PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Softverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=42)
-   -   Windows 7 - wireless ne radi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=167301)

Deathwish 21.11.2009. 15:13

Windows 7 - wireless ne radi
 
Pozdrav, stavio na laptop Win7 Ultimate x86
Radi se o Aceru AspireOne 5020 sa Broadcom wlan adapterom
E sad stavim drivere sa cd-a, i u dev. manageru sve ok , no lampica za wireless se ne pali.

Stavio sam i onaj Launch manager, I Emanager(piše wireless always on), i broadcom wireless utilities i ništa nije riješilo problem.

Pod network configure za adapter isto gledao , radio je on.

Jel zna netko koji bi onda driveri pasali 7mici (vrtim dual boot sa xpom i na njemu sve radi najnormalnije)

domy_os 21.11.2009. 15:47

Probaj povući nove drivere s Windows Updatea, a to sa CD-a trajno ukloni jer "silovanjem" XP/Vista drivera može biti samo još više problema. Dok se na stranicama proizvođača hardwarea ne pojave Windows 7 WHQL driveri, koristi to s Windows Updatea.

Nikky 21.11.2009. 21:57

Jesi 100% siguro da je unutra Broadcom wlan adapter? Vidi onu temu o E725 pa će ti bit jasno na šta mislim. "Digni" XP i ovdje kopiraj Device ID kartice.

Deathwish 22.11.2009. 10:30

Device id




PCI\VEN_14E4&DEV_4318&SUBSYS_03111468&REV_02
PCI\VEN_14E4&DEV_4318&SUBSYS_03111468
PCI\VEN_14E4&DEV_4318&CC_028000
PCI\VEN_14E4&DEV_4318&CC_0280

hardware Id je ovo




@domy na win update zadnje drivere koje vidim su 2008 godina
http://www.windows7update.com/Window...omDrivers.html

Nikky 22.11.2009. 16:29

Hm, odakle ti sad dvije verzije? U osnovi sve su to klonovi Broadcom BCM4318 WLAN-bg kartice u izdanju Ambit - a / Acer - a. Moguća rješenja:
HP (Broadcom) Wireless LAN Adapter Driver for Windows 7, V5.60.18.8
Broadcom WLAN 4318 Driver 4.102.15.56.zip
Broadcom 43XX Series WLan Card Driver (ver.102.28.4) For WinXP/XP-64/Vista-32/Vista-64

Deathwish 22.11.2009. 19:06

Nisam ni ja zicer. isprobao sve te verzije, no effect nažalost
čitao po netu da i drugi ljudi sa tim modelom lapa imaju iste probleme ili im sporadično radi

hvala na trudu, probao sam i ja desetak preporučenih verzija drivera

Nikky 22.11.2009. 19:25

S jednim od ovih mora radit, svakako raspakiraj file - ove do nivoa da imaš inf i čisti sys drajver. Upotrebi UniExtract i slične alate. Poanta je u tome da (ako treba) ne koristiš, od Viste pa na dalje, promovirani exe installer nego manualno Driver Update u Device Manager - u.

EDIT:Iako znam da je M$ govno od kompanije morao sam se ponovo uvjerit u to. Išao sam "kod njih" vidit ima li update za tvoj slućaj jer sam preko Google vidio da ga spominju / imaju (za origigi HP / Broadcom).
Najprije me p * * i da inst. / koristim IE8 jer detektira FireFox, a kad sam otorio sa IE6 onda mi je tio uvalit neku ActivX kontrolu pa rekoh nećeš majci.

Prvi link iz #5 posta je onaj pravi tj. nema novijeg / boljeg. Poanta je kao i kod ATI grafičkih da u inf fajlu nema točnog "opisa" tvoje wireless kartice a zato jer Acer ugrađuje kartice kojima je promjenjen Device ID kako bi ukazivao na njih kao SubVendor - a, dok u isto vrijeme nisu u stanju osigurati odgovarajući drajver.

Da bi rješio (li) problem napravi slijedeće: Na tom lapu je vjerojatno prije radio XP ili Vista, nađi (valjda imaš spremljeno) drajver za wireless karticu s kojim je ok radio, raspakiraj negdje privremeno i "izvadi" samo inf file kojeg ćeš upload negdi na net i ovdje stavit link.
Sve ovo mi treba zbog usporedbe kako bi ispravno preradio inf file novog drajvera.

Nikky 23.11.2009. 13:44

Rješenje opravdava novi post (bar tako mislim).
Dl. (ako već nisi) 1. link iz #5 posta (zapravo se radi o HP SP45524.exe), raspakiraj ga negdje sa WinZip - om.
Dl. ovaj izmjenjeni inf file i stavi ga sa ostalim raspakiranim file - ovima.
Sada napravi manualno Driver Update u Device Manager - u i "odvedi ga" na pripremljene file - ove, vjerojatno će se bunit da driver nije "potpisan" šta je posljedica editiranja, odaberi Continue Anyway.
Napravi reboot i provjeri funkcionalnost, također provjeri jeli u postavkama kartice postavljena HR lokacija kako bi mogla radit na svim EU kanalima (1-13).
Inaće drajver i editirani inf podržavaju sve Win os - ove (Acer - Broadcom 43xx wireless - Win7/Vista/XP/2k/9x x64/x86).

Nikky


Sva vremena su GMT +2. Sada je 22:41.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger