PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Need For Speed SHIFT 2 Unleashed™ (2011) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=203011)

TheBEaST 16.11.2010. 18:41

Need For Speed SHIFT 2 Unleashed™ (2011)
 
Evo malo informacija za NFS Shift 2 koji dolazi sljedeće godine

http://www.needforspeed.com/game/shift-2-unleashed

Dočekali smo i službenu najavu novog Need for Speed naslova koji nam stiže ranije nego obično – u proljeće iduće godine. Riječ je o nastavku „simulacijskog“ dijela NFS franšize, punog imena Need for Speed: Shift 2 Unleashed. Razvojni tim ponovno je Slightly Mad Studios, a glavne odlike nastavka su potpuno novi engine koji će još realističnije dočarati adranalinsku jurnjavu; te Autolog sistem multiplayer komponente posuđen od ovogodišnjeg Hot Pursuita. Baš kao i prethodni Shift, Unleashed ćemo moći zaigrati na PC, X360 te PS3 platformama. Najavu je popratio i zanimljivi trailer kojega pogledajte na sljedećem linku.
BTW...ako se ne varam voze na stazi Spa.





Ordem 16.11.2010. 21:29

da vidim tko ce im to kupit od PS3 vlasnika, posto sad izlazi GT5

a i ako budu opet napravili onu stvar kao i sa prethodnim shiftom, da doslovno blokaju sve vlasnike ATI kartica od normalnog igranja (cak ni prvi patch nije pomogao, a bogme ni oni poslije njega) nek ode u k EA

zkljaja 16.11.2010. 22:13

jedva cekam nastavak i pozdravljam to da bude realisticna. jos uvijek znam zaigrat nurburgring na jedinici.
ordem- ne znam za tebe ali meni je igra iz pprve radila kao podmazana na 1680x1050 i medium detaljima sa hd3870

MAGARAC 16.11.2010. 23:02

Ja sam isto igral normalno sa 5870. Jedino sam sa dvije imal problema.
Mislim da cemo opet ganjat sekunde na ringu ali ovaj put i po mrklom mraku. Vdi se po trajleru da bu bilo i nocne voznje. Neku spec. realnost ne ocekujem vise niti u jednoj trkacoj igri tak da cu se zadovoljit i sa razinom iz prvog Shifta.

zkljaja 17.11.2010. 06:42

@ magarac: 20km Nurburgring sa Zondom R 6:26 min ako me sjećanje dobro sluzi :) , od 70-tak sati igranja jedno 50 je Nurburgring

assasin82 21.11.2010. 11:42

Na mojoj kanti još se vrti Shift1. Ne znam zašto ali par puta tjedno volim koju trku nabaciti.

Overhaul 22.11.2010. 14:27

...pa da, pa nije igrama rok trajanja ko jogurtu:) Ja kojekad jos odigram i (oj cuda nevidjenog) zaboravljeni popljuvani nfs prostreet, i jos popljuvaniji i zaboravljeniji nfs undercover :) Zasto nebi bilo normalno nabaciti koju voznju shifta, dirta, grida...?

MAGARAC 22.11.2010. 14:43

Citiraj:

Autor papčić (Post 1780361)
@ magarac: 20km Nurburgring sa Zondom R 6:26 min ako me sjećanje dobro sluzi :) , od 70-tak sati igranja jedno 50 je Nurburgring

Ja sam isto 90% vremena proveo na Ringu u svemu od stare Toyote do Veryona. Da nema te staze ne znam dal bi uopce igral tu igru. Isto kao i GTR evo. Nadam se de ne budu u ideucem nastavku maknuli Nurburing.
Slicna situacija mi je bila i provm Dirtu sa Pikes Peakom i prikladnim pilama. U dvici su ga maknuli, na moju zalost.

OgyAMD 23.11.2010. 10:35

Meni je shift vrhunska igra za volan, baš ponovo prelazim igru i još uvijek mi zanimljiva.
Laguna Seca rulez.

Amepshi 23.11.2010. 18:29

Citiraj:

Autor Overhaul (Post 1784254)
Ja kojekad jos odigram i (oj cuda nevidjenog) zaboravljeni popljuvani nfs prostreet

Nevjerojatno, ali prostreet je imao nekoliko jako dobro dizajniranih staza...

TheBEaST 30.11.2010. 16:35

Marcus Nilsson, producent novog Need for Speeda pod imenom 'Shift 2 Unleashed' u jednom je intervjuu otkrio nekoliko sočnih detalja o igri.

Tako je najavio da će se utrke održavati i noću i objasnio koncept Autologa. Autolog je in-game aplikacija koja će pratiti rezultate koje igrači postižu te ih slati u zajedničku bazu gdje će se onda u svakom trenutku znati tko ima najbolji rezultat na nekoj stazi što bi trebalo i ostale motivirati da rade na rušenju rekorda.

Nilsson je prilično samouvjereno govorio o izravnoj konkurenciji Forza 3 i Gran Turismo 5 naslovima s kojima bi novi NFS trebao biti potpuno ravnopravan u smislu grafike i fizike.

Predstavljena je i mala inovacija u vidu 'helmet cam'-a. Kao što joj i ime govori, radi se o kameri koja simulira prikaz iz kacige što na nekim prikazanim screenshotovima izgleda fantastično, a stvar će biti zanimljiva i jer se planira implementirati ponašanje pokreta glave u vožnji pod utjecajem G sila.

Osim toga, Nilsson je najavio i to da će igra imati glatku izvedbu na konzolama te framerate neće padati ispod 30 sličica po sekundi.

Nažalost, igra je s početka 2011. odgođena za drugi kvartal sljedeće godine.

sa GameReport










Ordem 30.11.2010. 18:35

Citiraj:

Autor TheBEaST (Post 1790357)
Nilsson je prilično samouvjereno govorio o izravnoj konkurenciji Forza 3 i Gran Turismo 5 naslovima s kojima bi novi NFS trebao biti potpuno ravnopravan u smislu grafike i fizike.

sa tim igrama se jedino moze usporedjivati u pogledu fizike
u pogledu grafike nema sanse da konkurira GT5, forzi moooozda

rijec je o igrama koje imaju preko 500 auta (shift kojih 60)
GT5 jos donosi i rally/nascar modove voznje

Citiraj:

Autor TheBEaST (Post 1790357)
Predstavljena je i mala inovacija u vidu 'helmet cam'-a. Kao što joj i ime govori, radi se o kameri koja simulira prikaz iz kacige što na nekim prikazanim screenshotovima izgleda fantastično, a stvar će biti zanimljiva i jer se planira implementirati ponašanje pokreta glave u vožnji pod utjecajem G sila.

zar ovo nije bilo najavljeno i za shift 1? tj cijeli marketing igre se vrtio oko toga (najocitije iz trailera)

Citiraj:

Autor TheBEaST (Post 1790357)
Osim toga, Nilsson je najavio i to da će igra imati glatku izvedbu na konzolama te framerate neće padati ispod 30 sličica po sekundi.

i eto, vec graficki zaostaje za GT5 koji je lockan na 60 frejmova.

smjesno je da EA planira razvijat igru godinu i po dana i misliti da ima konkurenta GT5 i forzi

ako moram birati izmedju te 3 igre, uvijek cu radje izabrati ili gt ili forzu (zavisi koju konzolu imam)

shift dodje isto koliko i te igre, a nudi puno puno manje

panisher20 30.11.2010. 19:54

Citiraj:

Autor Ordem (Post 1790436)
sa tim igrama se jedino moze usporedjivati u pogledu fizike
u pogledu grafike nema sanse da konkurira GT5, forzi moooozda


zasto mislis da forza 3 ima losiju grafiku nego gt5, nisam jos imao prilike igrat gt5,al forzu igram svaki dan,po slikama usporedenim izmedu forze i gt5 mi forza izgeda puno ljepse i realnije od gt5, i sa time da je izasla prije godinu dana,

ivan77 30.11.2010. 22:01

Citiraj:

Autor Overhaul (Post 1784254)
...pa da, pa nije igrama rok trajanja ko jogurtu:) Ja kojekad jos odigram i (oj cuda nevidjenog) zaboravljeni popljuvani nfs prostreet, i jos popljuvaniji i zaboravljeniji nfs undercover :) Zasto nebi bilo normalno nabaciti koju voznju shifta, dirta, grida...?


zato jer nisi IN i ne možeš kod Vanje Rupene za MISSSSTERA:lol2:

Drift_King 08.12.2010. 09:44

Sto se mene tice Shift je solidna igra, ima grafiku OK, fizika moze proc...uglavnom dobar je ako ne trazite ultra realnu simulaciju...(skoro svaki jaci auto skida rekord Zonde na Nurburgringu bez problema sto je tesko..)
Uglavnom meni je zanimljiva, pogotovo M3 e36.
A ako novi bude kao sto pisu po stranicama citiram;
"The sequel to the critically acclaimed
Need for Speed™ SHIFT™ returns to the track to deliver the most physical racing experience to date with.."


Onda ce vrijediti zaigrati i nabaviti novije opreme za komp, samo se nadam da nece biti opet "Pa to je NFS sto si ti ocekivao?!".

thesekiman 08.12.2010. 10:45

Citiraj:

Autor panisher20 (Post 1790485)
zasto mislis da forza 3 ima losiju grafiku nego gt5, nisam jos imao prilike igrat gt5,al forzu igram svaki dan,po slikama usporedenim izmedu forze i gt5 mi forza izgeda puno ljepse i realnije od gt5, i sa time da je izasla prije godinu dana,

Evo pogledaj ovdje
http://www.gametrailers.com/video/fo...turismo/708121

TheBEaST 13.01.2011. 23:20

Novi trailer

http://www.youtube.com/watch?v=GLj_u...layer_embedded

Moglo bi ovo biti čisto solidno. Ako ništ drugo, grafika bude daleko bolja nego na GT5, i ako poprave ponašanje auta u odnosu na prvi dio, moglo bi biti zabavno.

zkljaja 13.01.2011. 23:30

Ovaj "actual gameplay" mi bas i ne smrdi na dobro, kao da igram zmiju na Nokii, auto tako dobro mijenja pravac. Real racing my ass. Nadam se da ce do 29.3. ispolirat igru.

mikey_rs 14.01.2011. 19:35

Ja ne bi sudil po video bio on "gameplay or not". Tek kad vidim kak se to prenosi sa mog volana na igru i eventualno obrnuto. Nisam pesimist - bit će dobra simulacija. :P

sinisa1989 14.01.2011. 23:20

Živi bili pa vidjeli. Najviše od svega me zanima kako će sve to na kraju ispast. Ipak ju hvale na sva usta. Btw. nadam se da korisnici AMD-a (ex. Ati) neće biti (opet) zakinuti.

MAGARAC 14.01.2011. 23:50

Vidio sam da ce bit i Ferrari, sto je za sad meni najveca novost. Novi pogled izgleda obecavajuce i moglo bi bit ve zanimljivo vozit po noci. Jos da padna kisa i da ima 50tak auti na stazi kao u GTR2 i da ne treba mod da se smanji blesavo proklizavanje. Meni je prvi sa odredenim modovima bio dobar pa ak ovaj bude na toj razini sa tim novinama bit ce u redu.

mikey_rs 16.01.2011. 09:17

Slažem se, Shift sa modom za malo realnije ponašanje na cesti je bil jako dobar. I na kraju krajeva ak bude novom Shift-u eventualno trebal SAMO taj mali tweak - ja sretan.

BojanZD 22.01.2011. 14:44

Citiraj:

Autor mikey_rs (Post 1825705)
Slažem se, Shift sa modom za malo realnije ponašanje na cesti je bil jako dobar. I na kraju krajeva ak bude novom Shift-u eventualno trebal SAMO taj mali tweak - ja sretan.

Potpis...još da ostave BMW e36 M3 i mogućnost nabrijavanja auta?!:amen:

media_plejer 22.01.2011. 19:22

ova šema sa "kaciga kamerom" je u praksi promašaj po mom mišljenju, stalno pomicanje lijevo desno iz krivine u krivinu (i to popriličan kut) totalno dezorijentira i navlači čovjeka da previše skreće i ispravlja putanju kad to uopće nije potrebno

pokušajte u nekom raceru ili bilokojoj vožnji (hard truck i sl.) - pratiti putanju a da pritom držite "look left/right" stisnut, meni ne uspijeva

Mario92 22.01.2011. 22:26


TheBEaST 22.01.2011. 22:50

Zanimljv članak sa IGN

Nadam se da će se uskoro pojaviti i neki pravi gameplay video.

Amepshi 24.01.2011. 16:19

Jeste li skuzili u videu koji je objavio Mario92 da je mrak - crn. Nevjerojatno, ali na PC-u u gotovo svim igrama mrak izgleda kao sumrak. Ajd, cast izuzecima kao sto je AVP ili Amnesia.

Nadajmo se da ce Shift 2 biti iskorak u pravom smjeru.

zkljaja 24.01.2011. 21:00

Nissan Silvia u videu me podsjetila na drift u igri/ama. Zasto je u svakoj fakin igri drift popljuvan do bola, mislim da bi pravim real life drifterima pao mrak na oci kad bi vidili kak to izgleda u igrama. Potrebno je samo skrenut i auto sam od sebe klizi ko sumanut kao da se vozi po ledu. Za stvarno drift auti/gume/podloga se nikako ne razlikuju od normalnih trkacih auta (naravno RWD obvezan) vec se samo proklizavanje provocira rucnom i davanjem gasa.
U org. Shiftu sam imao osjecaj kao da auto ima 13 tona i da ima zadnje kotace od sapuna koliko zadnji kraj bjezi.

MAGARAC 24.01.2011. 21:21

Citiraj:

Autor Amepshi (Post 1832309)
Jeste li skuzili u videu koji je objavio Mario92 da je mrak - crn. Nevjerojatno, ali na PC-u u gotovo svim igrama mrak izgleda kao sumrak. Ajd, cast izuzecima kao sto je AVP ili Amnesia.

Nadajmo se da ce Shift 2 biti iskorak u pravom smjeru.

Zaigraj GTR2 da vidis kaj je mrakaca, pogotovo bez svjetli i kaj je sumrak..

TheBEaST 26.01.2011. 22:13

Novi trailer - Career






Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:22.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger