PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Svaštara (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=29)
-   -   Filmovi - dojmovi, komentari i preporuke (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=43879)

Mommistake 07.03.2024. 10:18

Citiraj:

Autor Pupo (Post 3732423)
Mene je Dina audiovizualno oduševila, isplatilo se ići na imax projekciju, a i priča mi je ok. Da imam više vremena, ošao bih još jednom. Siguran sam da će biti koji oskar bar iz ovih tehničkih kategorija.

Nisam čitao knjige, ali sam SF fan, pa možda malo natežem, ali svakako mi je ovo bio korak naprijed od prvog dijela, u svakom pogledu. Od svega, meni je Zendaya tako tako, ostalo sve uredno.

A nemoj, duga je godina, dolazi Gladiator 2, dilazi Furiosa, dolazi The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim. Tako da, duga je godina, konkurencija će biti jaka.

Colop 07.03.2024. 11:57

Citiraj:

Autor LAcy (Post 3732382)
Nisu mi te knjige sto je sin i drugar mu nadrobio bas nesto. Dune spominje Butlerian Jihad protiv AI, kako je doslo do mentata, Bene Gesserit, navigatora pa i samih fremena. Kad se to explicitno objasnjava, gubi draz.

Postoji knjiga koja se zove Dune enciklopedija, tamo ima pojašnjenje skoro pa svega.
Meni su također knjige sina i drugara loše, na razini Santa Barbare

Poslano sa mog REA-NX9 koristeći Tapatalk

d0X 07.03.2024. 13:07

Citiraj:

Autor Pupo (Post 3732423)
Mene je Dina audiovizualno oduševila, isplatilo se ići na imax projekciju, a i priča mi je ok. Da imam više vremena, ošao bih još jednom. Siguran sam da će biti koji oskar bar iz ovih tehničkih kategorija.

Nisam čitao knjige, ali sam SF fan, pa možda malo natežem, ali svakako mi je ovo bio korak naprijed od prvog dijela, u svakom pogledu.

Pogledao jučer, slažem se za AV, i meni je drugi dio malo bolji od prvog. Ali iako je dobar glumac, teško mi je Timoteja shvatiti ozbiljno u borbi sa njegovih 35 kila kostiju. Možda vrijedi ona: "žilav je momak" :D

@Hamm, meni je Meni baš sjeo :D Satira na elitnu kuhinju, bogatune, kritičare, jubito kuhare, svašta nešto.

Mladenxy 07.03.2024. 14:03

A kaj bi na 60+ bez vode trebao biti na 120 kila :D Pustinja, dehidriran, nema špeka, kobsa i kolača.
Glumac je odličan, govorim to još od The King

d0X 07.03.2024. 14:39

Valjda je moje visine (~178cm), pa i računam po sebi. On je sigurno ispod 70kg. Fali mu barem kakvih 5kg mišića da ga shvatim ozbiljno jer je jednostavno previše nježne građe.

Btw. na ovom krkanu se ne primijeti pustinja :D

Mladenxy 07.03.2024. 14:57

On je pun vlage, pokazao u prvom dijelu kad je pljunuo.

Pupo 07.03.2024. 15:09

On ima teške kosti :D :D

The Exiled 07.03.2024. 15:37

Dune Messiah bude temelj za treći nastavak, a u tom izdanju se opet vraća Duncan Idaho i (potencijalno) Jason Momoa za istu ulogu, tak da ne bude faililo pravih muških.:):D

Miki9 07.03.2024. 15:43

Ako će u tim dinskim "prequelima" krenut s butlerian jihadom, kako izbjeć poveznicu na serije ala battlestar galactica? (koju btw. nisam gledao al kužim da su antagonisti nekakvi roboti)

The Exiled 07.03.2024. 16:25

Da, ima hrpa sličnog materijala koji se bavi tom tematikom, tj. Battlestar Galactica se tu fino uklapa kad je ljudska vrsta sama sebi smjestila i dovela se do ruba opstanka i postojanja. Umjetna inteligencija i popratna android/robotska družina je krenula kao daljnje poboljšanje postojećih tehnologija i tehnološkog napretka, a onda isto kao Butlerian Jihad tematika, pokriva priču borbe ljudske vrste i nadmoćne umjetne inteligencije koju su/smo kreirali i na taj način, sami sebe skoro u potpunosti uništili.

LAcy 07.03.2024. 17:43

Citiraj:

Autor Ivo_Strojnica (Post 3732417)
isuse...

Valjda Shai-Hulude :D

Citiraj:

Autor d0X (Post 3732461)
Valjda je moje visine (~178cm), pa i računam po sebi. On je sigurno ispod 70kg. Fali mu barem kakvih 5kg mišića da ga shvatim ozbiljno jer je jednostavno previše nježne građe.

Btw. na ovom krkanu se ne primijeti pustinja :D

Moj komentar i za prvi dio. Dobio je ulogu jer je popularan al' jednostavo nije za ovu ulogu. Previse je metro, strkljav, njezan, pederast... Nek glumi takve uloge, to mu lezi :D A ne da u prvom dijelu pobijedi iskusnog Fremena koji je 2-3x tezi od njega.

U Dune mini series je glumac puno, puno bolje odradio ulogu. Zapravo cijela serija je bolje pokrila Dune nego ovi zadnji filmovi unatoc nizem budjetu i losijem CGI. Nisu morali paziti na diversity, inclusion, exclusion, infusion... :D Nego su se drzali orginala koliko su mogli. A i Alia je tamo i klinka je bila zastrasujuca :)


OuttaControl 07.03.2024. 19:17

Citiraj:

Autor Mommistake (Post 3732424)
A nemoj, duga je godina, dolazi Gladiator 2, dilazi Furiosa, dolazi The Lord of the Rings: The War of the Rohirrim. Tako da, duga je godina, konkurencija će biti jaka.

Al lotr nije animirani? Druga dva zvuce dobro

LAcy 07.03.2024. 19:23

Po cemu je radjen taj lotr? Jel' opet baziran na jednoj do dvije recenice iz orginal knjige a ostalo ce izmisliti? :D

The Exiled 07.03.2024. 19:29

Ne, to smeće je rezervirano za The Rings of Power, a The War of the Rohirrim je animirano izdanje bazirano na provjerenom materijalu s ekipom koja je radila na orginalnoj trilogiji.
Citiraj:

Prequel set 261 years before the events depicted in the 2002 film The Lord of the Rings: The Two Towers.

LAcy 07.03.2024. 19:31

Na kojem provjerenom materijalu?!

The Exiled 07.03.2024. 19:32

Knjige koje su služile kao predložak za The Lord of the Rings od Jacksona, a glumci iz njegovih filmova daju glasove u ovom animiranom izdanju. Ovaj put nema izmišljanja nečega iz ničega.

LAcy 07.03.2024. 19:36

Ne kuzim a i davno sam procitao knjige. The Lord of the Rings od Jacksona je pokrio knjige, Hobit isto. Sto ovo sad pokriva? Dio iz knjiga koji filmovi nisu pokrili ili rat koji se spominje u knjigama al' nije detaljno opisan da bi bio u spomenutim filmovima? Ako nije opisan, kako ce onda snimiti film bez ismisljanja?

mkey 07.03.2024. 19:40

Pažnja, LOTR nazi na forumu :D

The Exiled 07.03.2024. 19:40

Citiraj:

Autor LAcy (Post 3732506)
Ne kuzim a i davno sam procitao knjige. The Lord of the Rings od Jacksona je pokrio knjige, Hobit isto. Sto ovo sad pokriva? Dio iz knjiga koji filmovi nisu pokrili ili rat koji se spominje u knjigama al' nije detaljno opisan da bi bio u spomenutim filmovima? Ako nije opisan, kako ce onda snimiti film bez ismisljanja?

Imaju dovoljno materijala iz knjiga tak da ne moraju doslovno izmišljati kao oni stručLJaci za The Rings of Power i ovo kaj veliš, pokriva dio koji se spominje u knjigama i referencira u Jacksonovim filmovima (zato je opet ista ta ekipa uključena), ali nije bilo prostora ni vremena da se još i to ubaci u ionako duge filmove. Tak da ovaj animirani pokriva taj dio priče, a opet da ne idu u izmišljanje tople vode ko za spomenuto smetje od The Rings of Power serije koja će se ko zna kak dugo nepotrebno razvlačiti.
EDIT:
Citiraj:

The War of the Rohirrim focuses on a character from the (The Return of the King) book’s appendix, the mighty King of Rohan, Helm Hammerhand, and a legendary battle which helped shaped Middle-earth heading into LOTR. The anime pic will expand the untold story behind the fortress of Helm’s Deep, delving into the life and bloodsoaked times of Hammerhand. Overall, the movie is a companion piece to New Line’s LOTR trilogy and is set roughly 250 years before that movie during the third age.

LAcy 07.03.2024. 20:14

"The anime pic will expand the untold story"

Dakle, izmišljaju :D

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk

The Exiled 07.03.2024. 20:18

Ne, ta priča je pokrivena u službenom izdanju, ali je dosad neispričana na velikom platnu, pa otud "untold story", dok materijal kao takav postoji već više od pola stoljeća.

Ti si bar svjeCki čovjek, škicni da li imaš/možeš gdje nabaviti ovu sada već 25 godina staru kolekciju, jer sve je fino ispričano i dokumentirano, nema(ju) potrebe za izmišljanjem.

LAcy 07.03.2024. 20:35

Nisam čitao appendix, nijw da nisam mislio da to nije nevažno :D

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk

The Exiled 07.03.2024. 20:43

Kolko vidim čak se i može kupiti cijela kolekcija nova i zapakirana, a cijene su bome popularne, ali nemam pojma da li ih ima u digitalnom izdanju. Iskreno, ne bi ni znal da svi ti (službeni) dodaci uopće postoje da nije poprilčno zgodne kolegice s posla koja ima sav mogući LOTR materijal. Obzirom da je česta gošća (nekak ima veze s tim da je zgodna i baš takav tip ženske se ko za inat većini muških dopada:):D) kod nas u uredu, tak da uz svakodnevne VM teme, skrenemo i na LOTR.

flyer1 07.03.2024. 21:55

LOTR= https://ptpimg.me/dyzaf2.gif

Colop 08.03.2024. 10:02

Citiraj:

Autor LAcy (Post 3732483)
Valjda Shai-Hulude :D



Moj komentar i za prvi dio. Dobio je ulogu jer je popularan al' jednostavo nije za ovu ulogu. Previse je metro, strkljav, njezan, pederast... Nek glumi takve uloge, to mu lezi :D A ne da u prvom dijelu pobijedi iskusnog Fremena koji je 2-3x tezi od njega.




I u originalnom Dunu Paul je bio mršavi metroseksualac.
https://screenrant.com/dune-movie-pa...actor-excited/


Ali, ispada da je to vjerno opisu iz knjige:


Paul is the main protagonist of Dune and the heir of House Atreides. He receives a fair amount of detailed description beginning in the first chapter of the novel, and is described as having a small build, with black hair, "an oval face", "long lashes", "thin nose", and a strong bone structure.

alengrosevic 08.03.2024. 11:30

Poor Things - 6/10

većinu filma me podsjećao na Bioshock, atmosfera, ideje, način snimanja...

LAcy 08.03.2024. 16:24

Eric Cartman ima strong bone structure :D

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk

Mladenxy 09.03.2024. 17:29

Poor Thing

Pretpostavljam feministička poruka...možda nisam shvatio dobro. Meni je film tak, srednja žalost. Ruffalo je rasturio ulogu, i to je najbolji dio filma. Emma je isto besramno dobra :D

Miki9 09.03.2024. 23:30

Citiraj:

Autor LAcy (Post 3732483)

U Dune mini series je glumac puno, puno bolje odradio ulogu. Zapravo cijela serija je bolje pokrila Dune nego ovi zadnji filmovi unatoc nizem budjetu i losijem CGI. Nisu morali paziti na diversity, inclusion, exclusion, infusion... :D Nego su se drzali orginala koliko su mogli. A i Alia je tamo i klinka je bila zastrasujuca

Prva stvar koja meni kod miniserije, (samo sam pogledao završnu borbu) upada jako u oči, je da je gotovo sigurno homoseksualac dizajnirao odjevne predmete i styling oko toga.
Za Aliju se slažem iako samo jedna il dvije scene kratke, nisam čuo da išta besjedi, al izraz lica i grimase je spot on za deskripciju gore. Možda potražim pregledat još isječaka samo s njom

@Colop
Po opisu gore što si dao, ispada mi slika ko da je Paul izgledao ko neki drevni egipćanin, ala Tutankamon !
S obz. na pustinjski element, možda je piscu i egipt u nekim segmentima bio u glavi

LAcy 10.03.2024. 02:12

Pogledao si samo zavrsnu borbu i komentiras cijelu seriju?! Dobro da nisi procijenio seriju ili film prema posteru. To bi bio next level :D

Sent from my motorola edge plus (2022) using Tapatalk


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:07.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger