PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Gdje ima magneta (kupiti, naravno)? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=128168)

Swarm dude 27.11.2008. 15:42

Gdje ima magneta (kupiti, naravno)?
 
Ola!
Kao što kaže naslov, zanima me gdje ima za kupiti trajnih magneta - običnih, ne onih za frižidere :D
Pločasti, štapičasti, kakvi god...Zna li netko? :)

Ladybug 27.11.2008. 16:08

Damn, baš sam se ponadala da si dugoočekivani kolega opsjednut magnetima za frižidere :(

Čula u razgovoru u tramvaju prije nekoliko tjedana (rofl) da se ozbiljni magneti prodaju negdje u Pasarićevoj ulici. Mislim da je to na Trešnjevci. lol...

edit: yes, Gugl kaže Pasarićeva 1, familija Brezak.

hash 27.11.2008. 17:13

probaj ovdje

http://www.artas.hr/kontakt.htm

Swarm dude 27.11.2008. 18:18

Mučos grasijas! :) :chears:
Artas je točno ono što tražim!

buljo 27.11.2008. 18:24

Ako trebaš nekog ko će te voditi kroz mračna mjesta dubrave javi se :D

Big Guy 27.11.2008. 18:28

http://i38.tinypic.com/166m6b9.jpg

karta do ARTAS d.o.o. kako ti je hash pronašao

imaju svakave magnete

Ladybug 27.11.2008. 18:44

Citiraj:

Autor buljo (Post 1203218)
Ako trebaš nekog ko će te voditi kroz mračna mjesta dubrave javi se :D

lol odmah se zaleti/š/te do mene da si pokupiš dvd-e, jer ovaj artas je zastrašujuće blizu meni :stoopid:

buljo 27.11.2008. 20:06

Citiraj:

Autor Big Guy (Post 1203222)
http://i38.tinypic.com/166m6b9.jpg

karta do ARTAS d.o.o. kako ti je hash pronašao

imaju svakave magnete

Koliko se ja sječam tramvaja, stanica je poslije semafora a ne prije.

Citiraj:

Autor Ladybug (Post 1203240)
lol odmah se zaleti/š/te do mene da si pokupiš dvd-e, jer ovaj artas je zastrašujuće blizu meni :stoopid:

Zaletimo se mi na kebab do tebe. :zdero2::D

Big Guy 27.11.2008. 20:46

@buljo

hehe, no dobro, nisam se nikad tamo vozio s tramvajem samo sa busom pa ne znam točno stanice, ali sumnjam da bi se čovjek izgubio

Ladybug 28.11.2008. 01:04

MMm ako dečko ne zna kvart, nije li mu lakše ić još jednu stanicu nakon Kapucinske (stanica se zove Grižanska i treća je nakon starog okretišta u Dubravi), i kako siđe s trama lijevo, hoda ravno 50ak metara (prođe videoteku i balon shop) i skrene desno u ulicu koja se zove Osječka, i piči po njoj devetu ulicu desno.

ILI

Dođeš pred Dubravu i zvrcneš Bulju :)

Živijo Swarm :chears:

syss 28.11.2008. 11:03

Citiraj:

Autor Ladybug (Post 1203123)
Damn, baš sam se ponadala da si dugoočekivani kolega opsjednut magnetima za frižidere :(

ja sam... pošaljem ti pic jednom.

Swarm dude 28.11.2008. 14:46

Citiraj:

Autor Ladybug (Post 1203595)
MMm ako dečko ne zna kvart, nije li mu lakše ić još jednu stanicu nakon Kapucinske (stanica se zove Grižanska i treća je nakon starog okretišta u Dubravi), i kako siđe s trama lijevo, hoda ravno 50ak metara (prođe videoteku i balon shop) i skrene desno u ulicu koja se zove Osječka, i piči po njoj devetu ulicu desno.

ILI

Dođeš pred Dubravu i zvrcneš Bulju :)

Živijo Swarm :chears:

ZOMG...mislim da bi se izgubio dok bi došao do Dubrave, a kamo li ne do Artasa :D
Naručit ću ih poštom, dosta vremena bi mi oduzeo put od Novog Zagreba do Dubrave i natrag :(

Živjela Bugica i dragi kolege forumaši:chears:

Codiac 28.11.2008. 16:59

gle onak dubrava ti je velicine novog zagreba tak da se nebi izgubio vjeruj mi :D

Swarm dude 28.11.2008. 19:48

Eee sad, zanima me gdje ima za kupiti kolofonija tj. rosin na engleškom?
Magnete bi zalijepio epoxy ljepilom i onda zalio kolofonijem. :)

panoramix 28.11.2008. 20:08

Citiraj:

Autor Swarm dude (Post 1204113)
Eee sad, zanima me gdje ima za kupiti kolofonija tj. rosin na engleškom?
Magnete bi zalijepio epoxy ljepilom i onda zalio kolofonijem. :)

Ja kupio neodimijske kružne magnete promjera cca. 15 mm i nisam ozbiljno shvatio upozorenje prodavača, da magnetići, makar i tako mali mogu biti opasni. Nekaj sam prtljao s dva komada jezivo jako spojena, razdvojio sam ih djelomično, no takvom su se snagom ponovo spojili da su mi na prstu otcvikali komad kože do krvi. Veći primjerci mogu slomiti prst ! Be careful.

Swarm dude 28.11.2008. 20:14

Ajajaj, fala na upozorenju! I mislio sam si da su takvi, vidio sam upozorenje na sajtu. Ali sad vidim kako uistinu jesu.
Zato sam ih mislio osigurati epoksidnim ljepilom i kolofonijem...Magneti će biti nalijepljeni na jednu kružnu ploču i ne budu imali dodir jedni sa drugima (osim ako mi se dogodi kakva nezgoda).
I naravno maksimalno ću pažljivo rukovati sa njima :)

ne®adnick 02.12.2008. 02:11

Eee prije je svega bilo!
 
Citiraj:

Autor Swarm dude (Post 1204113)
Eee sad, zanima me gdje ima za kupiti kolofonija tj. rosin na engleškom?
Magnete bi zalijepio epoxy ljepilom i onda zalio kolofonijem. :)

Pozdrav,
kalofonij ti inače raste u trgovinama boja i lakova npr. Kemoboja, Chromos i slično.
Moram priznati da sam ga zadnji put uzimao prije cca 2 godine, tako da sad ne znam niti jednu konkretnu trgovinu, nego imam još dvijestotinjak grama na lageru, tak da ako ako ne uspiješ nabaviti nigdje drugdje možemo probati nešto dogovoriti :chears:

Demon Hunter 02.12.2008. 02:29

Kalofonij?

Nabavljiv u svakom boljem music shopu, pošto se koristi na gudalima za violine :)

NJUNJO_HR 02.12.2008. 02:57

Jedno pitanjce.
Kaj budete zanimljivo radili sa tim magetima? Možda nekaj korisnog pa da i ja poberem ideju.

Swarm dude 02.12.2008. 13:21

Fala, fala. Budem potražio kolofonij, ako ne nađem javim se kolegi :)
Stigli magneti iz Artasa HP ekspresom. Morate biti pažljivi sa njima, jer se lako možete ozlijediti ili vam mogu puknuti (ako ih stavite preblizu, privući će se i od sile udarca će puknuti). Zbilja su jaki (iako maleni) i sami se orijentiraju prema sjevernom polu što je totalno cool, mislim onoo :D

Mala tajna zapravo, budete vidjeli kad dovršim...i ako budem zadovoljan :p

EDIT: našao kolofonij - ECI d.o.o.

Vejita 02.12.2008. 14:29

Lol pa to je 3 ulice dalje od mene.

ne®adnick 02.12.2008. 15:05

Ma može i tako
 
Citiraj:

Autor Demon Hunter (Post 1207185)
Kalofonij?

Nabavljiv u svakom boljem music shopu, pošto se koristi na gudalima za violine :)

Tako je care,...samo ta "muzičarska" izvedba je vjerovatno natopljena dragocjenim pizdožmikom tridesetpetogodišnjih jungferica pa je zato malčice skuplja :D.

Music shop No1: "kockica" cca 35g = 35 Kn =1 Kn/g,
Banić promet: "pakovanje" 500g = 23 Kn =0,046 Kn/g, pa ti vidi :fiju:

Citiraj:

Autor NJUNJO_HR (Post 1207189)
Jedno pitanjce.
Kaj budete zanimljivo radili sa tim magetima? Možda nekaj korisnog pa da i ja poberem ideju.

Možda griješim ali na osnovu kombinacije "NdFeB magneti + kalofonij" njušim da kolega Swarm dude namjerava slagati nekakav custom "pick up", za gitaru npr.

syss 02.12.2008. 15:21

ili zakrpu za strujni sat :D :D

Demon Hunter 02.12.2008. 17:37

Samo znam da to kolega koristi za svoje gudalo, to je sve što se tiče mog znanja o navedenom :D

panoramix 02.12.2008. 18:21

[QUOTE

Mala tajna zapravo, budete vidjeli kad dovršim...i ako budem zadovoljan :p

EDIT: našao kolofonij - ECI d.o.o.[/QUOTE]

Sigurno radiš perpetuum mobile...:D:D

Valg 02.12.2008. 18:54

Hmmmm.. Dali možda radiš indukcijski punjač kondezatora, radi potrebe manjih napajanja, recimo daljinskog upravljača? :)

Fleks 02.12.2008. 19:03

A mozda decko samo oce magnet za frizider koji vise nikad nece pasti :D

Valg 02.12.2008. 19:09

Citiraj:

Autor Fleks (Post 1207911)
A mozda decko samo oce magnet za frizider koji vise nikad nece pasti :D

:D Il će dragoj uraditi patku, tako da joj magnetima zalijepi vrata od auta, pa da ih nemere više otvoriti! :D

(ili će biti gad, pa uništiti nekome podatne na HDD-u)

panoramix 02.12.2008. 19:27

Citiraj:

Autor Valg (Post 1207917)
:D Il će dragoj uraditi patku, tako da joj magnetima zalijepi vrata od auta, pa da ih nemere više otvoriti! :D

(ili će biti gad, pa uništiti nekome podatne na HDD-u)

Brzi prolaz kraj nečijeg mobitela može čuda napravit'..:fuming:

Swarm dude 02.12.2008. 21:01

Hehe, blizu ste :D
No, ajde, malo sam napumpao hype :D
Ne bi bilo fer da vas dugo držim u neizvjesnosti!
Radim trofazni generator, male snage (barem tako očekujem)...3A bi bio maksimum po fazi zbog fizičkog ograničenja žica, sve iznad toga bi uzrokovalo pregrijavanje ili još gore pregaranje statora.
To će biti prototip, pa kad bude sredstava, napravit ću veći generator snage od 500-1000W. Generator ću instalirati kod djeda, kako su tamo česti nestanci struje, a koristi hidrofor za vodu - mislim kako će biti korisno. Osobito po zimi, kad struje može nestati na dulje vrijeme.
Sad sam u procesu nabavke ležajeva, izrade kućišta ležajeva, izrade osovine i nabavke kolofonija :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 07:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger