PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Teretana, utezi i sprave za vježbanje (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=115865)

Vuco 28.08.2008. 12:44

Citiraj:

Autor Hamm (Post 1121722)
"Dao sam 150kn za polovne, ali mislim da se isplatilo:"
isati ti krista koji židov :D :D :D
meni se smiješ za memoriju a ti si kupio polovne utege muiahahahahhahahaha

Munjaro jedna predlakava. Išao sam po svim mogućim dućanima, svi pokupovali za ljeto jer oće izgledati fit. Ovako je naletila odlična ponuda i dobil sam valjda 40kg utega više nego kaj bi u dućanu dobil za 150kn.
Citiraj:

Autor Jelc (Post 1121729)
Vuco-budi čoek i muškarac pa vrati avatar:D

Sko-ro sam popustio pritisku. :D
Citiraj:

Autor demetrius (Post 1122356)
na stalke ,i da treba nekog imati za pomoć kod većih kilaža,vuco di su čučnjevi???nemoj reć da ćeš samo bicepse i prsa radit,bilo je par funny guysa na plaži sa tankim nogicama a gore ko životinje pa su smješno izgledali,renesis si ti bio kad u scipionu??

Da, gledao sam malo za čučnjeve i deadlift da nekak skombiniram. Trebala bi mi šipka (ali i puno veće kilaže što se utega tiče). Sva sreća pa mi noge po prirodi nisu tanke/slabe. Gornji dio nogu mi je poprilično jak, što se vidi i kad trebam kupiti trapke. Struk i ostalo sve pet, ali butine brate - jedva uđu :D

demetrius 28.08.2008. 12:48

mhmh,meni je frend imo doma malu teretanu,pa je svo tjelo pokrio,kako ćeš leđa radit imaš vratilo,lat??

Vuco 28.08.2008. 12:49

Polako. Malo po malo... :)
Sad mi još u 9. om počinju u treninzi, tako da ćemo vidjet kako će to sve ići. Možda dobijemo i novu dvoranu sa teretanom ako Bog da...

Hamm 28.08.2008. 13:02

Ja cu sada krenuti na treninge isto
Jiu-jitsu i boks :)

p.s onaj tko me quouta i napise Đu-jitsu..unaprijed ga nabijem :D

Renesis 28.08.2008. 13:20

@vuco - tražim kompaniju za trenirat sada kada dođem u ZG, ima zainteresiranih? :)

@demetrius - bil san ja u scipionu skoro 2 i pol godine, 2 ili 3 put tjedno :)

Vuco 28.08.2008. 13:23

Za neki lagani cardio, uvijek :D

Renesis 28.08.2008. 13:48

lagani cardio i malo teretane :)

Jelc 28.08.2008. 13:51

Citiraj:

Autor Vuco (Post 1122374)
Sko-ro sam popustio pritisku. :D

Ajde Vuco, budi muško i vrati Hoffa:)

Vuco 28.08.2008. 13:58

Citiraj:

Autor Renesis (Post 1122448)
lagani cardio i malo teretane :)

Definiraj tvoj lagani cardio. Znam ja da si ti neki maratonac :D

Renesis 28.08.2008. 15:28

lagani cardio smatram minimalno sat vremena na pulsu ~140, da te baš ne umorim :D

Vuco 28.08.2008. 15:38

Može. Ja inače trčim oko 160-170 kad mi je volja, otprilike nekih 10km na sat vremena. Mada znam da je to prebrzo za cardio, ali tako mi paše.

Inače trčim solo navečer po 45-60 minuta, a ako odradim prije toga malo sa utezima, onda trčim dodatnih 15-20min.
Ali, s društvom je uvijek lakše... :)

Renesis 28.08.2008. 15:48

a dobro, budemo se već dogovorili kad se ja dopeljen gori :)

hipi 30.08.2008. 18:38

VJEZBANJE S UTEZIMA
 
ovako zanima me jedna stvar visok sam 1.85 i iman 60kg 16 godina i sad bi poceo vjezbat s utezima zanima me koja je tezina dovoljna za pocetnika kao sto sam ja te koliko vremena dnevno vjezbanja je dovoljno?

danij3l 30.08.2008. 18:46

fulao si forum.
http://www.hr/wwwhr/sports/sports/body/index.hr.html

Vuco 30.08.2008. 19:57

Tebi bi trebalo 20kg, i to "kvalitetnih". A tvoja visina i težina za težinu utega nema veze sa vezom. Radiš 3 ili 4 puta tjedno, imaš sisteme vježbi za određena područja (mišiće). 3-4 serije po 8/10/12 ponavljanja. Cardio ti ne treba, ionako si mršav. Ja sam osobno pronašao dobar forum za takve stvari, a vjerujem da je većini poznat - forum.teretana.net

Ovisno o genetici i metabolizmu, možeš napredovati jako brzo (uz kvalitetne vježbe i prehranu), a možeš se ubijati ko konj za 1kg mišićne mase. A tebi opasno nedostaje kvalitetne mase. Primi se vilice i noža prije, a onda tek razmišljaj o utezima :)

svebee 30.08.2008. 20:12

Citiraj:

Autor Vuco (Post 1124291)
Primi se vilice i noža prije, a onda tek razmišljaj o utezima :)

Potpis. Napomena je na kvalitetnoj prehrani, jer nema smisla se utovit za 10kg sala. Onda dok to makneš da dođu do izražaja mišići itd... :D

hipi 30.08.2008. 20:12

ok znaci prvo se bacam na zderanje

Problem 30.08.2008. 20:21

Citiraj:

Autor hipi (Post 1124303)
ok znaci prvo se bacam na zderanje

tak nekak (:zdero:+:beer:=kg) :D

marko_1 31.08.2008. 16:46

Citiraj:

Autor hipi (Post 1124303)
ok znaci prvo se bacam na zderanje

Nepotrebno... Mozes krenuti sa laganim treninzima kako bi dobio lijep tonus misica, za vjezbanje ti uopce netreba sala, u teretanu idu ljudi koji zele smrsaviti i oni koji se zele zdebljati (ali ne tako da dobe salo vec misice)... Bavljenje sportom od malih nogu je preporucljivo kako bi odrzavao nisku kolicinu masnih naslaga tj. body fat-a te kako bi ojacao tijelo... Bavim se teretanom 4 mjeseca (imam pauzu preko ljeta do 10og mjeseca), te sam u prvom mjesecu postigao 4 kg misicne mase (naravno uz dodatnu suplementaciju te malo rebalansiranu prehranu)... Trebas poceti sa treningom za definiciju misica tj. manje kilaze i veci broj ponavljanja npr. 3 serije po 14 ponavljanja itd itd. Uglavnom bolje bi ti bilo da se uclanis na forum.teretana.net te postavis pitanje tamo...

hipi 31.08.2008. 17:32

Citiraj:

Autor marko_1 (Post 1124919)
Nepotrebno... Mozes krenuti sa laganim treninzima kako bi dobio lijep tonus misica, za vjezbanje ti uopce netreba sala, u teretanu idu ljudi koji zele smrsaviti i oni koji se zele zdebljati (ali ne tako da dobe salo vec misice)... Bavljenje sportom od malih nogu je preporucljivo kako bi odrzavao nisku kolicinu masnih naslaga tj. body fat-a te kako bi ojacao tijelo... Bavim se teretanom 4 mjeseca (imam pauzu preko ljeta do 10og mjeseca), te sam u prvom mjesecu postigao 4 kg misicne mase (naravno uz dodatnu suplementaciju te malo rebalansiranu prehranu)... Trebas poceti sa treningom za definiciju misica tj. manje kilaze i veci broj ponavljanja npr. 3 serije po 14 ponavljanja itd itd. Uglavnom bolje bi ti bilo da se uclanis na forum.teretana.net te postavis pitanje tamo...

ok budem se registrirao pa vidim sto ce rec i drugi

joco7 01.09.2008. 01:38

E ovako da neotvaram novu temu...jel ima netko iz osjeka da prodaje sprave...utege za ravnu sipku...treba mi oko 50-60 kg da mogu radit cucnjeve bicepse i slicno.....javite se !

rendula 01.09.2008. 01:45

sretno vuco, da budes jak i lep kao petar čelik jednog dana
http://www.b92.net/news/pics/2005/01...11806_orig.jpg

Vuco 01.09.2008. 11:47

Citiraj:

Autor rendula (Post 1125309)
sretno vuco, da budes jak i lep kao petar čelik jednog dana
http://www.b92.net/news/pics/2005/01...11806_orig.jpg

Hvala Rendula na lijepim željama :)

Nego, i ti bi mogao malo nabacit mase :D

buljo 01.09.2008. 12:02

Mogo bi i ja, al ne ide :D

Thoroughbred B 02.09.2008. 12:03

Citiraj:

Autor marko_1 (Post 1124919)
Nepotrebno... Mozes krenuti sa laganim treninzima kako bi dobio lijep tonus misica, za vjezbanje ti uopce netreba sala, u teretanu idu ljudi koji zele smrsaviti i oni koji se zele zdebljati (ali ne tako da dobe salo vec misice)... Bavljenje sportom od malih nogu je preporucljivo kako bi odrzavao nisku kolicinu masnih naslaga tj. body fat-a te kako bi ojacao tijelo... Bavim se teretanom 4 mjeseca (imam pauzu preko ljeta do 10og mjeseca), te sam u prvom mjesecu postigao 4 kg misicne mase (naravno uz dodatnu suplementaciju te malo rebalansiranu prehranu)... Trebas poceti sa treningom za definiciju misica tj. manje kilaze i veci broj ponavljanja npr. 3 serije po 14 ponavljanja itd itd. Uglavnom bolje bi ti bilo da se uclanis na forum.teretana.net te postavis pitanje tamo...

To ti nije mišična masa.Opstipacija?

4kg u mjesec dana - nema teorije,2 max.(opet,u tvom slučaju teško) U suprotnom,mora da si jebeni mutant...govorimo o mišičnoj masi.

Početnik prvih par mjeseci može samo gubit kile jer topi masnoću.Tada se stvara zdrav temelj za izgradnju mišične mase...i naporan put ka njoj...kad bi svi napredovali kao ti,teretane i sve silne studije koje prate i silni proizvodi nebi ni postojale...Zašto,6 mjeseci treninga = 24kg mišične mase,Rambo se nebi nikad ni snimio :fiju: Svaki drugi panj na cesti bi izgledao kao Rambo.

Eventualno ako si gurao nos tamo gdje mu nije mjesto,kemiju.

Ako vaga pokazuje 4kg više,to jest masa...ako piješ mega mass i slična njesra koja sadržavaju puno nekvalitetnih UH onda ti to nije mišična masa,već običan talog UH-a (neiskorištene se pretvaraju u nemišična tkiva-da ne kažem masna tkiva,tkz. rezerve) i vode u tijelu.Šta piješ od suplemenata?

marko_1 02.09.2008. 12:37

Citiraj:

Autor Thoroughbred B (Post 1126502)
To ti nije mišična masa.Opstipacija?

4kg u mjesec dana - nema teorije,2 max.(opet,u tvom slučaju teško) U suprotnom,mora da si jebeni mutant...govorimo o mišičnoj masi.

Početnik prvih par mjeseci može samo gubit kile jer topi masnoću.Tada se stvara zdrav temelj za izgradnju mišične mase...i naporan put ka njoj...kad bi svi napredovali kao ti,teretane i sve silne studije koje prate i silni proizvodi nebi ni postojale...Zašto,6 mjeseci treninga = 24kg mišične mase,Rambo se nebi nikad ni snimio :fiju: Svaki drugi panj na cesti bi izgledao kao Rambo.

Eventualno ako si gurao nos tamo gdje mu nije mjesto,kemiju.

Ako vaga pokazuje 4kg više,to jest masa...ako piješ mega mass i slična njesra koja sadržavaju puno nekvalitetnih UH onda ti to nije mišična masa,već običan talog UH-a (neiskorištene se pretvaraju u nemišična tkiva-da ne kažem masna tkiva,tkz. rezerve) i vode u tijelu.Šta piješ od suplemenata?


Genetika tu igra veliku ulogu, prehranu sam malo regulirao, trenirao svaki dan, koristio sam dosta kemije no nista ilegalno, sve sto se moze kupiti u heliksu npr; veoma je bitan PWM (post workout meal) o kojem bi se mogao raspisati, pa ako nekoga zanima neka upita pa cu napisati... Šta se masnoće tiće, baš i nisam imao toga za topiti pa mi je napredak bio uvelike lakši -> ovo je slikano 27.og veljače, krenuo sam 18-og, koliko body-fata bi mi dao ? :D... Cak i ja kao takav sam radio tu i tamo kardio trening radi održavanja...

http://www.imagesforme.com/out.php/t143293_DSC00635.jpg

Sa tadasnjom djevojkom sam se viđao svakog vikenda (ne prek tjedna) a svaki novi puta kada me vidjela se cudila kako rastem :D... Mana mi je sto imam jako mrsave noge u odnosu na gornji dio tijela, recimo da ih nisam uopce radio jer nam je falila najbitnija sprava za noge (tzv. preša) a cucnjeve mi se nije dalo raditi, tako da sada kada opet krenem mijenjam teretanu, da sam i noge radio, dobio bi i vise kg :p... U ukupno 5 mjeseci treninga sam dobio 8 kg... Treba novaca za to dosta... Naravno ovisi kakav napredak želite :chears: ...

EDIT: Vidim da si editirao post, pa da se nadovezem.... Megamass 4000 2x dnevno, SNI whey u PWM-u oko 60 grama, kreatin prije i poslije treninga, Protein 80+ od weidera najcesce prije spavanja, kasnije sam uzeo i amino 4800 mg... Ako je ovo tocno sto zboris za naslage ugljikohidrata onda si valjda u pravu...

demetrius 03.09.2008. 18:45

Citiraj:

Autor Renesis (Post 1122419)
@vuco - tražim kompaniju za trenirat sada kada dođem u ZG, ima zainteresiranih? :)

@demetrius - bil san ja u scipionu skoro 2 i pol godine, 2 ili 3 put tjedno :)


nisam te prepoznao po slici s lukom i s strijelom,ove godine uzeo pauzu od godunu dana uljenio se,ja sam uvjek dolazio pon-sr-pet u 6 navečer.

rendula 03.09.2008. 18:48

Citiraj:

Autor Vuco (Post 1125466)
Hvala Rendula na lijepim željama :)

Nego, i ti bi mogao malo nabacit mase :D

ma bude, polako, ja sretan sto sam dosao na prihvatljivu kilazu (193x82), sada malo i na kondiciji poraditi.

Citiraj:

Autor Renesis (Post 1122419)
@vuco - tražim kompaniju za trenirat sada kada dođem u ZG, ima zainteresiranih? :)

kolko ozbiljno? :D

Renesis 03.09.2008. 23:22

@rendula - mnogo ozbiljno :)

ludi barty 04.09.2008. 00:27

Neznam ima li Getroa u Zagrebu. Inace on je drza za 100tinjak kn 10kg. dakle sipka i plocice 2x2kg, 2x1.25 i 2x0.5. Pazi kad kupujes te jeftinije da neuzmes sa kvacicama jer pri odrednim vjezbama... pa recimo samo da mozes dobit po prstima :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 03:40.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger