PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kriptovalute (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=75)
-   -   Bitcoin plaćanje u Hrvatskoj (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=285272)

segregator 13.12.2017. 21:52

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3138011)
Pa tih 0.001 btc je klasika, ništa novoga :)

Nije klasika, nego očito minimum, a ja se ne bojim minimuma nego da mi ne opali 10 puta više jer je recimo gužva na mreži

kad sam dotjerao na UZI-ju transakciju do kraja vidim da treba proći unutar 15 minuta, a to mi zvuči prilično kratko ovih dana kad milijarde
transakcija lete unaokolo :)

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3138014)
zavisi odakle šalješ... nije svuda 001 ;) negdje je više

mislim da poloniex ima najmanji fee


Imam acc na Polou al za kupovinu ne ide sa exchangea, mora biti osobni wallet koliko vidim

dadoremix 13.12.2017. 22:02

0.001 je imalo smisla kad je btc bio ispod soma dolara
Ali sad? Cudim se da to ne korigiraju

tabana 13.12.2017. 22:08

Ne treba proći u 15 min.

evo kartica od 2100 hrk u to vrijeme

https://i.imgur.com/dwFOHMJ.jpg

segregator 13.12.2017. 22:09

Citiraj:

Autor dadoremix (Post 3138023)
0.001 je imalo smisla kad je btc bio ispod soma dolara
Ali sad? Cudim se da to ne korigiraju

A čuj, nekome ko šalje milijun dolara je 17 dolara fee ništa, al definitivno BTC više nije za nikakvu transakciju ispod tisuću kuna, možda i više

Citiraj:

Autor tabana (Post 3138028)
Ne treba proći u 15 min.

evo kartica od 2100 hrk u to vrijeme

https://i.imgur.com/dwFOHMJ.jpg


Na koju foru je tebi jedna nula više? :)

Ako je tako, odma idem kupit

dadoremix 13.12.2017. 22:12

Jedino je super onda ovi rudari koji moraju potvrdit transakciju, njima je cijena porasla ili ne

Nick7 14.12.2017. 01:25

Citiraj:

Autor segregator (Post 3138017)
kad sam dotjerao na UZI-ju transakciju do kraja vidim da treba proći unutar 15 minuta, a to mi zvuči prilično kratko ovih dana kad milijarde
transakcija lete unaokolo :)

Ne treba 15 min.
Ja sam uploadao si BTC na bitpay card s poprilicno niskim fee-em, i trajalo je skoro 2 dana. Ali sve proslo uredno i s tolikim delayem :)

Neo-ST 14.12.2017. 12:51

Ne znam gdje ovo spada, ali...
Upravo kupio kesicu u Linksa pomoću Tenx kartice :D
Ženska oduševljena, napisala na kesicu "plaćeno bitcoinom" i tražila moj potpis dolje :D
Kaže da sam ja prvi koji je tu nešto kupio btc-om...


bez_komentara 14.12.2017. 13:44

To je bilo samo testno kupovanje kesice ili?:)
Kad odbiješ cijenu kesice, koliko te ovo ostalo došlo?

maXonja 14.12.2017. 13:45

Da, ali ti nisi kesicu platio direktno btc-om nego si platio karticom koja pretvara btc u kn :D

Neo-ST 14.12.2017. 13:51

Citiraj:

Autor bez_komentara (Post 3138255)
To je bilo samo testno kupovanje kesice ili?:)
Kad odbiješ cijenu kesice, koliko te ovo ostalo došlo?

Točno.
Ljudi tamo nisu mogli vjerovat, bili oduševljeni, napisali na kesicu "plaćeno bitcoinom" i tražili još potpis, rekli da će je objesit negdje u dućanu :D
Nema fee-jeva, uzima se samo trenutni tečaj btc/hrk.

Citiraj:

Autor maXonja (Post 3138256)
Da, ali ti nisi kesicu platio direktno btc-om nego si platio karticom koja pretvara btc u kn :D

Da, ipak Links još uvijek ne podržava plaćanje direktno btc-om, ali svejedno, dobra shema.

markec2102 14.12.2017. 14:15

Ne razumijem kako ta TENX kartica funkcionira. Povežeš neki wallet s tom karticom, pa on odmah radi konverziju ili TENX ima svoj cryptowallet? Kolika je provizija kod plaćanja? Ima li neki link gdje je to malo podrobnije objašnjeno?

Neo-ST 14.12.2017. 14:23

Citiraj:

Autor markec2102 (Post 3138269)
Ne razumijem kako ta TENX kartica funkcionira. Povežeš neki wallet s tom karticom, pa on odmah radi konverziju ili TENX ima svoj cryptowallet? Kolika je provizija kod plaćanja? Ima li neki link gdje je to malo podrobnije objašnjeno?

Tenx ima svoj mobilni wallet (app) na kojeg stavljaš BTC, ETH, Dash i bilo koji drugi ERC20 coin (trenutno samo BTC radi, ostali su u Beti, uskoro bi i njih trebali otvoriti).

https://www.tenx.tech/
https://www.tenx.tech/fees.html

Mislim da oni imaju neki svoj interni "buffer" iz kojeg plaćaju to šta si ti kupio, a onda terete tvoj račun, tako da ne čekaš da tvoji bitcoini sjednu njima na račun, jer uplata prolazi instantno.
Meni je skinilo 1hrk tek nakon 15min, ali naplata je prošla odmah.

Slično radi i Monaco card, samo im je aplikacija užas, registracija se čeka dugo, itd.

Smarty 15.12.2017. 18:11

Iman i ja jedno pitanje u vezi provizije.
Danas ja i kolega isli testirat kako radi trgovina BTC-a i on koristi Lykke i posla mi je btc u vrijednosti 1$ bez da je platija ikakvu proviziju meni na Blockchain (moj takuin), medjutim kad san mu isa vratit to sta mi je on uplatija meni je bila provizija oko 7$.

To bas i nema smisla tolika provizija na male iznose, nekuzim po cemu je btc onda tako povoljan kako se hvale za trgovinu.

Uglavnom kolegi san da jednog mrkog naruke, dobre stare kovanice :)

Koje vi takuine koristite i kakva su vam iskustva?

Randy 15.12.2017. 20:01

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 3138230)
Ne znam gdje ovo spada, ali...
Upravo kupio kesicu u Linksa pomoću Tenx kartice :D
Ženska oduševljena, napisala na kesicu "plaćeno bitcoinom" i tražila moj potpis dolje :D
Kaže da sam ja prvi koji je tu nešto kupio btc-om...


Izgleda odlicno malo proucija registrira se. i ništa cekan da posalju mail sa verifikacijon...nema ok iden dalje proban se logirat priko sms poruke, nema sms...bzv.
Jeli iko ima slicnih problema?

Necronomicon 15.12.2017. 20:29

Meni je uredno došao sms i registrirao sam se.
Nego ovo je besmisleno jer trenutno nemaju kartica a nemože se zatražit ni virtualna...

segregator 15.12.2017. 21:05

Ja taman nabavio BTC, instalirao bitpay wallet, prebacio...a ono sad treba čekati mjesec dana da UZI opet proradi...ili otići u futuru troškariti?

kvaju 15.12.2017. 22:19

Citiraj:

Autor Smarty (Post 3138772)
Iman i ja jedno pitanje u vezi provizije.
Danas ja i kolega isli testirat kako radi trgovina BTC-a i on koristi Lykke i posla mi je btc u vrijednosti 1$ bez da je platija ikakvu proviziju meni na Blockchain (moj takuin), medjutim kad san mu isa vratit to sta mi je on uplatija meni je bila provizija oko 7$.

To bas i nema smisla tolika provizija na male iznose, nekuzim po cemu je btc onda tako povoljan kako se hvale za trgovinu.

Uglavnom kolegi san da jednog mrkog naruke, dobre stare kovanice :)

Koje vi takuine koristite i kakva su vam iskustva?

Trenutno što se tiče provizije BTC sucks, ali ubrzo bi se to moglo promjeniti, kad se implementira Lightning, no kada će to biti neznamo, nadam se uskoro.
Trenutno je BTC najbolje držati, i ne slati ga bespotrebno nigdje jer feevi su stvarno odvratno skupi.

segregator 16.12.2017. 20:30

Kupio par stvarčica u Futuri za 3500kn, ukupno još 230kn troškova BTC mreže

karatas 16.12.2017. 21:32

Citiraj:

Autor segregator (Post 3139163)
Kupio par stvarčica u Futuri za 3500kn, ukupno još 230kn troškova BTC mreže

bome jako dobra naknada - 7%... jel ta naknada neovisna o iznosu? mozda da si kupio za 11 000 kn :)))

segregator 16.12.2017. 21:36

Citiraj:

Autor karatas (Post 3139179)
bome jako dobra naknada - 7%... jel ta naknada neovisna o iznosu? mozda da si kupio za 11 000 kn :)))

Da, neovisna o iznosu...najprije sam prebacio nešto BTC-a na wallet i platio 0.001BTC, a onda sa walleta prema Futuri plaćanje još malo više, 0.001033

Pouka: sa BTC-om baratati samo velikim iznosima


Btw, ako bi napravio Bitpay karticu, da li bi i svako plaćanje karticom išla 0.001 BTC naknada? Ono, kruh 10kn + 120kn naknada?

karatas 16.12.2017. 21:38

cekati da LN proradi... valjda nece jos dugo..

FRipper 16.12.2017. 22:20

Citiraj:

Autor segregator (Post 3139180)

Btw, ako bi napravio Bitpay karticu, da li bi i svako plaćanje karticom išla 0.001 BTC naknada? Ono, kruh 10kn + 120kn naknada?

Ne,

BTC fee plaćaš samo kada šalješ BTC na wallet.

Onda promjeniš taj BTC sa walleta u EUR i imaš eure na kartici. Te plaćaš samo fee za transakciju, a to je u Bitpay slučaju oko 3%.

Citiraj:

Autor segregator (Post 3139180)
Da, neovisna o iznosu...najprije sam prebacio nešto BTC-a na wallet i platio 0.001BTC, a onda sa walleta prema Futuri plaćanje još malo više, 0.001033

A odakle si prebacivao na wallet? Mogao si s tog prvog, direkt prebaciti Futuri i tako bi te izašlo 0.001 BTC manje...

---------------------------------------

BTW Bitpay će uskoro primati BCH te će tako smanjiti fee i ubrzati transakcije...

https://news.bitcoin.com/bitpay-plan...d-debit-loads/

segregator 16.12.2017. 22:59

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3139193)
Ne,
A odakle si prebacivao na wallet? Mogao si s tog prvog, direkt prebaciti Futuri i tako bi te izašlo 0.001 BTC manje...


Sa Bittrexa

Onih 3% je zato što nismo u Eurozoni?

FRipper 16.12.2017. 23:12

Onda si od tamo trebao njima platiti...ja majnam na bittrex i od tamo plaćam btc-om gdje kupujem nešto s njime. Dodaš na njihovu cifru samo 0.001 da na kraju ispadne točan iznos, i to je to...

- sada sam skužio da se to više na bitpay-u ne može, sada se mmora skenirati QR kod da bi platio :S -

Tih 3% nema samo u US i kada imaš USD karticu i plaćaš kod njih... znaći 3% bi bilo i da plaćaš na pos-u negdje u njemačkoj...

segregator 17.12.2017. 11:57

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3139210)
Onda si od tamo trebao njima platiti...ja majnam na bittrex i od tamo plaćam btc-om gdje kupujem nešto s njime. Dodaš na njihovu cifru samo 0.001 da na kraju ispadne točan iznos, i to je to...

Tih 3% nema samo u US i kada imaš USD karticu i plaćaš kod njih... znaći 3% bi bilo i da plaćaš na pos-u negdje u njemačkoj...


"Card dollar/euro/pound loads via bitcoin are processed through the BitPay platform, so you will pay the the BitPay network cost and your own wallet miner fee to make bitcoin-to-dollar/euro/pound loads. Learn more about the costs of sending a bitcoin payment to BitPay.

There are no transaction fees for using the card to pay in the your currency's region of acceptance (EUR in the Eurozone, GBP in the UK). If you are using a USD card outside of the United States of America (or EUR outside of the Eurozone, GBP outside of the UK) you will pay a fee of 3% to cover the cost of currency conversion."


meni podebljani dio zvuči da treba karticu napuniti sa eurima,a ne dolarima ako si u EU, da se izbjegne tih 3%

zvjerko 17.12.2017. 12:07

Ali kod nas jos nije euro pa opet ide konverzija, tj 3%, zar ne?

maXonja 17.12.2017. 12:15

Tako bi trebalo biti, da

domy_os 17.12.2017. 15:07

A ako odeš u Sloveniju i digneš na bankomatu?

maXonja 17.12.2017. 15:10

Dobis van u eurima, skine ti samo fee za dizanje s bankomata

domy_os 17.12.2017. 15:35

Dobro, i taj fee je oko 3% ili malo više, kako gdje. Onda se to najviše isplati, samo treba dizati veće iznose. Izmajnaš 1 BTC, skine ti se 0.001 BTC kod prebacivanja na wallet, pretvoriš to u eure, odeš u Sloveniju i digneš lovu uz 3% naknade od strane njihove banke čiji je bankomat. Jedini mogući problem u tome je hoće li bankomat imati toliko novaca u sebi. Treba vidjeti da li se može podići u banci kao Cash Advance na POS terminalu.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:04.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger