PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Molim pomoć - zeza internet (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=291036)

CROXXX69 19.02.2018. 00:43

Molim pomoć - zeza internet
 
Pozdrav,

imam problema s netom.
Uglavnom bio sam Amisov korisnik i sada je to Vip i eto nedavno je net nes loš, prekida veza, neće niš i tak... Došao tehničar i promijenio Amisov modem i stavio novi od vipa. Nakon toga vidim da radi net, ali da bas puca svakih 2-15min na par sec. i onda se opet pojavi...
A sada ne znam dali ima veze to s dodatnim modemom koji imamo u drugoj sobi, jer on nam služi kao pojačivač signala (Wifi)... Inače prije na Amisov je sve ok bilo, ali sada mi npr. na iPhoneu nestane veza, iako mobitel pokazuje da sam još spojen na mreži. Moram ugasiti Wlan na mobu i opet upaliti i onda mi opet radi... i to isto svakih tipa 10min...
Očito ih moram opet zvat pa nek mi provjere... Jel inače se smije imati tako dodatni modem? il će neš prigovarati? Jer sam im mislio to reć da mi sada i taj dodatni modem gubi vezu, da prije nije...

skalar 19.02.2018. 11:40

moraš ih zvat,a napisat pritužbu nebi bilo loše, ,i prije svega se mora vidjet na računu taj kvar,dat im razuman rok da to srede i zaprijetiti raskidom ugovora na njihovu štetu,česta pucanja veze su razlog za raskid ugovora.

D/G 19.02.2018. 11:45

Za razliku od LAN kabla wifi nije sigurna veza zbog smetnji tvojih a i onih wifi uređaja koji su do 100m dalje od tebe.
Pogotovo jer ti imaš mogućnost smetnji na korisničkom uređaju i još na dva mjesta , ruter i extender što usporava vezu sa mogućim prekidima konekcije.
Za prekide u optičkoj vezi sa ruterom su oni dužni otkloniti problem , ali za wifi jedino ako ne radi mjenjaju modem.
Za to gašenje/paljenje mobitela koje radiš je vjerovatno krivac postavke u extenderu.

Mommistake 19.02.2018. 12:05

A to je sve pretpostavka da njemu wifi ne radi kako treba.

Ako njemu puca ping na kablu, do njih je. Neka istestira na kablu kako radi, pa se onda može žaliti. Mada i wifi je danas dosta pouzdan (daleko manje nego kod kabla), ali je pouzdan. Meni zna raditi i po 8h na poslu da ne puca ping.

Meni je bilo slično kao i kod tebe, zvao ih često, samo su znali zamjeniti router. Na kraju me prebacili na drugu centralu i sve radilo kako treba.

CROXXX69 19.02.2018. 12:59

A nemam pojma kada se to dogadja u tome je problem.
Htio bih kada dodje tehnicar da znam tocno rec kada se dogada i pokazat mu...

Jucer navecer sam zvao sluzbu za korisnike i zena je htjela vidjeti stanje na modemu, ali se nije mogla spojiti... Rekla je to se dogada ili kad je velik upload ili ako netko drugi izvana uzima vezu il sta vec, ali misli da je velik upload s moje strane... Pa je ona radila reset modema. I evo danas testiram i kao da je sada bolje nesta, ne prekida se veza cesto i ako se prekine, to na nekih 10 sec.

Sada ne znam kada veza puca... jer pokusao sam skidati neki veliki file i cijelo vrijeme je ok veza.
A sad sam kodi upalio (streaming film) i na mobitelu upalio neki radio i eto, na mobu cesto radio prekine, a na kompu nekih... a ne znam ni ja, valjda nekih 10-30min jednom, ali kratko samo. Sada jel to ima veze ako se spojim na taj drugi ruter ili ima veze kodi ili sta vec........

Jel moguce nekako ovaj drugi modem (sto ga imamo da pojaca signal) njega restartati skroz? Da se izbrise sve? Il to nece pomoci?

Mommistake 19.02.2018. 13:10

Moguće je, factory reset, ali neće to pomoći po meni.

CROXXX69 19.02.2018. 14:04

Sada sam ga restartao, ali ne znam se ulogirati... pokusao sam ovo (http://192.168.1.1/login.html):
Citiraj:

admin
1234

admin
0000

username
0000

-
admin

admin
-

admin
admin

none
admin

user
user

unknown
unknown
Modem je Siemens SE555

Uglavnom mislim da je problem u tom starom modemu, jer sam ga resetao i vidim da mi za sada radi normalno net... il je slucajnost ili ne... uglavnom testirat cu jos to.

Mommistake 19.02.2018. 15:31

Što znači restartao? Ugasio iz struje i ponovo upalio? Ili resetirao čačkalicom na tvorničke postavke?

Ova 192.168.1.1 adresa je defaultna adresa za pristup tom routeru (kod tebe), tako da ne znači nama tvoj copy/paste linka ama baš ništa. Meni se s tom adresom otvara sasvim nešto drugo.

CROXXX69 19.02.2018. 15:43

Da, sa cackalicom...
Pa samo sam postao taj ip s kojim idem na router, ali eto kao link ga stavio tu. Pa jel dobar taj ip?

CROXXX69 19.02.2018. 19:40

4 privitaka
A joj... skuzio sam... uglavnom router je bio spojen na vipov modem... morao sam ga direktno spojiti na komp ocito... uglavnom usao sam onda bez probema.

Samo je pitanje kako namjestiti wifi i a da bude sve ok?
Npr.: u opciji s kablom kako se spojiti sam stavio Bridging, a bilo je i bridging (MER) i jos neke... i u sigurnost je bilo: WPA2-PSK ili WPA2-PSK/WPA-PSK... ja sam stavio na WPA2-PSK/WPA-PSK...

evo slike u prilogu...

CROXXX69 19.02.2018. 21:42

1 privitaka
Evo sad sam stavio ove opcije (slika u prilogu)...

Cini se kao da je sada bolje... ali moram isprobati jos... jedino sto se radio na mobu gasi... sada jel to do aplikacije ili do neta moram jos testirati...

A sta kazete na te opcije? Jel to tako ok?

Mommistake 20.02.2018. 09:16

Tebi je važno da imaš dhcp upaljen (automatsku ip adresu), zaštita nevažna, kakva je, dobra je. Ako radi, testiraj i pusti tako onda.

CROXXX69 20.02.2018. 14:02

A jos testiram... Al nekako jos nisam nasao prave opcije...
A ocito cu uskoro morat kupiti drugi router... Na sta moram paziti kada kupujem novi? Da ima Gigabit brzinu? I sta jos? AC-WLAN?
Ima li nesta jeftinije od ovoga:

https://edigital.hr/dual-band-router...ps-usb-p333603

?
Pokusat cu jos pogledati na njuskalo nes povoljno kad mi kazete na sto moram paziti...

Mommistake 20.02.2018. 15:41

A ne vidim u čemu je problem s ovim?
Nije do routera ako ti puca net, vjeruj mi.
Moraš znati da li ti puca net ili wifi, to su dvije različite stvari.

CROXXX69 20.02.2018. 15:48

Aha... pa negdje sam citao da bi moglo biti zbog toga jer je stariji ovaj router i da ne moze zbog novog odraditi sve to... uglavnom bio je ovaj router skroz izgasen i sve mi je radilo na taj glavni, bez prekidanje veze... sada kada ga opet spojim uvijek mi ponekad prekine veza...
Budem jos ugasio firefall na njemu i jos neke funkcije...

Mommistake 20.02.2018. 16:22

Nema to veze s tim.
Ti koristiš taj drugi router kao wifi extender samo? Kao access point?

CROXXX69 20.02.2018. 17:20

Da ti budem iskren nemam pojma... pa samo ga s kablom spojim na glavni (imamo preko 10m kabla). Pa sam samo tamo stavio na Bridging i na bezicnu vezu stavio Wifi password i to je to...

Ali sad sam uspio da radi sve bez pucanja...
Znaci Stavio sam na Bridging (MER) i sve na automatic i dolje sam maknuo kvacice, tj stavio na OFF na:
PPPoE pass-through: Off
UPnP: Off

i sve mi sada (za sada) radi... OSIM... KODI se ne moze spojiti na router (ni s kablom ni s wifi)...
Mislim da je to zbog "UPnP: Off" ?! idem pokusat to staviti na ON.
A da, ne znam dali ima to veze, stavio sam od router IP 192.168.1.2, posto je bio glavni isto kao i Siemens 192.168.1.1


EDIT: Evo radi i Kodi sada. Spojio se normalno... Mislim da radi konacno sada sve...Budem to jos malo provjerio, ali eto za sada hvala, ipak usparao 200-300kn za novi ruter :-)

BTW. posto je star ruter i nema one standarde, dali svejedno mogu na njemu koristiti svu brzinu od 20Mbps za streaming (Kodi) normalno? Il malo usporava brzinu? I ako se spoje npr. 5 ljudi na njemu?

Mommistake 20.02.2018. 18:09

Možeš.

CROXXX69 20.02.2018. 23:13

Hvala!

Evo opet trebam pomoc. Znaci taj ruter radi sada i znaci Kodi isto. Ali kada zelim spojiti svoj Kodi (imam PI3 LibreELEC) na taj glavni ruter od vipa, ali mi se nece spojiti... niti preko Wifi-a niti preko kabla... ? Kako to?

CROXXX69 21.02.2018. 22:36

To ne bi trebalo biti ili? Jer cudno mi je da se stari Siemens moze normalno spojiti na taj novi router i da se PI3 LibreELEC moze spojiti na stari Siemens, a da sada ne zeli na novi vipov router direktno?!

Nikky 22.02.2018. 15:29

Tako to ide / izgleda kad se od početka ne navede konfiguracija mreže ... :fiju:
Ako sam dobro pohvatao:
- gl. router od VIP - a je na kojoj IP adresi (192.168.1.1) ?
- dodatni SE555 je na gl. router spojen Lan kabelom ?
- dodatni SE555 služi kao dodatni AP kako bi se prostor pokrio WiFi signalom (kojeg ne pokriva gl. router) ?

Ako je ovo poviše točno, mislim da znam gdje se pogriješilo, u SE555 treba:
- pod Local Network IP adress=192.168.1.2 (to će biti ip adresa SE555)
- na istom mjestu DHCP Server=Off

- još jedan detalj može biti potreban, treba upaliti Use custom DNS Servers=On
pod Prefered unijeti 192.168.1.1 (ip adresa gl. routera),
pod Alternate unijeti 8.8.8.8

Ne zaboraviti OK na dnu svake stranice.
WiFi dio po želji (kako si poviše navodio).
Lan kabel sa gl. routera spajaš u Lan1 na SE555.

That's it :)

CROXXX69 22.02.2018. 20:34

4 privitaka
Da, glavni vip router (192.168.1.1) je spojen s kablom s siemensom (192.168.1.2). Kabel je u lan1.

Uglavnom jucer navecer je islo sve super... isao je i kodi i sve ostalo... sada, prije sat vremena je popucala veza... nista nije islo... restartao glavni vip router i on sada radi, ali ovaj siemens ne ide nikako...
DHCP Server off sam stavio (vidi prilog)

A gdje je ovaj drugi dio? (Use custom DNS Servers=On)...

Mommistake 22.02.2018. 20:37

A i dalje nisi napravio neki detaljniji test mreže, tj. veze, tebi puca veza po meni.

Nikky 22.02.2018. 21:17

Na 3. slici si preskočio unijeti brojeve, vidi poviše.
E sad, dali puca sama Internet konekcija na gl. routeru treba utvrditi ...

CROXXX69 22.02.2018. 21:21

2 privitaka
Da, ali poanta je da je stari router problem jer se on ne moze spojiti sada nikako... ne znam sta mu je... znaci net radi sada normalno na vipov, ali stari siemens ne zeli se sada nikako spojiti?!?!?! Zasto sada to? Jucer je radilo sve...

Ne mogu staviti DHCP na off, onda ne mogu ga spojiti preko iMaca... jer treba njemu DHCP da se spoji prek kabla kada ga konfiguriram...
Stavio sam na "DHCP server never expieres"

CROXXX69 22.02.2018. 21:30

1 privitaka
@Nikky
Evo napravio sam ovo pod 2.: (vidi prilog) i evo sada radi opet Siemens?!?!?! A zasto je to sada trebalo, a jucer je radio normalno i bez toga? To valjda necu nikad saznati...
A ovo Stavio sam na "DHCP server never expieres" sam ostavio

Nikky 22.02.2018. 21:42

Ovo sa manualnim unosom DNS servera je bitno jer je SE555 2. u nizu (da se tako izrazim), pa se mora definirati.

DHCP Server MORA biti ugašen na SE555 inače bi moglo biti problema,
ne smiju biti 2 aktivna u istoj mreži.

CROXXX69 22.02.2018. 23:37

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3166516)
Ovo sa manualnim unosom DNS servera je bitno jer je SE555 2. u nizu (da se tako izrazim), pa se mora definirati.

DHCP Server MORA biti ugašen na SE555 inače bi moglo biti problema,
ne smiju biti 2 aktivna u istoj mreži.

Aöi ako ga ugasim, onda mi guni vezu s pcom i ne mogu nista vise na njemu editirati... pa nakon toga moram skroz raditi reset s iglom...

Nikky 22.02.2018. 23:55

Bitan je detalj (ovo sa DNS - ovima) koji si sad tek postavio,
sa time i ugašenim DHCP Serverom pc mora imati ok izlaz na Internet.
Za test / probu privremeno spoji pc Lan kabelom na Lan2 na SE555 i vidi kako stvar radi.

CROXXX69 23.02.2018. 00:11

1 privitaka
Citiraj:

Autor Nikky (Post 3166589)
Bitan je detalj (ovo sa DNS - ovima) koji si sad tek postavio,
sa time i ugašenim DHCP Serverom pc mora imati ok izlaz na Internet.
Za test / probu privremeno spoji pc Lan kabelom na Lan2 na SE555 i vidi kako stvar radi.

Siemens Router je samo tu radi Wifi. A PC je spojen s kablom na glavni vipov modem preko kabla i na LAN1. Router je spojen na glavni na Lan2.

A kako vidim sada sve normalno radi... pa cu tako ostaviti, tj. testirati...

A s iMacom ako editiram one psotavke na Siemens, onda sve maknem kablove i spojim direktno s kablom iMac-Simens, ali onda mi treba DHCP jer inace se ne spaja na modem vise nikako... u prilogu jos ove opcije sto mi Mac pokaze ako je korisno...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:37.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger