PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Logitech VX Nano (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=122187)

domy_os 08.10.2008. 19:28

Logitech VX Nano
 
Ponukan strašno malom ponudom bluetooth miševa za notebook bio sam prisiljen uzeti Logitech V470 i požalio. Već je jednom bio na reklamaciji, a sad će i drugi puta, ali sada u zamjenu uzimam drugi model kako bih si uštedio živce. Kako Vemil u svojoj ponudi nema više nijednog bluetooth miša (možda i bolje), odlučio sam uzeti cca 140 kn skuplji Logitech VX Nano - presudan je bio nano RF receiver.

Zanima me koliko vas ima ovaj VX Nano i kakvi su vam dojmovi? Najviše me zanima veličina receivera i koliko troši bateriju notebooka? Ne mislim ga uopće vaditi van... Isto tako, ima li kakav lag, pogotovo ukoliko se ne koristi određeno vrijeme? To me kod V470 ubija u pojam. Koliko traju te dvije male AAA baterije?

Uzmite u obzir da za notebookom provodim najmanje 6 h dnevno, a nekad i puno više pa mi je kvalitetan bežični miš jako bitan za ugodan rad.

Unaprijed hvala.

tor 08.10.2008. 19:55

Ista stvar bila i kod mene. Dva v470 promijenio na reklamacijama, čak sam probao i s jednim KENSINGTON modelom ali mislim da je VX najbolje riješenje. Ne znam za ove detalje koje pitaš ali ja polako gubim živce s ovima pa ću i ja vjerojatno uskoro na to. Jedini koji mi je sjeo OK je IBM-ov model, no ne znam gdje ga ima za nabaviti. Možda u Mikronisu ili tako negdje...

Mar 08.10.2008. 20:59

Mislim da sam u Vemulju vidio IBM-ov model miša, pa vidi to vjerojatno je i jeftiniji od Nano-a.
Za bateriju: računaj negdje 10 dana na jednoj Nimh od kojih 1500-2000mAH (preporučam ti da kupiš 2x ili 4x sanyo eneloop i punjač, na alkalnima i duže.

domy_os 09.10.2008. 09:17

Nema tog miša u Vemilu, ima samo V470 i Kensingtonov TrackBall koji je preskup i nije ništa posebno.

Jučer sam gledao reviewove VX-a po netu i vidio da se na scrollu ne može napraviti srednji klik što je za mene veliki nedostatak jer tu tipku kod surfanja stalno koristim, a povremeno i kod igranja. Može se bindati ova ispod tipka, ali to nije to... :(

Ne znam sad stvarno što napraviti - trpiti ovaj V470 ili tu srednju tipku na VX-u...

Mar 09.10.2008. 09:27

Citiraj:

Autor domy_os (Post 1158675)
Nema tog miša u Vemilu, ima samo V470 i Kensingtonov TrackBall koji je preskup i nije ništa posebno.

Jučer sam gledao reviewove VX-a po netu i vidio da se na scrollu ne može napraviti srednji klik što je za mene veliki nedostatak jer tu tipku kod surfanja stalno koristim, a povremeno i kod igranja. Može se bindati ova ispod tipka, ali to nije to... :(

Ne znam sad stvarno što napraviti - trpiti ovaj V470 ili tu srednju tipku na VX-u...

Kako ne?
To su govorili i za revolution, ali meni radi bez problema, jednostavno promjenis to u set pointu da ti click ne oslobađa kotačić nego da ti se oslobađa prilikom brže vrtnje što radi savršeno :goood:

http://www.imagesforme.com/out.php/t180683_midclk.png

i ovo...

http://www.imagesforme.com/out.php/t180684_midclk.png

SilentException 09.10.2008. 09:40

nemos to na nanotu napravit.. zato sto je na srednji klik hardverski napravljen switch izmedu scrolla i hyper scrolla...

ja sam bindao tipku ispod kao srednji klik i moram ti rec da sam se odmah navikao i jos mi je i bolje zato sto su kotacici na tim novim misonjama nekako "nestabilni" (imam mx revolution i mx nano)..a ta tipka ionako nista pametnog ne radi po defaultu...

inace mis mi je super, radim na njemu non stop, padao je po podu, super lezi u ruci, optika je odlicna, laga nema, igrao sam s njim, baterije su mi trajale vise od 6 mjeseci, nedavno sam ih zamjenio po prvi put...receiver je super malen, ono cudo jedno.. otkako sam kupio misa, prikopcano sam ga u lap i zaboravio da je tu...

:)

domy_os 09.10.2008. 09:47

Znači nema teorije da se to promijeni softverski? Aaargh, koji trash... Ništa, budem ga kupio pa što bude, *ebeš 500 kn...

rak21 09.10.2008. 13:02

a zašto ne razmislite o vx revolutionu? ja sam se predomišljao između njega i nano.a ali ipak mi se nano čini nekako premalenim.. na vx.u srednji klik radi normalno, ide jedna baterija koja drži par mjeseci.. reciver nije sićušan kao kod nana ali nije ni prevelik + što se sprema u samog miša prilikom transporta..

domy_os 09.10.2008. 13:54

Ne, ne i ne. Treba mi mali miš koji neće stršati iz torbe kao ona stvar u gaćama. :D Osim toga, vađenje/stavljanje receivera mi je gubljenje vremena - kad ga jednom stavim, ne želim ga više vidjeti ni čuti.

rak21 09.10.2008. 16:22

a ni onda, kad kupiš javi kakav je :)

domy_os 15.10.2008. 16:41

Evo stigao VX Nano i vrlo sam zadovoljan. Miš je skoro savršen, mana mu je jedino taj srednji klik i što je scroll glasan prema dole. Nikakav lag do sada nisam osjetio, uopće nemam dojam da je bežični. Nožice su predobre, ne znam je li to zbog toga što su nove ili što već - klizi kao po sapunu. :D Kombinacija boja isto tako dobra, fino se uklapa s notebookom. SetPoint zasad predviđa trajanje baterije od 170 dana, budemo vidjeli...

domy_os 16.10.2008. 20:00

UPDATE:

Nakon par sati korištenja sam ipak primjetio mali lag kad miš dugo miruje, ali to je stvarno zanemarivo jer je sigurno 100 puta kraći nego onaj na modelu V470. Postavke back i forward tipki mi se po defaultu nisu svidjele pa sam im zamijenio mjesta. Nekad zna zasmetati položaj lasera - nalazi se uz sam rub miša.

buljo 16.10.2008. 20:13

Evo baš sad vidio temu...

Stari je isto gledao ta 2 miša (vx revolution i vx nano) i uzeo je revolution.
Miš se puno koristi, i iskreno nemam pojma koliko vremenski traje baterija ali mogu reć da traje jaaako dugo (punjive koristi).

http://www.everythingusb.com/images/...no-compare.jpg

http://img166.imageshack.us/img166/8484/img0152mn5.jpg

Evo to su slike nanoa i revolutiona i dosta su slični, jako dobro leži u ruci. I nije velik da ga ne bi nosio svuda sa sobom, u njega se stavi prijamnik tak da nema brige da će se izgubit. Eto, par riječi od mene :)

domy_os 16.10.2008. 20:21

Ne odgovara mi nikako, nije simetričan, prevelik je za moju torbu i nema nano receiver kao VX Nano.

domy_os 07.12.2008. 12:39

Nakon skoro 2 mjeseca korištenja, već se polako vide tragovi korištenja. Na back i forward tipkama se izlizala boja, nožice su poprilično izgrebane, a nije baš imun ni na padove.

Dva puta mi je pao na tepih s malo više od pola metra visine i unutra se odvojio sklop s laserom. Budući da mi je miš prijeko potreban, nije mi se dalo opet čekati novi s reklamacije, otvorio sam ga i učvrstio laser kako je prije bio.

Još uvijek imam baterije koje su došle s njim u paketu i piše da su na 55%, ali treba uzeti u obzir da ga koristim najmanje 8 h dnevno i ne isključujem ga nikad.

Codiac 07.12.2008. 18:48

dakle mali vx je za pohvalu...

i ja gledam sta da piknem za lap i vrlo vjerovatno ce biti nano (jos da nekosta ko da je zlatan bilo bi super)

Renesis 07.12.2008. 23:39

eto mene sluzi vec koji tjedan i fakat nemam zamjerke. nekima smeta da nema srednji klik, ali ja sam jednostavno si stavio "forward" kao middle :) i sve pet :) scroll isto nemam zamjerke, prebacivanje iz jednog u drugi nacin ide lagano.

jedino sto mi se zna desit je da ako mi je na free scroll i ostane scrollat a slucajno zadrzim ctrl kod prebacivanja tabova pa mi proleti zoom :)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:33.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger