PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Laptop se upali i ugasi (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=294946)

henri_007 10.10.2018. 19:20

Laptop se upali i ugasi
 
Pozdrav ekipa! Trebam savjete...

Dođem danas doma sa posla, upalim laptop, lampice se upale, ventilator se čuje ali nema slike. I tako radi jedno 3-4min. Prisilno ga ugasim, ponovno upalim, upali lampice, ventilator zuji, ali nema nikakve slike, radi 4-5 sec i onda se ugasi. I tako stalno. Znači samo kod prvog paljenja je radio bez ikakve slike i nakon prisilnog gašenja se upali samo na 5sec.

Ono što mi je čudno da sam ga sinoć normalno ugasio i sve je normalno radilo. Nije se nikud mrdao sa stola pa mi ne ide u glavu da je harverski kvar nastao preko noći.

Otvorio sam ga, ispitao hard diskove ( obični i ssd ) oni rade normalno. Više ne znam šta da pokušam. Ima li tu kakve pomoći? Jel možda matična? Koliko se to isplati mjenjati?

Inače riječ je o HPovom laptopu g15-012sm, star nekih 3,5godine.

kiki86 10.10.2018. 22:51

iskopcaj iz struje, izvadi bateriju, drzi puc za paljenje jedno 20-30 sec stisnut, vrati bateriju ukopcaj u struju i probaj upalit. ako to nije pomoglo, probaj ram izvadit i vratit natrag

trex 11.10.2018. 16:01

Napravi prvo ovo što je kolega napisao, pa ako ne pomogne, računaj da je grafička.
Da potvrdiš to, zagrij cijeli laptop malo (slobodno izvadi bateriju) i kada je topao probaj da li će dati sliku.
Tipa zagrij ga na suncu, radijatoru ili stavi u toplu pećnicu (pazi, toplu na 70-ak stupnjeva max, a ne da se otopi nešto) i ako upali, nakon što se dobro zagrije, to ti je potvrda ja je grafa
Pa svi kvarovi nastaju 'preko noći'

henri_007 11.10.2018. 22:23

Probao sam što je kolega kiki rekao i skužio da laptop daje znakove života bez baterije, tj. napiše grešku CMOS i da će se resetirati na default postavke. Nakon stavljanja baterije opet isto, upali se i ugasi (crni ekran). Onda sam stavio novu bateriju i sve funkcionira.
Ono što mi je čudno da multimetar pokazuje normalnu voltažu baterije. Očito je ona u nekom defektu.

Dečki puno hvala na pomoći i savjetima!!

Nbdy32 12.10.2018. 08:12

Normalna voltaža ???


Imao jednu Lan party ploču koja sa baterijom od 3.07V nije htjela dignuti sistem ...


Baterija sa 3.09V riješila stvar ...

henri_007 12.10.2018. 09:04

Sad kad to kažeš izgleda da ipak nije normalna voltaza... Kod mene je 3.05v. Zbunilo me to što internet kaže da je napon te baterije 3V pa sam mislio da je ovo ok

Zašto onda komp sa tom baterijom ne baca grešku? Baterija polovično upali ili?

henri_007 12.10.2018. 16:28

Jebeš mi sve ako ga ne bacim kroz prozor. Kupim danas novu Sony bateriju da ne stavljam onu kinesku iz kika, kad ono sve isto kao i na početku priče uz razliku da sad više ne reagira ni sa bateriju ni bez

Nbdy32 13.10.2018. 10:51

Ok,ajmo sad na drugu stranu,ispravljač


Imaš li kakav unimer da izmjeriš voltažu,makar nemora biti da je i to pokazatelj ...


Probaj zamijeniti ispravljač i vidi da li će sve biti ok ...


Imao jedan laptop kojemu je "novi" ispravljač (star 3 mjeseca) pokazivao 19.6V ali nije htio upaliti do kraja lap ...


Posuditi možda pa da probaš ???

henri_007 13.10.2018. 15:24

Imam multimetar, mogu izmjeriti voltažu. Ali da je do ispravljača, na bateriji bi se ponašao normalno? Njemu je ista stvar, bila baterija ili ispravljac

Nbdy32 13.10.2018. 18:31

A ako ispravljač nije u redu,nije ni napunio bateriju ...

trex 15.10.2018. 11:32

Ajmo ponovo:
STANJE BATERIJE SE NE MOŽE PROCJENJIVATI PREMA NAPONU!
Napon ne govori ništa o kapacitetu i ispravnosti baterije.
Svaki akumulator se MORA testirati pod teretom i onda donositi zaključak o stanju.
Masa baterija (ovisno o kemiji) faila tako da napon izgleda normalan, a kada se stavi pod teret 'sjedne' maltene na 0
Ako ste kupili novu bateriju to ne znači da je ispravna čak iako je napon na multimetar nominalan.
Neki dan sam 'popravljao' daljinski ključ od auta koji je prošao već druge majstore.
Trebalo je samo zamjeniti bateriju ispravnom. Da stvar bude apsurdnija, covjek je kupio novu bateriju koja je pokazivala preko 3v, ne od kineza i to Grundig.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 17:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger