PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Kriptovalute (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=75)
-   -   BTC kartice (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=284935)

Zika21 24.03.2017. 07:27

BTC kartice
 
Ima ih puno, neke poznatije koliko vidim su Wirex, Bitstamp, Xapo, Cryptopay...

Wirex je u nekom restrukturiranju, Xapo obavlja pretvaranje BTC u fiat valutu tek prilikom transakcije što meni osobno ne odgovara.

Bitstamp ima dosta velika davanja, koja su ipak manja nego na bankomatu, ali postavlja se i pitanje anonimnosti/izbjegavanja poreza budući da kartica glasi na ime i prezime.


Koju ste vi odabrali i zašto, te kako ste zadovoljni njome?

FRipper 24.03.2017. 08:06

Koristim Wirex aka e-coin. Pa evo ako netko treba može se regati preko mene i dobiti 25% popust na karticu. https://www.e-coin.io/?ref=704501008...d6e02a47d3ba23

Najviše ju koristim za naručivanje online tipa ebay, aliex (koristim virtualnu USD)... sve za sada ok prolazilo.

Uskoro ću malo više o tome napisati, provizije, itd... jer sam još u fazi testiranja fizičke mastercard kartice koja mi je došla nedavno.

drz_nedaj 30.03.2017. 18:43

Takodjer me zanima sto dalje.. kako opipat izrudareni novac jednog dana?


Sent from my iPhone using Tapatalk

orbital_station 31.03.2017. 08:08

Jel ima ovdje zainteresiranih za kupovinu btc za keš?
Ili bilo koje druge kriptovalute?

Mislim da bi to bilo bolje neg da si na račune isplaćujemo. Naravno ako ima zainteresiranih.

FRipper 31.03.2017. 08:48

Naravno da bi bilo bolje...ali računaj da taj tko kupuje uzima bar 10% a onda si na istom kao da isplatiš na bankomatu, preko kartice, itd...

-----------------------------------------------
Što se tiče kartice, Wirex-a (registracija - preko referal dobivate 25% jefitniju karticu, pa kada se regate svoj referal dajte frendu poznatiku... )/ napravite si virtualnu USD i fizičku naručite EUR

Kartica jako dobro funkcionira na svemu, plaćanja računa (npr struje preko hepi aplikacije), kupovine bonova (tele2), plaćanja goriva na benzi, plaćanje u trgovini pa do dizanja samih kuna na bankomatu (zaba).

Ukratko možete ju koristiti svuda kao bilo koju kreditnu karticu.

U bilo kojem gore navedenom slučaju, ugrubo gubite oko 8% ukupno kada se sve spoji i računa (prebacivanje BTC na karticu zatim taj btc morate promjeniti u EUR - na wirexu je tečaj cc 4% manji nego što je u tom trenutku dalje, zatim miners fee provizija koja nije puno + dodatno još cc 3% provizija prilikom transakcija).

Na bankomatu dizanje još dodatno se naplačuje oko 20kn po transakciji, pa ako dižete lovu dižite više a ne 100kn i takve manje iznose... Jer za 100kn će vam skunuti oko 20kn a i za 10k kn će vam skinuti 20kn...

https://s11.postimg.org/khzgrklmn/wirex.jpg

-----------------------------------------------

Najjeftinija opcija prodaje BTC je kupovina direkt u BTC, npr preko UZI-a ili neke druge trgovine koja prima BTC.

Bono 31.03.2017. 09:41

Kad smo kod provizije ima ko za prodati btca ili etha?

orbital_station 31.03.2017. 09:46

Ako zanemarimo poreznu, koliko % izgubim ako sa bitkonana plaćam na tekući/devizni?
Jel tko polvačio sa bitkonana ikad?

FRipper 31.03.2017. 09:48

Citiraj:

Autor Bono (Post 3043463)
Kad smo kod provizije ima ko za prodati btca ili etha?

ima... :)

Citiraj:

Autor orbital_station (Post 3043465)
Ako zanemarimo poreznu, koliko % izgubim ako sa bitkonana plaćam na tekući/devizni?
Jel tko polvačio sa bitkonana ikad?

Devizni, oko 1e ti je transakcija (s krakena) + gubiš nešto na prodaji eur-kn (računaš tečaj za kupoprodaju deviza). Ukratko skoro ništa ne gubiš...ali eto, porezna :D

Bono 31.03.2017. 09:56

Devizni zaboravite, banka blokira transakcije. Traze podrijetlo imovine i svasta, ne isplati se zivaca, prijatelj je probao na maloj transakciji sa rba. Ako neko hoce prodati neka se javi, kupujem sve sto imate. Treba mi za bankomat i exchange :)

Getriba94 31.03.2017. 10:08

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3043467)
ima... :)



Devizni, oko 1e ti je transakcija (s krakena) + gubiš nešto na prodaji eur-kn (računaš tečaj za kupoprodaju deviza). Ukratko skoro ništa ne gubiš...ali eto, porezna :D


a u slucaju da nemas primanja i stavljas na ziro samo izmajnano , ne prelazis godisnji onaj limit , znaci opet nikakvih davanja nemas dodatno?

ili mozda bolje tekuci?

FRipper 31.03.2017. 10:09

Gle, porezna prati sve... tako da te lako mogu pozvati na razgovor i naplatiti ti porez.

Citiraj:

Autor Bono (Post 3043477)
Devizni zaboravite, banka blokira transakcije. Traze podrijetlo imovine i svasta, ne isplati se zivaca, prijatelj je probao na maloj transakciji sa rba. Ako neko hoce prodati neka se javi, kupujem sve sto imate. Treba mi za bankomat i exchange :)

Koliko uzimaš posto?

Getriba94 31.03.2017. 10:21

Aha , kolko te kosta da ti naprave karticu i na koju foru kunkcionira wirex , povezes ju sa svojom jaxx adresom?

FRipper 31.03.2017. 10:25

Regaj se pa tamo vidiš sve točno...

Prebacuješ BTC direkt sa krakena ili poloniexa na wirex btc adresu... jaxx ti tu ne treba

Bono 31.03.2017. 10:26

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3043480)
Gle, porezna prati sve... tako da te lako mogu pozvati na razgovor i naplatiti ti porez.



Koliko uzimaš posto?

Kad saljes na devizni dobijes ovo:
http://preview.ibb.co/k20v85/RBA_dopis.jpg
host gifs

Ovisi o kolicini trenutno kupujem do 40 BTC-a, kako sam rekao uskoro dizem bankomat pa mi treba kapitala. Negdje na razini bankomata je naknada.

Citiraj:

Autor Getriba94 (Post 3043486)
Aha , kolko te kosta da ti naprave karticu i na koju foru kunkcionira wirex , povezes ju sa svojom jaxx adresom?

14€ ti je izdavanje kartice i 1€ mjesecno plus naravno naknade za konverziju u drugu valutu i podizanje casha.

Getriba94 31.03.2017. 10:29

sve info dobio , tnx :)

vorda22 31.03.2017. 11:02

Citiraj:

Autor orbital_station (Post 3043443)
Jel ima ovdje zainteresiranih za kupovinu btc za keš?
Ili bilo koje druge kriptovalute?

Mislim da bi to bilo bolje neg da si na račune isplaćujemo. Naravno ako ima zainteresiranih.

imam ja, meni treba jedno 50e u btcu

vorda22 31.03.2017. 11:03

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3043452)
Naravno da bi bilo bolje...ali računaj da taj tko kupuje uzima bar 10% a onda si na istom kao da isplatiš na bankomatu, preko kartice, itd...

-----------------------------------------------
Što se tiče kartice, Wirex-a (registracija - preko referal dobivate 25% jefitniju karticu, pa kada se regate svoj referal dajte frendu poznatiku... )/ napravite si virtualnu USD i fizičku naručite EUR

Kartica jako dobro funkcionira na svemu, plaćanja računa (npr struje preko hepi aplikacije), kupovine bonova (tele2), plaćanja goriva na benzi, plaćanje u trgovini pa do dizanja samih kuna na bankomatu (zaba).

Ukratko možete ju koristiti svuda kao bilo koju kreditnu karticu.

U bilo kojem gore navedenom slučaju, ugrubo gubite oko 8% ukupno kada se sve spoji i računa (prebacivanje BTC na karticu zatim taj btc morate promjeniti u EUR - na wirexu je tečaj cc 4% manji nego što je u tom trenutku dalje, zatim miners fee provizija koja nije puno + dodatno još cc 3% provizija prilikom transakcija).

Na bankomatu dizanje još dodatno se naplačuje oko 20kn po transakciji, pa ako dižete lovu dižite više a ne 100kn i takve manje iznose... Jer za 100kn će vam skunuti oko 20kn a i za 10k kn će vam skinuti 20kn...

https://s11.postimg.org/khzgrklmn/wirex.jpg

-----------------------------------------------

Najjeftinija opcija prodaje BTC je kupovina direkt u BTC, npr preko UZI-a ili neke druge trgovine koja prima BTC.


rego sam se prek tebe, sad samo da im posaljem autorizaciju, id i adresu...

Lewis 31.03.2017. 11:17

A da li je netko probao/uspio prebaciti BTC sa walleta u Paypal?

Shamanix 31.03.2017. 11:24

Imam ja za prodat nesto BTC-a, slazem novi rig pa mi treba kesh.. :)

dadoremix 31.03.2017. 14:51

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3043521)
A da li je netko probao/uspio prebaciti BTC sa walleta u Paypal?

ovo i mene zanima..
ja preko coinbase-a na bitkonan na pbz tekuči i to radi.. probao 100 kn ..

al paypal bi bio bolji.. i onda to troši, umjesto pbz računa.. i nemas brige sa poreznom..
kupujes susjedima i svima kojima treba nešto, a njima lovu ubireš

vorda22 31.03.2017. 15:36

nadam se da trosite max 20% btc rezervi, a ostalo cuvate :)

vorda22 01.04.2017. 21:05

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3040773)
Koristim Wirex aka e-coin. Pa evo ako netko treba može se regati preko mene i dobiti 25% popust na karticu. https://www.e-coin.io/?ref=704501008...d6e02a47d3ba23

Najviše ju koristim za naručivanje online tipa ebay, aliex (koristim virtualnu USD)... sve za sada ok prolazilo.

Uskoro ću malo više o tome napisati, provizije, itd... jer sam još u fazi testiranja fizičke mastercard kartice koja mi je došla nedavno.

koliko ovim tudumima treba da me verificiraju???

Sent from my MI MAX using Tapatalk

kopija 02.04.2017. 08:54

Citiraj:

Autor Lewis (Post 3043521)
A da li je netko probao/uspio prebaciti BTC sa walleta u Paypal?

Bitpanda je imala tu opciju ali više nema :-(
Citiraj:

Hello Vanja,

unfortunately we had to disable our PayPal sell option because PayPal changed their formally positive policy towards Bitcoin.
There is no plan to re-enable it.

Best regards,

------------------
Team BITPANDA (Adam)
support@bitpanda.com

IMHO najisplativija opcija je kupovina ludih gljiva na mračnom međumrežju i prodaja nevinoj dječici u parku.

Chuby 02.04.2017. 12:51

Citiraj:

Autor FRipper (Post 3043452)
Naravno da bi bilo bolje...ali računaj da taj tko kupuje uzima bar 10% a onda si na istom kao da isplatiš na bankomatu, preko kartice, itd...

-----------------------------------------------
Što se tiče kartice, Wirex-a (registracija - preko referal dobivate 25% jefitniju karticu, pa kada se regate svoj referal dajte frendu poznatiku... )/ napravite si virtualnu USD i fizičku naručite EUR

Kartica jako dobro funkcionira na svemu, plaćanja računa (npr struje preko hepi aplikacije), kupovine bonova (tele2), plaćanja goriva na benzi, plaćanje u trgovini pa do dizanja samih kuna na bankomatu (zaba).

Ukratko možete ju koristiti svuda kao bilo koju kreditnu karticu.

U bilo kojem gore navedenom slučaju, ugrubo gubite oko 8% ukupno kada se sve spoji i računa (prebacivanje BTC na karticu zatim taj btc morate promjeniti u EUR - na wirexu je tečaj cc 4% manji nego što je u tom trenutku dalje, zatim miners fee provizija koja nije puno + dodatno još cc 3% provizija prilikom transakcija).

Na bankomatu dizanje još dodatno se naplačuje oko 20kn po transakciji, pa ako dižete lovu dižite više a ne 100kn i takve manje iznose... Jer za 100kn će vam skunuti oko 20kn a i za 10k kn će vam skinuti 20kn...

https://s11.postimg.org/khzgrklmn/wirex.jpg

-----------------------------------------------

Najjeftinija opcija prodaje BTC je kupovina direkt u BTC, npr preko UZI-a ili neke druge trgovine koja prima BTC.



Cek, cek... Odes na benzinsku, natocis auto, das karticu na blagajni i potpises slip "FRipper" :D EPIC

maXonja 02.04.2017. 13:40

Ne potpises, samo PIN utipkas

kopija 02.04.2017. 13:47

Citiraj:

Autor Chuby (Post 3044236)
Cek, cek... Odes na benzinsku, natocis auto, das karticu na blagajni i potpises slip "FRipper" :D NEPROCJENJIVO

Ispravak netočnog navoda :)

vorda22 02.04.2017. 15:50

pa nemres se verificirat ak ne das kopiju osobne i neki racun di se vidi adresa

Sent from my MI MAX using Tapatalk

Chuby 02.04.2017. 16:16

@maXonja: a tako dakle

@kopija: slazem se s ispravkom :D

@vorda22: jasno mi je to, ali "na van" je stvar dovedena skoro do apsurda.

@FRipper: koliko je trebalo da ti stigne kartica?

CheCola 04.04.2017. 13:01

vidim da ekipa i ovdje trguje, pa ako netko ima 0,2 ETH za utopit, neka ponudi na pm da se dogovorimo, eth opako pada a meni malo fali za 1 cijeli na poloniexu, da se mogu prebacit na neš drugo.

CheCola 07.04.2017. 10:35

Kakva je situacija sa poreznom i navedenim karticama, da li tu može doći do problema?
znam da ne ide oib, pa se vjerovatno ne može povezati, al hebi ga pušem i na hladan jogurt.. :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 05:43.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger