PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Windows logo kod boota predugo stoji (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=296357)

Warrior 01.01.2019. 22:29

Windows logo kod boota predugo stoji
 
Daklem, imam problem prilikom restarta ili uključivanja PC-a nakon BIOS poruke pojavi se zeleni windows logo (Windows 10) te se vrti onaj krug, ali niti jedan HDD ne radi. I tako se krug vrti cca. 5 minuta te se onda upali HDD lampica i Windowsi se dignu za 20 sekundi. Imam SSD i ništa mi ne vrijedi jer se Windowsi bootaju predugo ne tom crnom ekranu.
Imate li kakav savjet?
Isključio sam sve diskove sa svih SATA portova, ali i dalje isto. Dolazim u napast instalirati Win10 od nule, ali nema živaca.

demetrius 01.01.2019. 22:59

https://static.makeuseof.com/wp-cont...tup-Option.png

kod tate na laptopu sam disejblo turn on fast startup i od onda normalno radi isto mu se butala 10 dosta vremena na ssd-u,probaj to možda uspije.

Warrior 01.01.2019. 23:17

Hvala, ali to sam ranije probao i opcija mi je disableana/isključena tako da nije do toga... ☹

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

1v@n 01.01.2019. 23:25

Jel imaš nešto od eksternih diskova, čitača kartica i sl. uštekano u komp?
Ako imaš, probaj izvaditi van pa vidi jel se što mijenja.

demetrius 01.01.2019. 23:34

nisi napioso od kad ti se slow but počeo događat,sumljam da bi sytem restore na neki prijašni datum rješio,možda repair win nešto rješi.

duggi 02.01.2019. 00:39

si probao druge sata portove, na kompu od klinca iako je ssd, butao minutu windoze,promjenio port i dobro.

Warrior 02.01.2019. 13:30

Isključio sam sve moguće komponente, sve sa USBova i iz SATA portova, i dalje se vrti Windows logo oko 5 minuta.
Pokušat ću prebaciti sistemski SSD na drugi port, ali sumnjam da će pomoći jer mi se isto događalo i prije instalacije SSDa, ali me sada više živcira.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

E-mil 02.01.2019. 13:34

Antivirus?
Neki deep scan prije dizanja sistema?

Warrior 02.01.2019. 14:07

Niti jedan hard uopće ne radi kada se vrti taj Windows logo. Ništa, mrtvilo 5 minuta. I onda se krene dizati.
Probao sam i drugi SATA kabel, druge portove, nema promjene.
Morat ću backup i Win10 od nule da testiram. Samo mi se ne da, nemam vremena, prestar sam za takve gluposti...

FRipper 02.01.2019. 14:20

Kod mene isto takav problem.

Nista nisam uspio i ocito cu morati nove winse dici...a bas mi se neda...

Ryzen kod tebe ili?

Warrior 02.01.2019. 20:26

Znači, u istoj smo gabuli. Upravo sam napravio image Win10 pa ćemo vidjeti idem li u akciju.
Kod mene stari Intel i5 760.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

bacelj 02.01.2019. 21:20

Ja imam isti problem kod roditelja na laptopu (win 8.1) sumnjao sam na HDD, ali sam ga testirao i HD sentinel i HD tune kazu da je dobar! nekad ucita odmah, nekad za 2 minute, nekad 5, a nekad i pola sata.... morat cu probati promjeniti disk, pa vidjeti dali ce se sta popraviti!

FRipper 02.01.2019. 21:33

Citiraj:

Autor Warrior (Post 3262930)
Znači, u istoj smo gabuli. Upravo sam napravio image Win10 pa ćemo vidjeti idem li u akciju.
Kod mene stari Intel i5 760.

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

Samo ćeš ove klonirati ili stavljaš friški image?

Jer ako bude bolje nakon kloniranja, onda je stvarno jako čudno to sve :D

Warrior 02.01.2019. 23:52

Napravio sam backup da ih mogu vratiti, a instalirat ću friške samo za test...

Poslano sa mog Samsung S9+ koristeći Tapatalk

silver_tip 03.01.2019. 00:28

To nesto mora definitivno biti do samih windowsa. Nekako sam 99% uvjeren da mozda kakav sigurnosni apdejt ih uredno uhebe.
Takodjer sam naletio na to ali na laptopu jednom sa skynet 10 koji se redovito apdejto medjutim na mojih 6 racunala u kuci nikad nista kao sto ni na jednom ne radi apdejt od dana kako si winsi instalirani.

coconut 03.01.2019. 06:06

Probaj ne neki disk staviti Ubuntu. Ako se i on bude kilavio kod boota, definitivno je hardverski problem u pitanju. Ako se digne normalno, onda je problem do winsa.

Nick7 03.01.2019. 10:38

Proguglaj malo za:
Windows Performance Recorder
Windows Performance Analyzer

Ukratko - snimis trace kod boot-a, koji kasnije mozes analizirati i vidjeti sto&gdje se zaglavljuje kod boota.

.. inace, mozes probati i in place repair tj. upgrade, koji isto zna rijesiti ovakve probleme. Prije ovoga, napravi si sistemski backup!

prileee 03.01.2019. 11:09

Na bratovom pc-u (win10 home, ebay key) se takoder pocelo ovo dogadati. Zvao me da mu se komp nece upalit, da odradi windows logo i tockice u krug i onda zapne na blank screenu. Mislio sam da je grafa u pitanju ali cini mi se isti problem ko sta vi tu navodite, samo ga moram pitat da li ikad boota kad ga pričeka. Boot u safe mode radi bez problema.

Warrior 03.01.2019. 12:12

Neću 100% tvrditi, ali izgleda da je sinoćnji October update popravio ovaj moj problem jer mi se sada već 2x bootao bez ovog zastoja kojeg sam opisao u originalnom postu.
Vidjet ćemo...

Piksa 16.01.2019. 12:52

Meni se isto to sranje događa na klincovom kompu. Brijem da windows update nešto smrda. Winsi su kupljeni preko goodoffera24 koji se tu reklamira, i to nedavno, a to se počelo događati i prije toga, a događa se i poslije.
Da znam da je reinstall windowsa rješenje, možda bi se i upustio u to, a nekako mislim da to nije to.
Ima ko kakav novi info u vezi tog problema?

trex 16.01.2019. 15:03

Reinstaliraj Windowse makar na neki drugi disk i vidi da li će se dešavati.
Meni se isto dešavalo i nema šta nisam probao, od svih online savjeta, do toga da sam bio uvjeren da nešto od hardvera ne funkcionira kako treba.
Mijenjao kablove, testirao, palio gasio sve moguće opcije, verificirao windows fajlove - sve bez uspjeha.
Tada je i problem bio što se nije mogao napraviti onaj veliki aniversary update. Svaki puta kada bi se pokušao updejtati dobijao sam BSOD, pa bi se onda revertalo na prijašnju verziju tako da sam morao ugasiti u potpunosti Windows Update servis.
Onda sam se jednom okuražio napraviti frišku instalaciju i od tada sve radi najnormalnije, svi updejti su povučeni i instalirani i nema više apsolutno nikakvih problema.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:19.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger