PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   ISP (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Brži pristup internetu (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=4279)

cyberphere 06.04.2003. 22:41

Brži pristup internetu
 
Može li mi netko preporučiti brži pristup internetu? Trenutno sam na ISDN-u a to mi je sporo. Dakle nešto što je brže od 128 kbps. I da nije ADSL jer ne želim HTovcima plačati veliku lovu na ništa.

Trash 06.04.2003. 23:38

Re: Brži pristup internetu
 
Citiraj:

Originally posted by cyberphere
Može li mi netko preporučiti brži pristup internetu? Trenutno sam na ISDN-u a to mi je sporo. Dakle nešto što je brže od 128 kbps. I da nije ADSL jer ne želim HTovcima plačati veliku lovu na ništa.
Ne postoji alternativa koja je brza od ISDN-a i jeftinija od ADSL-a.

miato 07.04.2003. 09:40

Ako razmisljas o dugorocnoj investiciji, preseli se u Sloveniju i uzmi si DSL :D

cyberphere 07.04.2003. 10:47

Mislim ja to uzeti na duže vrijeme ali mi se zbog ni ne da, ni isplati ići u Sloveniju.

Jelc 07.04.2003. 10:51

Citiraj:

Originally posted by miato
Ako razmisljas o dugorocnoj investiciji, preseli se u Sloveniju i uzmi si DSL :D
Si vidio cijene kod njih i kod nas...?
Pas mater....

miato 07.04.2003. 11:28

Citiraj:

Originally posted by Jelc
Si vidio cijene kod njih i kod nas...?
Pas mater....

Nisam, al mi je dosta da cujem o tome.
Za jedno 5 godina cemo bit i ko slovenija na tom podrucju (a na mnogim drugim podrucjima i za vise od 5 godina :D )

Jelc 07.04.2003. 11:59

Citiraj:

Originally posted by miato
Nisam, al mi je dosta da cujem o tome.
Za jedno 5 godina cemo bit i ko slovenija na tom podrucju (a na mnogim drugim podrucjima i za vise od 5 godina :D )

Evo ti primjer
http://adsl.siol.net/

A već im je dosta raširen i kablovski net...

miato 07.04.2003. 12:14

Citiraj:

Originally posted by Jelc
Evo ti primjer
http://adsl.siol.net/

A već im je dosta raširen i kablovski net...

Evo recimo za studente, ucenike, sta vec..
brzina 1 kbit (125kb ako se ne varam)
mjesecno 6k sita (iliti 200kn)
ali nigdje ne spominju nikakvo ogranicenje protoka, kao kod naseg dragog DTa

Jelc 07.04.2003. 15:22

Citiraj:

Originally posted by miato
Evo recimo za studente, ucenike, sta vec..
brzina 1 kbit (125kb ako se ne varam)
mjesecno 6k sita (iliti 200kn)
ali nigdje ne spominju nikakvo ogranicenje protoka, kao kod naseg dragog DTa

Ma znam da sam negdje čitao da je PUNO bolje nego kod HT-a...

Garfield 25.04.2003. 15:52

Trenutacno igram counterstrike (www.counter-strike.net) za jedan slovenski klan, decki svi imaju dsl, osim jednog koji je na isdn-u.

Sad je stvar kod njih sto recimo taj na isdn-u nemoze ici na 2 kanala na net, ali zato ima flattrate pristup na odredene brojeve bez ikakvog ogranicenja.

Sad nam nas dragi ht mlati slamu kako je to neprofitno i slicno, ali vecina ljudi uzima najskuplji paket dsl-a jer im se to isplati jer uz njega dobiju isdn, obican isdn telefon, modem za dsl i modem za isdn kojemu ne placaju pretplatu, nego se sve uzima iz cijene dsl-a. To znaci vecu dobit sa obicnim telefoniranjem i vecu dobit sa pristupom na internet.

Nastala je dosta velika konkurencija na slo trzistu te se sada svi operateri natjecu tko ce sniziti cijenu i dati bolje usluge (stalan ip, posbne ulsuge prijenosa i slicno). Cijene su veoma niske, njima po zakonu vrijedi pravilo davanja popusta stuidentima i ucenicima.

Sad sto se tice veze, neki decki su spominjali satelitsku vezu, iako neznam koliko je to isplativo s obzirom da svejedno trebas neki connection da nades linkove odakle ce ti skidati podatke, ili se mozda varam pa je ovo stalan pristup rpeko satelita, sve u svemu, 20 godina smo na repu tehnologije, sto ce se vidim i nastaviti.

Najgore je to sto je siol nesto kao ht, ali se ponasa totalno drugacije makar kontrolira sve linije u zemlji, daje niske cijene, popuste i slicno.

dpajur 28.04.2003. 21:39

hm decki, kaj se slovenije tice tu se zbilja hrvatska nema kaj usporedjivat. to je mozda bila fora pred 15 godina, a i tad je slovenija bila ispred. danas je daleko realnije usporedjivati hrvatsku s bosnom, srbijom, rumunjskom, albanijom itd. :gringo:

za one koji razmisljaju o satelitu... prvo cijena opreme visestruko je veca nego oprema za DSL. jeftinije varijante su jednosmjerne, dakle i dalje trebate modemski prikljucak na internet. daleko skuplja varijanta je dvosmjerni salelitski pristup, za koji je opet i oprema skuplja i sofisticiranija. i za kraj, satelitski pristup nije za sve namjene, online igre, telnet, ssh i slicno patit ce zbog ogromnih latencija.

e sad, il probat wireless kod npr vodatela, ili platit za dsl, il se strpit jedno 5-10 godina, da cijene padnu, da se pocne rusit monopol, i da naravno dsl totalno zastari, jer tad ce ga HT poceti prodavati po normalnijoj cijeni. prisjetimo se samo ISDN-a, kojeg je slovenija imala kojih 8 godina prije hrvatske.

msvrtan 28.04.2003. 21:53

Citiraj:

Originally posted by dpajur
hm decki, kaj se slovenije tice tu se zbilja hrvatska nema kaj usporedjivat. to je mozda bila fora pred 15 godina, a i tad je slovenija bila ispred. danas je daleko realnije usporedjivati hrvatsku s bosnom, srbijom, rumunjskom, albanijom itd. :gringo:

za one koji razmisljaju o satelitu... prvo cijena opreme visestruko je veca nego oprema za DSL. jeftinije varijante su jednosmjerne, dakle i dalje trebate modemski prikljucak na internet. daleko skuplja varijanta je dvosmjerni salelitski pristup, za koji je opet i oprema skuplja i sofisticiranija. i za kraj, satelitski pristup nije za sve namjene, online igre, telnet, ssh i slicno patit ce zbog ogromnih latencija.

e sad, il probat wireless kod npr vodatela, ili platit za dsl, il se strpit jedno 5-10 godina, da cijene padnu, da se pocne rusit monopol, i da naravno dsl totalno zastari, jer tad ce ga HT poceti prodavati po normalnijoj cijeni. prisjetimo se samo ISDN-a, kojeg je slovenija imala kojih 8 godina prije hrvatske.


evo vam tu cjenik

http://www.europeonline.com/

iako je pocetni pakert s 1gb + 1gb samo 200kn smrdi mi da je svaki sljedeci 1mb opasno skup!!!

i da ako ste mislili da ht skriva noge ko zmija pogledajte ove...nigdje ne pise koliko kostaju extra megabajti...

cyberphere 28.04.2003. 22:21

Citiraj:

Originally posted by msvrtan
evo vam tu cjenik

http://www.europeonline.com/

iako je pocetni pakert s 1gb + 1gb samo 200kn smrdi mi da je svaki sljedeci 1mb opasno skup!!!

i da ako ste mislili da ht skriva noge ko zmija pogledajte ove...nigdje ne pise koliko kostaju extra megabajti...

To sam imao godinu i pol preko tog europeonline-a jednosmjenu vezu ali to je bilo glupo jer ti moraš naručiti datoteku preko web sučelja i onda kad se njima spukne ti to pošalju. Tako sam ja kad sam naručivao više od 100 MB morao cijelu noć kompjuter držati upaljen jer su mi rekli da će datoteka doći u pet 3 sata ujutro. I onda sam od toga odustao jer sam shvatio da to ne valja. Najbolja je dvosmjerna veza. Razmišljao sam i o satelitskoj vezi na net i imao priliku do isprobati i zbolja je brzo ali je oprema hebeno skupa.

CyberLord 07.05.2003. 20:23

Vidi na globalnetu - on sad ima satelitski pristup internetu i to od 128 kbps na dalje, ali je prilično skup...


Sva vremena su GMT +2. Sada je 20:45.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger