PC Ekspert Forum

PC Ekspert Forum (http://forum.pcekspert.com/index.php)
-   Mreže (http://forum.pcekspert.com/forumdisplay.php?f=16)
-   -   ZTE ZXDSL 931VII (t-com) (http://forum.pcekspert.com/showthread.php?t=252833)

tihomir72 18.03.2017. 18:01

nije li ovo pravo mjesto?

Nikky 18.03.2017. 18:10

Je, je :fiju:
Miješaš custom DNS servere i Dynamic DNS funkciju.
Otkrij zašto se javlja taj konflikt između UPnP i PortForward - a.

tihomir72 19.03.2017. 12:33

hvala što si se javio.
napravio sam portforward na ip adresu kamere i to na port 1048.
ništa drugo nisam dirao u ruteru, dns server nisam dirao.

EDIT:
da se pohvalim riješio sam problem, naime nisam postavio statičku ip adresu (LAN), malo me je to zezalo, sad preko dyndns-a vidim kameru.
riješio sam i problem slanja poruka na gmail, bilo je potrebno spustiti sig postavke na gmail acc.
hvala svima

Nikky 19.03.2017. 13:14

Eto, pohvatao si std. grešku / štos.
Bitno da si riješio.

kreatinko 19.03.2017. 21:44

Pozdrav,

Naime koristim ovaj modem/ruter od T-Coma i nisam nikako zadovoljan !

Stalni problemi sa Wifijem... sestra se spaja bežično i veza nekada puca iz čistoga mira, a i ja sa svojim Huawei P9 lite imam problema jer mi je je veza iritanto spora(ovaj problem imam samo za ZTE-om - isprobao na drugim ruterima i sve radi savršeno)

Neko riješenje ? Kupiti novi ruter pa ga u bridge mode sa ZTE-om ?

Nikky 20.03.2017. 00:07

Tu su potencijalno dva moguća problema:
a) slaba pokrivenost zbog internih WiFi antena
b) igrokaz sa IP i/ili DNS - ovima v6 na nekim androidima

a) ima barem xy tema sa preporukama
b) nađi temu gdje smo navodili rješenja, nekome upali jedno a nekom drugo rješenje

ZTE ima nešto oko TCP/IP v6 al sam se prekratko i preko remote vrtio po njemu pa ne znam šta radi + mislim da je po defaultu "to nešto" ugašeno.

akmaggot666 20.03.2017. 00:31

Citiraj:

Autor kreatinko (Post 3038895)
Pozdrav,

Naime koristim ovaj modem/ruter od T-Coma i nisam nikako zadovoljan !

Stalni problemi sa Wifijem... sestra se spaja bežično i veza nekada puca iz čistoga mira, a i ja sa svojim Huawei P9 lite imam problema jer mi je je veza iritanto spora(ovaj problem imam samo za ZTE-om - isprobao na drugim ruterima i sve radi savršeno)

Neko riješenje ? Kupiti novi ruter pa ga u bridge mode sa ZTE-om ?

Ja ću ti reći šta se meni znalo dešavat.

1. zna veza puknut i pojavi ti se dole kod signala kao zuti znak s usklicnikom, to mi se znalo dešavat kada sam skido s Torrentom na max brzini, i to se nije događalo uvijek, stvarno neznam šta je to točno, i nekad se uopće ne dogodi a nekada non stop, možda ima veze s brojem konekcija od peera il šta već, ne razumijem se baš u sve to, samo velim..

2. ovdje u Puli sam na čudnoj lokaciji i veza znala puknut tu i tamo, više od par puta na dan, veza ti treba puknut samo jednom s ADSL i to svakih 24 sata kao reset, zvao tehničku službu, došo lik za 2 dana, provjerio vezu i kaže da je shit, promjenio je nešto dole u zgradi, zaboravio ga pitat što, i veli da kvaliteta super i ošo, i od tada nema prekida veze više.
neka neko kaže šta je to promjenio?

uglavnom bi se svaki ruter trebao postavit da nikada ne skida na max brzini mogućoj, i ja sam kupio ASUS RT-AC51U uglavnom samo da ne koristim ZTE i radi QoS da mogu podesiti koliko mi cimer ima dozvoljen promet i prioritiziranje portova, a i sve to nije potrebno dovoljno da doma na svaki pc se koristi netlimiter il nešt slično i ograniče pojedine aplikacije (ukoliko ti cimer nije braindead ;D)

Prezime 20.03.2017. 00:42

Citiraj:

Autor Nikky (Post 3038961)
ZTE ima nešto oko TCP/IP v6 al sam se prekratko i preko remote vrtio po njemu pa ne znam šta radi + mislim da je po defaultu "to nešto" ugašeno.

Ima 3 relevantna podesavanja, ali ta razlicito djeluju na raznorazne Androide, pa nema univerzalnog/jednoznacnog odgovora.

Najjednostavnije rjesenje je na android mobitelu iskljucit IPv6. Na nekima se to moze u podesavanjima, a na nekima je potrebno instalirati neki app koji to omogucava.

vacs 27.03.2017. 14:00

Brzinsko pitanje, koristim ovaj ruter u bridge modu sa ac55u, je li mi bolje mtu staviti na 1500 ili ostaviti 1492?

Nikky 27.03.2017. 14:10

Za Bridge konekciju se ni ne postavlja MTU parametar, za PPPoE konekciju se postavlja,
gdje po defaultu i ide 1492.

vacs 27.03.2017. 14:21

To sam i mislio na asusu da, hvala

Pupo 08.04.2017. 23:01

Da li je moguće iz admin sučelja omogućit caller ID, da vidim tko zove.

Naime, naplaćuju to 20kn, a na iskonu znam da se može na ruteru uključit, da je jedna kvačica koju oni pushaju iz centrale. Pa bi htio tako i na tcomu :D tnx

R3deye 08.04.2017. 23:55

Od danas nemam pristup ruteru na 192.168.1.1, internet radi normalno i na PC-u (ethernet) i na 3 mobitela (WiFi).

Probao Chrome i FF, resetirao sam ruter 3x, poruka je "cannot establish connection to server". Na Chromeu poslije par pokušaja dođem do nekog čudnog login sajta koji ne izgleda kao onaj od rutera, i kad ukucam login podatke naravno opet "cannot establish..."

Ipconfig potvrđuje da je ruter na 192.168.1.1., ping prolazi normalno.

Ima neko ideju osim hard reseta? I btw, i ako ga idem vratit na tvorničke, da li ću moći sam konfigurirati pristup netu ili ću morati preko t-coma?

Prezime 09.04.2017. 00:39

Ako je router ispravan sam ce se (pomocu podataka spremljenih na ACS-u) konfigurirat za net, voip i wifi. Sva druga podesavanja ces morat ponovit.

Prije reseta spremi svoju konfiguraciju, pa ju ucitaj nakon kaj se router podigne i auto-konfigurira pa si tako ustedit vrijeme za sva ostala podesavanja.

R3deye 09.04.2017. 00:51

Citiraj:

Autor Prezime (Post 3046637)
Prije reseta spremi svoju konfiguraciju, pa ju ucitaj nakon kaj se router podigne i auto-konfigurira pa si tako ustedit vrijeme za sva ostala podesavanja.

Kako da ju spremim? Ne mogu doći do sučelja uopće. (?)

Nikky 09.04.2017. 00:58

Ako mu je trenutni konfig routera zbrčkan možda je bolje da ga takvog kasnije NE load - a,
osim toga kaže da ni ne može doći / otvoriti web konfig.

Odradi reset na taster zada, trebao bi prepoznati po Led - icama da je pokrenio tu proceduru.
Nakon toga čekaj ( i nadaj se) da će odraditi konfig preko ACS servera.
Kad proradi Internet i možeš otvoriti web konfig onda ponovo promijeni svoje customizacije.

R3deye 09.04.2017. 18:38

Čudni su putevi ruterski...

Danas nakon što je mali odigrao par partija bf3, probam tek onako bzvz se spojit, i...naravno, otvori mi login screen kao da ništa nije bilo. :wtf2:

U svakom slučaju, hvala na pomoći.

great9 09.04.2017. 18:56

Citiraj:

Autor Bluzer (Post 2567554)
To se odnosi samo na N standard i omogućava veću propusnost.http://www.networkworld.com/community/node/60610

Netočno. ShortGuideInterval se ne odnosi samo na N standard.

Aladinivi 14.04.2017. 21:29

ZTE Voip postavke i Lozinku izcitati kako ????
 
Trebam pomoc za ZTE router ! Trebam pomoc ko mi moze pomoci da izcitam Voip podatke ! Zelio bi promijeniti router hocu Fritzbox 7490 prekljuciti ???? Molim !!!

Prezime 15.04.2017. 12:49

Za pronalazak voip passworda potrebno je samo otvoriti slijedeci link:
http://192.168.1.1/app_sipline_t.gch
te prikazati source code stranice (desni klik -> view page source (na firefoxu)).
Pass se nalazi na pocetku između dva "ims.t-com.hr" pod "AuthPassword1" u obliku JTSeSv2B.

1v@n 15.04.2017. 12:54

Svojevremeno (doba Siemens SX763, Thomson TG782) sam pokušavao napraviti isto, ali VoIP nikako nije htio proraditi, iako sam izvukao i upisao sve ispravne podatke.

Ako je vjerovati onome što sam kasnije saznao, ako se operater ne može spojiti na router, ne može ga aktivirati na mrežu.

Odustao i vratio originalni, automatski je povukao sve postavke i gotova stvar.

Ako se je nešto u međuvremenu promijenilo...super.

Prezime 15.04.2017. 13:52

Nesto nisi dobro radio, jer sam u to vrijeme uspio povezat stare routere, SX763 i ST780 sa podacima izvucenim iz mog prvog IMS routera - ADB EA4202N.
Problem i caka je u potpuno TOCNO upisanim postavkama kako ih pojedini router trazi/ocekuje. Oni su dosta razliciti za dva spomenuta routera pa je bilo potrebno isprobavat razne kombinacije, ali sam na kraju uspio iako se T-Com nije spajao ni na jedan, niti je to mogao.

(Ima negdje u temama o oba spomenuta routera moj opis sa slikama kako to treba slozit da uredno radi)

black35 17.04.2017. 16:28

Pozz ekipa!!
Gdje u ZTE ZXDSL 931VII pronaći podatke o kvaliteti parice, noise margin, line attenuation itd. Sve sam pregledao i ja to ne mogu pronaći, hvala.

Prezime 17.04.2017. 17:50

Nisi dovoljno pazljivo gledao, ili nisi bio logiran kao admin ;)

Trazeni podaci se nalaze na stranici: Path:Status-Network Interface-xDSL

Dusan 17.04.2017. 19:08

Imam internet preko homebox turbo tj. Zte modema mf283. Pročitao sam svih 45 stranica o ovom zte 931 VII modemu kojega bih htio konfigurirati kao repeator na ovaj homebox turbo, međutim nisam našao točne upute kako podesit istog. Imam i ovog sx 763 od t-coma koji kao repeator radi super. Pomognite mi kako da konfiguriram Zte 931 VII, inače ip od homebox t. je 192.168.0.1. Ulazim u 931 VII pomoću user name administrator. Probao sam ovako i onako konfigurirati ali neće. Dali se uopće isti može tako podesiti?
Tražim da mi radi wifi.

black35 17.04.2017. 20:35

Citiraj:

Autor Prezime (Post 3050031)
Nisi dovoljno pazljivo gledao, ili nisi bio logiran kao admin ;)

Trazeni podaci se nalaze na stranici: Path:Status-Network Interface-xDSL

Hvala, nisam bio logiran kao admin.

Prezime 17.04.2017. 21:10

Citiraj:

Autor Dusan (Post 3050047)
Imam internet preko homebox turbo tj. Zte modema mf283. Pročitao sam svih 45 stranica o ovom zte 931 VII modemu kojega bih htio konfigurirati kao repeator na ovaj homebox turbo, međutim nisam našao točne upute kako podesit istog. Pomognite mi kako da konfiguriram Zte 931 VII, inače ip od homebox t. je 192.168.0.1. Ulazim u 931 VII pomoću user name administrator. Probao sam ovako i onako konfigurirati ali neće. Dali se uopće isti može tako podesiti?
Tražim da mi radi wifi.

Moze se ZTE931 podesit da radi kao repeater tvom Homeboxu, ali samo ako ih medjusobno spojis LAN kabelom. Preko WiFi-a ne moze radit u repeater modu...

Koju hardware/software verziju ZTE-a imas?

Nikky 17.04.2017. 21:14

@Dusan
Neće to moći, eventualno preko WPS - a (ako je aktivan). Sa druge strane WPS se izbjegava zbog sigurnosnih razloga i duplo manje propusnosti.
Imaš na mrežama x primjera koji uređaji "igraju" za Repeter mode

Dusan 17.04.2017. 23:29

Prezime - jasno, spajam ih LAN kablom.
ZXDSL 931 VII
Hardwer je: V1.0.0.
Softwer :V2.0.00 Croatto2
Boot loader:V10.03
Probao dosta ali nisam pogodio konfiguraciju.
Ulaz - Administrator.
Kao repeatori konfigurirao sam i rade modemi t-coma - Siemens sx 763, thomson 780, ali ovaj ZTE neće.

Prezime 18.04.2017. 01:16

Probaj ovako:
1. resetiraj ZTE na "tvornicke" postavke
2. spoji se kompom na ZTE i konfiguriraj po zelji WiFi - SSID1 -> Submit!
3. pod Network-WAN-Port Binding izaberi WAN Connection -> Internet_ADSL i oznaci sve LAN portove na kojima zelis internet i SSID1 -> Submit!
4. pod Network-LAN-DHCP Server iskljuci DHCP Server i postavi LAN IP Address na 192.168.0.2, Subnet Mask ostavi kako je i pod Default Gateway stavi 192.168.0.1. Ostala polja ostavi prazna -> SUBMIT!

Nakon ovog zadnjeg koraka bi se router trebao rebootat, a ako nece, onda ga sam prestartaj. (Za ponovno spajanje na ZTE trebas upotrebit novu ip adresu 192.168.0.2)

5. spoji kabelom LAN port Homeboxa sa WAN portom ZTE-a. Ako imas internet na Homeboxu, onda bi ga sad trebao imat i na svim (prethodno odabranim) LAN portovima ZTE-a i na SSID1-WiFi-u.

Edit: postavi DNS servere, na koje sam zaboravio, kako je Nikky ispod naveo ;)


Sva vremena su GMT +2. Sada je 08:46.

Powered by vBulletin®
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
© 1999-2023 PC Ekspert - Sva prava pridržana ISSN 1334-2940
Ad Management by RedTyger