PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Članci (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Silverstone Temjin SST-TJ04B Gloria (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=35883)

SniperWolf 17.03.2006. 13:53

Silverstone Temjin SST-TJ04B Gloria
 
Dobar je članak :)
A site od trgovine iz koje ste nabavili kućište je ono... na koju god kategoriju sam otišao (matične ploče, kućišta.....) za cijenu piše samo NAZOVITE :D

Bubba 17.03.2006. 13:59

Citiraj:

Autor SniperWolf
A site od trgovine iz koje ste nabavili kućište je ono... na koju god kategoriju sam otišao (matične ploče, kućišta.....) za cijenu piše samo NAZOVITE :D

Asbis je veleprodaja.

SniperWolf 17.03.2006. 14:06

Citiraj:

Autor Bubba
Asbis je veleprodaja.

Tnx, : bonker :
imho jedno od boljih kucista koje sam vidio :)

Pomo 17.03.2006. 14:06

Citiraj:

Autor Bubba
Asbis je veleprodaja.

Što cijene zbog toga moraju biti TOP ŠEKRET? Malo gnjilo ako mene pitaš. Bilo bi lijepo znati kolike su nabavne cijene hardweraja u veleprodaji, čisto informacije radi da znamo kolko nas deru hg-šrot, ve-mulj i ekipa.

Bubba 17.03.2006. 14:10

Citiraj:

Autor Pomo
Što cijene zbog toga moraju biti TOP ŠEKRET? Malo gnjilo ako mene pitaš. Bilo bi lijepo znati kolike su nabavne cijene hardweraja u veleprodaji, čisto informacije radi da znamo kolko nas deru hg-šrot, ve-mulj i ekipa.

Znas onu staru, u svakom pitanju ima pola odgovora, ili kako vec... Anyway, cijene u veleprodaji nemaju smisla biti isticane jer tebe kao krajnjeg korisnika uopce ne interesiraju niti su ti relevantne u bilo kojem pogledu.

Pomo 17.03.2006. 14:15

Da su mi relevantne-nisu, da me interesiraju, pa upravo sam izrazio interes. Nije mi nikako jasno zašto ta informacija ne bi bila javna, bez obzira na njenu relevantnost, važnost i sl.

Bubba 17.03.2006. 14:28

Citiraj:

Autor Pomo
Da su mi relevantne-nisu, da me interesiraju, pa upravo sam izrazio interes. Nije mi nikako jasno zašto ta informacija ne bi bila javna, bez obzira na njenu relevantnost, važnost i sl.

Ta informacija _ne_ moze biti iznesena u javnost, upravo zbog samog apsurda njenog iznosa krajnjem korisniku. Ako ti nije jasno zasto, pitaj nekog ekonomista ili menadzera...

tor 17.03.2006. 14:34

Ha, ha ti bi VP cijene? Da nebi možda i nabavne-
Šalim se, ali tebi kao krajnjem korisniku stvarno ništa ne znače VP cijene. Jer uglavnom daljnjim VP kupcima na nju ide dodatni rabat (za vrstu plaćanja, iznos računa itd) tako da npr. VP cijena od 200 kn može u praksi biti 120 - što bi tebe još više bacilo u očaj kada bi vidio koliko prekupci zarađuju na tebi. Ovako je bolje da ne znaš, kada kupuješ nešto odeš kod zastupnika/uvoznika i vozdra.

Bubba 17.03.2006. 14:35

Inglis iz maj fejvorit lenguvidz...
 
Khm... Pa dobro, pobogu, ako vec iz samo vama poznatih razloga _morate_ pisati na engleskom, i to citave dvije recenice, ne mogu li biti barem, kada su vec dvije i koriste (pred)skolski vokabular, tocne? Ili autor ima preko 50 pa говорит на русском языке лучше?

MadBoY 17.03.2006. 14:47

Ako taj di ja kupujem kao krajnji kupac, kupuje od onog sta prodaje njemu...po koliko onda taj dobije tu cijenu? :D ako ja platim 200kn, ovaj to kupi za 150kn, a onaj tamo za 70kn... ^^ ... zato je bolje sve to ne znati :)

Beren 17.03.2006. 16:30

Citiraj:

Autor Bubba
Khm... Pa dobro, pobogu, ako vec iz samo vama poznatih razloga _morate_ pisati na engleskom, i to citave dvije recenice, ne mogu li biti barem, kada su vec dvije i koriste (pred)skolski vokabular, tocne? Ili autor ima preko 50 pa говорит на русском языке лучше?


Hajde doktore ti prevedi pa će da stavimo online ispravno. Ne, nisam učio ruski, ali bogami nisam ni engleski. S druge strane, mislim da se s njim prilično dobro služim, ali ako sam zahebo, zahebo sam.

choby 17.03.2006. 18:43

ajde sad ste tu zapeli za VP i MP cijene, a nikome ne smeta mishung CRO i ENG kategorija za proizvode...tri-4-pet hrvatskih nazivlja i ostatak na engleskom

mislim, nisam nikakav čondićev sljedbenik, ali kaj je previše je previše

@beren - lakoća korištenja engleskog jezika ponekad zavara čovjeka pa krene pisat - a onda najčešće fali članova

Beren 17.03.2006. 19:36

Da, siguran sam da ste svi zbunjeni s terminologijom uporabljenom u članku odnosno u člancima. Kao i našim swahili engleskim.

Ha niš, dok se ne pretvorimo u korporaciju i ne zaposlimo profesionalnog lektora i prevoditelja, čini se da ćete biti osuđeni na ovakve polupismene polu-članke.

tor 17.03.2006. 19:55

Znaš kako to ide, uvjek je najlakše - udri...

atha 17.03.2006. 20:52

jao, od ovoga mi je vech muchno.... :rolleyes:
ne da nechu dechke kriviti za nishta,
nego chu josh malo vas struchnjake i lektore pocheti nazivati neznalicama,
i ubuduche se postavljati prema vama kao osobama koje nisu shvatile chlanak
radi par pogreshno napisanih rijechi. a bilo bi tuzhno da radi par rijechi ne znate o chemu se radilo u chlanku. :rolleyes:

ot: dobar chlanak, dobro kuchishte, imho preskupo,
ali ionako vech dugo ne gledam uopche na kuchishta,
jer sam svojime i vishe nego zadovoljan. ;) :)

Crash009 17.03.2006. 21:21

kako ne bi bio... imaš po meni jedno od naj kučišta na forumu

atha 17.03.2006. 23:38

hvala crash. ;)

Bubba 18.03.2006. 00:15

Citiraj:

Autor Beren
Hajde doktore ti prevedi pa će da stavimo online ispravno. Ne, nisam učio ruski, ali bogami nisam ni engleski. S druge strane, mislim da se s njim prilično dobro služim, ali ako sam zahebo, zahebo sam.

Pisete zakljucke na "engleskom", od kojih nema _nikakve_ koristi, a k tome ih pises ti koji si i sam rekao da nikada nisi ucio engleski? I'm perplexed...

Beren 18.03.2006. 01:21

Citiraj:

Autor Bubba
Pisete zakljucke na "engleskom", od kojih nema _nikakve_ koristi, a k tome ih pises ti koji si i sam rekao da nikada nisi ucio engleski? I'm perplexed...

Ja nikad nisam učio engleski, ali vjerujem da ga mnogo bolje govorim od mnogih koji su ga učili. U krajnju liniju, bio sam tjedan dana u Hannover/Dresdenu na engleskom i nitko mi se nije žalio da me ne razumije. Dakle...pretjeruješ, po običaju.

A smisao zaključka na engleskom je vrlo jednostavan - ljudi koji ne znaju hrvatski mogu dobiti brzu i kratku informaciju o nekom recenziranom hardveru + tvrtke koje daju hardver na testiranje direktno mogu također mogu vidjeti kako smo ocjenili njihov proizvod.

Crash009 18.03.2006. 01:38

Citiraj:

Autor atha
hvala crash. ;)

nema na čemu:beer:

Bubba 19.03.2006. 18:57

Citiraj:

Autor Beren
Ja nikad nisam učio engleski, ali vjerujem da ga mnogo bolje govorim od mnogih koji su ga učili. U krajnju liniju, bio sam tjedan dana u Hannover/Dresdenu na engleskom i nitko mi se nije žalio da me ne razumije. Dakle...pretjeruješ, po običaju.

Ne, nego sam realan (po obicaju, da). Ja sam godinama ucio francuski, ali ga vec isti taj broj godina aktivno ne pricam niti pisem. No jako se lijepo sporazumijevam s francuskim veleposlanikom i ljudima iz francuskog kulturnog atasea. Vjerojatno bih vam, ovako, iz glave, mogao napisati i "conclusion" na francuskom, ali isto kao i ti, razumljiv samo hrvatu s mnogo jezicne redundancije.

Citiraj:

A smisao zaključka na engleskom je vrlo jednostavan - ljudi koji ne znaju hrvatski mogu dobiti brzu i kratku informaciju o nekom recenziranom hardveru + tvrtke koje daju hardver na testiranje direktno mogu također mogu vidjeti kako smo ocjenili njihov proizvod.
Super. Iako nevidim smisao (pogotovo u zadnjem tekstu), jos manje mi je jasno zasto to cinite bez poznavanja jezika. No dobro, your call. BTW, nije li netko od Eksperata u Engleskoj/Americi/?

Beren 19.03.2006. 21:15

Za razliku od tvog francuskog, ja engleski aktivno rabim. Sve u svemu, da li je potpuno gramatički točno, ne znam, ali mislim da je vrlo razumljivo što je najbitnije. Ako mogu kinezi pisat priručnike na engleskom za cijeli svijet, mislim da onda nije bed ako mi napišemo zaključak na isti način s nešto boljom kvalitetom prijevoda.

Kaj se tiče Engleske i Amerike, ne, nitko nam trenutno nije tamo.

Lesa 21.03.2006. 18:54

bubba vjerovatno misli na sbp-a...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:47.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger