PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=317464)

spiderhr 17.08.2023. 17:12

Svaštara
 
Da se za svaki klinac ne otvara nova tema, ovdje bi bila pitanja za koja nije potrebna tema.

Pitanje:
Tko otkupljuje bez obzira gdje je kupljeno povratne staklene boce? Znači od vode i piva trenutno imam. Od Jamice imam viška sigurno za 1 gajbu ali nema gajbe.

To je višak koji mi ne treba, ostavim si 6 boca za Jamnicu jer mi mineralna iz plastike ne valja, tj. ishlapi prebrzo a ne popijem cijelu bocu u 2 dana.


P.S. Možda da se i pina tema da je ne treba tražiti.

mighty 18.08.2023. 08:55

U kauflandima imaš automat za primanje ambalaže, isprinta ti potvrdu, ideš s tim na blagajnu

Zeryx 18.08.2023. 09:03

ako sam shvatio spider ima viska povratne ambalaze, znaci gajbe pive recimo. ne zele ti svi vratiti pare za to. vecinom moras kupiti pive.

druga stvar je nepovratna ambalaza. s njom radi sta hoces i nosi di hoces.

pci_e3x 18.08.2023. 09:04

samo kod nas kompliciraju sa ambalazom... "vratio si praznu gajbu, sad moras kupit gajbu" umjesto da ti isplate/smanje iznos na racunu bez obzira sto kupis

1v@n 18.08.2023. 09:12

Metro

Odneseš ambalažu, daš karticu, čovjek ti isprinta "račun" i kad završiš shopping, pokažeš to teti na blagajni i dobiješ popust u tom iznosu.

Na Jankomiru se taj dio s ambalažom nalazi s vanjske strane, desno od glavnog ulaza. Čovjek provjerava ambalažu, tako da ne morate ni isprobavati podvaljivati stranu ambalažu

Posudi karticu od nekog ako nemaš.

Inovator 18.08.2023. 09:12

Kad smo kod toga cujem ovih dana od ostalih EUropljana da je kod nas naknada za povrat najniza. I to toliko da su neki nemotivirani uopce ju vracati.
A sto se staklenih tice to je isto apsurd. Ako nemas boce, moras ih kupiti. Ako ih imas, a ne zelis pice, nista. Znaci u jednom smjeru vrijede, a u drugom ne. Za Metro nisam znao, to je zgodna info.

pci_e3x 18.08.2023. 09:20

Zanimljivo za Metro, je li se kod njih moze kupovat bez registracije (kao obicni gradanin, ne kao poslovni subjekt - ili kako se to vec razlikuje)?

Citiraj:

Autor Inovator (Post 3692076)
Kad smo kod toga cujem ovih dana od ostalih EUropljana da je kod nas naknada za povrat najniza. I to toliko da su neki nemotivirani uopce ju vracati.
A sto se staklenih tice to je isto apsurd. Ako nemas boce, moras ih kupiti. Ako ih imas, a ne zelis pice, nista. Znaci u jednom smjeru vrijede, a u drugom ne. Za Metro nisam znao, to je zgodna info.

skoro pa catch-22 :D

Zeryx 18.08.2023. 09:30

Citiraj:

Autor Inovator (Post 3692076)
Kad smo kod toga cujem ovih dana od ostalih EUropljana da je kod nas naknada za povrat najniza. I to toliko da su neki nemotivirani uopce ju vracati.
A sto se staklenih tice to je isto apsurd. Ako nemas boce, moras ih kupiti. Ako ih imas, a ne zelis pice, nista. Znaci u jednom smjeru vrijede, a u drugom ne. Za Metro nisam znao, to je zgodna info.

meni je spar prekoputa zgrade i kad idem u manji soping ponesem vrecicu za par boca i ubacim.

ali me u vecim trgovinama demotivira kad vidim ekipu s kombijem i ogromnim vrecama i ubacuju po sat vremena boce...

nekad se nadu normalni pa te puste ispred da ubacis gajbu ili vrecicu boca.

a nekad te ignoriraju i govore da cekas red...


jel to itko kontrolira? sta je s limitom od 80 boca?

Inovator 18.08.2023. 09:34

Ma bas kontrolira, mozes misliti. Ili jos bolje, dodjes pred automat i on ne radi.

1v@n 18.08.2023. 11:49

Citiraj:

Autor pci_e3x (Post 3692078)
Zanimljivo za Metro, je li se kod njih moze kupovat bez registracije (kao obicni gradanin, ne kao poslovni subjekt - ili kako se to vec razlikuje)?

https://www.metro-cc.hr/METRO-kartic...ti-METRO-kupac

Za predati ambalažu ti treba kartica. Posudi od nekog.

spiderhr 18.08.2023. 12:09

Da, nakupilo se ambalaže a više se nema računa i tako.

Zvao sada Metro i kažu da nemaju tu mogućnost nego samo doneseš praznu i uzmeš punu.

Imam karticu kao fizička osoba tako da povremeno odem u Metro da vidim kaj ima.

Eto sad kad smo riješili (valjda) amblažu možemo na druga pitanja :D

pci_e3x 18.08.2023. 12:19

:D

novo pitanje:
je li potrebno imat karticu obicnog zdravstvenog uz sebe ako imam i karticu dopunskog u novcaniku? vidim da su na kartici dopunskog (HZZO) svi podaci kao i na kartici od obicnog osiguranja (HZZO), pa cak i vise. Zelim smanjit broj kartica u novcaniku :D

bertone 18.08.2023. 13:15

A kad su te zadnji put tražili karticu dopunskog?
Kad ideš u ljekarnu ili bolnicu, kad te ubace u sistem vide plaćaš li dopunsko ili ne pa te i ne pitaju, a ako imaš novu osobnu ne treba ti ni kartica zdravstvenog jer je na njoj (osobnoj) i zdravstvena.

blackshtef 18.08.2023. 13:21

Citiraj:

Autor pci_e3x (Post 3692105)
:D

novo pitanje:
je li potrebno imat karticu obicnog zdravstvenog uz sebe ako imam i karticu dopunskog u novcaniku? vidim da su na kartici dopunskog (HZZO) svi podaci kao i na kartici od obicnog osiguranja (HZZO), pa cak i vise. Zelim smanjit broj kartica u novcaniku :D

ja već godinama (iz istog razloga) nosim samo karticu dopunskog. Znam da je sve vidljivo u sustavu, ali znam i kakva nam je država digitalna :D pa onda nosim samo dopunsko, ono mi svugdje prolazi i do sada me nitko nije tražio karticu osnovnog zdravstvenog.

Mario92 18.08.2023. 13:34

Citiraj:

Autor 1v@n (Post 3692101)
https://www.metro-cc.hr/METRO-kartic...ti-METRO-kupac

Za predati ambalažu ti treba kartica. Posudi od nekog.

https://www.metro-cc.hr/METRO-kartica/METRO-Foodie-Club

Bilo ko mora kupovati u Metrou, i fizička i pravna osoba

Colop 18.08.2023. 13:40

Trebao bi na serverski ormar staviti ventilatorsku jedinicu sa termostatom.



Kako se ventilatorska jedinica zove na engleskom da mogu malo progulati i pogledati kako se to radi na youtube?


Hvala :chears:

pci_e3x 18.08.2023. 13:41

@bertone thx. Nisam znao da najnovije osobne to pokrivaju. Ne vidim spomenuto u clanku, pa me jos zanima je li potrebno imati Europsku karticu zdravstvenog osiguranja uz osobno za putovanja po EU?

@blackshtef - da, nikad ne znas. Npr. Moja doktorica je nekoliko dana bila bez interneta...

1v@n 18.08.2023. 13:55

Citiraj:

Autor Mario92 (Post 3692123)
https://www.metro-cc.hr/METRO-kartica/METRO-Foodie-Club

Bilo ko mora kupovati u Metrou, i fizička i pravna osoba

Pitanje je bilo oko ambalaže. Kod predaje ambalaže traži karticu, a karticu ne možeš dobiti ako nisi pravna osoba

spiderhr 18.08.2023. 13:58

Citiraj:

Autor pci_e3x (Post 3692126)
@bertone thx. Nisam znao da najnovije osobne to pokrivaju. Ne vidim spomenuto u clanku, pa me jos zanima je li potrebno imati Europsku karticu zdravstvenog osiguranja uz osobno za putovanja po EU?

@blackshtef - da, nikad ne znas. Npr. Moja doktorica je nekoliko dana bila bez interneta...

Ustvari vjerojatno je bila bez Ceziha jer on nije radio jedno vrijeme radi nadogradnje VPN-a gdje je bio bug.

generic 18.08.2023. 14:47

I baš zbog CEZIH-a vjerujem da zdravstvene u fizičkom obliku (u tuzemstvu, jelte) ne treba ni nositi. Trebate samo znati MBO.

xlr 22.08.2023. 09:18

Razmisljam o prodaji HDD-ova i zanima me jeste li imali neugodnih iskustava da su diskovi stradali zbog slanja i sl?

Imam one originalne kartonske kutije od diskova u kojima su isti doputovali iz amazona, dodatno bi ih oblozio u jos jednu vecu kutiju.

Moshus 22.08.2023. 09:23

dobro ih umotaj u bubble wrap i nema problema. kad kažem dobro umotati mislim na jedno 3 sloja barem.

Mommistake 22.08.2023. 09:23

Slao sam hardove u folijama, vrećicama, kartonskim kutijama itd. Nikad nisam dobio negativno iskustvo.

Zaštiti malo novinskim papirima ili onim bubble wrapom i mirna bosna.

xlr 22.08.2023. 09:56

Good to know. Prvi put bi slao diskove, a cesto vidim po oglasima "samo osobna primopredaja" pa rekoh...

Tnx!

Inovator 22.08.2023. 10:17

Ovisno preko koga saljes, ali ima i opcija "Lomljivo" pa se onda ocekuje vise opreza kod manipulacije takvim paketom.

prileee 22.08.2023. 10:46

Ne znam tko ima tu opciju lomljivo ali posta nema to odavno.


Sent from my iPhone using Tapatalk

keyser_s()ze 26.08.2023. 08:52

Hawkers sunčane group buy netko?
 
Gledam Hawkers sunačne naočale, imaju lijep popust za kupovinu 3 para sunčanih naočala. Kako meni treba samo jedan par, da li ima zainterisiranih za neki group buy (znači treba uzet još 2 para), pa se razkusuramo?

spiderhr 31.08.2023. 10:48

Google maps...

Na kompu napravim rutu sa svim destinacijama kuda trebam ići. I samo mi pošalje jednu rutu na mobitel.

Kako poslati svih 20 destinacija na mobitel ali kao rutu?

Napravim idealan put i adrese kuda trebam ići i sad ne znam kako to poslati.

P.S. nisam previše tražio ima li tema o Google mapsu :zubo:

Moshus 31.08.2023. 10:52

to i mene zanima. odaberem lokaciju, poštelam rutu mimo one koju on po defaultu da, pošaljem link na mob i na mobu mi otvori defaultnu.

d0X 31.08.2023. 11:51

@spiderhr, meni pošalje usputne lokacije A,B,C... tako da ne znam što te zafrkava.

@Moshus, kaže Maps:
Citiraj:

Dragging does not affect sent route
Mislim da možeš jedino rascjepkati rutu na više točaka da ju prisiliš tamo kamo hoćeš.


Sva vremena su GMT +2. Sada je 04:29.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger