PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Ostalo (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=54)
-   -   Odabir punjive baterije (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=261734)

orbital_station 30.07.2014. 11:42

Odabir punjive baterije
 
Nakon sto mi je krepao g500 u servisu sam dobio neki bežični g602 kao zamjenu. Posto nikad nisam kupovao, jel bi mogli preporučiti kojeg proizvođača i gdje kupiti kvalitetni (i jeftin)punjač i punjive baterije.

I dal mi se možda više isplati kupovati obicne duracellke pa kad se potroše opet nove?
zahvaljujem

coconut 30.07.2014. 11:48

Kupi Sanyo Eneloop baterije s punjačem i deri.

fre@k 30.07.2014. 13:03

Citiraj:

Autor coconut (Post 2637917)
Kupi Sanyo Eneloop baterije s punjačem i deri.

preporuka, samo ako imas vremena naruci s weba posto su doslovno u pola cijene, za punjac neznam razliku u cijeni...

jurbAs 30.07.2014. 13:58

Citiraj:

Autor orbital_station (Post 2637912)
Nakon sto mi je krepao g500 u servisu sam dobio neki bežični g602 kao zamjenu. Posto nikad nisam kupovao, jel bi mogli preporučiti kojeg proizvođača i gdje kupiti kvalitetni (i jeftin)punjač i punjive baterije.

I dal mi se možda više isplati kupovati obicne duracellke pa kad se potroše opet nove?
zahvaljujem

ja sam isto tako kupio enloop baterije ali kako stvari stoje totalno su nepotrebne jer u 4mj na max postavkama baterije se nisu ispraznile tj nisam imao ni prvo punjenje, a jos su na svim crticama... mis ne koristim previse oko 2h-3h na dan... Eto

Strong 30.07.2014. 14:38

Preporuka za eneloop definitivno...cca 12ak komada ih imam i odlične su! :)

JuiceBox 30.07.2014. 20:38

Citiraj:

Autor jurbAs (Post 2637982)
ja sam isto tako kupio enloop baterije ali kako stvari stoje totalno su nepotrebne jer u 4mj na max postavkama baterije se nisu ispraznile tj nisam imao ni prvo punjenje, a jos su na svim crticama... mis ne koristim previse oko 2h-3h na dan... Eto

4 mj na max postavkama misa u G602 ?! G700 na max za 2 dana srkne eneloopicu.

1v@n 30.07.2014. 20:48

Ako već kupujete Eneloop, kupite nove, Panasonicove.

Često viđam stare Sanyo još okolo, a cijena im ne pada.

Don Kihoty 30.07.2014. 23:46

Yup, baš sam htio napisati Sanyo who? Panasonic je preuzeo Sanyo
postrojenje baterija, tako da su sve Sanyo baterije EOL, te je Eneloop,
Eneloop Pro/XX sada Panasonic Eneloop.

Kog zanimaju generacije dok je Eneloop još bio pod Sanyo brandom,
nek se savjetuje prije kupnje:
http://farm3.staticflickr.com/2844/9...872ee580_z.jpg


Kako razlikovati 4 generacije Eneloop baterija?

1. Generacija nije imala "krunu" oslikanu na baterijima
2. Generacija ima "krunu" oslikanu na baterijama
3. Generacija koristi font obojan metalic bojom te ima crtu ispod "krune"
4. Generacija je označena sa PANASONIC a ne SAYNO, te ima manji logo ENELOOP ispod.

http://farm6.staticflickr.com/5479/9...09e7c5f1_o.jpg
http://farm9.staticflickr.com/8228/8...8ea2a66dbe.jpg

Ako želite malo uštedjeti, ali ne dobiti lošije baterije, dapače, moguće
i boljeg kapaciteta i izdržljivosti, samo sa nešto manje trajnosti,
umjesto 5 godina primjerice 3 godine, tu je brand BTONE.

Prilično dobre baterije, ima ih na DX-u i eBay-u.

Primjer baterija i tablice sa Eneloop i Btone baterijama:

http://i1033.photobucket.com/albums/a420/old4570/1B.jpg
http://i1033.photobucket.com/albums/a420/old4570/2B.jpg

LSD ne označava drogu nego "Low Self Discharge".

http://i1033.photobucket.com/albums/...4570/Btone.jpg

Također baterije koje mogu u preporuku su GP Power.

Link 1 / link 2.

Probao sam stvarno tone baterija, dakle od brandova svakako Panasonic (Sanyo) Eneloop i GP Power, te od manje poznatih BTONE.

Također od jeftinijih brandova tu je i NEXCELL koji nije toliko dobra
LSD baterija, ali svakako dobro odrađuje posao dok je puna,
ne cure, imaju poduži vijek valjanosti te koštaju manje nego
jednokratne Duracell baterije.

Ostale baterije nisu za spomenuti, jer sve imaju iste prednosti i mane:
- Jeftine su i gube napon skladištenjem (self discharge).

Jedino bi istaknuo brand koji valja preskočiti u širem luku,
makar po imenu to čovjek nebi rekao - a to je VERBATIM.

Dobre su samo za daljinske upravljače - i ništa više.
Vjerovatno najgore punjive baterije koje sam ikad imao.

1v@n 31.07.2014. 00:14

Meni su se odličnima pokazale i Targus
http://www.ebay.com/itm/Targus-AA-Ba...item3f38e94c71

Uz Eneloop, najviše vjerujem setu tih baterija. 3 godine ih već redovno držim u jednom blicu, a Eneloop u drugom i redovito mi duže traju od Eneloopa.
Mislim da sam ih u Americi kupio i odmah punjač ubacio tamo gdje mu je mjesto. Baterije su mrak, ali punjač je smeće.

orbital_station 31.07.2014. 08:34

Hvala svima na odgovorima, naručit ću eneloop 4 komada i punjač preko ebaya pa kad stigne stigne.
Držim miša u powersave modu da mi ova što dulje izdrži po mogućnosti dok ne stignu nove. Iako moram priznat da nevidim razlike od performance i powersave moda.

jurbAs 31.07.2014. 14:07

Citiraj:

Autor xulos (Post 2638191)
4 mj na max postavkama misa u G602 ?! G700 na max za 2 dana srkne eneloopicu.

DA taj mis ne koristi laser nego LED. Baterije mogu izdrzat do 1440h rada u endurance mode. A nakon 10min se senzor gasi. LINK

Kolega probaj sa duracelkama pa ces vidit koliko ce ti trajat. meni je duracell u performance modu trajo oko mj dana bez da sam izgubio i jednu crticu.

razlika je u refresh time-u power save mod je na 150ms dok je performance mode na 500ms.

medo 01.08.2014. 03:08

Prve eneloop sam kupio prije 8-9 godina i skupio sam ih do sada 14. Sve mi rade dan danas, a razlog kupnje je bio taj što su mi prije eneloopa punjive baterije uvijek bile prazne kad sam ih trebao (fotich, svjetlo za bicikl, mini maglite....) i crkavale su nakon 2-3 godine.

Duracell je bacanje novaca. Imaš u Chipoteci litijske jednokratne AA i AAA baterije jeftinije od Duracelki koje će ih nadživiti nekoliko puta.

srale7 01.08.2014. 04:49

Citiraj:

Autor medo (Post 2638924)
Prve eneloop sam kupio prije 8-9 godina i skupio sam ih do sada 14. Sve mi rade dan danas, a razlog kupnje je bio taj što su mi prije eneloopa punjive baterije uvijek bile prazne kad sam ih trebao (fotich, svjetlo za bicikl, mini maglite....) i crkavale su nakon 2-3 godine.

Duracell je bacanje novaca. Imaš u Chipoteci litijske jednokratne AA i AAA baterije jeftinije od Duracelki koje će ih nadživiti nekoliko puta.


Daj Medo malo lakse s tom vutrom ili se bar koncentriraj dok pišeš post, jer kao i obično postovi su ti beskorisni.

Koje su to jednokratne litijske baterije, usput jeftinije od Duracelki, a nadžive ih nekoliko puta?

Naravno, ne tvrdim da ne postoje, nego daj navedi brand, brijem da u chipoteci ima 10 brandova baterija, i sad kako da ja znam koje nadžive duracelke nekoliko puta?

Poanta je kad vec nesto savjetujes (pretpostavljam da je iz vlastitog iskustva) onda daj napisi sve vazne podatke u jednom postu, a ne ovako svaki put nesto fali. Ili smanji dim.

ezav 01.08.2014. 07:58

Panasonic Eneloop bele od 1900 u 2 Wii mota vec preko godinu dana i dosta zadovoljan, prije sam imal Durice od 2500 i nakon tjedna/dva ili 4-6 sati igranja su bile prazne a ove Eneloop duraju i duraju, mislim da sam ih u ovih godinu i nekaj punil mozda jednom ili dva puta.

Sanyo Eneloop XX(3ed gen) 2450 u tlakomjeru koji je ubio neznam koliko Sony kompleta od 3000 i 2700 sada vec sretno kuca 6 mjeseci na Eneloop i mogu reci isto preporod.

Tak da ako se ide na punjive baterije po meni obavezno Eneloop :D

The Man 01.08.2014. 13:03

Jel igdje imaju te Eneloop u pakiranju od 2xAA+punjač?

Potrebujem ih za stari Logitech V220 koji obične duraselke prebrzo potroši.

coconut 01.08.2014. 13:37

Bilo je Metrou 4 AA baterije+punjač, ali se više ne sjećam za koju lovu. Ima ih u Linksu. Doduše, ja ih punim na svakakvim punjačima (no-name od 50kn, Varta,...) i rade bez problema već godinama.

The Man 04.08.2014. 10:04

Jel netko koristio od vas one male Cellularline prijenosne baterije? Ima ih u Vip centru za cca 150 kuna pa me interesuje valja li to išta ili je totalno sranje.

chief_wolfinjo 06.10.2014. 11:49

bok,

dali tko ima iskustva sa:

http://www.tinydeal.com/2pcs-1000mah...-p-136705.html

baterije koje se pune u vodi.

hvala :D

syss 06.10.2014. 12:01

ama kakav je to which-craft bogati?! :D

inače imam već duže vrijeme punjive aa i aaa iz spara onaj sim-pex ili kako se već zove brand... traju sve bez problema i cheap shit su pa eto heads up.

chief_wolfinjo 06.10.2014. 18:09

hehe ma kupiti ću.
pa javim dojmove :D

redscro 06.10.2014. 19:01

Koliko vidim, radi se o nekakvim NiMH baterijama koje se samo aktiviraju u vodi. Naravno ne pune se na taj način.

chief_wolfinjo 07.10.2014. 09:07

koliko vidim prema ovome



nakon što ih izvadi iz vode, odmah je spremno za uporabu.

chief_wolfinjo 27.10.2014. 18:31

došle su baterija danas, prema uputa sve napravio i bateriju su full pune. trenutno sam jednu stavio u sat pa da vidimo kako bu radilo. dok ne nađem neki jači potrošač. uglavnom za sada sve funkcionira, dovoljno je 10min ih držati u vodi :D

The Man 28.11.2014. 11:42

Uzel sam si nedavno Panasonic Eneloop Advanced Charger i 4 Eneloop AA baterije. Pošto koristim samo 2, a ove druge 2 su "u stanju pripravnosti", zanima me smeta li ako ostanu u punjaču koji (naravno) nije spojen u struju? Jel im to može štetiti na neku foru?

Dakle one samo stoje u punjaču, jednako kao što su stajale dok su bile na polici dućana, jedino su prije toga bile spojene u struju na par sati da se napune do kraja, zajedno sa prve 2 koje trenutno koristim.

Jel to ok ili si trebam naručiti onaj battery case za AA i AAA baterije? Nije on sad nešto jako skup, ali ako nije potrebno, radije bi te pare potrošio na malo jači gablec ili par hladnih pivica.

Nikky 28.11.2014. 16:24

Sa ove 2 koje trenutno ne trebaš / ne koristiš si se zahebao,
trebao si ih nakon kupovine bez ikakvog punjenja negdje spremiti,
ovako si ih sad "aktivirao", nemoj da stoje u punjaču, sad je bolje da ih staviš u opticaj i mijenjaš (vrtiš u krug) sa druge dvije.

Pupo 28.11.2014. 20:55

Jel nisu enelopice već aktivirane i napunjene?

The Man 28.11.2014. 21:44

Nisu napunjene do vrha. Ja sam ih stavio punit dok se sve 4 LEDice nisu zgasile (a to se dešava @ 100%) i dvije sam ubacio u K400, a ostale dvije ostavio u punjaču. Jel mi možeš malo bolje pojasnit kako im to šteti da stoje u punjaču za vrijeme dok on nije spojen u struju? Hvala.

Nikky 28.11.2014. 21:46

Mislim da se sve takve baterije aktiviraju kad ih prvi put puniš / prazniš, tako da mogu "ležat" do momenta prodaje / korištenja.
Tako je barem prije bilo, ne znam jeli se skoro šta mijenjalo :fiju:

Ovo za ostavljanje u punjaču, zavisi kako je napravljen, može ih prazniti pa tako sredit ...

Mogy 11.12.2014. 09:41

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 2638201)
Ako već kupujete Eneloop, kupite nove, Panasonicove.

Često viđam stare Sanyo još okolo, a cijena im ne pada.

Pošto se ne razumijem baš u ovo, možeš mi dati link za punjač koji da uzmem uz baterije ako nije bed? Hvala :)

Jesu to ove baterije, da ne fulam kupnju? Ako se ne varam AAA su ove veće za daljinske upravljače, zidne satove itd. (a to mi treba)

edit: dobio sam odgovor na PM, hvala 1v@n-u :chears:

The Man 11.12.2014. 16:41

Ja uzeo Panasonic. Zadovoljan sam. Zasad.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 16:55.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger