PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Monitori, tipkovnice i miševi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=52)
-   -   Samsung SyncMaster P2470HD, pitanje onima koji ga imaju (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=185157)

renato007 06.04.2010. 21:10

Samsung SyncMaster P2470HD, pitanje onima koji ga imaju
 
dakle, imam taj monitor sad vec mjesec dana, al mi je malo nagnut prema naprijed, pregledavao sam mu nogicu, stalak (kako god hocete) i nisam siguran dal je podesiv. probao sam podesavat al me strah jako zakrenut da nesto ne pukne, pa mi recite vi koji imate iskustva s njim dal je podesivo to?

samo bih ga malo nagnuo unatrag, ili barem da bude okomit.

:fala:

Baggins 09.04.2010. 20:50

Ej, sorry što ne odgovaram na pitanje, ali zanima me možeš li malo opisati kakav je monitor? Planiram ga i sam opisati, ali na netu nema uopće nekakvog reviewa. Zanima me kvaliteta slike, jačina zvuka, prijem TV signala, itd. Ako nije problem.

rams 09.04.2010. 21:23

Ma mora se moći nagnuti, nekidan sam P2770HD (ista serija, veća dijagonala) postavljao i fino ide naprijed nazad.

Nikky 09.04.2010. 23:09

Nikako mi nisu jasni likovi koji postavljaju ovakva pitanja po forumima a nisu u stanju otvorit user manual priložen uz uređaj i pročitat.

Nicccolas 10.04.2010. 00:14

Citiraj:

Autor Nikky (Post 1617407)
Nikako mi nisu jasni likovi koji postavljaju ovakva pitanja po forumima a nisu u stanju otvorit user manual priložen uz uređaj i pročitat.

:care::google:

renato007 10.04.2010. 00:46

Citiraj:

Autor Nikky (Post 1617407)
Nikako mi nisu jasni likovi koji postavljaju ovakva pitanja po forumima a nisu u stanju otvorit user manual priložen uz uređaj i pročitat.

ajt, ne pravi se pametan. procitao sam upute, imas samo upute o sastavljanju, konektorima, i postavkama. nema o podesavanju stalka. ako ti pronades, slobodno javis.

renato007 10.04.2010. 00:50

Citiraj:

Autor Baggins (Post 1617305)
Ej, sorry što ne odgovaram na pitanje, ali zanima me možeš li malo opisati kakav je monitor? Planiram ga i sam opisati, ali na netu nema uopće nekakvog reviewa. Zanima me kvaliteta slike, jačina zvuka, prijem TV signala, itd. Ako nije problem.

monitor je super! slika na PC-u je odlicna, istina da trebas postelat malo sve na novo i pronaci koji nacin spajanja ti je najbolji, ja ga imam na DVI i super je. Digitalni tuner je odlican, prima sve zivo, hvatam cak i ORF austrijski.
Ima puno kul funkcija za gledanje tva, tipa cijeli program od svih tv kanala s opcijama da nastelas da se sam prebaci kad hoces gledati, sve je pregledno, daljinski je super, super izgleda... Ugradeni zvucnici su OK, ali nista posebno, da se slusati i s njima ali ja imam spojene logitech zvucnike i super je!
- tehnicke informacije imas svugdje pa si to skombiniraj sa svojim potrebama, jer ja sam kao korisnik super zadovoljan.

Ako te jos sta zanima - pitaj

Matt 10.04.2010. 12:13

Također posjedujem dotični. Monitor/TV je odličan za novce koje je potrebno izbrojati za njega. Nekog naglašenog prijelaza tona slike i nema (naravno da ga ima al je u prihvatljivim granicama).

Ono što mi se ne sviđa je pozadinsko probijanje svijetla al i to se da podestiti u postavkama. Po defaultu je osvjetljenje 10/10, al spuštanjem na 5/10 dobije se zadovoljavajući prikaz.

Što se stalka tiče, može ga se pomicati, samo primi za ruku/stup stalka i za vrh monitora i lagano naprijed nazad. Neće niš puknuti. ;)

Baggins 10.04.2010. 12:33

Hvala na informacijama, planiram ga kupiti ovo ljeto kad nešto zaradim. Spojio bih ga na laptop preko HDMI-a za rad, a tu i tamo i za TV. Dvoumio sam se između toga i 23-inčnog, al kad sam vidio da je razlika 200 kn... Tako da, definitivno sad ovaj!

Još jednom hvala!

rendula 10.04.2010. 12:49

Citiraj:

Autor Baggins (Post 1617707)
Hvala na informacijama, planiram ga kupiti ovo ljeto kad nešto zaradim. Spojio bih ga na laptop preko HDMI-a za rad, a tu i tamo i za TV. Dvoumio sam se između toga i 23-inčnog, al kad sam vidio da je razlika 200 kn... Tako da, definitivno sad ovaj!

Još jednom hvala!

ima jos do ljeta, tko zna kako ce se cijene kretati i ponuda promijeniti do tada.

housel 11.04.2010. 02:30

...youtube

alonsić 19.06.2010. 20:16

Evo da se i ja oglasim i podignem malo temu na povrsinu... Svima koji posjeduju pilu iz naslova preporucujem upgrade firmware-a... Meni je bilo jako iritantno sto je monitor bio uzasno spor na odaziv komandi, sve ostale karakteristike su savrsene... reagirao je na komande nakon cca pola sekunde i to mi je donedavno jelo zivce... Srecom Samsung je izdao ovo. VAZNO je skinuti i upute s istog linka te provjeriti verziju postojeceg software-a... U Samsungovim pdf uputama sve lijepo pise. Samo bih jos htio napomenuti da nakon upgrade-a hrvatski jezik ostaje u uredaju, za one kojima to nesto znaci... Od funkcionalnosti nisam primjetio nista novo, ali je monitor puno "komunikativniji" te se bolje, odnosno brze odaziva na komande.. Moje se zadovoljstvo popelo na 100%...

Baggins 13.08.2010. 23:54

Napokon sam nabavio taj monitor! No, sad me muči drugi problem; ne radi audio preko HDMI-a! Na LG-jevom HDTV-u audio preko spojenog laptopa radi odlično. Odnosno, audio na način da zvuk iz laptopa (filma npr.) bude prebačen na zvučnike od monitora. Nikako ne uspijevam to namjestiti.

Jel postoji neka caka? Čuo sam da je problem bio u Nvidijinim driverima, no niti noviji, niti stariji driveri nisu pomogli. Laptop je Acer Aspire 5920G, a grafička je GF 8600M GS (audio podsustav od laptopa je Realtekov).

renato007 24.08.2010. 19:48

Citiraj:

Autor Baggins (Post 1708392)
Napokon sam nabavio taj monitor! No, sad me muči drugi problem; ne radi audio preko HDMI-a! Na LG-jevom HDTV-u audio preko spojenog laptopa radi odlično. Odnosno, audio na način da zvuk iz laptopa (filma npr.) bude prebačen na zvučnike od monitora. Nikako ne uspijevam to namjestiti.

Jel postoji neka caka? Čuo sam da je problem bio u Nvidijinim driverima, no niti noviji, niti stariji driveri nisu pomogli. Laptop je Acer Aspire 5920G, a grafička je GF 8600M GS (audio podsustav od laptopa je Realtekov).



a mene zanima kako preko HDMI-a dobiti najljepsu sliku. mucim se i mucim i ne mogu dobiti najbolje rezultate. ne mogu dobiti ni full hd rezoluciju :(

MujagaWudakhi 13.11.2010. 17:19

Citiraj:

Autor renato007 (Post 1714996)
a mene zanima kako preko HDMI-a dobiti najljepsu sliku. mucim se i mucim i ne mogu dobiti najbolje rezultate. ne mogu dobiti ni full hd rezoluciju :(

pozdrav.... također imam monitor SyncMaster 2470 LHD.... isto imam problem kao i ti, bar tako mislim... posjedujem Lenovo IdeaPad y560 sa ATI 5730 mobility grafickom , sto je stvarno oke graficka za laptope i kada spojim preko VGA porta monitor 1920 1080 izgleda perfektno... no , kada spojim preko HDMI-a ta rezolucija izgleda stravicno... slova kao da imaju bijele okvire, presvijetla slika, izgleda stvarno odvratno, no kad , spustim rezoluciju na 1680 1050 slika izgleda odlicno.... sad mene brine, da li je stvar u firmwareu, hdmi kabelu , driverima graficke ili necem destom...

ako netko moze pomoci... bio bih zahvalan...

lp

niksa

Jadran73 07.01.2012. 13:46

Citiraj:

Autor MujagaWudakhi (Post 1777569)
pozdrav.... također imam monitor SyncMaster 2470 LHD.... isto imam problem kao i ti, bar tako mislim... posjedujem Lenovo IdeaPad y560 sa ATI 5730 mobility grafickom , sto je stvarno oke graficka za laptope i kada spojim preko VGA porta monitor 1920 1080 izgleda perfektno... no , kada spojim preko HDMI-a ta rezolucija izgleda stravicno... slova kao da imaju bijele okvire, presvijetla slika, izgleda stvarno odvratno, no kad , spustim rezoluciju na 1680 1050 slika izgleda odlicno.... sad mene brine, da li je stvar u firmwareu, hdmi kabelu , driverima graficke ili necem destom...

ako netko moze pomoci... bio bih zahvalan...

lp

niksa

Evo rijesenje koje je meni pomoglo :care:

HDMI Signal to Samsung P2470HD worse than DVI- how does that work?
I have a Samsung LN40B750 so I might be able to help. Try this troubleshooting:

1. Press Source on your TV remote
2. Highlight the HDMI port your comp is connected to.
3. Press the tools button on the TV remote
4. "Edit Name" should be selected automatically, so just press the enter key on the TV remote (the box with a right angle arrow)
5. The HDMI input connected to your comp should be highlighted automatically, so just press enter again.
6. Highlight "PC" and press enter.
7. Press exit.
7. Let me know if this fixed the issue.

INFO: changing the source name lets the TV know what kind of signal input it should be expecting. You will notice there is large selection for every type of device you may connect to it. This is the reason for the TV having so many HDMI ports, as you can have each port programmed to a specific type of input, so you don't have to keep swapping ports and changing the source type (I don't know why they call it "source name", I guess that's what happens when you translate to engirsh.)


IZVOR:http://forum.notebookreview.com/sage...ml#post5649734

tomos222 17.04.2012. 12:00

Da ne otvaram temu, imam taj monitor, kak bi se moglo slozit da s usba cita neki drugi format osim firmwarea?


Sva vremena su GMT +2. Sada je 14:03.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger