PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Pametni satovi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=277500)

puzda_muterina 23.03.2016. 23:21

Pametni satovi
 
Danas sam prvi put vidio ovde nekakve pametne satove i nije mi dosta toga jasno. Vidim da imaju dosta mogućnosti ali mi nije jasno šta konkretno ovo znači:

Main Functions:
1. Altimeter
2. pedometer,
3. sleep detection,
4. remote camera,
5. Bluetooth music playback,
6. support call recording push,
7. Bluetooth anti-lost,
8. Bluetooth call,
9. the phone book push.
10. Sensor: 3D acceleration sensor
11. Motor: Support
12. Speaker: Support(Single)
13. Microphones: Support(Single)

rodney 24.03.2016. 00:21

Koje konkretno, ili je svih 13 nejasno?
Većina bi trebala bit jasna samim prevodom..

1. Altimeter - mjeri nadmorsku visinu
2. pedometer - broji korake
3. sleep detection - tuli ako spavaš (npr u autu, na straži, naposlu i slično)
.... itd

coconut 24.03.2016. 07:23

5, 7, 8 - putem BT možeš upravljati navedenim opcijama na mobitelu

puzda_muterina 24.03.2016. 08:49

4. remote camera,
6. support call recording push,
9. the phone book push.
10. Sensor: 3D acceleration sensor
11. Motor: Support
12. Speaker: Support(Single)
13. Microphones: Support(Single)


Razumijem prijevod tih rečenica, ali ne razumijem šta konkretno time mogu raditi.
Ako ima neko volje da pojasni bio bi zahvalan

coconut 24.03.2016. 13:48

4, 6 i 9 su ti isto vezani za mob - znači da možeš upravljati tim operacijama mobitela sa tipkama na satu (okidanje fotki, pregledavanje ispisa poziva i kontakata na ekranu sata)

2 die 4 24.03.2016. 14:30

Citiraj:

Autor puzda_muterina (Post 2906792)
10. Sensor: 3D acceleration sensor
11. Motor: Support
12. Speaker: Support(Single)
13. Microphones: Support(Single)


10. giro senzor za korištenje sa kompasom i drugim aplikacijama kojima je potrebno da znaju u kojoj orijentaciji je ekran(uređaj)
11. ima vibru
12. ima jedan zvučnik (koliko sam vidio u opisu na ebay-u, ovime možeš slušati mjuzu preko BT-a)
13. ima jedan mikrofon (valjda možeš i pričati/komunicirati s telefonom, google now (OK google funkcije)...)

Ziiky 24.03.2016. 14:41

Citiraj:

Autor puzda_muterina (Post 2906731)
Danas sam prvi put vidio ovde nekakve pametne satove i nije mi dosta toga jasno. Vidim da imaju dosta mogućnosti ali mi nije jasno šta konkretno ovo znači:

Main Functions:
1. Altimeter
2. pedometer,
3. sleep detection,
4. remote camera,
5. Bluetooth music playback,
6. support call recording push,
7. Bluetooth anti-lost,
8. Bluetooth call,
9. the phone book push.
10. Sensor: 3D acceleration sensor
11. Motor: Support
12. Speaker: Support(Single)
13. Microphones: Support(Single)



Citiraj:

Autor puzda_muterina (Post 2906792)
4. remote camera,
6. support call recording push,
9. the phone book push.
10. Sensor: 3D acceleration sensor
11. Motor: Support
12. Speaker: Support(Single)
13. Microphones: Support(Single)


Razumijem prijevod tih rečenica, ali ne razumijem šta konkretno time mogu raditi.
Ako ima neko volje da pojasni bio bi zahvalan

Ne znam za te kineske satove, da li to sve uopce funkcionira i koliko baterija izdrzi pod tim funkcijama.
Ja konkretno imam Garmin fenix3 koji koristim za biciklizam i plivanje pa to sve ima negog smisla i meni osobno je vrlo korisno.

Redom;
1. Altimetar - mjeri nadmorsku visinu. To cini ili pomocu ugrađenog senzora koji pomocu razlike u tlaku odredjuje visinu ili putem gps-a. Senzor altimetra zahtjeva kalibraciju ili rucnu ili automatsku preko gps-a.
2. Pedometar - brojac koraka, sljedom cega izracunava utrosene kalorije, upozorava da si ljeguza i sl.
3. Sleep detection - ne sluzi da bi te budio dok đonjaš na strazi/ppslu vec detektira kada i koliko spavas, koliko je od toga rem-duboka faza, koliko si bio nemiran u snu, upozorava na malo sna i sl.
4. BT Remote kamera - daljinski za kameru
5. BT Sama rijec kaze
6. BT starter za snimac razgovora
7. BT Kad zagubis telefon, s ovime aktiviras zvuk na mobitelu
...
...
10. 3d accel. Senzor detektira i horizontalno i vertikalno kretanje za izracun brzine. Korisno recimo kod plivanja ako nemam potrebe za gps-om... Detektira pokrete, racuna preplivanu udaljenost na osnovu unesenih duljina bazena, detektira brzinu zamaha, jacinu potiska i sl.
Kod trcanja i biciklizma neupotrebljivo bez gps-a ili ostalih senzora (senz.brzine, kadence)
Vecina senzora sluzi kao pomoc ili nadopuna gps-u i sami za sebe su prilicno neupotrebljivi pa njihova ugradnja u sat bez gps-a mi nema smisla.
Dosta tih funkcija na kineskim satovima uzmi sa velikom rezervom ...

puzda_muterina 24.03.2016. 17:06

Aha, sad mi je puno toga jasnije.
Jedino još neznam da li (ako je mobitelu stišan zvuk) na smartwatch dolazi neki signal (zvuk ili vibracija) da me je neko zvao ili poslao sms

daxxx88 25.03.2016. 00:30

Citiraj:

Autor puzda_muterina (Post 2906960)
Aha, sad mi je puno toga jasnije.
Jedino još neznam da li (ako je mobitelu stišan zvuk) na smartwatch dolazi neki signal (zvuk ili vibracija) da me je neko zvao ili poslao sms

Naravno

Wuchko 25.03.2016. 09:24

Baš sam naručio neki dan GT08 (20ak €) čisto za probu. Vidim da postoji cijela tema i nekakva podrska na xda o njemu pa reko da probam. Koliko je upotrebljiv - vidjet ćemo.

puzda_muterina 25.03.2016. 09:51

Bogami i ja se mislim da uzmem taj GT08, gledam sad baš karakteristike i izgleda mi odličan za tu cijenu (17 $)
Evo ga ovde

Poggiali 01.04.2016. 15:28

Moze preporuka najjeftinijeg pametnog sata, ono sto mi treba je zapravo da imam sat, datum i obavijest o pristiglim porukama, pozivima.

Da baterija traje sto vise...

Ako bi bio u obliku kao neka narukvica, i to bi bilo super.. Nebi nis glomazno...

Huawei TalkBand B2 mi se bas svidja, al mi je malo preksup :/

daxxx88 01.04.2016. 18:23

Citiraj:

Autor Poggiali (Post 2909633)
Moze preporuka najjeftinijeg pametnog sata, ono sto mi treba je zapravo da imam sat, datum i obavijest o pristiglim porukama, pozivima.

Da baterija traje sto vise...

Ako bi bio u obliku kao neka narukvica, i to bi bilo super.. Nebi nis glomazno...

Huawei TalkBand B2 mi se bas svidja, al mi je malo preksup :/

Ako hoces i activity tracker - Fitbit Blaze (iako se meni ne svidja dizajn previse)

Inace, u obliku narukvice - Fitbit Charge HR ima notifikacije poziva samo (bez poruka).
Ja ga imam i zadovoljan sam.

Pebble? :)

Prijateljski 23.06.2016. 07:49

Pametni satovi
 
Naručio Xiaomi mi band 2.
Čini se da će to bit dobra stvar. Mali ekran, baterija 20 dana...
http://www.wareable.com/xiaomi/xiaom...s-release-date


Sent from my iPhone using Tapatalk

daxxx88 23.06.2016. 13:50

Citiraj:

Autor Prijateljski (Post 2938966)
Naručio Xiaomi mi band 2.
Čini se da će to bit dobra stvar. Mali ekran, baterija 20 dana...
http://www.wareable.com/xiaomi/xiaom...s-release-date


Sent from my iPhone using Tapatalk

To je fitness tracker, ne smartwatch

Prijateljski 23.06.2016. 13:53

Citiraj:

Autor daxxx88 (Post 2939068)
To je fitness tracker, ne smartwatch



Tanka je linija između ta dva pojma.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Srdan 08.07.2016. 11:38

Citiraj:

Autor Prijateljski (Post 2938966)
Naručio Xiaomi mi band 2.
Čini se da će to bit dobra stvar. Mali ekran, baterija 20 dana...
http://www.wareable.com/xiaomi/xiaom...s-release-date

Da li ga posjeduje netko?
Iskustva?

Kal-EL 17.07.2016. 20:19

Kupio bi zeni neki smartwqtch, cca 1000 kn, nije bitno gore dolje... Ima ko sta.pametno za preporuciti?
Nisam bas proucavao po netu, sad krecem ali ne škodi pitati i ovdje.

Sent from my D5803 using Tapatalk

xlr 09.08.2016. 09:53

Bok, ima netko iskustva sa Moto 360 "Sport" verzijom smartwatcha? Volio bi probati takav sat i koristio bi ga za biciklizam pa ugradjeni GPS prakticki predstavlja uvjet (zbog toga mi dosta fitness trackera u tom rangu ne pokriva potrebe ili ne podrzavaju biciklizam).

Edit: Odustajem od ovog, Garmin FR 235 mi izgleda puno konkretniji izbor za tu cijenu

Prijateljski 14.08.2016. 18:22

Citiraj:

Autor Srdan (Post 2944278)
Da li ga posjeduje netko?
Iskustva?

Ja imam. Koristim par dana.
Uglavnom stvar je dobra za cijenu od 38$.
Baterija ca 15-20 dana s jednim punjenjem.
Vibrira na pozive i aplikacije....prikazuje vrijeme, korake otkucaje srca....sve u svemu zanimljivo i mogu preporuciti svakome.

Poslano sa mog X5 koristeći Tapatalk

salinjo 06.10.2016. 10:10

Ljudovi, molio bi za jednu malu pomoc.
Nije sad neka velika steta, kupio sam smartwatch za par dolara http://www.ebay.com/itm/Bluetooth-Sm...3D272284258844
i super mi je kao sat, također mi se sviđa antilost funkcija i ove sitnice oko dojave poziva i poruka, ali imam jedno pitanje, jedan mali problemcic...
Kad mobitel zvoni naravno prikaze mi poziv tko zove i na satu ali ne mogu se javiti i pricati na mobitel nego odmah se sve prebacuje na sat i moram pricati u sat i kroz njega slusati (sto nije bas zgodno kad si u drustvu).
Naravno, znam za opciju da kad mob pocne zvoniti odem odmah na mobu na BT i odkonektiram ga ali mi je to cesto nezgodno raditi prije javljanja...pa da li neko zna da li ima neka opcija negdje, na mobu ili satu, da se to izbjegne i da se moze javljati i pricati odmah na mob...

xlr 06.10.2016. 12:24

Probaj u bt postavkama na mobu vidjeti koje profile koristi sat. Moj sat nema te opcije, pa usporedjujem sa bt slusalicama. Kao na ovom sshotu, probaj ugasiti phone audio.

http://i.imgur.com/FYQtysJ.jpg

Kad to ugasim, pozivi mi se vise ne prosljedjuju na bt slusalice.

Ako nemas ovu opciju, provjeri sljedece. Kad te netko nazove imas li ovu bt ikonu i opciju da kliknes na nju i rucno prebacis zvuk/mikrofon na mobitel?

http://i.imgur.com/gtcwNnT.jpg

salinjo 06.10.2016. 12:37

Hvala Ti xlr, ujutro sam stavio drugi sat na ruku pa probam popodne nakon posla.
Javim ovdje da li je uspjelo.
Thx:beer:

salinjo 08.10.2016. 15:48

Nažalost, nije uspjelo, ne uspjevam isključiti to da mi nakon poziva tj. javljanja sat postaje i mikrofon i zvucnik a mobitel slobodno mogu staviti negdje sa strane.
Ako neko ima još kakvu ideju bio bih zahvalan, ili ako neko zna neki model ovih jeftikanera gdje se to ne događa, da je imao iskustva, ali da je fakat jeftinjoza neka ono 10-20 $ top.

suba 12.10.2016. 16:40

razmišljam si uzeti neki android smart watch, tipa lg urbane w150.. uzimao bi negdje po americi i gledam da se cijena kreće malo iznad 100 dolara..
možda neki drugi prijedlog otprilike u tom rangu?

Kal-EL 12.10.2016. 17:42

Imam ja no.1 db5, mislim da je ta oznaka, placen nesto preko 100 $. Sat je ok i korristim ga iskljucivo kao sat, jer baterija ne izdrzi dan kad je spojen bluetoothom ali imam cca 100 poziva dnevno (imam građ. firmu) pa nisam bas dobar "uzorak".


Sent from my D5803 using Tapatalk

tutix 29.01.2017. 14:11

Da dignem malo temu. Uglavnom kupio bi neki jeftini sat/fitness tracker/nesto koji ce bit iskljucivo koristen za prikaz notifikacija i vremena. Namjerio sam se na Mi Band 2 zbog prihvatljive cijene i stvarno dobre baterije, no kad sam detaljnije procitao recenzije, cini se kako mu prikaz sadrzaja notifikacija i nije najjaca strana. Ima netko kakvu slicnu preporuku?


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Mirkopoter 02.02.2017. 02:16

Ovi pametni satovi su androidi? U njih ide SIM? Može whatsapp?

coconut 02.02.2017. 07:11

OS nije bitan (Sami ima Tizen, Apple IOS, Kinezi Android,..) jer se BT-om uparuju sa mobom tako da SIM ne ide u njih. Ti na njemu dobijaš notifikacije koje se pojavljuju i na mobu (mail, viber, whatsapp,...).

Pupo 02.02.2017. 20:27

Citiraj:

Autor tutix (Post 3016339)
Da dignem malo temu. Uglavnom kupio bi neki jeftini sat/fitness tracker/nesto koji ce bit iskljucivo koristen za prikaz notifikacija i vremena. Namjerio sam se na Mi Band 2 zbog prihvatljive cijene i stvarno dobre baterije, no kad sam detaljnije procitao recenzije, cini se kako mu prikaz sadrzaja notifikacija i nije najjaca strana. Ima netko kakvu slicnu preporuku?


Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Samo ti je sad stvar da je Mi Band 2 stvarno jeftini, i da ti se ne svidi uvijek ga možeš prodat i da nespushis puno. Što se tiče sadržaja, tj. informacija. I tako nema smisla da imaš previše informacija. Jedinostavno nebi bilo čitljivo, tj. nebi ih mogao pohvatat u roku odma i onda se gubi smisao tog banda.


Meni je stigao nekidan Huawei Amazfit(koji nije smartwatch). Igram se lagano s imiđima, customiziranjem i tako. Jedino što je to sve van cijene Mi banda. A i mogo sam uzet recimo početnog garmina ili nešto što je već duže na tržištu al reko fak it.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:49.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger