PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Hardverski problemi (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=41)
-   -   !!!HITNO!!! REINSTAL WINDOWSA !!!HITNO!!! (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=14447)

D u C k 17.11.2004. 00:37

!!!HITNO!!! REINSTAL WINDOWSA !!!HITNO!!!
 
Ovakva je situacija. Brisao sam stare FIX-eve i patcheve za win je sam danas donjeo par novih zakrpi. I na sadnjem FIX-u na pola brisanja (ono kernel32.dll, ocx... :D ) komp mi se zbrejka i pise NOT RESSPONDING :fuming: Lagano sam se poceo znojiti kad je na pola brisanja stao, no sta sad RESTART i stanga. Sve je skrseno.

Evo sto mene zanima, trebam pod hitno reinstalirati WINDOWSE i dovrsiti seminar neki koji sam danas poceo i to mi se desi. Kad odem na REPAIR pita me ADMIN PASSWORD. Kako sam ja jedini korisnik na tom racunalu a ujedno i admin, MOJ PASSWORD NE DJELUJE. Upisem mu onosto kucam i pri loginu ali nista javi da je krivo. A drugog passworda nema i nisam ga nikad stavljao. O cemu je rijec znali neko sta trebam ukucat. A trebam REINSTAL jer imam tonu toga na hardu, format ne dolazi u obzir.
Nadam se da cete mi pomoci. unaprijed hvala

D u C k 17.11.2004. 01:22

Dajte ljudi, pa sigurno je neko reinstalirao XP i susreo se s istim problemom. Kad odem na REPAIR da bi poceo reinstal oce neki ADMIN PASSWORD. O cemu je rijec. Pisem ovo sa 486-ice, CPU DX 100 :D Zbilja mi treba racunalo, pa ako moze sto prije. Hvala

Codiac 17.11.2004. 01:27

ako si ti stavljao win onda si moram staviti i admin pass ako nisi moja sucut .

Tooma 17.11.2004. 02:39

administrator password ne mora bit postavljen vec se pri instalaciji moze ostavit samo prazno polje
u tom slucaju kad te pita admin password samo pritisni enter

D u C k 17.11.2004. 10:47

Nije mi se dala sinoc pisat jer sam u 03.00 ujutro bio preumoran. Ovako ja nisam meto nikakav password. I kad stisnem ENTER on mi izadje u neki kao COMMAND PROMPT gdje pise C:\WINDOWS> i sad ne znam sta treba napraviti, jeli to dio procedure ili nije

Paske 17.11.2004. 11:21

Yup ... to je to :D

Command prompt iz kojeg možeš spasiti Windowse, ako znaš kako :D

Ja recimo ne znam, ali sam probao.

Na kraju sam instalirai Win preko stare instalacije, backupirao podatke koji su bili neophodni na drugi HDD i nakon toga formatiral HDD i napravil clean install :beer: .

Metoda je malko brutalna i " seljačka ", ali radi ko grom ;)

D u C k 17.11.2004. 11:39

Pa moze malo pojasnjenje onda... Zeznutp mi je "par" datoteka od windows jezgre i par systemskih. Mislio sam samo ko na drugim inacicama pustiti REINSTALL i to je to. Mogul ja onda nekak sacuvat ono kakav mi je desktop, MY DOCUMENTS sve sto se nalazi unutra... Bez Backupa ili ne.
U kratko mogul se instalirati samo NOVI windowsi preko STARIH a da ostalo sve ostane netaknuto

Paske 17.11.2004. 12:28

Hah gledaj .... ja sam koristio tu metodu isključivo da dignem windows i skopiram podatke na drugi HDD.

Koliko su oni stabilni, teško je reći. :rolleyes:

U svakom slućaju - ako napraviš reinstall preko starih - sve je kao da si napravio clean unstall, samo što su svi fileovi u svojim datotekama :beer:

Ako imaš programe na dektopu onda: file explorer --> c: drive ---> My documents ---- > Ime usera ( u mom slućaju Paske ) ---> Desktop. Tu se nalaze svi fileovi koji su na desktopu :beer:

Svakao je preporuka - koristi ISKLJUČIVO da napraviš backup podataka, nakon toga format i clean install.

Mukotrpno, ali radi 100% :D :beer:

Costa 17.11.2004. 12:35

Citiraj:

Originally posted by D u C k
Pa moze malo pojasnjenje onda... Zeznutp mi je "par" datoteka od windows jezgre i par systemskih. Mislio sam samo ko na drugim inacicama pustiti REINSTALL i to je to. Mogul ja onda nekak sacuvat ono kakav mi je desktop, MY DOCUMENTS sve sto se nalazi unutra... Bez Backupa ili ne.
U kratko mogul se instalirati samo NOVI windowsi preko STARIH a da ostalo sve ostane netaknuto

Koliko sam upozat s repairom trebas imati tocno onu verziju Win koju si instalirao, znaci s WinXP + SP1 ne mozes repeirati one bez SP1... AFAIK.

Mailman 17.11.2004. 13:35

Citiraj:

Originally posted by Costa
Koliko sam upozat s repairom trebas imati tocno onu verziju Win koju si instalirao, znaci s WinXP + SP1 ne mozes repeirati one bez SP1... AFAIK.
Istina....Ustvari možeš ali će te na nekoliko mjesta pitati za cd s verzijom Wina koja je prvobitno instalirana

D u C k 17.11.2004. 15:14

Ma nije meni problem reinstalirati windowse, jer na C drajvu imam samo WIN i OFFICE, svi apsolutno svi programi su na particiji D:
Al problem je sto ti svi programi ostave neke svoje datoteke na C:\WINDOWS, C:\WINDOWS\SYSTEM...
Pa ako pobrisem (formatiram) C: onda mi nista nece vaziti od onih programa (Visual Studio, Macromedia, Photoshop......) pa cu i to sce morati micati i ponovo snimati, jel tako?

Imal onda neka druga metoda?

Mailman 18.11.2004. 12:49

Citiraj:

Originally posted by D u C k
Ma nije meni problem reinstalirati windowse, jer na C drajvu imam samo WIN i OFFICE, svi apsolutno svi programi su na particiji D:
Al problem je sto ti svi programi ostave neke svoje datoteke na C:\WINDOWS, C:\WINDOWS\SYSTEM...
Pa ako pobrisem (formatiram) C: onda mi nista nece vaziti od onih programa (Visual Studio, Macromedia, Photoshop......) pa cu i to sce morati micati i ponovo snimati, jel tako?

Imal onda neka druga metoda?

pa ne moraš formatirati...napravi repair...
Evo linka. Traži "How to run a repair install"

shimpa 18.11.2004. 14:21

pa probaj repair napraviti.

dakle, bootas sa cd-a, stisnes enter, pa f8, pa r (kao repair), pa vidi da li ti to radi i javi rezultate

killah_tm 21.11.2004. 20:28

a moze onda pitanje ovo: ja imam win xp +sp1. i probao sam par puta napravit reinstall s cd-a u win i kad mu upisem cd key on kaze da nije ispravan a naravno koristim isti cd s kojima sam prvotno stavio win. wtf i say???

D u C k 22.11.2004. 14:46

Citiraj:

Originally posted by shimpa
pa probaj repair napraviti.

dakle, bootas sa cd-a, stisnes enter, pa f8, pa r (kao repair), pa vidi da li ti to radi i javi rezultate

Ma budala sam :( ja sam isao cim mi ponudi onaj izbornik na REPIR jer sam mislio da je to to, no u biti kliknete na INSTAL WINDOWS (sto mi je bilo apstraktno u tom trenutku) i onda te on pita Instal Win ili UPGRADE (repair) Windows...

Uzeo sam taj drugi al na kraju sam ipak morao formatirati hard :D

Kad je napravio Upgrade bitno mi je bilo da sam dobio sucelje i napravio backup al nije se nista dalo napravit od toga jer dok je reinstalirao pola drajvera je ostalo na hardu a pola je on dodo i tako je nastala zbrka, kad oces staviti nove drivere on kaze da vec postoje a kad oces izbrisat kaze da fali neki datoteka i da ne moze... Cijeli dan sam pokusavao i nista. Na kraju sam formatirao stavio backup natrag i radi.
Pozdraf


Sva vremena su GMT +2. Sada je 12:38.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger