mode-u a kad povečan rezoluciju i boje na ekranu mi se pojave bijele paralelne crte i kod izlistavanja ikona na desktopu kompjuter mi uvijek blokira....inače iman grafičku savage4 32 bit!!!!...jel mi netko može pomoči...please......

promjeni drivere i stavi one sa CD-a kojeg si gobio uz grafičku. Napiši koju konfiguraciju imaš, pa da možemo razglabati. E, da i OS.

Stormeye 12.11.2002. 10:16

probaj ovo što reče RAK odnosno default drivere.
Moralo bi biti zbog toga.

igsablja 12.11.2002. 10:23

Re: ekipa pomozite
 
Citiraj:

Originally posted by a.y.o.r
evo vako ljudi iman jedan veliki problem valjda sa grafičkom karticom..inače samo da se zna sa poznavanjen kompjutera nisan baš na visokom nivou!!
ovako: nemogu povečavat rezoluciju samo mogu na 640x480 i na 16 colors tj. u safe mode-u a kad povečan rezoluciju i boje na ekranu mi se pojave bijele paralelne crte i kod izlistavanja ikona na desktopu kompjuter mi uvijek blokira....inače iman grafičku savage4 32 bit!!!!...jel mi netko može pomoči...please......

Jel ti se to pojavilo odjednom, ili se nešto mjenjao, drivere, grafičku, i sl.?
Ako si nešto mjenjao, vrati kako je bilo prije, a ako se odjednom samo od sebe pojavilo, 100% ti je riknula grafička
Piši detalje!

a.y.o.r 13.11.2002. 20:49

Re: Re: ekipa pomozite
 
evo iman ovu konfiguraciju:
celeron 900MHz
20gb
128mb ram
savage 4-32bit
driver verzion 4,0
windows Me:(

Stormeye 13.11.2002. 22:13

Hoću internet ha:D
e jebem ti HT

a.y.o.r 13.11.2002. 23:38

ma hebena akcija....ja san samo jedna mala jedinka među mason koja se kaje zbog tog šta su kupili priko nje kompjuter...al neznanje je napravilo svoje pa sad pati!!!
....inače sam u godinu dana kolko ga iman već minja matičnu ploču i grafičku........tužno...:beer:

RAK 13.11.2002. 23:54

Citiraj:

Originally posted by a.y.o.r
ma hebena akcija....ja san samo jedna mala jedinka među mason koja se kaje zbog tog šta su kupili priko nje kompjuter...al neznanje je napravilo svoje pa sad pati!!!
....inače sam u godinu dana kolko ga iman već minja matičnu ploču i grafičku........tužno...:beer:

Nemoj plakati.:D

Naučio si. Jesi skupo platio školu, ali znam ja ekipu koja se nije opametila još jedno tri puta. Sada imaju ABIT, ASUS, i sl.

Ako nisi rješio problem. Zamijeni DirectX. Skini ovaj sa programom DirectX Buster i stavi verziju sa CD-a od grafičke.

Piši što si napravio da ti sredimo to. Žao mi te je.

igsablja 14.11.2002. 06:59

Re: Re: Re: ekipa pomozite
 
Citiraj:

Originally posted by a.y.o.r
evo iman ovu konfiguraciju:
celeron 900MHz
20gb
128mb ram
savage 4-32bit
driver verzion 4,0
windows Me:(

Ja pesimističan, ko i obično, ako nisi ništa mjenjao u zadnje vrijeme, ni dodavao drivere, 100% ti je gecrkla grafička, odi do frenda i iščupaj njegovu, pa je pukni nutra (nemoj zaboraviti uninstal svojih drivera i ponesi njegove ;))
Ako radi sve 5, odi sa svojom grafikom k njemu, i stavi je, mislim da nebu ni kod njega radila (opet ja pesimist), e onda u smeće s njom, a onda znaš što ti je radit.
Pola mjeseca živiš od lufta, i voala nova nVidia, ATi il štogod drugo krasi boxu tvoju :D :D :D

a.y.o.r 15.11.2002. 22:23

ljudi jel neko zna neki site na kojem mogu downloadat najnovije drivere za ovu moju grafičku jer ja san tražija al bezuspješno a ove koje iman na cd-u mi ne prihvača!!

RAK 15.11.2002. 22:39

Ne sumnjam. Prvo stavi neke standard drivere za PCI VGA (ne da mi se patiti 98 za točan naziv). Nakon restarta u normalnom modu instaliraj prave divere sa CD-a. Posoji samo jedan pravi driver, a ne nekoliko. Pročitaj malo uputstva.

greg SE 15.11.2002. 22:44

cisto sumljam da je grafulja krepala (ma dajem 50 kn na to da je nije :D)
bit ce da je drko u safe modu po display properties, pri zatvaranju iso na jes i sam sjebo postojece drivere..........
rijesenje? slusaj raka i sve ce biti ok :)

RAK 15.11.2002. 23:13

Vratio se pape iz amerike. Snažniji i opakiji nego ikada. Ovdje su ljudi htjeli pisati peticiju za tvoj povratak. Nemoj više odlaziti jer ima da te tražim, ima da te nađem, ima da te nema. JASNO?

Ajde sada fino na novosti, ispričaj se ljudima što si bio odsutan, pohvali se da imaš jači stroj i ne griješi više sinko.

Stormeye 15.11.2002. 23:20

lijepo je da si opet tu greg:beer:
trazili smo te danima,ma znaš pusto je bez tebe:D

greg SE 16.11.2002. 14:14

pa nisam nigdje ni otisao.........
jedino mi se nije dalo ista pisati po forumu...

igsablja 18.11.2002. 06:57

Ma di si, nije nas imo ko špotat do sad ;)
Pozdrav tebi!

z3D 18.11.2002. 10:55

Citiraj:

Originally posted by greg SE
pa nisam nigdje ni otisao.........
jedino mi se nije dalo ista pisati po forumu...

Ma daj, priznaj da nisi znao slozit komp :D :D :D

greg SE 18.11.2002. 11:37

Citiraj:

Originally posted by z3D
Ma daj, priznaj da nisi znao slozit komp :D :D :D
ma ok, priznajem.....kad sam sve povadio van nisam se mogao sjetiti di sta ide pa sam gurao u krive slotove.........
ALI.....tada je suknio dim i kad se sve smirilo komp mi ide na 200 ghz, ram se prosirio na 2 tb, a iz ove gtsice nasta NV55.....


pojedite se :D :D :D

igsablja 18.11.2002. 12:27

Citiraj:

Originally posted by greg SE
ma ok, priznajem.....kad sam sve povadio van nisam se mogao sjetiti di sta ide pa sam gurao u krive slotove.........
ALI.....tada je suknio dim i kad se sve smirilo komp mi ide na 200 ghz, ram se prosirio na 2 tb, a iz ove gtsice nasta NV55.....


pojedite se :D :D :D

EeEee da si imao još i čekić od 2kg, šta bi si još onda komp složio :D

greg SE 18.11.2002. 15:31

Citiraj:

Originally posted by igsablja
EeEee da si imao još i čekić od 2kg, šta bi si još onda komp složio :D
a sta mislis s cim sam nabijao graficku u socket :D

RAK 18.11.2002. 15:35

Citiraj:

Originally posted by greg SE
a sta mislis s cim sam nabijao graficku u socket :D
Osim toga, kako su to loše napravili da se bez 2 kg ne može staviti. :fuming:

greg SE 18.11.2002. 15:57

Citiraj:

Originally posted by RAK
Osim toga, kako su to loše napravili da se bez 2 kg ne može staviti. :fuming:
neznam, mozda nisu predvidjeli da ce ici u socket A :D :D :D

Vjero 26.02.2006. 12:29

Jel zna ko di se mogu skinut ti prokleti driveri...
 
Citiraj:

Autor RAK
promjeni drivere i stavi one sa CD-a kojeg si gobio uz grafičku. Napiši koju konfiguraciju imaš, pa da možemo razglabati. E, da i OS.

: suicideMa joj... MIslim da bi taj t-com trebalo tuzit drustvu za zastitu potrosaca. Pa nemre se to tak radit.. Nego, jel zna ko gdje bih mogao skinut te drivere od tog prokletog hocu internet racunala. Skinuo sam drivere od graficke (najnovije s4) i od sveg ostalog (ostalo radi, mrezna, modem, zvucna) i skinuo sam neke od pci to ... nesto tipa, za koje sad uopce nisam siguran da sam ih trebo instalirat. Pa, sad se pitam jel zna netko koji su to driveri od maticne i gdje ih mogu skinut. Graficka mi sada javlja da se nemre strartat. Znaci, problem je il driveri od graficke, il driveri od maticne (za sad mi kao driveri od maticne rade - tj. nema usklicnika, al mislim da to nis ne znaci, jedan je koji sam instaliro imo usklicnik al sam ga remuvo, i kasnije me system nije nis trazo - valjda visak, no poslje me sustav nije nis trazio).

Dobro sad vjerojatno nis ne kuzite (ko ni ja sam kaj sam napravio).. Pa, ak netko ima link od drivera od maticne i graficke nek posalje. Isto ak netko zna tocnu spec. racunala nek poslaje. Ono sto ja sigurno znam je:
zvucna - instalira se preko win update, mrezna sis 900, modem: fb daa2 - ili micro modem-to sve radi...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger