PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Popis 2021 - samopopisivanje? (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=309712)

pogi 10.09.2021. 17:29

Popis 2021 - samopopisivanje?
 
Na stranicama popis2021.hr kaže da od ponedjeljka 13.09 ide samopopisivanje preko sustava egrađanin i da jedna osoba može popisati sve članove kućanstva.

Jel se za to treba nešto posebno prijavljivati ili samo u ponedjeljak ulogirati u egrađanina i obaviti popis?

Trenutno na egrađaninu nema ništa korisno po tom pitanju

tpm4 10.09.2021. 17:39

Jedino je upitno koju ce razinu sigurnosti trazit? Mozda ce trebat osobnu i citac podesit ko vec nema. Mislim da su rekli da je dovoljno da jedan u obitelji popuni za svih.

pogi 10.09.2021. 17:43

ja se mogu prijaviti sa PBZ withKey. Ako im to nije dovoljno...

Ali ne kužim da li se treba nešto posebno prijaviti za samopopisivača?

tpm4 10.09.2021. 18:02

Imam i ja pbz, za neke stvari on ne daje dovoljnu razinu sigurnosti.
Mislim da ne, doc ce ti na vrata svakako. Ako si se prijavio preko egradani onda mu pokazes kod koji dobijes i on nece popisivat nikoga. Ako nisi obavio preko egradani onda pretpostavljam da ga moras pustit u stan i dat sve osobne da popise.

Thorax 10.09.2021. 18:11

Ja sam čitao da bilo koja razina sigurnosti može za popisivanje

Visage 10.09.2021. 18:17

Citiraj:

Autor pogi (Post 3544966)
Na stranicama popis2021.hr kaže da od ponedjeljka 13.09 ide samopopisivanje preko sustava egrađanin i da jedna osoba može popisati sve članove kućanstva.

Najobicnija vjerodajnica razine ePASS, koju kod tete u FINI pokupis, dostatna je za popisivanje, slusao u autu neki dan na Sljemenu.

Ako popisujes za ostale, onda si ti "referentna" osoba, za sve one koje popisujes u svom domacinstvu. Stavili su vec ogledni primjer upitnika, pa mozes vec sad vidjeti.



...

Ico_Zg 10.09.2021. 20:31

Može se i online predati zahtjev za ePASS, sad koliko im treba vidjeti ćemo...

microsoft66 10.09.2021. 21:55

Citiraj:

Autor tpm4 (Post 3544975)
Imam i ja pbz, za neke stvari on ne daje dovoljnu razinu sigurnosti.
Mislim da ne, doc ce ti na vrata svakako. Ako si se prijavio preko egradani onda mu pokazes kod koji dobijes i on nece popisivat nikoga. Ako nisi obavio preko egradani onda pretpostavljam da ga moras pustit u stan i dat sve osobne da popise.


Nemoras pustit u stan a pogotovo davat osobne.samo rijec je dovoljna

domy_os 11.09.2021. 02:36

Da nema foruma, ne bih ni znao za ovu glupost i doslovno čeprkanje po rektumu. Gdje je sada GDPR, nabijem ih? Kada će dolaziti kući, tijekom tog perioda ili poslije? Kod mene nikoga nema doma do daljnjega, a da riskiram kaznu pa se žalim opet nema smisla.

lowrider 11.09.2021. 06:27

Nažalost, ta cijela priča za sobom povlači i mogućnost lažnih popisivača. Tak da ako netko od starijih ljudi negdje živi sam, da se pripazi na to.
Svi podaci bitni za popis su već u sustavu (policija, porezna itd)
A ove stvari od kud sam došao, zašto, kako, kada-no way.
I naravno, nema što raditi unutar stambenog prostora/dvorišta

Visage 11.09.2021. 16:50

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3545050)
Da nema foruma, ne bih ni znao za ovu glupost i doslovno čeprkanje po rektumu.

Intersantan kutak, za neku od tema privatnosti, moram naci i probuditi staru ala Google & ostali.

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3545050)
a da riskiram kaznu pa se žalim opet nema smisla.

Zamisljam da izadjes pred suca , on te gleda, razgovor ne bi bio drugaciji od opravdavanja neplacene parkirne ili prometne kazne. Scenarij:

a) Domy_OS - Postovani suce, cak i prije korone (krune) postao sam germofob, tesko uopce odrzavam socijalno razinu rukovanja i dodira, a sad nakon virusa, ne usudjujem se ikoga pustiti u stan, ili razgovarati na hodniku. Razgovor s nepoznatim licima, uzrokoje motoricki nemir, koje prate iznenadni tremori, pa mogu izgubiti i ravnotezu i pasti :D

b) Nikad ne stigne do razine papirnatog prekrsaja, samo te prekriju brdom dopisa, posebno ako je broj neprijavljenih zanemariv, ili nestimulativan za kasnije ispravke.

Da ne bude zabune, statistika je vrlo vrijedna i vazna kao izvor uvida u stosta stategijski vazno. Samo, u zemlji u kojoj se na prste ruke sto proizvodi, bojim se da ce sluziti vise vagi za odmjeravanja, koliko novih nameta ili dizanja troskova mogu optimisticno preduzeti, dok kmetnovi ne zakucaju s vilama ;)



...

Immortalis 11.09.2021. 16:53

Citiraj:

Autor domy_os (Post 3545050)
Da nema foruma, ne bih ni znao za ovu glupost i doslovno čeprkanje po rektumu. Gdje je sada GDPR, nabijem ih? Kada će dolaziti kući, tijekom tog perioda ili poslije? Kod mene nikoga nema doma do daljnjega, a da riskiram kaznu pa se žalim opet nema smisla.

sta, dijelit ce kazne? :stoopid:

Old.machine 11.09.2021. 17:00

pitanja

https://www.vecernji.hr/vijesti/obja...nistva-1522094

zalman1 11.09.2021. 17:00

Tu su svi odgovori oko same procedure:
https://www.index.hr/vijesti/clanak/...a/2301566.aspx

Ne morate nikog puštati u kuću niti davati dokumente.

lowrider 11.09.2021. 19:10

Nema pitanja koliko imate ušteđenog novca i gdje ga držite ccc...

Exomaniac 11.09.2021. 19:32

A to barem u vašoj županiji ne trebaju više pitat :D

Pupo 11.09.2021. 20:00

Koje drame oko popisa :)



Citiraj:

Autor domy_os (Post 3545050)
Da nema foruma, ne bih ni znao za ovu glupost i doslovno čeprkanje po rektumu. Gdje je sada GDPR, nabijem ih? Kada će dolaziti kući, tijekom tog perioda ili poslije? Kod mene nikoga nema doma do daljnjega, a da riskiram kaznu pa se žalim opet nema smisla.

Izgleda da nisi išao ovih dana autocestom, na svakom većem semaforu piše da je popis :)

jucca 11.09.2021. 20:09

Citiraj:

Autor tpm4 (Post 3544969)
Jedino je upitno koju ce razinu sigurnosti trazit? Mozda ce trebat osobnu i citac podesit ko vec nema. Mislim da su rekli da je dovoljno da jedan u obitelji popuni za svih.

Za pristup portalu dovoljna je vjerodajnica niske razine sigurnosti.

https://www.vecernji.hr/vijesti/usko...pitnik-1521229 - www.vecernji.hr

quazar912 11.09.2021. 20:16

idiotizam žešči.
nakon što izgubim 1 dan hodajuć po tu vjerodostojnicu opet moram bit doma čekajuč popisivača da dođe po kod...a da taj kod samo zalijepim na vrata7prozor pa da mogu slobodno bit negdje a ne čamit čekajući godota? :care:

zašto se vjerodostojnica nemre skinut sa neta?

Pupo 11.09.2021. 20:18

Citiraj:

Autor quazar912 (Post 3545219)
idiotizam žešči.
nakon što izgubim 1 dan hodajuć po tu vjerodostojnicu opet moram bit doma čekajuč popisivača da dođe po kod...a da taj kod samo zalijepim na vrata7prozor pa da mogu slobodno bit negdje a ne čamit čekajući godota? :care:

zašto se vjerodostojnica nemre skinut sa neta?

Pogledaj si da nemaš možda carnet login il nešto slično, što može poslužiti.
Ako nemaš, ne moraš nikuda ići, popisat će te ručno i bok.

quazar912 11.09.2021. 20:22

dobro, pustimo sad formalnosti oko samog procesa - mislite da će popis bit točan i vjerodostojan, ono, kao kod glasanja kad kolone autobusa stižu iz bosne/srbije - hoće li i sad bit tako kako bi se poremetila manjinska lsika HR?
šta sa onima koji privremeno rade vani, Ivan mi pada napamet - u Londonu je, dali će se ubrajat u stanovništvo HR?

domy_os 11.09.2021. 20:27

Citiraj:

Autor Pupo (Post 3545214)
Izgleda da nisi išao ovih dana autocestom, na svakom većem semaforu piše da je popis :)

Ne vozim se autocestom osim u iznimnim slučajevima, a takvih dugo nije bilo. Ne dam pare toj gamadi da bih negdje došao sat-dva brže kad mi se nigdje ne žuri. :D

Citiraj:

Autor quazar912 (Post 3545223)
dobro, pustimo sad formalnosti oko samog procesa - mislite da će popis bit točan i vjerodostojan, ono, kao kod glasanja kad kolone autobusa stižu iz bosne/srbije - hoće li i sad bit tako kako bi se poremetila manjinska lsika HR?
šta sa onima koji privremeno rade vani, Ivan mi pada napamet - u Londonu je, dali će se ubrajat u stanovništvo HR?

Naravno da neće biti točan, statistika je uvijek bila *urva.

masterCG 11.09.2021. 20:28

Citiraj:

Autor quazar912 (Post 3545223)
mislite da će popis bit točan i vjerodostojan, ono, kao kod glasanja kad kolone autobusa stižu iz bosne/srbije - hoće li i sad bit tako kako bi se poremetila manjinska lsika HR?

totalno nebitno, taj popis je samo formalnost radi statistike i ne utjece na nista, mozes se izjasnit i da si klingonac, kog briga...

lowrider 11.09.2021. 20:57

Citiraj:

Autor masterCG (Post 3545225)
mozes se izjasnit i da si klingonac, kog briga...

Ne možeš, to ti je 5000kn kazne :roller:
Možeš reći da si astronaut

mkey 11.09.2021. 21:31

Meni je najbolje od svega što većina članaka koji opisuju proceduru popišavanja navjeći naglasak stavlja na kažnjavanje. Nije mi jasno odakle to, kao da vlada nekakvo nepovjerenje među kmetima.

xlr 11.09.2021. 21:53

Ovce bolje slusaju kada ih drzis u stalnom strahu :)

stef 11.09.2021. 23:08

LoL, a još nisu završili ni prošli popis :).
Kakve gluposti su im ljudi valjali, i što su sve tražili, nije ni čudno.

Inovator 11.09.2021. 23:20

Citiraj:

Autor quazar912 (Post 3545223)
dobro, pustimo sad formalnosti oko samog procesa - mislite da će popis bit točan i vjerodostojan, ono, kao kod glasanja kad kolone autobusa stižu iz bosne/srbije - hoće li i sad bit tako kako bi se poremetila manjinska lsika HR?


Većina tih koji stižu organiziranim plavim autobusima iz tih zemalja se izjašnjavaju kao Hrvati. Manjine ionako nisu problem, problemi su znatno složeniji, ali za raspravu par debila u birtiji, da, jesu.

Ako sagledaš bilo koju demografsku projekciju, Hrvati će ionako kroz 100 godina postati manjina u "vlastitoj" državi. Barem gledano etnički. Taj i tome slični problemi očito nikog ne zanimaju.

spawn 12.09.2021. 11:06

Citiraj:

Autor Inovator (Post 3545244)

Ako sagledaš bilo koju demografsku projekciju, Hrvati će ionako kroz 100 godina postati manjina u "vlastitoj" državi. Barem gledano etnički. Taj i tome slični problemi očito nikog ne zanimaju.

Nema više etničkih država. Iz loših država se iseljavaju i u njih dolaze oni iz još lošijih, u dobre države se useljavaju svi. Počelo je prije jako puno godina i nikad neće stati. Naša je nažalost loša pa se iseljavaju, radije bih da se useljavaju stranci i da domaći ostaju. Poveća se broj stanovnika i bude bolje za sve, tržište, poslovi itd. Nama treba 10 milijuna stanovnika da država bude malo bogatija i prosperitetna uz kvalitetno vodstvo. Uz naš mentalitet naravno, može i manje ali onda treba mentalitet Švicaraca :)

Inovator 12.09.2021. 11:18

Nas problem je sto mi ne prihvacamo strance, izuzev ljeti desetak dana u apartmanu. A neminovno je da su imigranti spas za stanovnistvo i radnu snagu. Multietnicnost je nesto sto cemo morati prihvatiti, prije ili poslije. O religijama necu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:24.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger