PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Leadtek WinFast PX7900 GTX TDH Extreme (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=36307)

Beren 23.03.2006. 13:56

Leadtek WinFast PX7900 GTX TDH Extreme
 
Heto i nas...napokon.

psf[i]-[Tomek] 23.03.2006. 14:56

Citiraj:

Autor Beren
Heto i nas...napokon.

Kad će to biti na prodaju? (mislim na rasprodaju testnog hardwarea ;))

McG 23.03.2006. 14:58

Citiraj:

Autor psf[i]-[Tomek]
Kad će to biti na prodaju? (mislim na rasprodaju testnog hardwarea ;))

Već buš ti zmenjal tri takve dok PCE Team dene to u prodaju:).....a more biti i da su morali vrnuti karticu.

Jelc 23.03.2006. 16:02

Nije grafa loša, ali nije-ATI:D

Ovo za VIVO mi fakat nije jasno-budući da maltene sve grafe srednje klase dolaze sa njim...

U najačem segmentu Nvidia nije uspjela "obrisati pod" sa ATI-jem, ali će kako stvari stoje u srednjem ziher.
Kaj se tiče omjera uloženo/dobiveno.

Gigi1 23.03.2006. 16:58

Ovo nema veze sa 7900GTX, ali mene su osobno najviše iznenadile odlične performasnse X1900XTX sa uključenim AA+AF+HDR.

JC Denton 23.03.2006. 17:02

Citiraj:

Autor Gigi1
Ovo nema veze sa 7900GTX, ali mene su osobno najviše iznenadile odlične performasnse X1900XTX sa uključenim AA+AF+HDR.

I ja sam malo ostao paf... no izgleda da ATI nije bezveze trabunjao da su htjeli napraviti chip koji sa SM3.0 radi kako bog zapovijeda (citaj: brzo :) ) kad su radili na R520. Buduci da je R580 ocito evolucija R520... moram reci samo WOW! Iznenadjujuce koliko 7900GTX gubi u nekim testovima...

MadBoY 23.03.2006. 17:03

Ako vec imam graficku od toliko para, onda cu igrat sa HDR-om, AA i AF a u tome je malo sporija od x1900xtx, tako da po meni testovi igara koje podrzavaju HDR, a iskljuci se u testiranju nije potrebno. Ipak oni reklamiraju da ima HDR pa zash to i ne iskoristiti.

JC Denton 23.03.2006. 19:35

Yep.. uglavnom, svidja mi se ovaj test na PCEkspertu zato jer je nekako pregledan i brzo se shvati kako stvari stoje... Cini mi se da je Beren morao tu ipak reci da je ATi bolji i brzi.. no ipak je nasao slamku spasa u razlici u cijeni :D

Codiac 23.03.2006. 20:26

Hmn meni je ova 7900 super grafa :) ili ti taman za moju konfu :P.

Uglavnom sto se tice manjka vivo meni taj vivo i netreba tako da mi je to samo prakticki opterecenje na grafickoj :). Sto se tice performansi moram priznati da je ati ljepo spustio nvidiu iako sto se mene tice meni samo trebaju performanse u id i blizzard naslovima u kojima pak nvidia briljira jer ocito i podmazuje te tvrtke :).

Tako da ono nisam nista specijalno razocaran niti odusevljen jedino me ati iznenadio sa nekim svojim mogucnostima koje su ruku na srce vrlo ljepe..

Mailman 23.03.2006. 20:50

"quality" ili "high quality" mod u Forcewareima?
AF kod atija: "normalno" (angle dependent) ili "high quality"?

Jelc 23.03.2006. 22:56

Citiraj:

Autor Mailman
"quality" ili "high quality" mod u Forcewareima?

Zlo-če-sti poštar, nisi valjda na ovo mislio?
http://www.3dcenter.org/artikel/neue_filtertricks/

ZED 23.03.2006. 23:40

Citiraj:

Autor Jelc
Zlo-če-sti poštar, nisi valjda na ovo mislio?
http://www.3dcenter.org/artikel/neue_filtertricks/

Mi malo manje uceni neznamo švapski:smoke:
: bonker2 : stoopid

Jelc 24.03.2006. 00:56

Citiraj:

Autor ZED
Mi malo manje uceni neznamo švapski:smoke:
: bonker2 : stoopid

Pa da se skužit i ako ne znaš..

segregator 24.03.2006. 09:06

Nevezano uz rezultate i ko je bolji, moram reći da se radi o jednom od najpreglednijih i najobjektivnijih testova koje sam dosad vidio na PCE

JC Denton 24.03.2006. 14:50

Citiraj:

Autor segregator
Nevezano uz rezultate i ko je bolji, moram reći da se radi o jednom od najpreglednijih i najobjektivnijih testova koje sam dosad vidio na PCE

Da, i meni se svidjelo kako je napisano... pregledan test, koncentiran na vazne stvari i objektivno napisane prednosti i mane.

Posebno veseli sto je takav test dosao od Berena koji je znao imati tendenciju popljuvat ATi , a nahvalit nVidia-u, pa makar indirektno. No ovaj put je to lipo srocio pa se pristranost nigdje ne primjecuje. U biti stavlja u pitanje tu njegovu "pristranost" koju smo mu znali nabit na nos ;)

Skoro pa bi se moglo reci test za primjer svima ostalima.. great work! : goood :

Beren 24.03.2006. 17:13

Citiraj:

Autor Gigi1
Ovo nema veze sa 7900GTX, ali mene su osobno najviše iznenadile odlične performasnse X1900XTX sa uključenim AA+AF+HDR.


Malo si me piknuo s ovim pa sam išao pogledat jel AA i HDR zaista rade. Na kraju sam skužio da nisam stavio najnoviji patch za SS2 i da HDR+AA nije radio kako treba. Nakon što sam izvrtio testove ponovo, ispalo je da ipak postoji osjetan pad performansi pri korištenju AA i HDR-a. Mislim...ništa neobično, samo ono što bi očekivao od korištenja takva dva zahtjevna featurea istodobno.

Također sam skužio da Splinter Cell 3 ipak ne ferma to što mu se u konfiguracijski fajl upiše da koristi AA i HDR istodobno. Nekak sumnjam da će Ubi soft napravit novi patch za igru s obzirom da uskoro planiraju izdat Splinter Cell 4. Sve u svemu, premda bi HDR + AA u kombinaciji s Radeonom mogao raditi u Splinter Cellu, trenutno ne radi zato kaj igra to jednostavno ne podržava.

Moje isprike što sam ovo propustio.

JC Denton 24.03.2006. 17:35

Citiraj:

Autor Beren
Moje isprike što sam ovo propustio.

E je** ga, a bas sam te nahvalio :D

A dobro, dogodi se svima.... : sweating

Mailman 24.03.2006. 17:38

Citiraj:

Autor Mailman
"quality" ili "high quality" mod u Forcewareima?
AF kod atija: "normalno" (angle dependent) ili "high quality"?

a odgovori na moja pitanja su?

Beren 24.03.2006. 17:52

Citiraj:

Autor Mailman
a odgovori na moja pitanja su?


default

Mailman 24.03.2006. 18:00

Citiraj:

Autor Beren
default

"quality" dakle...

tor 25.03.2006. 11:53

Citiraj:

Autor ZED
Mi malo manje uceni neznamo švapski:smoke:
: bonker2 : stoopid

http://translate.google.com/translat...language_tools

Evo na engleskom, za manje učene: nuts :

pinsla 25.03.2006. 15:41

Citiraj:

Autor Mailman
"quality" dakle...

da quality nvidia high qaulity ATI

pinsla 25.03.2006. 15:45

ono kaj mene zanima je zakaj su nvidijine grafe tolko spore u Seriousu Sam-u 2 sa uključenim HDR?
dakle bez aa i aniso samo HDR tu su osjetno sporije u odnosu na ATI
to ipak malo čudi obzirom da je nvidia uvijek bila u dobrim odnosima s Croteamom
a možda je i do implementacija HDR-a gdje je ATI nešto bolji kak zgleda

Beren 25.03.2006. 16:57

Citiraj:

Autor pinsla
da quality nvidia high qaulity ATI


quality za NV, quality za ATI (ne HQ)

normalne postavke koje dolaze s tvorničkim driverima

pinsla 25.03.2006. 17:29

Citiraj:

Autor Beren
quality za NV, quality za ATI (ne HQ)

normalne postavke koje dolaze s tvorničkim driverima

defaultne postavke u ATI-jevim driverima su high quality a ne quality a kod nvidijinih je quality
i obično sve recenzije vani koje vidiš su sa ATI-high quality catalyst A.I low a kod nvidijinih quality
e sad po meni je bez veze benchat grafe od 5k i kusur kuna na quality postavkama
ako nek već iskrca tolku lovu za grafu onda zaslužuje najbolje moguće dakle brzinu+kvalitetu slike i jedino high quality dolazi u obzir

Mailman 25.03.2006. 17:46

Citiraj:

Autor Jelc
Zlo-če-sti poštar, nisi valjda na ovo mislio?
http://www.3dcenter.org/artikel/neue_filtertricks/

da, to zločesti Poštar želi reći....:cool:

tor 25.03.2006. 19:51

Citiraj:

Autor pinsla
defaultne postavke u ATI-jevim driverima su high quality a ne quality a kod nvidijinih je quality
i obično sve recenzije vani koje vidiš su sa ATI-high quality catalyst A.I low a kod nvidijinih quality
e sad po meni je bez veze benchat grafe od 5k i kusur kuna na quality postavkama
ako nek već iskrca tolku lovu za grafu onda zaslužuje najbolje moguće dakle brzinu+kvalitetu slike i jedino high quality dolazi u obzir

Definitivno za tu lovu, sve ostalo je kompromis koji u tom cjenovnom rangu ne dolazi u obzir.

damir1 03.04.2006. 17:01

Citiraj:

Autor Beren
quality za NV, quality za ATI (ne HQ)

normalne postavke koje dolaze s tvorničkim driverima



nebi priznao ni da ga tuku : roller :


Sva vremena su GMT +2. Sada je 15:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger