PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Civilization VI (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=278445)

mamutarka 11.05.2016. 17:12

Civilization VI
 
https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net...72&oe=57E38AB3



http://www.civilization.com/

Rambo3 16.05.2016. 21:13

peticu sam probao i nije mi sjela. Sjećam se da na jednom polju nije moglo biti više od jedne jedinice ili tako nešto...Šlampavo mi je nekak to izgledalo.
Četvorku igram i dan danas.

Renesis 17.05.2016. 08:41

mene interesira dosta :) petica sa dodacima je vec dosta kompleksna za sve uskladiti. ovaj "problem" da na jednom polju moze biti samo jedna jedinica jest malo banana, ali prilikom ratovanja daje isto mogucnosti za taktiziranje (ili glavobolju :) )

ako su to slozili kako treba, sa ne premegalomanskim HW zahtjevima, trebalo bi biti zanimljivo

Osta 17.05.2016. 12:15

Megalomanskim HW zahtjevima? Jel mi to gledamo istu cartoon grafiku skinutu s mobilne civ:revolutions? Ove neke promjene stvarno zvuce interesantno, ali nema teoretske da se naviknem na crtic grafiku koliko god dobra bila. Izgleda da cu s Civ 5 ipak morati probiti preko 3000 sati...

OuttaControl 18.05.2016. 18:05

ma civ 2 i to je to :D

al zvuci zanimljivo, vidit cemo, petica mi je bila okej al ono, nista spesl

mamutarka 18.10.2016. 00:44


Neo-ST 23.10.2016. 12:28

Igra je jebena :D
Sinoć je instalirao oko 10, čisto da vidim malo tutorial, završio oko 3 ujutro okružen barbarima, talijanima i amerikancima :D

Prki 23.10.2016. 12:37

Igra na mojoj konfi sve na najjače radi zakucana na 60fps.Igra je OK ništa novo i ništa posebno i dalje ne razumijem tu diplomaciju kada ne učinim ništa a svi me se odreknu.

Gumby 23.10.2016. 15:10

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 2980899)
Igra je jebena :D
Sinoć je instalirao oko 10, čisto da vidim malo tutorial, završio oko 3 ujutro okružen barbarima, talijanima i amerikancima :D

A ti si? :D

Neo-ST 23.10.2016. 15:28

Citiraj:

Autor Gumby (Post 2980946)
A ti si? :D

Nijemac, naravno :D

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Gumby 23.10.2016. 15:36

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 2980949)
Nijemac, naravno :D

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Kako me to ne čudi? :D
+1

Inače, ne želim još davati ocjene, ali za sad sam vrlo zadovoljan...

OuttaControl 23.10.2016. 21:00

Znači Mafija je razočarala, ali ovo bi mogao bit dobar razlog za upgrade kompa ^^

Dottore 23.10.2016. 22:04

Igra je ok, ali pretjesno je u 1080p igrati

spitfire83 24.10.2016. 01:03

Previdia san ovu temu. Krenuia danas oko 5, shvatia koliko je sati maloprije :D
Zasad super

dashko 24.10.2016. 07:24

Jel netko razumije na koji način funkcionira fps lock u ovoj igri. Jučer sam jedno 6-7h igrao na med/high (gornji/donji) sa 60 fps. A sada na min/min mi vrti na 30 fps.

Neo-ST 24.10.2016. 11:13

Provjeri postavke u driverima grafe, da ti nije forsan vsync nekakav.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

dashko 24.10.2016. 20:14

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 2981188)
Provjeri postavke u driverima grafe, da ti nije forsan vsync nekakav.

__________________
Sent from my mobile using Tapatalk

Ma navikao sam na svoje virtualke toliko da kad hoću nešto zahtjevnije igrati jedno s drugim ne ide baš dobro :D

fran123456 29.10.2016. 22:19

Dobro da su uveli sat u igru :)

Neke pobjede su jos uvijek glupe (religion). city stateovi uvijek ulaze u rat medjusobno (?); za spyeve ne mozes dobit nista u tradeu...

Ima i par bugova: ako AI napravi grad uz tvoj pokraj kojeg je neki unit, automatski ce te prozvat za pomicanje vojske pokraj granica. Ako AI ne voli civilizacije sa niskim sciencom, i ti ces bit medju njima ako kaskas jednu tehnologiju. AI voli samoubilacke pohode sa apostolima (apostle :) ) pokraj gradova sa njihovom religijom, cime se sam dvostruko sjebe.

Norvežanin je impresioniran tvojom morskom flotom od jednog broda :)


Okej, wondere je teze dobit, ali 40 krugova za jednog?

Sve u svemu, ok igra, ali AI po mom ukusu jos uvijek previse mutav.

Renesis 08.11.2016. 06:48

Eto i ja sam "probao" i cini se ko pomak nabolje. Ako sam dobro skuzio, vise nema potrebe ici super tall sa 2-3 grada, nego se isplati raditi gradove. Civics je sada kompleksniji i moze se svasta iskombinirati. ja sam tek dosao do prvog spijuna, i ulovio sam jednog spijuna koji je kod mene krao. Za njega sam dobio 2 luxury resorucea, open border i ~300 golda.

Zanimljivo je i sa districtima, posto se sada ne hvata svaki wonder nego vec treba birati da kasnije ne postane pretijesno :)

jos moram skuziti kako kupiti sve gradevine sa zlatom?

Busola29 17.01.2017. 01:52

Evo odigrao jednu partiju na Prince (izrazito laka pobjeda u 1850 godini sa Grcima - kultura...) i jednu završavam na King sa Rimljanima još jači ...

Igra lijepo izgleda, oduzima vremena i puno novosti ima , ali ono što je izrazito loše inteligencija računalnih protivnika je izrazito pala, te na King bez problema riješavam protivnike , malo će mi oduzeti vremena lai ću mislim završiti i uništenjem svih protivnika.. (svaki dan po 1-2 sata... :P )

1. protivnici premalo gradova grade (ajde na Prince još i normalno , ali da na King glavni protivnik u 1700 godini ima 5 gradova je smješno...)

2. izrazito glupavi i predvidljivi vojni potezi računala

3. nerealni zahtjevi oko razmjene resursa...

4. nepostojanje aliansi iako je sve predviđeno u igri za to...

5. jednostave fore za napredovanje su ostale iste uz neka nova nenormalno prejaka čuda (početna šema za uzlet Oracle, Great Library , Oxford University i neka nova baš grozna , a jedno me previše impresioniralo za svaku napravljenu jedinicu dobiješ + jednu istu dodatnu :P )

http://civilization.wikia.com/wiki/V..._Arsenal_(Civ6)

Najednostavnija šema pobjede i pretjerano jaka : Ako se dobije dosta kamenja ići na vjeru i znanost i kasnije se prebaciti na novac i produkciju. Vjerom i znanošću razvije se znanost i kupe faithom jedinice (bolesno...) , a kasnije znanost polako razvija se dok se većinom sve ulaže u novac i industriju te se time kupuju builderi , unaprijeđuju jedinice, grade i kupuju važne osobe... Države nisu izbalansirane pa stare kulture imaju daleko veću prednost od modernih nacija.

Sve u svemu zbog svega toga u vrh glave ocjena 6/10...

Ps. možda sam preiskusan i predobar igrač pa me sve ovo vara , ali sumnjam, previše rupa i preloša umjetna inteligencija (loše isprogramirano...) ...

Nybelung 17.01.2017. 08:18

King, Prince, Chieftain i tako dalje, to su sve bezvezne postavke, da ne kazem za DJECU i KUĆANICE. :D
Civ je izazov samo na najvecoj težini, i to ne zato sto je AI inteligentan, nego zato sto vara. :) Uvijek bilo.
Citiraj:

Autor Renesis (Post 2986722)
Eto i ja sam "probao" i cini se ko pomak nabolje. Ako sam dobro skuzio, vise nema potrebe ici super tall sa 2-3 grada, nego se isplati raditi gradove. Civics je sada kompleksniji i moze se svasta iskombinirati. ja sam tek dosao do prvog spijuna, i ulovio sam jednog spijuna koji je kod mene krao. Za njega sam dobio 2 luxury resorucea, open border i ~300 golda.

Zanimljivo je i sa districtima, posto se sada ne hvata svaki wonder nego vec treba birati da kasnije ne postane pretijesno :)

jos moram skuziti kako kupiti sve gradevine sa zlatom?

Nije to ništa novo za Civ serijal. I Civ 5 je krenuo tako, tek nakon svih patcheva i ekspanzija je ICS propao. I bolje. To je poprilicno mutava i dosadna strategija, nikakvo razmisljanje nije potrebno za uzeti Liberty i nakrkati gradove sto gušće, bez obzira na kvalitetu lokacije. Kad imaš samo 4 grada, onda ćeš dobro paziti gdje ces ga postaviti, ako promasis naftu, ugljen, planinu, rijeku i sl. onda si se sjebao. :)

Ima Civ 6 potencijala, može lako.biti dobra igra, ali tek nakon bar dvije ekspanzije. Dotad igram Civ 5 Complete s nekim od mnogobrojnih modova.

Busola29 17.01.2017. 10:47

Citiraj:

Autor Nybelung (Post 3011454)
King, Prince, Chieftain i tako dalje, to su sve bezvezne postavke, da ne kazem za DJECU i KUĆANICE. :D
Civ je izazov samo na najvecoj težini, i to ne zato sto je AI inteligentan, nego zato sto vara. :) Uvijek bilo.
Nije to ništa novo za Civ serijal. I Civ 5 je krenuo tako, tek nakon svih patcheva i ekspanzija je ICS propao. I bolje. To je poprilicno mutava i dosadna strategija, nikakvo razmisljanje nije potrebno za uzeti Liberty i nakrkati gradove sto gušće, bez obzira na kvalitetu lokacije. Kad imaš samo 4 grada, onda ćeš dobro paziti gdje ces ga postaviti, ako promasis naftu, ugljen, planinu, rijeku i sl. onda si se sjebao. :)

Ima Civ 6 potencijala, može lako.biti dobra igra, ali tek nakon bar dvije ekspanzije. Dotad igram Civ 5 Complete s nekim od mnogobrojnih modova.

Ma ne da mi se ići iznad Kinga (King je iznad prosjeka težinski nivo , a više mi liči danas na dječju zabavu...) jer znam da kompić vara...

Ionako nemam uopće vremena da trošim na takve gluposti da se dokazujem na nekom najjačem težinskom nivou da sam "pametan" , a u stvari bi bio glup...
Nažalost ovo je najgora civilizacija sa smješnom umjetnom inteligencijom. Gradove osvojiti je doslovno mačji kašalj , npr. tu sam naveo jedno čudo koje gradi duple naval jedince i samo kresneš par komada podmornica (koje kada jednu napraviš dobiješ drugu ...) spojiš ih i lijepo sada sa podmornicama bombardiraš gradove uz obalu (nerealno do bola...) ... (podmornice imam na Kingu od 1550 godine :D :fiju: ) Čisto radi fore imam i brodove :D


Računala prave malo gradova , a sa malo gradova nema šanse da imaš sve resurse, na mapi prostora ima , a oni se koncentrirali na 3-5 gradova (to tko se sjeća u CIV 3 i CIV 4 nije bilo...). Ovi dodatni gradovi države su tako lagani za osvojiti da je to smješno, a one koje ne želiš osvojiti bez problema pokupiš bonuse... Na Kingu patrolira pored mene brdo katapulta , a ja imam tenkove :D , pa dovraga koji je smisao tih gradova - država.

Kutlura i dodatne wild polices ja mislim to je prestrašno koliko donosi prednosti.

Po meni od CIV 4 ovo je srozavanje i sam ne znam kako su dobili tako visoku ocjenu u časopisima , ali to je današnji marketing potplatiš i ovi pišu bajke , a sve liči na jednu igru za zaostale ljude.

U Civilization 3 i 4 na Kingu si se toliko dobro morao pomučiti da je to bilo zanimljivo. Pobjediti sve je bilo nemoguće , a sada biram koga ću prvog uništiti i još se sprdam sa ostalima. Puno taktike, strategije i tzv. šaha... Netko je sve sklepao nabrzaka i krenuo naplaćivati to suvim zlatom , a to ne ide po meni...

Busola29 17.01.2017. 10:54

U biti sada kada završim King napraviti ću neke "skrenšotove" to imam osjećaj će biti prestrašno i za gledati...

Nybelung 17.01.2017. 13:04

Ako si se ti na srednjoj tezini morao pomuciti to ne znači da je AI u Civ4 bio pametan, nego ti tada nisi znao ili se nisi potrudio naučiti igrati.

Ako mozes birati koji ces wonder napraviti onda podigni težinu. Na Deity neces napraviti nijedan, a kamoli bas onaj koji ti treba. :D

Što se Venecijanskog arsenala tiče, to je Wonder iz renesanse. Nema podmornica u renesansi. Sad, mozes ti imati podmornice kad AI ima Frigate, ali tada ti je taj wonder ionako beskoristan, pobjedio bi tog sugavog AI i bez wondera.
Igraj protiv covjeka pa ces vidit da taj wonder nije bez rizika. On kosta koliko i 4 frigate. Sto znaci da dok ti napravis wonder, protivnik ce imati vec 4 frigate, sasvim dovoljno da ti napravi dovoljno problema da ti se taj rat ne isplati.

Da se razumijemo, AI je glup. Ali jednako glup kao i dosad, u najgorem slučaju.
Igraj na Deity i neće ti faliti izazova jedno vrijeme. Meni je i sad Civ5 zanimljiv, a odavno nisam nenamjerno izgubio.
Sjecam se svojeg prvog susreta s Deity AI Shaka, to je bio masakR. Mislim da sam jedno 50 puta reloadao iz pocetka i nisam ga uspio roknuti. :D

Busola29 17.01.2017. 14:18

Citiraj:

Autor Nybelung (Post 3011554)
Ako si se ti na srednjoj tezini morao pomuciti to ne znači da je AI u Civ4 bio pametan, nego ti tada nisi znao ili se nisi potrudio naučiti igrati.

Ako mozes birati koji ces wonder napraviti onda podigni težinu. Na Deity neces napraviti nijedan, a kamoli bas onaj koji ti treba. :D

Što se Venecijanskog arsenala tiče, to je Wonder iz renesanse. Nema podmornica u renesansi. Sad, mozes ti imati podmornice kad AI ima Frigate, ali tada ti je taj wonder ionako beskoristan, pobjedio bi tog sugavog AI i bez wondera.
Igraj protiv covjeka pa ces vidit da taj wonder nije bez rizika. On kosta koliko i 4 frigate. Sto znaci da dok ti napravis wonder, protivnik ce imati vec 4 frigate, sasvim dovoljno da ti napravi dovoljno problema da ti se taj rat ne isplati.

Da se razumijemo, AI je glup. Ali jednako glup kao i dosad, u najgorem slučaju.
Igraj na Deity i neće ti faliti izazova jedno vrijeme. Meni je i sad Civ5 zanimljiv, a odavno nisam nenamjerno izgubio.
Sjecam se svojeg prvog susreta s Deity AI Shaka, to je bio masakR. Mislim da sam jedno 50 puta reloadao iz pocetka i nisam ga uspio roknuti. :D

Što se tiče težinskih nivoa ne pada mi na pamet ići na najteži nivo , jer igra traži preciznost do kraja u svakom krugu (od takvih igara jedino igrao (ostarili :( danas nas teško skupiti, žene , cure, djeca , poslovi, inozemstvo, stalno preseljenje vani...) sa prijateljima Heroje 3 i to su epski dvoboji bili - čisti klasik od igre...) , a to odvaja jako , jako puno vremena. Igrao najviše i završio na Emperoru prijašnje nastavke.

Nije nažalost Venecijanski arsenal radi sa podmornicama jer naval unit sve proizvodi duplo , a pošto je podmornica Naval Raider unit ide duplo. Eletricitet se stvarno brzo može izučiti , tu su podmornice. Provjereno i stalno imam preporuku u tom gradu da pravim podmornice :D Izgleda da komp nije glup, samo je glup za sebe :D

Ja sam fan Civilizacije ali Civilizacija nazaduje budimo iskreni osim grafike... npr. nema penala (taxe...) za udaljenost gradova , čak štoviše sada je bolje imati razbacane gradove više daleko zaradiš na trade rutama(kada razvije se centar onda se jednostavno krene za dobrim mjestima...) . Svećenike možeš proizvoditi enormnom brzinom , a ako imaš stone Quarryija dosta sve postaje malo prebolesno... Puno bugova , da se razumijemo bilo je toga i prije npr. civliziacija 2 praktički teleportiranje jedinica - sve u pruge + aerodromi... , ali umjesto nakon toliko nastavaka da se isprave velike greške one se projiciraju na kvadrat, gradovi države još jednom sramota...

dez 22.01.2017. 17:22

Igra je odlična.

Nekad se zaigram do 5 ujutro.

Just one more turn :)

Totoro 14.08.2017. 15:12

Nikako da nabavim i zaigram civ 6, iako sam sve prethodne igrao i uživao. Jednsotavno me kontinuirane vijesti o katastrofa AIju odbijaju. Jel to iole riješeno ovim silnim patchevima ili ne? Ipak je igra sad već skoro godinu dana stara...

OuttaControl 14.08.2017. 16:12

Ima mana dosta, zanimljivo je za zaigrat al ima iritantnih stvari.

AI npr, s engleskom sam u super odnosima(zeleni smajli) i oni mene okruže sa svih strana sa vojskom, i ja gledam ocito ce me napast, al nista oni su meni samo blokirali sve okolo i stoje mi na svim granicama i nista. Ja maknem jednog vojnika do njihove granice odma spektakl napadaju me da maknem tog vojnika, a ja nemogu trazit njih da maknu svoje.
Ako ocu njih maknit sa svoga moram ih napast, i eto Warmonger penalty svi ljuti na mene....

Gradovi drzave... Ako imas dovoljno vojske i nema drugih ometala mozes ih osvojit u ancient eri bez penaltya, a kasnije si najeba jer ih nesmis napadat.

Stackanje unita na jedno polje... znaci moraš doc do cca 1800AD da otkriješ vojsku i spojit dva/tri unita, sta te kosta jedan turn inace prijateljski unity nemogu niti u prolasku stajat na istom polju, ako imaš više movementa možeš proć.

Mech inžinjeru nemožeš naredit napravi mi cestu od tu do tu nego svaki turn po jedno polje, a to oduzima previše vrimena realno.

itd itd neda mi se nabrajat al svako novo izdanje igre je korak naprid dva nazad.

partwish 14.08.2017. 16:21

Meni najviše na živce idu apostoli i širenje religije... Iako kažeš da ne šalju debile na tvoj teritorij, oni kažu da neće i opet ih šalju... Isto tako proglasim prijateljstvo s nekim, za par turnova me napadne...

OuttaControl 15.08.2017. 15:19

Citiraj:

Autor partwish (Post 3091100)
Meni najviše na živce idu apostoli i širenje religije... Iako kažeš da ne šalju debile na tvoj teritorij, oni kažu da neće i opet ih šalju... Isto tako proglasim prijateljstvo s nekim, za par turnova me napadne...

Ja iskljucim Religious victory redovno, uopce se ne smaram sa tim zbuganim victoryem :lol2:


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:35.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger