PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   (riješeno) Novi komp - prednji USB-ovi ne rade (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=284104)

real01 13.02.2017. 19:18

(riješeno) Novi komp - prednji USB-ovi ne rade
 
Bok, društvo!

Dakle, priuštio sam si novi komp i uštekam ga - i probam spojiti mob na prednji USB - nema odaziva. Probam Windows instalacijski USB (original) -
ništa se ne pokreće.
Probam svoj USB - ništa.

Probam USBove sa stražnje strane novog kompa - tamo ga normalno prepozna.

Komp je slagan tamo gdje sam ga kupio, pa sad ne znam jesu li štogod zaboravili spojiti ili ga nisu isprobali - ili su koristili samo stražnje USB-ove.

OSim reklamacije IT trgovini (što ću svakako učiniti), ima li tko ovdje kakav savjet?

Thanx!

Mommistake 13.02.2017. 19:38

Vjerojatno nije front panel uopće spojen. Ako je gotova konfa, moraš nažalost nositi kao takvu natrag. Ali ako si sklapao po komponentama, otvori i provjeri.

real01 13.02.2017. 21:35

^^
Otvaranjem kućišta i vizualnom insepekcijom:D utvrdio sam da su zaista zaboravili spojiti prednje USB jedinice, tj. uopće nema kabla.
Slagao sam konfu po komponentama, pa nema beda.
Svejedno, napisao sam im mail pa ću to dalje rješavati s njima.
Thanx!

real01 14.02.2017. 18:29

Ah, k vragu - nisam gledao dobro. Spojeno je sve - ali USB-ovi svejedno ne rade...

Nikky 14.02.2017. 18:40

Vidoviti Milan nije još na programu :fiju:
Nosi na servis ili daj još detalja (mobo, kućište, slike kako je spojeno, Bios postavke, Device manager - drajver, ...

Mommistake 14.02.2017. 18:46

Citiraj:

Autor real01 (Post 3023254)
Ah, k vragu - nisam gledao dobro. Spojeno je sve - ali USB-ovi svejedno ne rade...

Možda je krivo spojeno, okrenuti konektori itd.

real01 14.02.2017. 21:39

Hm, da.
Ali, napisao sam im (IT trgovini gdje sam to kupio) malo oštriji mail u koje sam istaknuo da želim da mi je novo računalo 100% ispravno - a pod to spada
i da mi prednji 'utikači za USB' normalno rade jer ću ih koristiti često (mob i sl).

Istaknuo sam da su komponente nove, pod garancijom - a i oni još daju 12 mj. garancije da će sve ispravno raditi - a ako je što krivo spojeno ili neispravno - to nije moj problem da rješavam (iz principa).

Novo računalo, kad ga upališ - mora ispravno rditi - od žaruljice koja pokazuje aktivnost diska do svega ostaloga.

Čut ćemo se dalje (sutra) mobom i mailom, pa ćemo vidjeti što će biti.

Mommistake 14.02.2017. 21:42

Samo pazi, sad bi oni mogli to uzeti i zajebavati te dobrih tjedan-dva.. Ali držim fige da ćeš riješiti kako treba.

spitfire83 14.02.2017. 21:48

Ne kužim slanje 'oštrog' maila na prvu. Moze te samo ugristi za rit.
Dogodi se greška svakom.

real01 20.02.2017. 19:30

Citiraj:

Autor spitfire83 (Post 3023321)
Ne kužim slanje 'oštrog' maila na prvu. Moze te samo ugristi za rit.
Dogodi se greška svakom.

Pa, recimo, napisali su mi da probam ištekati iz prvog utora na matičnoj i uštekati na drugi pa možda USB proradi. Odgovorio sam im da iz principa to neću raditi jer je to posao njihovog tehničara/servisera - te da očekujem da kad upalim komp, svaka komponenta radi kako treba pošto je novi i sve je pod garancijom.

Moja je frustracija tu što imam stari komp na kojem imam identičnu stvar - USBovi naprijed nikad nisu radili (samo što se nisam previše brinuo oko toga.)

I sad kupim novi komp - i gle vraga - identična stvar.:wtf2:

Iz trgovine su kurirskom službom preuzeli komp (u petak) i danas su mi javili da je matična ispravna a da je problem u kontroleru - kojega će zamijeniti.

A i Gigabyte (njihova je ploča) će me još čuti oko toga.:fiju:

maXonja 20.02.2017. 19:59

Zamijenit će USB kontroler na matičnoj ploči? Ajde de, da i to vidimo :roller:

Cuky 20.02.2017. 23:05

Odlemit ce ga :D

Nego, sta si ti toliko nadrkan? Jebi ga, desi se ljudima. Vec sam navikao da malo koja firma koja slaze pc-e ispravno spoji front usb.

real01 22.02.2017. 18:51

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3025803)
Zamijenit će USB kontroler na matičnoj ploči? Ajde de, da i to vidimo :roller:

Hm, ja sam ih isto prvo skužio da je problem na matičnoj.
Ali, kažu da je matična ispravna - a da je problem bio u kontroleru na kućištu.
Pa, dobro, onda će me Antec još čuti - čisto da ih priuptam kakav im je to
quality control.:zdero:

Uglavnom, sutra mi šalju komp natrag - detaljno provjeren i ispitan.
I to na njihov trošak - dakle, nisam imao nikakvih izdataka - osim što sam 3-4 dana bio bez kompa.

Nikky 22.02.2017. 19:42

Nema na kućištu nikakav "kontroler". To je samo "prolaz" sa žica na konektore, samo zna biti specifičnog oblika prema odr. kućištu.
Taj komadičak košta cca $1 na lopate u kini. Antec jest ime ali nabavlja kao i ostali.
Nisi napisao precizno oznaku kućišta.

maXonja 22.02.2017. 21:24

Obična pločica na koju su zalemljeni USB konektori i žice koje idu na USB kontroler na matičnoj ploči

Puno si i rekao da to košta u Kini 1$ :D

real01 22.02.2017. 21:25

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3027048)
Nema na kućištu nikakav "kontroler". To je samo "prolaz" sa žica na konektore, samo zna biti specifičnog oblika prema odr. kućištu.
Taj komadičak košta cca $1 na lopate u kini. Antec jest ime ali nabavlja kao i ostali.

Baš sam htio upitati jel ima kakav kontroler na kućištu ili nema, tj. logika mi je da su na matičnoj kotroleri, jel...
Citiraj:

Nisi napisao precizno oznaku kućišta.
Ovo čudo:

http://store.antec.com/gaming-series...ndred-two.html

FRipper 22.02.2017. 22:09

2017. god. i Antec Three Hundred Two :D :D

Ne znam jesi ti lud, ili je trgovina koja ti je tak šta prodala... mislim, lijepi su to dani prije bili...ali to je prošlost...

alengrosevic 22.02.2017. 23:44

a dobro, kaj fali kejsu? pristojno izgleda, nije transformer, i jgb imao je problem sa front panelom. Zamjenit će mu i to je to.

FRipper 23.02.2017. 08:59

Al ono, 600kn za kutiju iz 2012? Mislim naravno ako ti se sviđa...ali ja bi osobno za tu lovu radije uzeo Fractal/NZXT/Deepcool itd...

real01 06.03.2017. 17:53

Zamijenili, poslali natrag i to je riješeno.

Što se kutije tiče - pa birao sam po određenim karakteristikama - a ne baš po 'godini proizvodnje'. Htio sam USB priključke naprijed a ne gore, kao i određenu visinu da mi stane pod stol - i htio sam što više mjesta za hard diskove (nekome u kućištu treba mjesta za grafičku - meni treba za hardove).

Visina mu je 445 - a imam prostora do 500 za kućište (a da ne moram vaditi ladicu iz stola) u kojoj je svakakvo kablovinje, manuali, CD s driverima itd.

Također, ne volim ona napadna gejmerska kućišta pa sam tražio nešto klasično.
OK, možda sam preplatio i mogao bolje proći - ali, kupujem novi komp otprilike svakih 8-10 godina pa...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:01.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger