PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Gaming (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=38)
-   -   Star Citizen (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=238627)

Neo-ST 02.10.2012. 21:48

Star Citizen
 
Starija garda će znati o kakvim igrama pričam, ostali nek upotrijebe Google za više informacija :)

Prema riječima kreatora, radi se najveća, najnaprednija, naj sve... svemirska simulacija do sada.
Isti čovjek je napravio Wing Commander serijal, Privateer 1&2, Starlancer, Freelancer, itd.

10.10.2012. će objaviti više detalja, vjerovatno nekakav trailer i tome slično, no za sada je tu samo jedan kratki teaser: http://www.gamespot.com/news/wing-co...roject-6397488

Some say...da će igra koristiti najnapredniji engine do sada i da će biti zahtjevnijeg karaktera, no to su još neprovjerene informacije.

Tko se prijavi do 10.10.2012. na njihov sajt (free), dobiva nekakav golden ticket koji mu kasnije osigurava neke posebne pogodnosti koje kasnije neće biti dostupne.
Tu također možete pratiti sva događanja, pitati na forumu, itd.
.
.
.
>>> LINK <<<
.
.
.

Matta 03.10.2012. 10:38

Prijavljen ! :care:

iskreno se nadam necemu dobrome. Uistinu sam zeljan jedne fenomenalne space sage. :care:

Interpol 03.10.2012. 10:45

Citiraj:

Autor Matta (Post 2248016)
Prijavljen ! :care:

iskreno se nadam necemu dobrome. Uistinu sam zeljan jedne fenomenalne space sage. :care:

Vidim već pri registraciji referenca na Hitchhiker's Guide :P

atjeroid 03.10.2012. 20:40

Starlancer/Freelancer :)

Samo nek ga napravi kak spada... :D i ovisnost je zagarantirana :)

Neo-ST 10.10.2012. 13:25

U 16:00h je prvo live predstavljanje igre na gamespotu.
Vjerojatno će ovdje bit: http://www.gamespot.com/shows/gamesp..._panel20121010

Neo-ST 10.10.2012. 18:15

Ako niste gledali, možete na gornjem linku pogledati cijelu snimku. Zapravo, obavezno je pogledajte :)
Prezentacija je trajala 1h i još nemam riječi kako da opišem sve :)
Jednostavno sam impresioniran, čovjek mi je novi idol. Figurativno govoreći, pokazao je srednji prst konzolama koje su zastarile i bazirat će se na PC. Preko 10 godina je izostajao iz razvoja igara jer ga je frustirirala tehnologija koja još nije bila dorasla njegovim idejama, ali kaže da je sada napokon moguće napraviti sve što je htio :D
Igra je, ukratko, pomicanje granica u gaming svijetu, počevši od konstantno evoluirajućeg svemira koji "živi" u realtimeu skupa sa svim igračima, napredne grafike (kao što je nekoć Crysis pomakao granice, tako će i ova u svom žanru. Svaki djelić broda je interaktivan i fizički tu, nije samo tekstura i imat će utjecaja na igru), naprednog multiplayera koji se može i ne mora kombinirati sa singleplayerom (coop, npr.), potpune slobode odabira tko i što želite biti, mogućnosti kretanja kroz sustave/galaksije, šetanja kroz brodove, planete, baze (svemirske i planetarne), itd...
Jednostavno "wow" i zapravo se pitam hoće li uspjeti sve to ukomponirati u funkcionirajuću cjelinu.
Prva alpha koja će se moći zaigrati će biti za godinu dana, beta za oko godinu ipo, gotova igra za 2 god.
Ono najzanimljivije je da u igri nemate definitivni cilj (ne morate povećavati svoj level i slično), jednostavno napredujete kao i u realnom svijetu. Možete imati svoje malo carstvo, kuću na nekom planetu, svoju svemirsku stanicu, flotu brodova, biti pirat, itd.
Postojat će zakonodavstvo, policija koja pazi na red i mir, plaćat ćete poreze ako želite prodavati nešto na planetima, svemirskim stanicama, ali ne i ako idete na crnu stranu (samo šta je to onda opasnije). Uglavnom, dosta toga će biti preslika iz realnog svijeta.

Interpol 10.10.2012. 18:51

Hvala na linku, izgleda i zvuči yummy :) Čak me vuče da uplatim 10 baksa

Garro 10.10.2012. 20:31

Čekaj, pa zar će od mojeg voljenog Wing Commandera napraviti EVE Online?

Neo-ST 10.10.2012. 20:39

Ne, ali da si pogledao prezentaciju ili barem pročitao što sam napisao znao bi.
Multiplayer je samo opcija ako želiš, igra ima standardan singleplayer.
I kakve veze EVE ima s ovom igrom, u EVE upravljaš brodovima izvana i klikaš po svemiru, ovdje si zapravo u igri kao osoba. Dođeš u hangar, popenješ se u svoj brod, sjedneš u kokpit, zatvoriš kupolu, pokreneš paljenje i letiš gdje hoćeš/radiš što želiš...

EDIT:

Sve snimljeno originalnim in-game engineom, nema specijalnih efekata:



Od 17:00 popodne do sada je skupljeno $131.000, službeni website je tek sad proradio (bio down zbog opterećenosti), a backup je dignut na: http://backup-eu.robertsspaceindustries.com/ !
Ako vas buni "Squadron 42" - to je samo naziv jednog dijela kampanje, ako se odlučite biti u vojsci, onda ćete biti regrutirani u "Squadron 42" i tako počinje vaša kampanja.


EDIT2:

Koji se engine koristi:
Citiraj:

Built on top of Crytek’s award winning CryEngine3 technology, Star Citizen’s engine is built to scale for the PC’s of today and tomorrow.
Neće biti pretplate, ali neće biti ni free2play:
Citiraj:

Not a subscription but not free-to-play; rather a hybrid of these two business models. Much like ArenaNet’s Guild Wars 2, you will purchase the PC game and pay no recurring subscription charges. Your purchase of the game will allow you to play in the universe for free, forever! The game will offer a variety of virtual items for purchase with in-game credits allowing you to spend money on items that offer more ways to express yourself, provide convenience, and customize your experience. But the cardinal rule regarding “in-game purchases” is: Players who spend money purchasing in-game credits will have no advantage over players who spend time!
Everything is bought with in-game credits. These purchases won’t offer any advantage over someone who puts in the “game-time” to earn the same amount of credits. You might ask, why have “in-game” purchases at all? This allows us the resources to support the game on an ongoing basis as well as continually add content.

Garro 10.10.2012. 21:24

Jedva čekam da izađe!:)

Matta 10.10.2012. 22:41

Ne sjecam se kad sam zadnji put bio ovako uzbudjen oko neke igre, onako djecacki zaludjen. :D

Iskreno se nadam ce Chris i kompanija uspjeti ovo odraditi onako kako su i odredili (a po svemu sudeci da hoce), ne samo radi ove igre nego i radi samog pristupa prema istoj i prema igracima. Nadam se da ce ova igra natjerati izdavacke megalomane da bar malo izvuku glave iz guzica i ne gledaju samo kako sto vise izmusti novaca od kupaca za sto manje truda.
Vec imaju skoro 200 k skupljeno, skupit ce 2 milijuna u roku od par dana. Site im se konstanto rusi koliko ima prometa.

Uglavnom, moji euri idu njima. :respekt::care:

robert7 11.10.2012. 10:44

Podržat ću ih, samo dugo je to sve čekat, i daikatana se nekoć čekala :P :P

Nybelung 11.10.2012. 19:09

Meni to zasad slični na prevaru. Ne dam novce unaprijed ni fakultetu. :D
Kad igra izađe onda ću ju možda kupit.

Neo-ST 18.10.2012. 20:18

U 7 dana igra je prikupila prvih $1M od 2 (kada kreće u izradu).
:respekt:

Također, najavljene su nove vijesti vezane uz igru u slijedećih par sati (vjerovatno slike brodova, možda novi trailer, itd.), pa koga zanima nek drži oko na njihovoj stranici ili fejs stranici.


Citiraj:

Chris Roberts here!

We hit $1M at 9:35 am PST!!!!! And this was without adding in the lagging backup site orders!

Thanks to everyone that helped push it in the last 10 hours!

50% of the way to the minimum goal in just over 7 days!!!

And there will be some additional big news in a few hours.

You guys are all legendary!

We'll come back to the community with Mr / Mrs $1M and the winner from the list of backers to date that both will get a mint signed Wing Commander from me.

And everyone that has backed to date congratulations on your additional 500 credits. Should help with a few nice initial upgrades when the universe goes live for the first time!
http://www.robertsspaceindustries.com/

http://www.facebook.com/RobertsSpace...42456875796340


Ja sam svoj brod rezervirao :)

3NCORE 18.10.2012. 20:24

Ja cekam placu, a i malo vise informacija o tim brodovima, mozda i par slikica.

Ako bude nesto fino mozda se malo protegne:).

Interpol 18.10.2012. 21:19

Ako sam dobro razumio, za 30 baksa u biti dobiješ pre-order igre? I koja je razlika između Scouta i Mercenarya osim u 10 dolara? :)

Neo-ST 18.10.2012. 22:17

Igra je od danas i na Kickstarteru: http://www.kickstarter.com/projects/cig/star-citizen

Ako niste upoznati s time, to je project website koji pomaže perspektivnim projektima da se ostvare uz financijsku pomoć javnosti, a funkcionira na principu da preorderate paket koji želite (piše vam što dobijete u tom paketu, skuplji paketi daju više naravno), novac vam se ne skida odmah s kartice/paypala nego samo ako projekt dosegne svoj očekivani cilj.
U tom slučaju vi ste rezervirali taj paket, igra kreće u proizvodnju i dobivate šta vam piše u paketu.
U slučaju da igra ne dosegne svoj limit, nikom ništa.
Svoj "pledge" možete povući, povećati, smanjiti, cancel-irati kada god želite, niste obavezani ni na šta.

Šta se tiče konkretno ovog pitanja, hmm...da, izgleda da nema razlike. Dakle, uzmeš ovaj jeftiniji paket :)
Tvoje pitanje je na mjestu, pa sam im ga proslijedio ovdje: http://www.kickstarter.com/projects/...tizen/comments

Vjerovatno će netko od nadležnih odgovoriti uskoro, vrlo su pristupačni i rade punom parom. Ako ih želiš osobno pitati bilo šta - admin_@_robertsspaceindustries.com (bez crtica). Ekipa na forumu je također vrlo aktivna i susretljiva pa možeš i tamo, samo rade na preuređenju cijelog sajta i foruma jer imaju veću posjećenost od predviđene pa se stalno ruši i spor je.

Ako šta nije jasno, pitaj :)

EDIT:
Eh, i ja sam čorav. Razlika između $30 i $40 je samo u tome da je verzija 30 limitirana na 5000, dakle kad 5000 ljudi kupi paket od $30, onda je on potrošen i za istu stvar kasnije moraš platiti $40. Eto...

Matta 18.10.2012. 22:39

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 2257664)
U 7 dana igra je prikupila prvih $1M od 2 (kada kreće u izradu).
:respekt:

Također, najavljene su nove vijesti vezane uz igru u slijedećih par sati (vjerovatno slike brodova, možda novi trailer, itd.), pa koga zanima nek drži oko na njihovoj stranici ili fejs stranici.




http://www.robertsspaceindustries.com/

http://www.facebook.com/RobertsSpace...42456875796340


Ja sam svoj brod rezervirao :)

Na koji si ti isao ? :)

Neo-ST 18.10.2012. 23:15

Origin 300i, a ti ?
Pošto nema baš kvalitetnih informacija i slika brodova, pitao sam direktno njih za ovaj brod, ovo su odgovorili: The 300i is a fighter, sort of like the Centurion from Privateer.
Sajt im je trenutno down, preuređuju ga. Team radi na modelima brodova koji će biti spremni za pokazivanje javnosti za par dana, tako je barem pisalo u pismu na sajtu dok je radio.
Inače, baš pratim njihovu kickstarter stranicu, lova kapa konstantno :)
Čeka se junak koji će kapnut 10K :p

3NCORE 18.10.2012. 23:21

Je svi ti pocetni su vise manje 'mali brodovi', za ovaj constellation su rekli da je malo veci brod sa manjim fighterom i posebni turretima, znaci da moze vise ljudi na njega.

Ja si isto kontam oko tog origin pledgea, iako bi volio da bace par slika brodova da znam na cemu sam.Ima jos vremena pa cemo vidjeti.


Neko ovo na kickstarteru ide dobro koliko vidim, samo nekako imam dojam da jos puno ljudi nema pojma o ovoj igri.

Da nisam slucajno usao u ovaj thread tko zna kada bi saznao za ovu igru:D.

Neo-ST 18.10.2012. 23:29

Priznao je sam Chris da su se za*ebali sa marketingom, nisu očekivali toliki odaziv niti bili spremni za toliku zainteresiranost.

Vidiš koju knjigu čita:



:D

Necto 19.10.2012. 02:12

Ovaj kickstarter move im je bio odlican potez, sad ce tek para poceti stizati :D

Samo jedan HINT ako niste uhvatili ovo jos do sada: Ovaj brod koji dobijete s kickstarterom ce biti vas starter brod
i necete ga nikada izgubit, naravno moci cete ga upgradeati ili kupovati nove brodove ali ovog cete imati 4ever.

Ja osobno cu upucati Constellation klasu, pa kad je bal =))))

Neo-ST 19.10.2012. 16:14

Je, KS su trebali odavno pokrenuti, ali i ovako je dobro.
Meni nema smisla kupovati bolje brodove u startu, draže mi je malo se "mučiti" s običnima pa je kasnije slađe kada zaslužiš Constellation ili neki drugi :)

Inače, jedan od developera se javio na forum, lik radi na HUD-ovima. Pogledajte samo koliko će kompleksan biti sustav HUDa:

Citiraj:

I’m seeing a lot of questions about 2D vs. 3D displays, and about 3D HMDs vs. cockpit-projected HUDs. In fact, Chris made the decision to use all three types in Star Citizen from the beginning.

There’s a fixed holographic projection within the cockpit, which overlays things that don’t move with your head, e.g. velocity, acceleration, attitude, altitude, heading and targeting data. This projection has depth for greater effect (along the lines of what you see in that Scaleform promotional video), and also uses some (non-essential) stereoscopic depth cues to assist the pilot in reading certain situations more quickly. You don’t need an Oculus to get all the same info, but I’m not saying the depth cues won’t give you a slight edge.

In addition to that, there’s a separate projection on the inside of the pilot’s helmet which can be loaded up with with deeper data sets (e.g. ship status, weapons selection, power balancing, navigation maps, communications, etc). This HMD projection stays in your field of vision when you turn your head.

Finally, elements from both of these projections can be shunted to the flat LCD displays or brought back up to their respective projection, and have been designed to shift shape, color and opacity, and/or break into separate elements, depending on whether they’re being displayed on a flat screen or holographically. So yeah, there was definitely some inspiration from Minority Report and Iron Man, but at the same time these elements are very much in the CR space sim style, and my primary goal is to remain true to his original vision.

I should stress that these projection layers exist, and about 80% of the gizmos are fully functional; in tests, they have been added to the projections and screens and run successfully with dummy data. The part that’s not yet complete is the full integration that sends active environmental data to the components. The HUD is a platform in itself with 62 custom classes and a 20-page API manual so far. There are hundreds of data points that need to be connected up to the ship’s systems, so we’re still in the process of getting the cockpit fully “wired”.

And no, we’re not deviating from the classic polar-mapped radar screen! But we’ve added some nice touches like sector heat mapping, and ship-on-your-tail alerts.

Additionally, someone asked me about incorrect and/or damaged displays. Every element in our HUD responds to damage. As Chris built the fly-by-wire system to procedurally handle an infinite range of ship states based on damage to various components, that philosophy was extended to have damage also rendered procedurally in the HUD. Just as one example, text in the HUD is not pre-rendered or even generated on the fly as a block; it’s printed procedurally to the displays one character at a time, with a greater likelihood of transcription error (or garbled transmission) depending on specific damage to your avionics or communications systems. Response to damage is a bedrock feature of every element in the HUD and has a negative impact on boot times, data latency and accuracy. If this sounds like something not recommended in a scaleform project, it isn’t – and they said it was crazy – but we’ve refactored, honed and optimized it to work.

So, I’ll end it here before I give away all my tricks, but I’ll drop back in from time to time. Meanwhile, stay tuned for the next vid!
Izvor: http://www.robertsspaceindustries.co.../7/#post-27764

Me likes :zdero:
Ovo u kombinaciji sa Oculus Rift-om = nešto najbliže realnosti.

Matta 19.10.2012. 18:18

Citiraj:

Autor Neo-ST (Post 2257744)
Origin 300i, a ti ?

Ma ja sam pledgao "Come Fly With Me". Kao sto kaze drug Necto "kad je bal, nek je maskenbal!" :D

Necto 19.10.2012. 18:49

=)))
I nije da s ovim gledam kako cu skipat content i proc bez muke i truda, vec kad ih podrzajem onda ih podrzim kolko mogu a usput i dobijem brod kojeg u tom obliku u igri vise nikada neces moci dobiti.

koliko san ja uspija skuzit iz svih komentara od strane devova i CR-a
Ovi brodovi koje dobijete uz pledge, ti brodovi postaju vas starter brod u "MMO" dijelu i njih ne mozete nikako izgubiti.
Znaci kad crknes dobiti ces taj brod opet, a ne onaj neki "low lvl" kao i netko tko naknadno kupi igru.

S tim da ti bez problema mozes kupovati druge brodove, manje/vece i voziti normalno s njima, a ovaj od pledge-a stoji parkiran.
Tako da ja ovo vidim i kao svojevrsnu ustedu ingame para u slucaju kad bi mi ovaj tip broda bio main go-around brod.
Jer vrlo vjerovatno kada izgine netko u ovakvom pledgeanom brodu ce morati platiti nekakav "repair" koji ce kostati manje nego kada netko bude raznesen u "regular" brodu i mora kupiti skroz novi.

To su samo neke moje pretpostavke a bit ce tu i sistem s osiguranjem i sl pa nece valjda biti toliko jednostavno kako ja zamisljam.

A i sistem s brodovima nece biti tko ima veceg taj ima insta WIN tipku.
Situacija ce recimo biti ko u EvE kada od nekog cruisera ili fregate napravis speedy gonzalesa pa roknes neki battleship jer ti on ne moze nista kad si ti prebrz.

Neo-ST 19.10.2012. 19:23

Citiraj:

Autor Necto (Post 2258193)
a usput i dobijem brod kojeg u tom obliku u igri vise nikada neces moci dobiti.

koliko san ja uspija skuzit iz svih komentara od strane devova i CR-a
Ovi brodovi koje dobijete uz pledge, ti brodovi postaju vas starter brod u "MMO" dijelu i njih ne mozete nikako izgubiti.
Znaci kad crknes dobiti ces taj brod opet, a ne onaj neki "low lvl" kao i netko tko naknadno kupi igru.

Da, nećeš ih moć izgubiti, ali nije istina da ih nećeš moći dobiti ako si dao manje novaca u startu. Sve je dostupno svima, Chris Roberts je posebno naglasio da ne podržava sisteme kad netko ima nepravednu prednost nad drugima, što bi u ovom slučaju bilo da ti možeš imati taj brod, a netko drugi ne ;)

Bolje da ste pledgali za come fly with me! :)

3NCORE 19.10.2012. 19:24

Vidio sam ovo za HUD, odlicno:).

Ima i update na kickstarteru, uglavnom :

Citiraj:

As we showed yesterday by listening to feedback on providing Kickstarter as an option we hear you loudly on the ship specifications. We’ve had the general specifications worked out for a while, but I’ve been holding off on sharing as I want some early conceptual work to share along with the descriptions because I believe a picture is worth a thousand words!



But as you would like to know sooner rather than later our plan is to publish the descriptions once the upgrade feature is functional on the main RSI site for the non Kickstarter backers of the project, which the web guys are aiming to have online by Monday.



In addition we plan to do a Reddit AMA on Monday. We'll provide a link here when that is live.

Nadam se i da ce ubrzo ubaciti nekakav normalan forum, na onom trenutnom se nemos snaci:D.

Neo-ST 19.10.2012. 19:45

Radi se na tome.
Btw. u ponedjeljak dolaze skice brodova :)

Necto 19.10.2012. 20:50

Yup to je encore napisao ali na engleskom :D

Pod "da neces izgubiti" onaj brod san mislija na to da ovi koji imaju "normalnu" verziju tog broda, kada ga izgube morati ce kupiti novi.
Dok ce ovi s pleadgeanim vrstama brodova, svoje brodove dobiti nazad na neki nacin,
kroz povrat poreza, od djeda mraza, kvantno-rezonantnom materijalizacijom u hangaru =)))

p.s. pledgao sam Come Fly With Me, a i onaj prvi pledge na KS-u da dobijem skin changer :D

Neo-ST 19.10.2012. 20:58

Ja isto :D
Kvragu, sad i ja razmišljam bumpat pledge na Come fly with me, samo izgledat ću glupo u Konstelaciji ako je budem vozio sam, a unutra turreti i fighter u garaži, čame sami :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 18:28.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger