PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Bluetooth (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=83735)

diegos281 14.10.2007. 14:05

Bluetooth
 
1. Može li se nekako laptop spojiti s mobitelom i koristiti kao "handsfree"
preko bluetootha ?

2. Da li bi se mogao mobitel koristiti kao "daljinski" za prezentacije u PowerPointu, isto preko BT, i kako ?

:)

Codiac 14.10.2007. 16:22

1 ne koliko ja znam
2 da SE modeli vec imaju taj tool za sve druge trebas neki java program.

diegos281 14.10.2007. 19:52

SE W810i.
I kako se to onda napravi ?

Codiac 15.10.2007. 21:26

gg mob :D imam isti ovako spojis ga sa btom na komp ako imas blue soleil pokrenes ga i imas na njegovom plavom ekranu nacrtan mis sa time spojis mob i onda ti mob izbaci presenter media player ili desktop i biras si :)

nemre biti jednostavnije.

diegos281 31.10.2007. 16:28

Ja sam instalirao taj Blue Soleil, ali on kaže da ne može naći bluetooth device !
Laptop ima bluetooth, ali ga ne prepoznaje ? Zašto ?

walbandon 31.10.2007. 17:54

noob pitanje, ali jesi upalio (imas prekidac na lapu) blututh?, jel svijetli plavo?
i, da uletim sa pitanjem...jel mogu preko blututha ucihniti da mobitel ide na net? znaci da imam komp koji je na netu, i da preko blututha sheram taj net?thnx

reboot 31.10.2007. 18:37

nokije mogu i shareati net s kompom, 3rd edition moze i ovo prvo, a skoro svi mogu i ovo drugo. dakako, smartphone nokije ;)

walbandon 31.10.2007. 20:57

ne znam jesmo li se dobro skuzili, jer sad sam vidio da nsiam do kraja npaisao recenicu.. znaci ja imam komp sa dslom doma, a zelim taj dsl preko blututha spojiti na mob, tako da na mobu mogu surfati dok sjedim na krevetu,ono, procitati postu ili vidjeti sta ima novo na pcekspert, bez da idem do kompa..a, naravno, da to nema nikakve veze sa recimo lihvarskim gprsom ili sl. ...koji mob tocno? da znam uzeti u obzir, kad pocnem skupjlati pare i traziti nesto polvono/svercano:(

1v@n 31.10.2007. 21:05

1. Moguće je, barem s mojim mobom ( K550i ) i mojim BT adapterom ( Airlive BT201 ). Probao sam i da pustim muziku na mobitelu pa da svira na zvučnicima od kompa. Sve radi savršeno.
2. Možeš, i to ovako, odeš na Zabava -> Daljinsko upravljanje -> Presenter. To mora raditi nakon što se poveže.

diegos281 31.10.2007. 23:57

@ walbandon - naravno da sam uključio BT ;)

@ 1v@n - znam da mogu preko BT adaptera (USB), ali pošto imam BT na laptopu, htio bi izbjeći taj adapter.

reboot 01.11.2007. 10:05

Citiraj:

Autor walbandon (Post 856364)
ne znam jesmo li se dobro skuzili, jer sad sam vidio da nsiam do kraja npaisao recenicu.. znaci ja imam komp sa dslom doma, a zelim taj dsl preko blututha spojiti na mob, tako da na mobu mogu surfati dok sjedim na krevetu,ono, procitati postu ili vidjeti sta ima novo na pcekspert, bez da idem do kompa..a, naravno, da to nema nikakve veze sa recimo lihvarskim gprsom ili sl. ...koji mob tocno? da znam uzeti u obzir, kad pocnem skupjlati pare i traziti nesto polvono/svercano:(

da moguce je zupravo to sto si rekao. jel te zanimaju nokije ili samo SE?

walbandon 01.11.2007. 17:53

pa, vishe manje svejedno..uvijek sam bio pobornik nokia, iako, da mogu, sad bi isao kupiti P1..

reboot 01.11.2007. 19:29

Citiraj:

Autor walbandon (Post 857200)
pa, vishe manje svejedno..uvijek sam bio pobornik nokia, iako, da mogu, sad bi isao kupiti P1..

za internet shareanje potreban ti je Gnubox.
http://gnubox.dnsalias.org/gnubox/#nokiaphone
meni radi odlicno s N 70

za kontrolu programa, npr PowerPointa treba ti:
- Bluetooth Remote Control 3.0 - pise da podrzava bluetooth od Toshibe ;)

"Bluetooth Remote Control turns your Bluetooth enabled mobile phone into a universal controller for Windows.

See your PowerPoint slides or destkop directly in the phone, browse/play the songs in ITune, WinAMP or Media player, and much more...

Bluetooth Remote Control is a true universal remote control that lets the user add or modify the controlled programs. Customize simple keymaps or, for full control over the UI, write your own Java and VB scripts"

http://www.blueshareware.com/
isto odlicno radi :goood:

walbandon 01.11.2007. 20:09

thnx, nadam se da cu uskoro moci isprobati...

reboot 07.11.2007. 14:19

btw. evo danas sam isprobavao s njokom i powerpoint i odlicno radi....

na mobitelu ti prikaze slide, tak da ne trebas gledati na zid, nego mozes u publiku, takoder ti ispise "note" na mobitelu, a u slucaju da otides izvan dosega bluetootha, po povratku u doseg, automatski se vrsi reconnect i picis dalje s prezentacijom ;)

walbandon 13.11.2007. 19:11

eto, stigla njoka 6280...i ja bi sad se ulovio slaganja toga da koristim net od kompa za surfanje na mobu...i, gledam tvoje upute...malo komplicirano, i jos k tome googlajuci sam vidio da je par ljudi shebalo mob instalirajuci taj gnubox...ima li tko iskustva bas sa ovim modelom moba? joj, sto nisu wifi stavili u njega:):)

cic 15.05.2020. 19:46

Da ne otvaram novu temu...

Dakle imam problem na Acer A315-22 laptopu, bluetooth je jednostavno nestao. Nema ga uopće u upravitelju uređaja. Na disku ima particija sa driverima i pokrenem instalaciju bluetootha, piše da će se instalacija nastavit nakon restarta. Napravi se restart i to je to.

Jel moguće da je riknuo bluetooth adapter na matičnoj?

U pitanju su windows 10. Ima li koji način da se provjeri da li bluetooth funkcionira?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 19:12.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger