PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Razno (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=13)
-   -   Sony PlayStation 3 (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=110014)

tramontana021 09.06.2008. 20:02

Sony PlayStation 3
 
Prijatelj mi je trenutno u Americi pa cu preko njega uzet novu verziju play stationa 3 (80GB, MGS4 igra i DS Controller). Cijena je 500$. Zanima me vase misljenje o cijeni za dotican model te kompatibilnost ovog playstationa u Hrvatskoj. Osim sto je europska uticnica drugacija od americke, dali ima jos nekih stvari koje su drugacije? Ili dali ce postojat neka druga softwerska nekompatibilnost? Unaprijed hvala.

(sorry ako sam postavio u krivi dio foruma)

Dawar 09.06.2008. 20:14

Za igre nema blokade, frend ima PS3 kupljenog u Hrvatskoj, a već sam mu par puta naručivao igre iz SADa i sve rade. No moguće da postoji blokada regija za filmove

tomifish2002 09.06.2008. 21:28

Citiraj:

Autor tramontana021 (Post 1051776)
Prijatelj mi je trenutno u Americi pa cu preko njega uzet novu verziju play stationa 3 (80GB, MGS4 igra i DS Controller). Cijena je 500$. Zanima me vase misljenje o cijeni za dotican model te kompatibilnost ovog playstationa u Hrvatskoj. Osim sto je europska uticnica drugacija od americke, dali ima jos nekih stvari koje su drugacije? Ili dali ce postojat neka druga softwerska nekompatibilnost? Unaprijed hvala.

(sorry ako sam postavio u krivi dio foruma)

ja bih radi garancije ipak radije platio 500-600 kn više i kupio kod nas jer hebiga , znaš kak ta elektronika može riknut. kad već misliš dat 500 radije daj onda 600 kod nas pa si miran

btw jesi razmišljao o kupnji xboxa360? grafički je močniji od plejke a igre su besplatne :) tj samo platiš dl medij 15-ak kn

tramontana021 09.06.2008. 21:37

A razmisljo sam i o xboxu malo, ali bi radje htio uzet PS3 jer ima malo bolje "opremu", podrzava blue ray itd...

Znam da nema garanciju i to me jedino malo muci, ali razlika je izmedju 40GB i 80GB. Npr...ovaj podrzava PS2 igre, kvalitetnija je izrada, manje se kvare(kolko sam cuo), podrzava sacd, duplo vise gb, jedna igra besplatno, bolji joypad, vise usb utora (iako meni totalno nepotrebno), podrzava flash kartice, noviji model...i taj model taman izlazi u cetvrtak, a on dolazi u petak najvjerojatnije

tomifish2002 09.06.2008. 22:38

Citiraj:

Autor tramontana021 (Post 1051859)
A razmisljo sam i o xboxu malo, ali bi radje htio uzet PS3 jer ima malo bolje "opremu", podrzava blue ray itd...

Znam da nema garanciju i to me jedino malo muci, ali razlika je izmedju 40GB i 80GB. Npr...ovaj podrzava PS2 igre, kvalitetnija je izrada, manje se kvare(kolko sam cuo), podrzava sacd, duplo vise gb, jedna igra besplatno, bolji joypad, vise usb utora (iako meni totalno nepotrebno), podrzava flash kartice, noviji model...i taj model taman izlazi u cetvrtak, a on dolazi u petak najvjerojatnije

malo je koma jer ne postoji čip niti firmware a igre su strava skupe , čak i da bude piratskih koštat će barem 250kn
ja sam se malo bacio na istraživanje tih konzola prilikom kupnje i definitvno sam zaključio da je xbox isplativija opcija. npr hard nemam niti mi treba , imam mem card 256 mb i na njega moju sejvat brdo igara

ak se već odlučiš za plejku nemoj biti škrt , plati 3 soma kod nas i mirno spavaj , onda te boli đoni i ak se pokvari

al velim , davat 550 kn za igru......:fiju:

Berax0r 09.06.2008. 22:40

Koliko sam načuo ne kvare se i sve perfektno radi ;)

Dawar 09.06.2008. 23:30

Što se tiče 360 i piratskih, ja sam to mislio isto ali kad sam pročito da vole bannanat sa Livea konzole piratske. Bez obzira što bi piratske igrao samo offline a origigi online, sam firmware je modan te oni to mogu skenirat. Meni je bez Livea xbox niš posebno te sam odlučio rađe skupit svakih 2 mjesec za neku dobru online igru koja na ebayu dođe 200-300kn

darkijas 09.06.2008. 23:54

Citiraj:

Autor tramontana021 (Post 1051859)
A razmisljo sam i o xboxu malo, ali bi radje htio uzet PS3 jer ima malo bolje "opremu", podrzava blue ray itd...

Znam da nema garanciju i to me jedino malo muci, ali razlika je izmedju 40GB i 80GB. Npr...ovaj podrzava PS2 igre, kvalitetnija je izrada, manje se kvare(kolko sam cuo), podrzava sacd, duplo vise gb, jedna igra besplatno, bolji joypad, vise usb utora (iako meni totalno nepotrebno), podrzava flash kartice, noviji model...i taj model taman izlazi u cetvrtak, a on dolazi u petak najvjerojatnije

Nisam baš informiran ali ta glasina da se 40gb modeli više kvare vjerujem da je obična patka (ako neko ima dokaz za tu tvrdnju neka ga ovdje iznese, neki link ili nešto). Meni kroz ruke je prošlo nekoliko 40-setki i sve su radile bez problema. Prednosti 60gb modela su po meni zanemarive npr djelomična(softverska) podrška za ORGINAL ps2 igre (jel ima ko da razmišlja o ps3 a da nema već doma ps2!?),podrška za raznorazne memorijske kartice-više-manje nepotrebno jer ona 2 usb utora na 40setki su i više nego dovoljna za cijelu multimediju, 60gb hard je nešto veći hajd ok.
Međutim nerjetko se se zaboravljaju i neke bitne prednosti 40gb modela a to su manje zagrijavanje i manja potrošnja električne energije, naime ps3 60gb su se izrađivali u 0,90nm proizvodnom procesu i u radu gutaju oko 200w struje dok se 40gb rade u 0,65nm procesu i za rad zahtjevaju znatno manje 120-140w. Ako je suditi po tome ja bi rekao da je statistika kvarljivosti prije na strani 60gb modela.

Mar 09.06.2008. 23:54

Jedno pitanje za vlasnike PS3 - kako funkcionira reprodukcija videa preko mreže.
Da li se može umrežit s PC-em preko LANa i "vući" video s PC-a, te koje formate podržava?

Znam da podržava klasični DivX/XviD, no da li podržava Hi-Res ripove tipa X264/MKV fileove?

Gjurovski 10.06.2008. 00:12

Citiraj:

Autor Mar (Post 1052048)
Jedno pitanje za vlasnike PS3 - kako funkcionira reprodukcija videa preko mreže.
Da li se može umrežit s PC-em preko LANa i "vući" video s PC-a, te koje formate podržava?

Znam da podržava klasični DivX/XviD, no da li podržava Hi-Res ripove tipa X264/MKV fileove?

Direktno ne, ali vidim da ekipa ima neke programe za prebacivanje u MP4... za sada..

tramontana021 10.06.2008. 00:27

@darkijas
ni ja nisam bas previse vjerovo u to za kvarenje, malo zvuci nelogicno da je bas tolika razlika u kvaliteti...ali eto, mislim da za 2330kn ps3 80gb(us) je ipak malo bolji izbor od onog 40gb za 3100kn ovdje

tomifish2002 10.06.2008. 20:45

Citiraj:

Autor Dawar (Post 1052021)
Što se tiče 360 i piratskih, ja sam to mislio isto ali kad sam pročito da vole bannanat sa Livea konzole piratske. Bez obzira što bi piratske igrao samo offline a origigi online, sam firmware je modan te oni to mogu skenirat. Meni je bez Livea xbox niš posebno te sam odlučio rađe skupit svakih 2 mjesec za neku dobru online igru koja na ebayu dođe 200-300kn

ja sam brijo da xbox live nije dostupan kod nas. a imam 2 kupona za 1 mj

Dawar 10.06.2008. 21:00

Službeno nije, no ako staviš neku drugu zemlju imaš ga. Bilo je nekih glasina da će bannati korisnike koji se spajaju sa drugih IPa no zasada nisam čuo da je bilo tko iz HR bannan.
BTW ti trebaju ti kuponi :) ?

tomifish2002 10.06.2008. 22:46

Citiraj:

Autor Dawar (Post 1052811)
Službeno nije, no ako staviš neku drugu zemlju imaš ga. Bilo je nekih glasina da će bannati korisnike koji se spajaju sa drugih IPa no zasada nisam čuo da je bilo tko iz HR bannan.
BTW ti trebaju ti kuponi :) ?

ti si neki diler kuponima??? :) ma neda mi se spajat iako bi volio probat ace combat 6 online

Gabre 12.06.2008. 14:39

jedina, ali jedina prednost PS3 pred Xboxom je to što moš puštat bluray filmove na njega..
no kad pogledaš da kod nas ima u možda 5 videoteka 5 bR filmova, ta prednost pada u vodu.

a xbox360; LIVE (heben gušt igrat online), igre "sve koje moš nabavit", itd, itd...

Gjurovski 12.06.2008. 16:13

Citiraj:

Autor Gabre (Post 1054473)
jedina, ali jedina prednost PS3 pred Xboxom je to što moš puštat bluray filmove na njega..
no kad pogledaš da kod nas ima u možda 5 videoteka 5 bR filmova, ta prednost pada u vodu.

a xbox360; LIVE (heben gušt igrat online), igre "sve koje moš nabavit", itd, itd...

Ma moze se nabaviti BR filmova, vise bi istaknuo cijenu u Pauk-u od 25kn za jedan film... :stoopid:... okret na peti i lagano :fiju:...

Ali svejedno bi isao na PS3 rade nego Xbox360....
Ipak sam imao prijasnje dvije konzole i nisam pozalio niti sto sam ijednu nabavio.. nadam se da nece biti to bas ovaj put :D

Dawar 12.06.2008. 19:53

Ma budućnost je u skidanju i streamanju videa sa neta, kakav bluray. Skinem film (bilo da platim bilo da skidam sa wareza) pogledam i zbrišem. Mislim PS3 je super konzola al više mi liči na neki multimedia gadget nego xbox koji baš po dizajnu i interfaceu izgleda gamerski

Shotif17 12.06.2008. 20:06

Samo da spomenem (kao ponosni vlasnik Xbox 360-ke) da se na live marketplaceu za prilično male pare može skinuti hrpa filmova, bilo u SD bilo u HD rezi, i čuvati na hardu (a može se složit 120 GB HDD za 360-ku za cca. 500 kn kod nas, nije potrebno davati 1200 kn za originalni M$ hard).

Što se tiče BACKUP KOPIJA igara, po meni je to ogromna prednost Xboxa 360 jer mogu svaku igru koja izađe besplatno isprobati (nemojte slučajno da netko spomene besplatne demoe sa live marketplacea jer su obično toliko ograničeni da se ne vidi ni i od igre u njima), a ako mi se igra zbilja svidi, nikako mi neće bit problem dati 400-500 kn za original koji ću moć igrat na Live-u.

Gjurovski 12.06.2008. 21:35

Citiraj:

Autor Shotif17 (Post 1054736)
... se tiče piratskih igara.....

Stvarno nebi znao :D
BTW: ok je taj live (cudno mi je kako PS3 nema online igara ;) ) i to sve sto ste nabrojali :D ali i dalje PS3 jednako dobra konzola kao i Xbox360 ali i gadget stoga mislim da opet PS3 daje vise :)
Samo moje misljenje :chears:

Dawar 12.06.2008. 23:01

Ima online PS3, ali nije to to, ko da igram sa botovima, premalo ljudi ima headset (jer ne dolazi uz samu konzolu),a xbox ima dobro riješeno sa onim gamertagovima i achievementsima. A da ne spominjem Joystick, koji je na xboxu za 2 klase bolji, ponajviše zbog samog ležanja u ruci(iliti ergonomije) te ima težinu za razliku od PS3a koji je prelagan a ergonomija se nije mijenjala od izlaska PS1

Matth€w 12.06.2008. 23:29

Ima kakvih saznanja o izlasku PS3 Slim verzije? Ja sam načuo nešto kao krajem godine... Samo špekulacije ili...?

Gjurovski 12.06.2008. 23:44

Citiraj:

Autor Matth€w (Post 1054930)
Ima kakvih saznanja o izlasku PS3 Slim verzije? Ja sam načuo nešto kao krajem godine... Samo špekulacije ili...?

Pa po mojim saznanjima, krajem ove godine... klasika Bozic i ostatak blagdana... racunaju da malo ove stock zalihe produ (da ih probaju istopiti igrama poput MGS4 i GT5) :D

Matth€w 12.06.2008. 23:48

E supač, ja se za to čuvam :D

darkijas 14.06.2008. 01:31

uf pa zar mana nekog kontrolera može biti i to kaj je prelagan? Ja takodjer oprobao kontroler od x360 i u pes-u 08 je totalna pljuga naspram sonyjevog (inače kvalitetu mu ne osporavam a vjerujem da je i funkionalniji u nekim igrama)
Inače to kaj za ps3 idu samo orginal igrice uopće nesmatram manom jer nema čipova, piratskih igara na lošim medijima a i garancija vrijedi ako laser slučajno rikne. Primjećujem da se u hr prilično razgranalo tržište orginal ps3 igara i sve što je dosad izašlo za tu konzolu može se nabavit preko oglasa za u odnosu na cjene iz dućana prihvatljivih 200-350kn. Naravno kad se neka igra kupi i prođe opet se da prodat za nekakve novce tako da gubitak uopće nije tako veliki

tomifish2002 14.06.2008. 12:26

Citiraj:

Autor darkijas (Post 1055979)
uf pa zar mana nekog kontrolera može biti i to kaj je prelagan? Ja takodjer oprobao kontroler od x360 i u pes-u 08 je totalna pljuga naspram sonyjevog (inače kvalitetu mu ne osporavam a vjerujem da je i funkionalniji u nekim igrama)
Inače to kaj za ps3 idu samo orginal igrice uopće nesmatram manom jer nema čipova, piratskih igara na lošim medijima a i garancija vrijedi ako laser slučajno rikne. Primjećujem da se u hr prilično razgranalo tržište orginal ps3 igara i sve što je dosad izašlo za tu konzolu može se nabavit preko oglasa za u odnosu na cjene iz dućana prihvatljivih 200-350kn. Naravno kad se neka igra kupi i prođe opet se da prodat za nekakve novce tako da gubitak uopće nije tako veliki

istina , ps gamepad je dobar samo za pes 08 i ništa više. za sve druge igre xboxov mi je puno bolji , daleko kvalitetnije je izrade , ne sječam se ps2 gamepada koji mi je trajao dulje od 8-10 mjeseci :banned:

Lucius 14.06.2008. 12:28

Evo izasao MGS 4, dobio desetku na gamespotu. Sada cemo vidjeti brojke kojima ce dignuti PS3 prodaju.

LINK

Gjurovski 14.06.2008. 12:47

Citiraj:

Autor Lucius (Post 1056167)
Evo izasao MGS 4, dobio desetku na gamespotu. Sada cemo vidjeti brojke kojima ce dignuti PS3 prodaju.

LINK


Pa vec prvi dan je prodano 300.000 primjeraka neukljucujuci Bundlove...

Lucius 14.06.2008. 13:03

Citiraj:

Autor Gjurovski (Post 1056183)
Pa vec prvi dan je prodano 300.000 primjeraka neukljucujuci Bundlove...


Da, zanimljivo! ja jedva cekam da nabavim PS3 ili da izadje za PC, sto je gotovo nemoguce. Mozda netko ima drugu informaciju u vezi MGS-a i PC-a!?

tomifish2002 14.06.2008. 16:26

Citiraj:

Autor Lucius (Post 1056201)
Da, zanimljivo! ja jedva cekam da nabavim PS3 ili da izadje za PC, sto je gotovo nemoguce. Mozda netko ima drugu informaciju u vezi MGS-a i PC-a!?

hehehehehe.....zaboravi!!! :roller:

Matth€w 14.06.2008. 17:36

Samo da ne stave SSD u slim verziju, što sam popriilčino siguran da i oće, a to će drastično dignut cijenu, a ne spusiti, kao što se i očekuje od slim verzije...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 11:20.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger