PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Smartphone uređaji i mobiteli (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=49)
-   -   Android OS - info, pitanja, root, orginal ROM-ovi, custom ROM-ovi, flash how-to (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=194870)

LAcy 04.08.2010. 19:28

Android OS - info, pitanja, root, orginal ROM-ovi, custom ROM-ovi, flash how-to
 
Promijenio sam naslov jer ću povremeno dodati neke savjete i trikove na koje sam naletio.

Rootanje
Iako je sam postupak vrlo jednostavan ako se koristi unrevoked početnicima bi mogao biti zbunjujuć jer autori se nisu potrudili opisati postupak. Vjerojatno jer ga smatraju vrlo jednostavnim.

1. Skinete i instalirate HTC Sync Zapravo nam trebaju samo driveri i nemojte imati pokrenutu aplikaciju za vrijeme rootanja!!! Moguće je naći samo drivere.
2. Spojite smartphone sa računalom da se instaliraju driveri. Preporuka je koristiti USB sa stražnje strane računala jer je pouzdaniji. Odspojite smartphone od računala.
2. Skinite reflash_package za svoj smartphone i svoj OS
3. Pokrenite reflash_package.exe i instalirajte
4. Otvorite hboot driver.htm koji se nalazi tamo gdje ste instalirali reflash_package i slijedite upute:
4.1 Skinite i odzipajte unrEVOked modified USB driver
4.2 Isključite smartphone, stisnite volume down tipku te power. Pričekajte provjeru kartice.
4.3 Spojite smartphone sa računalom i pričekajte poruku HBOOT USB PLUG
4.4 Windowsi će pronaći novi hardver, izaberite opciju kojom će te odrediti gdje se nalazi driveri koje ste skinuli i odzipali. Pričekajte instalaciju drivera, u device manageru bi se trebao pojaviti Android Bootlooader Interface
5. Isključite i ponovo uključite smartphone, bez volume down tipke. Dakle normalno kao i inače.
6. U settings, USB connection type stavite pod Default connection type, Disk drive, maknite kvačicu sa Ask me.
7. Pokrenite reflash.exe i spojite smartphone. Ne dirajte ništa, postupak će krenuti sam, napraviti će reboot smartphona, eventulano će Win opet tražiti drivere za Android Bootlooader Interface ali oni su već na disku i u stazi
8. Kad se uređaj ponovno pokrene ili vi izaberete opciju reboot (ne sjećam se sad a mrsko mi je još jednom rootati) imate rootan Desire

Ovim postupkom ste dobili ClockworkMod Recovery koji dobijete tako što isključite uređaj, stisnete volume down i power, dobijete menu u kojem izaberete RECOVERY(sa tipkama volume up i down birate opcije, sa power potvrdite izbor). Ovo vam između ostalog služi za vrlo jednostavnu instalaciju custom ROM-ova.

You know you're rooted when ...

Instalacija custom ROM-a

1. Nađete custom ROM koji vam se sviđa i želite probati. Ja sam stavio Official FroYo koji je samo rootan. Veliki izbor imate na forum.xda-developers.com
2. Obično vam treba i novi radio koji također skinete
3. Oba file su u zip formatu, ostavite ih takve kakvi su i snimite na sd karticu
4. Pokrenite ClockworkMod Recovery gore opisanim postupkom
5. Peta opcija je install zip from sdcard. Ovdje opcije birate trackballom i klikom na njega. Vraćate se u menu iznad sa tipkom back. Izaberite install zip from sdcard, zatim choose zip from sdcard
6. Nađite radio image sa zip ekstenzijom i kliknite na njega. Slijedite upute na ekranu i rebootajte kad vam se pojavi poruka.
7. Provjerite u settings, about, software imate li novi radio
8. Ponovno ugasite uređaj, uđite u ClockworkMod Recovery... no prije instalacije ROM-a obično je preporuka napraviti wipe data/factory reset i wipe cache partition. Tek nadon ovoga intalirajte ROM jednako kao i radio. Obje instalaciije su prilično kratke ali ipak budite strpljivi i za to vrijeme ne tipkajte po uređaju.
9. Reboot, pričekajte da se sustav podigne, odgovorite na pitanja o postavkama...

Ovakvom instalacijom custom ROM-a ste izgubili sve podatke!!!!! Zapravo ste to sami učinili onim wipe data/factory reset i wipe cache partition. Možete probati instalirati ROM i bez toga ali koliko čitam zna biti problema. Zbog toga napravite backup sa jednom od brojnih aplikacija na marketu. Phonebook ionako možete imati na svom google accountu i samo ga nakon instalacije ili reseta sinkronizirati i sve je opet tu. Sadržaj kartice se ne briše opisanim postupkom ali nije loše napraviti backup. Ako radite particioniranje i instalaciju A2SD+ onda brišete i sadržaj kartice.

Vidjet će te da ClockworkMod Recover nije samo za instalaciju ROM-a, može poslužiti za backup, particioniranje kartice, update... Također root vam daje administratorske ovlasti te omogućava instalaciju programa koji zadiru dublje o OS što je dobro i loše, ovisno o vama i koliko pazite što radite. Nemojte rootati smartphone jer to svi rade. Android radi normalno bez velikih ograničenja i bez roota. Root je tu prvenstveno za one koji vole eksperimentirati. Također s rootom gubite opciju službenog updatea! Ako se ikad poželite vratiti na staro, unroot stanje, nađite, skinite i pokrenite RUU (ROM Upgrade Utility) za svoj uređaj.

Rootani Official FroYo ROM koji sam stavio ne mijenja boot loader.

Forsiranje instalacije aplikacija na sdcard

Ne zahtijeva root a ni custom ROM. Ako nemate dovoljno mjesta u internoj memoriji uređaja napravite ovo. Provjerio sam i radi. Nemojte prebaciti one aplikacije kojima želite pristupati dok sdcard koristite kao disk drive na računalu.

Ako ste već rootali prema ovim uputama odnosno instalirali drivere ne trebate ponovo instalirati nikakve drivere.
1. Skinuti SDK Starter Package i unzipati negdje
2. U smartphone pod Settings, Applications, Developent stavite kvačicu na USB debugging
3. Pokrenuti komandnu liniju na računalu (cmd), otići u folder tools od SDK, pokrenuti adb shell
3. U shellu ukucati pm setInstallLocation 2
4. Odspojiti i restartati ueđaj
5. Isključiti USB debbuging

Nakon ovoga sve aplikacije se instaliraju na karticu a pod Applications možete sve prebacivati u telefon ili na karticu. Ako želite stanje vratiti na staro ponovite postupak ali uz pm setInstallLocation 0.

Jednostavniji način je instalirati aplikaciju ModInstallLocation.

Kalibracija baterije

Ako imate problema sa trajanjem baterije nakon upgradea moguće je da ju sustav pogrešno tumači odnosno potrebna je rekalibracija. Postupak nije previše složen i možete pokušati. Savjet sam našao ovdje. Ima i drugih vrlo zanimljivih savjeta.

1. Prvo napunite bateriju do kraja, ne samo dok se upali zelena dioda nego provjerite da li je puna u skrivenom meniu: tapnete na Phone i kucate *#*#4646#*#*nakon toga odite u Battery information. Pod power level treba biti 100% i napon 4.2V
2. Ugasite uređaj i upalite ga sa volume down i power tipkom ali ostavite uređaj na punjaču
3. Pokrenuti komandnu liniju na računalu (cmd), otići u folder tools od SDK, pokrenuti adb shell
4. Ukucati redom (ClockworkMod koji ste dobili rootanjem unrevoked ima opciju brisanja statistike baterije pa ne morate ovo kucati):
4.1 mount -a
4.2 rm /data/system/batterystats.bin
5. Restartajte uređaj i pričekajte boot. Kad se sustav potpuno podigne odspojite sa punjača. Nemojte dopunjavati bateriju dok se uređaj potpuno ne isključi! Kad se isključi, napunite ga opet do kraja. Preporuka ugašenog preko noći.

Nakon ovoga je baterija kalibrirana i možete je koristiti kao i inače.

Li-ion i li-polimer baterije imaju samo 300-500 punih ciklusa pražnjenja i punjenja. Napon se u mobitelima obično kreće od 3200-4200mV. Svaki put kad napunite i ispraznite do kraja, potrošili ste jedan ciklus. Ako to radite često ili svaki dan lako dolazimo do računice da će baterija vrlo brzo izgubiti na kapacitetu.

Suprotno Ni-Cd, baterije bazirane na Li nemaju memorijski efekt i zapravo im godi češće dopunjavanje a i troši se manje punih ciklusa. Jedini smisao "kalibracije" je da OS nauči koliki je stvarni kapacitet baterije i tako bolje procijeni postotke.

Više informacija pročitajte u članku How to Prolong Lithium-based Batteries

Skriveni menu

Postoji skriveni menu koji dobijete tako što tapnete na Phone i kucate *#*#4636#*#* (za lakše pamćenje ovo 4636 zapravo znači INFO). Jedna od korisnih opcija je Battery history gdje možete vidjeti što je i u kojim postotcima trošilo bateriju. Partial wake usage vam pokazuje što je držalo budnim uređaj, korisno ako vam baterija kratko traje jer ste instalirali aplikaciju koja ne dozvoljava odlazak u sleep i/ili drži CPU na 100% taktu i opterećenju.

Prikaz potrošnje ili punjenja baterije u mA

Ako vas zanima koliko struje vaš Android vuče iz baterije ili kojom strujom se puni ako je na punjaču bacite pogled na currentwidget. Inače oni koji su rootali uređaj mogu baciti pogled na sys/class/power_supply/battery/ Pazite što radite!

Ljepše animirane icone

Želite li imati ljepše icone ili postotak baterije umjesto sadašnjeg nepreciznog pokazivača? Ako imate rootan uređaj, možete instalirati neki od ovih zip-ova ili kao ja napraviti svoj vlastiti. Sve te icone su zapravo sličice koje se nalaze unutar npr. smooth-sense-1.0-1.0c.zip. U njemu se nalazi folder framework a u njemu framework-res.apk. Taj apk, kao i svaki drugi apk na Androidu je također arhiva. Prvo framework-res.apk izvadite iz smooth-sense-1.0-1.0c.zip te ga otvorite, recimo Total Commanderom.Vidjet će te nekoliko foldera. U \framework-res.apk\res\drawable-hdpi-v4\ će te naći što vas zanima, ne samo za bateriju nego i za ostale notifikacije.

Kernel sa poboljašnim GPU i ostalim performansama

Ako imate rootan Deisre, pokušajte sa ovim kernelom . Ubrzanje je očigledno i u realnim aplikacijama (igrama).

http://img821.imageshack.us/img821/8...shot23z.th.png

Digital Living Network Alliance

Ako imate Windows 7 i Android phone sa Digital Living Network Alliance (DLNA). Pokrenite Windows Media Player-> Stream-> Allow remote control of my Player. Uključite WLAN na smartphonu, pokrenite Music ili Gallery te stisnite Menu-> Select Player. Trebao bi se pojaviti PC kao opcija, izaberite ga i šaljite slike, stream videa ili glazbe sa smartphona na Windows 7 Media Player.

Isprobano sa Desirea s HD romom i radi slanje stream glazbe na PC, mijenjanje pjesama, glasnoće, čak se i cover prikazuje na PC-u. Probao sam pregledavati slike i video, sve radi bez problema.
PC i smartphone su u istoj mreži.

Kome je draži foobar, radi i sa njime uz plugin, naravno bez fotografija.

QtADB

Odlična grafička ljuska za ADB (Android Debug Bridge). U file modu radi slično Total Commanderu. Ako je uređaj rootan možete pristupiti sistemskim fileovima kao i sd kartici bez da ju mountate kao disk. Možete instalirati, deinstalirati aplikacije, vidjeti info, kucat adb komande, hvatati screenshot. Da bi sve ovo radilo potrebno je uključiti pod Settings->Applications->Development USB debugging te kao što piše na stranici imati instalirane drivere.

Google maps s navigacijom

Ne znam jeste li upoznati s ovom temom. Koristim modanu mapu i navigaciju već jako dugo i radi bez ikakvih problema. Više ni nemam neku drugu navigaciju jer ovo radi i offline ako se prekeširaju mape (uključi se u labsima). Jedino je još uvijek potrebno biti online za iniciranje navigacije.

Instalacija je zapravo još jednostavnija nego što piše u prvom postu. Ako imate rootan uređaj:
1. Skinete maps5.11.0-ownhere.apk
2. Promijenite ime u Maps.apk
3. Pod Manage applications, Forse stop i clear data i cache
4. Sa root explorerom ili ES File Explorerom odete u /system/app (mountati system kao read/write) i za svaki slučaj kopirate nekamo postojeći Maps.apk
5. Na isto mjesto kopirate novi Maps.apk koji ste skinuli i promijenili ime

I to je to (eventualno restart ali meni radi i bez restarta), imate novu verziju Google mapsa kojoj radi navigacija i još štošta.

Ako ovo slučajno ne radi, možete restartati u Recovery, mountati system i onda:
adb pull /system/app/Maps.apk ;spremite negdje backup ove aplikacije i na njeno mjesto stavite novi Maps.apk ili dodajte path na kraju
adb push Maps.apk /system/app ;isto možete na dodati lokalni path gdje se nalazi apk
adb reboot ;reboot iz CLI :)

Ako niste rootali svoj uređaj, onda instalirajte maps5.11.0-ownhere-signed.apk. Mana je što će te imati instalirana dva Google mapsa, jedan s malim zelenim o na iconi.

Easter egg

Settings -> About phone -> tapkajte po Android version dok se ne pojavi :)

Play google (market) problem s kupovinom već instaliranih aplikacija

Ako odete u Settings-> About phone i brzo tapkate po polju gdje piše Android version (budite strpljivi) pojavit će vam se skrivena slika koja ovisi o verziji ;)

Ako ste instalirali aplikaciju iz drugih izvora (sa drugih marketa, direktno sa kartice) market (sada Google play) na mobitelu i webu pokazuje da je aplikacija kupljena. Ako pokušate update/download dobije se greška ""Error - The download was declined because you haven't purchased it."

Srećom našao sam rješenje ako koristite Chrome/Chromium (možda sličnu opciju imaju i drugi browseri):

1. Otvorite Google play u browseru i nađite željenu aplikaciju
2. Desni klik na PURCHASED, zatim klik na Inspect element
3. Odmah iznad označenog retka će te vidjeti "data-ispurchased="true". Bacite pogled na screenshot.
4. Promijenite "true" u "false" i pritisnite enter
5. Sad možete kliknuti na PURCHASED koji će otvoriti obrazac za kupovinu...

Naravno za kupovinu morate imati registriranu kreditnu karticu na Google wallet.

Možda će te morati deinstalirati aplikaciju sa mobitela, prije toga napravite backup app+data sa Titaniumom (treba root) da bi mogli npr. vratiti game progres. Nisam deinstalirao, samo sam kupio i aplikacija je napravila update i sačuvala sve podatke. Jedna aplikacija mi se nije htjela kupiti za Atrix ali je Desire još uvijek registriran na marketu pa sam kupio kao za njega i onda se opet povukla na Atrix.

http://img338.imageshack.us/img338/950/marketzi.th.jpg

CPU Governors

I/O Schedulers

xlr 05.08.2010. 17:00

Gle ima i root tema na pcekspertu :)

Izašao je downgrade sa 0.92 na 0.80 čime je opet moguće rootati unrevokedom:
http://forum.xda-developers.com/show....php?p=7515453

Ovim se vraćate na:
Blank and wiped device
Firmware: 2.1-update1 UNROOTED!
HBOOT: 0.80
Basband(Radio): 32.36.00.28U_4.06.00.02_2
Kernel: 2.6.29-0cb9f166htc-kernel@18-2#1
Build: 1.21.405.2 CL174215 release-keys

Ovi tutoriali zastarijevaju iz dana u dan, pa savjetujem da pratite xda-developers forum. Kod nas su već dostupni Desire modeli sa SLCD ekranima gdje je procedura rootanja malko drugačija od ovdje opisane... Ako je u redu, stavit ću link na temu gdje sam skupio sve potrebne tutoriale za rootanje Desirea dostupnih na našem tržištu:
http://cafe.mobil.hr/threads/68822-D...roid-ROM-flash...

Ako autor teme želi, neka ih slobodno prekopira. Nema potrebe za creditsima jer sam uz svaku metodu naveo izvor - moj je samo prijevod i prikupljeni dojmovi korisnika iz prve ruke :)

2145 08.10.2010. 23:28

Gašenje sigurnosne blokade (S-Off)
NAPOMENA : Mali broj ljudi ovo zaista treba i postupak, ukoliko pođe po zlu, može izazvati trajno oštećenje,

1) Skinuti bootable .iso sa http://alpharev.shadowchild.nl/alpharev.iso.
2) Snimiti na disk i pokrenuti.
3) Spojiti uređaj putem USB sa "Enable debugging" uključenim
4) Čekati
5) Radovati se

Sam postupak je iznimno kratak i dopušta pisanje po /system particiji (najbolja korist za to je što će aplikacija Metamorph raditi).

Više info ovdje.
Uskoro će isto biti primjenjivo i na Wildfireu i Legendu.

dzura 11.11.2010. 15:35

igo motonav
 
igo motonav
Evo za one koji odluce stavit igo8 na svoj desire....meni radi odlično i koristi cjeli ekran

Motonav je orginalno napravljen za motorolu jer ostale igo verzije su za manji ekran ali dosta ljudi koristi na desire,nexus......

1.skinite program http://www.megaupload.com/?d=JJ6MJ8PR
2.odzipajte ga na sd karticu,ali ne u neki folder nego samo na karticu(na uređaju morate stavit disc mode kad ga spojite)
3.u setting meniu uređaja stisnite na applicatons i stavite kvacicu na Unknown sources
4.u marketu skinite "App Installer"
5.preko app installera nadite motonav.apk i instalirajte program

I to je to....
Dodatne karte najbolje skinite s ove stranice http://ig8.keep.pl/ (stalno replacaju linkove pa su karte uvjek dostupne)
Ja sam skinul NAVTEQ Q1.2010 EUROPE iGO 8.3.x i sve radi super.
Karte odzipajte i onda spojite desire putem cabla i karte stavite u folder maps a POI u folder poi

nadam se da bu nekom od pomoci.....:beer:

Elder 18.11.2010. 17:05

Pozdrav, utipkam *#*#4636#*#* i nist se ne desi ko da nisam utipkal nista.

xlr 30.11.2010. 14:27

Kako premjestiti /data particiju na SD karticu (data2SD):
http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=852219

Mob umjesto interne memorije koristi sd karticu za pohranu podataka koji idu na /data particiju. Apps2ext skripta ovdje nije potrebna (zapravo je poželjno da je izbacite iz ROMa jer ćete imati problema). Nakon obavljenog postupka, sve aplikacije i data koje trpate na internu memoriju - idu na sd. Limit particije je 1 GB.

sshot (512 MB particija)
http://desmond.yfrog.com/Himg3/scale...=640&ysize=640

Cuky 13.01.2011. 13:38

tu bih dodao izmjene zbog malih promjerna u sdk aplikaciji.

Forsiranje instalacije aplikacija na sdcard

1. Prvo trebate ukljuciti usb debugging na mobitelu. U postavkama pod Settings > Applications > Development > stavite kvacicu na "USB debugging".
2. Sada trebate skinuti "android sdk" aplikaciju na vas pc sa ovog linka. Kada ste skinuli aplikaciju potrebno je odzipati skinuti file npr. na desktop, u folder "android". Nakon toga treba pokrenuti "SDK Manager.exe" i instalirati ponudjene pakete (sdk tools, platform tools, itd.)
3. Nakon toga potrebno je skinuti drivere za HTC Desire (buduci da driveri od sdk aplikacije ne rade sa desire-om) sa ovog linka te je potrebno file odzipati na npr. desktop, u folder "driver"
4. Spojite mob sa kompjuterom preko USB kabla. OS ce prijavit da je nasao novi uredaj i trazit ce vas drivere. Potrebno je odabrati folder "drivers" na desktopu kako bi tamo pronasao drivere.
5. Kada je instalacija drivera zavrsena potrebno je u cmd-u (command prompt) otici u folder "android\platform-tools". U tom folderu je potrebno utipkati "adb shell". Nakon sto ste to utipkali pojavit ce se ovaj znak "$"
6. Sada utipkajte "pm setInstallLocation 2". Nakon sto ste stisnuli enter pojavit ce se opet ovaj znak "$" bez ikakve poruke ili upozorenja. To je to. Sada slobodno mozete zatvorit cmd i restartat mob. Od sada ce se sve aplikacije instalirati na sd karticu.

7.U slucaju da pozelite vratiti postavke na defaultne vrijednosti potrebno je utipkati na 6.-om koraku "pm setInstallLocation 0" umjesto "pm setInstallLocation 2".

Brko 04.02.2011. 19:44

Pitanje: vrijedi li ovo sve gore navedeno i za model Desire HD?

LAcy 04.02.2011. 19:48

Više manje da. Već neko vrijeme koristim rom od Desire HD. Svakako pogledaj na xda što te zanima jer se u nekim stvarima ipak razlikuju.

hammer_of_thor 04.02.2011. 21:46

Citiraj:

Autor Drug Brko (Post 1841472)
Pitanje: vrijedi li ovo sve gore navedeno i za model Desire HD?

Što to točno?

Desire HD se roota bez spajanja sa kompom u roku minute putem programa VISIOnary+
A S-Off se isto odradi u roku 2 minute.

Također ROM se instalira preko ROM MAnagera u roku par minuta

Gore su navedeni dosta duži postupci dosta zastarjeli (bar u odnosu na sad one-click root i slično), trenutno postoje mnogo jednostavniji postupci. :)

crn 04.02.2011. 22:10

Citiraj:

Autor LAcy (Post 1841473)
Više manje da. Već neko vrijeme koristim rom od Desire HD. Svakako pogledaj na xda što te zanima jer se u nekim stvarima ipak razlikuju.

koji rom ? kako si zadovoljan ? koje su razlike od desire roma ?

LAcy 04.02.2011. 22:25

RCMixHD ali onaj iz trećeg posta uz neke moje sitne modifikacije. U prvom postu imaš 5 videa koji pokazuju glavne razlike. Sa couttstech-2.6.32.28_OC1190_HAVS@925mV_CFS_VR kernelom radi brzo i stabilno uz minimalni takt od 128MHz. S isključenim ekranom struja pražnjenja je oko 3-5mA.
Obzirom da sam sve naštimao kako želim ne da mi se isprobavati novu verziju s novom skriptom. Čak sam zadovoljan i trajanjem baterije, ovisno o korištenju može potrajati 2-3 dana.

http://img820.imageshack.us/img820/6...shot80v.th.png http://img13.imageshack.us/img13/825...shot84b.th.png

neumrli 15.02.2011. 17:20

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=943726

HTC Desire SIM-Unlock Utility

Genijalna stvar, otkljucao sam mobitel (bio je zakljucan na VIP-u) iz prvog pokusaja sa 0.1 verzijom ovog OS-a (Linux). Potrebno je samo uci u HBOOT (VolDown+Power tipka) i bootati ovaj os na laptopu/PC racunalu te pritisnuti enter i ako sve bude proslo ok, to je to - mobitel vam je otkljucan. Citao sam da su neki imali problema sa Orange providerom, no nakon vise pokusaja otkljucavanja i oni su uspjeli sa novom 0.2a verzijom otkljucati svoj mobitel.

Ima mozda jedna stvar koja je upitna sa sigurnosne strane, a ta je da vas nakon sto upalite mobitel sa novom SIM karticom OS (Android) pita da upisete ponovno vasu lozinku za GMail, znaci ovdje moze biti slucaj da vlasnik ako ima lose namjere moze vam pokupiti podatke od vaseg google accounta. Ja osobno nisam ukucao lozinku, te cu pokusati koristiti neki drugi google account za mobitel.

Ovo su moji podatci:

VIPnet, S-LCD model

BRAVO PVT4 SHIP S-ON
HBOOT-0.93.0001
MICROP-051d
TOUCH PANEL-SYNT0101
RADIO-5.11.05.14
Aug 10 2010,17:52:10

p.s. molio bih moda da u naslov teme stavi nesto tipa "besplatno otkljucavanje mobitela".

:chears:

coconut 16.02.2011. 10:35

Ostaju li podaci ili ih ta operacija briše tj. moram li prije napraviti backup podataka?

m4dm4n 16.02.2011. 14:16

Ništa se ne briše, sve ostaje najnormalnije. Osobno nisam stavio iz jednog glavnog razloga. Ponovni flash RUU-a,neće ponovno zaključati mobitel, ne znam kakva je situacija sa garancijom.

neumrli 16.02.2011. 16:25

Sto se tice garancije, koliko sam upoznat ti smijes otkljucavati mobitel te garancija i dalje vrijedi (ne smijes ga rootati). No opet savjetovao bih da provjeris na jos jedan-dva izvora jel ovo moje vrijedi.

xlr 26.02.2011. 01:14

Jedino ako imaju neku bazu IMEI brojeva kojoj se redovito updejta SIM lock status (ono, teta na Vipovom šalteru naruči unlock kod, naplati ga 500kn i to se negdje zabilježi). U suprotnom sumnjam da mogu dokazati da li je mob kupljen otključan ili je to urađeno na treći način.

Bruno_Rv 26.02.2011. 15:02

Otkljucavanjem se gubi garancija. Jednostavno. ViP=Amoled=otkljucan ili VIP=SLCD=Zakljucan. Ako nije tako,gubis garanciju. Rijesen problem.
A vip ima bazu podataka sa IMEI brojevima i kodovima zato sto te kodove sam mijenja i stavlja svoje jer im HTC to dopusta. Zato se wildfire i desire iz vipa ne mogu otkljucati preko tvornickih online kodova. Ako ne znate hackati i "srediti" telefon da se uopce ne moze bootati,garancije nema.

Cuky 28.02.2011. 10:16

evo kod mene je bas situacija da imam desire iz vipa - slcd i to tvornicki otkljucan tako da ovaj tvoj navod da su svi slcd modeli zakljucani ne stoji.

toreador 01.03.2011. 13:01

root htc desire hd kupljen u t centru?
 
Dobar dan,
zanima me da li je moguce rootati htc desire hd kupljen u t centru?
Naisao sam na dosta guide-ova kako downgrdaeat sa 1.72xx na 1.32 prije nego se moze rootat, ali ne znam da li je to moguce ako je kupljen u t centru.
Strah me krenuti sa postupkom, a nisam siguran da li ce uspjeti.
Ako je moguce rootati, zanima me da da li ima nesto na sto moram paziti ili jos nesto sto moram napraviti prije nego bi krenuo sa postupkom rootanja.

Hvala

hammer_of_thor 01.03.2011. 17:15

Zašto nebi bilo moguće?

Samo downgradeaš na 1.32.x, na XDA imaju kompletni guideovi (neznam kak se to radi jer je moj došao sa 1.32), skineš sa neta apk VISIOnary+, prebaciš na mob i instaliraš. Otvoriš, probaš temproot - uspije, onda probaš permroot i gotova stvar.

Ja sam ga rootao u roku minute.

toreador 02.03.2011. 15:00

nasao sam na xda forumima sve potrebno i uspjesno sam ga rootao.

hvala :)

locerko 05.03.2011. 02:17

Citiraj:

Autor LAcy (Post 1841577)
RCMixHD ali onaj iz trećeg posta uz neke moje sitne modifikacije. U prvom postu imaš 5 videa koji pokazuju glavne razlike. Sa couttstech-2.6.32.28_OC1190_HAVS@925mV_CFS_VR kernelom radi brzo i stabilno uz minimalni takt od 128MHz. S isključenim ekranom struja pražnjenja je oko 3-5mA.
Obzirom da sam sve naštimao kako želim ne da mi se isprobavati novu verziju s novom skriptom. Čak sam zadovoljan i trajanjem baterije, ovisno o korištenju može potrajati 2-3 dana.

http://img820.imageshack.us/img820/6...shot80v.th.png http://img13.imageshack.us/img13/825...shot84b.th.png


Dali mi mozes staviti tutorial kako da napravim data2ext ili apps2sd+, prvi put radim, pa mi nije na ti?

Hvala

LAcy 05.03.2011. 11:45

U međuvremenu sam stavio RCMixHD 3.0.1. Tutorijal imaš na linku u mom postu koji si quotao. Sve se svodi na particioniranje sd kartice i flashanje. Prije toga kopiraj sve sa kartice jer ćeš u protivnom ostati bez podataka. Preporučena konfiguracija particija je Fat + 1GB Ext4 + 0.3GB Ext4 + 0.1GB Swap. Prvu sam napravio nešto manju od 1GB pa su i ostale proporcionalno manje. Particioniranje radim iz Linuxa tako što bootam mobitel u recovery mod, spojim usb-om, mountam kao vanjski disk (ima opcija u clockwork), particioniram s fdisk ili gparted, prebacim rom na fat particiju i flasham. Fat particiju već neko vrijeme ne diram jer sam napravio alignment.

pljugi 05.03.2011. 12:13

Treba samo napomenuti da ROOT ne radi za Android 2.2.1

frizider 05.03.2011. 21:42

Citiraj:

Autor toreador (Post 1861315)
nasao sam na xda forumima sve potrebno i uspjesno sam ga rootao.

hvala :)

Ajd molim te daj nam link da vidimo kako se to radi.Planiram kupiti taj uređaj a nisam se do sada ima priliku pozabaviti sa takvim stvarima.

Thnx

viper 16.03.2011. 20:21

Mugen Power Extended Battery for HTC Desire A8181 with battery cover in Brown 3200mAh

http://www.mugen-power-batteries.com...5/category/4/#


Hrvatski review http://www.red-gsm.net/t49067/#post159626

Citiraj:

Mini test izdržljivosti...
Napravili smo mini test kroz nekoliko dana da vidimo koliko zapravo dugo traje ovakav tip baterije. Znači, test je vršen na Li-ion bateriji, voltaže 3.7v, kapaciteta (mAh) 3200, mobitel – HTC Desire. Instalirano je nekoliko aplikacija/widgeta za praćenje stanja baterije i krenuli smo. Napravili prvo punjenje, zatim ispraznili bateriju na 50% i onda 12 sati punili kako bi dobili barem inicijalni kapacitet.

1.dan
Prvi dan testa napunili smo mobitel pjesmama, pustili smo ih da sviraju 2h i 36min. Znači neprestanog sviranja na 100% jačini zvučnika.
Rezultat: Nakon puštenih mp3-ca i 20 min korištenja ostalih funkcija (wi-fi, bluetooth) baterija je bila na 81%. Do kraja dana završila je na 79%.

2.dan
Taj dan je protekao u mirovanju što se telefona tiče, svega je bilo 20ak min. rada na njemu, par poziva, malo interneta i malo surfanja po izbornicima. Rezultat: baterija je izgubila 6% i sad je na 73%.

3. dan
Ostavili smo čitav dan telefon na stand-by načinu rada – baterija se smanjila za 3%, na kraju dana je bila na 70%

4. dan
Baterija je na 70%. Za potrebe ovog testa pustili smo jednu emisiju „Na rubu znanosti“ btw koja govori o električnim pogonima i baterijama te ju pustili 2 puta. (video 51min. - divx - 640x480 -1065kbps - 800mb)
Rezultat: Nakon 102 min videa baterija je bila na 49% Do kraja dana još je bilo 20-ak minuta igre oko mobitela te je baterija dan završila na 46%

5 dan.
Na početku zadnjeg dana baterija je bila na 45%. Tog dana je sveskupa rada na mobitelu bilo oko 2 sata (video, mp3, internet, razni programi) Na kraju dana ostalo je 10% baterije sa kojim zaključujemo test.

Bruno_Rv 16.03.2011. 22:40

Citiraj:

Autor viper (Post 1872581)
Mugen Power Extended Battery for HTC Desire A8181 with battery cover in Brown 3200mAh

http://www.mugen-power-batteries.com...5/category/4/#


Hrvatski review http://www.red-gsm.net/t49067/#post159626


Ja bih ardije da mi netko napravi test sa cijelodnevnim surfanjem preko 3g/3.5g. Slusanje muzike i gledanje filmova i nije bas nesto na 3.7" pa ga nisam bas koristio kad sam imao desire ali surfanje data konekcijom zdere bateriju kao ludo.

Prijateljski 17.03.2011. 23:34

U nastavku nešto zanimljivo za vlasnike Desire mobitela:

HTC Desire series Unlock tool
"ISO preselite na CD, u kompjuteru u BIOS-u podesite da boot-a sa CD-a, pokrenete komp, spojite Desire koji ste prije toga ugasili pa pritisli VOL- pa tek onda palili (da pokrene boot screen), spojite sa kompjuterom, pricekajte da digne OS sa tog CD-a i pratite upute na kompjuteru"
Radi provijereno!!!!!!


link

neumrli 18.03.2011. 10:22

Ta vijest je vec objavljena u ovoj temi prije mjesec dana ;)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 06:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger