PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   " Disanje " monitora ... (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=15266)

Paske 13.12.2004. 08:40

" Disanje " monitora ...
 
Vako darag moja gospodo i pokoja damo ....

Moja ljubljena iiyama 451 VM pro je počela DISATI :eek:

Daklem - svako toliko ili joj slika skaće " naprijed/nazad " tj. diše.

Ponekad sama od sebe promjeni rezu :eek:

Sad .... ne znam dali je to do monitora ili do grafulje. Racite gurui CRT svijeta - tko je kriv :D

Ako je do kartice - baš me briga, imam garanciju :D . Heh sad .... ako je monitor - neću niti razmišljati o tome :rolleyes: .

daddo 13.12.2004. 09:40

IMHO... ona solucija o kojoj ne zelis razmisljati je obicno prava...

Iz iskustva ti mozem reci da je to do monitora... najvjerojatnije VN trafo... sam trafo ti je cca 400-500kn (ako ga nadjes) plus ruke...:rolleyes:

recimo da te popravak nece doci ispod 100 eura nikako... a mozda cak i preko 1000 kn... isplativo ili ne... ostavljam tebi... IMHO nije bas...:rolleyes:

Paske 13.12.2004. 09:53

Toga se i bojim :(

Samo ... ne znam koji monitor da piknem u klasi 5.000 Kn.

LCD-i mi se ne sviđaju, jerbo mislim da su i dalje infantilni. S druge strane CRT - jebiga, lagano postaju dinosauri. Za godinu dana nema šanse da ga prodam za ikakovu realnu cijenu :rolleyes:

Sad .... 19" LCD, za 5.000 Kn, a da nekaj valja i barem 16 ms odziv za igre ( realni, ne deklarirani ). Teško, ako ikako.

Ne znam ... vidjet ćemo .... :(

STRMX 13.12.2004. 10:27

monitor ti je poceo rikavat
to se desava i na mom 15"

a ove brige oko monitora za 5k odluci sam....

ja znam sto bi napravio

Paske 13.12.2004. 10:40

Well .... obzirom da se bliži Božić - lova mi treba za neke druge stvari :(

Tako da će monitor nastaviti krepavati dok ja ne skupim kinticu za nekaj novog.

Sad koji ... to ću pitati na svaštari :rolleyes:

Hjebiga .... već sam se ponadal de će mi netko reći da je sve u redu :D

vga killer 13.12.2004. 10:52

Citiraj:

Originally posted by Paske
Hjebiga .... već sam se ponadal de će mi netko reći da je sve u redu :D
Evo po mom mišljenju sve je u najboljem redu, tj. monitor ide na put prema Sto Vo Koru.

big_B 13.12.2004. 11:06

Daj pokušaj spojiti monitor na drugi komp ili obratno.
Velika je vjerojatnost da je monitor ali postoji mogučnost da je i kartica.

Paske 13.12.2004. 11:16

Ovih dana baš i neću imati prilike, ali buraz mi ima iiyama 454 VM pro.

Uzet ću mu ga jedan dan, pa da vidim kak to s njegovim funkcionira :rolleyes:

Ili još bolje - uzmem svoju grafulju i probam kod njega :D ( imamo identične, pa nije problem :beer: )

MasterX 13.12.2004. 15:13

mislim da je otisla elektronika unutar monitora (kada ti sam mjenja rezolucije) a graficka tesko da bi to napravila... probaj smanjiti ili povecati ulazni napon na monitoru (trebao bi imati negdje u postavkama na monitoru)

tor 13.12.2004. 16:25

Može biti a i ne mora. Jednom se i meni nešto slično desilo pa se ne kraju ispostavilo da su driveri sjebali stvar. Monitor je pizdio užas jedan. Slika je disala, u kutovima treperila do granice bola za oči, nestajalo je slike....Na kraju clean instal winbloza je rješio stvar...

BrunoZG 13.12.2004. 16:30

daj tor bacit ces ga u bed, ak je slucajno tak ode razlog da se kupi novi monitor:D

A Božić dolazi......

tor 13.12.2004. 16:45

Citiraj:

Originally posted by BrunoZG
daj tor bacit ces ga u bed, ak je slucajno tak ode razlog da se kupi novi monitor:D

A Božić dolazi......

Neka ga onda meni da, ja se nebudem bunio:D

E.T. 14.12.2004. 02:27

Neznam sta ce ti 19" LCD. Ako bas zelis LCD uzmi 17" za 5000kn mozes birat sta god hoces(moje misljenje). A da ne govorimo o CRT-ima. Kupi sada neki 19" za 2500kn pa ces za 2 godine kad ih budu smatrali dinusaurusima valjda ga moc za nesto uvalit a i valjda ce LCD-ima nastaviti padati cijena.U tom slucaju jedno je sigurno-bar ces sad ustedit 2500kn a tko zna sto donosi sutra.:beer:

Paske 14.12.2004. 08:34

Hah gledaj ... što će ti BMW, kad i Golf vozi dobro :rolleyes:

Znaći toliko o tome :D

Kaj se tiće CRT/LCD kolizije - IMHO CRT je ipak bolji, ali.....

iiyama 454 Vision Master Pro gotovo više nema.

Samsung 959 NF - sad još samo legenda :rolleyes:

Osim toga - kad kupim monitor 5 godina ili više raga mora izdržati. Jerbo neću imati dopuštenje od ženice :D . Zato i namjeravam sad kupiti žešči monitor i biti miran.

Na 17" se ne vračam. Hvala lijepa, na 19" je IPAK ljepša slika :D

Frka je samo cijena. Onaj Sony koji spominjem u Razne je pripadnik X-black plemena. Navodno mrak monitori. Samo kaj im je cijena :eek:

Vidjet čemo .... vidjet.

Vedran 14.12.2004. 09:41

meni je prije nekih 4-5 godina 15'' lg počeo isto sam od sebe mijenjat reze, sužavat i širit sliku po horizontali svako malo, isto sam mislio da je elektronika... ali odnesem ga kod jednog tipa koji je expert za to, otvorimo monitor kad ono - napukla cijev :eek:... još ni dan danas mi nije jasno kako... uspio prodat elektroniku trafo i sve što se dalo... tako da stvarno može bit bilo šta...

marac 14.12.2004. 16:28

Citiraj:

Originally posted by Paske
Sad .... 19" LCD, za 5.000 Kn, a da nekaj valja i barem 16 ms odziv za igre ( realni, ne deklarirani ). Teško, ako ikako.

http://ve-mil.hr/opis.aspx?sifra=8608

Vidio u zivo, isprobao na Half lifeu i NFSU2 i mogu reci da stvar rula, kako dizajnom tako i performansama. U igrama se duhovi ne primjecuju, u office okruzenju djeluje izvrsno kao i svaki drugi LCD, boje puno bolje nego na drugim LCD-ima na kojima sam imao priliku cackat.
Jesam li reko da je dizajn nenadjebiv???

E sad ako te svrbi skoro 6k kn u džepu odi ga malo pogledat i biti ces ugodno iznenadjen.

:beer:

tor 14.12.2004. 18:51

Citiraj:

Originally posted by Paske

Samsung 959 NF - sad još samo legenda :rolleyes:

Imali su ga u Linksu na par dana...Probaj vidjeti mogu li doči do njih još...
Edit: ima ga još! http://links.hr/artikl.php?id_artikl=3719SM959NF

Paske 15.12.2004. 09:04

Ma frka je u tome da sada nemam love da se ubijem :(

Negdje prije početka 2. mjeseca 2005. nema šanse da idem u shoping.

Zato sada polako pratim i gledam kaj se isplati :rolleyes:

Iako mi se čini da ću pljunuti 100€ + za popravak i mir.

Sve drugo mi je previše za sada :fuming:

fiuman 15.12.2004. 23:11

Vidim da ste se svi na veliko raspisali o novim monitorima,ali ipak da probam:D
Paske, si možda stavio kakav bežični telefon u blizinu monitora pa da ti radi smetnje?Iman frenda koji je promenil 2 monitora i grafičku,ali niš ni pomoglo dokle god njegov mali ni zrušil bazu telefona na pod:D I svi problemi su otišli za njom....

I da nemaš možda problema sa naponom na utičnici gdje ti je spojen monitor?Nešto u stilu, kad žena ukopča šparhet a tebi slika počne plesat sambu??

Paske 16.12.2004. 08:46

Pa .... bežićni telefon obićni, a niti DECT nemam u stanu.

Kaj se napona tiće - spojen ne na kvalitetnu " letvu " koja ima transformator za " peglanje " napona. FYI cijena letve ne VPC cca 1000 Kn ( dobio od tasta iz firme :D )

Najnovije vijesti - govnar više ne " diše " sam od sebe, a NE.

Sad fino svaki put kad ga namijestim je miran dok ne pokrenem neki program - Word, World of Warcraft, Fire Fox - whatever.

Onda on IPAK odluči promijeniti sliku :eek:

Možda je fakat probelm u driverima - sa zadnjima ne radi dobro, sa BETA driverima ne radi dobro .... moram ponovo naći 61.77 :rolleyes:

Već sam " lagano " nervozan :D


Sva vremena su GMT +2. Sada je 01:16.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger